Šta je novo?

iPhone 6 / 6 Plus

100% - 517 cd/m2
75% - 260 cd/m2 (treba da bude ~388 cd/m2)
50% - 164 cd/m2 (treba da bude ~ 258 cd/m2)
25% - 51 cd/m2 (treba da bude ~129 cd/m2)

Mislim da je ovo bas nebitno kod danasnjih telefona iz 2 razloga:
1. Uvek postoji fino podesavanje tako da moze da se podesi tacno koliko ti treba
2. Dozivljavanje kolicine svetlosti kada gledas ljudskim okom nije kao kod meraca - odnosno ne dozivljavamo je linerano.
 
Mislim da je ovo bas nebitno kod danasnjih telefona iz 2 razloga:
1. Uvek postoji fino podesavanje tako da moze da se podesi tacno koliko ti treba
2. Dozivljavanje kolicine svetlosti kada gledas ljudskim okom nije kao kod meraca - odnosno ne dozivljavamo je linerano.

Nisi razumeo zasto je to bitno, pogotovo u testovima.
 
Definitivno je svaki dan vidljiv napredak u softveru kako bi se olakšalo korišćenje na 6/6 plus.
Vidim da su mnoge aplikacije uvele swipe udesno kao alternativu "back" dugmetu, a to je ključna operacija za telefone sa velikim ekranom.
Apple je ovo promovisao još u iOS 7 u sistemskim aplikacijama, ali nije toliko zaživelo u third party softveru. Prethodnih dana sam video da je to ubačeno u Flipboardu, IMDB...
Takođe radi se na podršci za nativnu rezoluciju. Npr GTA San Andreas je pre 2-3 dana izbačen sa podrškom za nativnu rezoluciju na 6/6 plus, bez stretchinga. Probao sam i izgleda i radi fenomenalno na 6 plus.

Dobri rezultati prodaje se nastavljaju, ovog puta na jednoj lokaciji gde to niko ne očekuje - preorder za nove ajfone u Južnoj Koreji nadmašio preorder za Note 4:
http://www.macrumors.com/2014/10/27/iphone-6-100000-south-korea-galaxy-note-4/
 
kraj 2014. i izmišlja se topla voda za back komandu... fantazija
 
To je samo dokaz da fizičko dugme nije neophodno.
 
pa nije. nije ni home dugme. možeš da mašeš ispred proximity senzora. eto ideje za 2016.
 
ma da, interfejs telefon ugradjen u glavu koji projektuje preko glasses-a sve na oci, a puni se tvojom kinetickom energijom, a senzor na prstu radi kao kontrola.. sto je zapravo mega izvodljivo sad kad izadjoh iz sarkazam mode-a, i "operacija" bi bila poprilicno jednostavna da se napravi za siroke mase, i ne znam sto niko nema kohones da proba.
 
Zna li neko da li cemo moci slati pare drugim ljudima u inostranstvu putem ApplePay-a, tj. da nam zamijeni PayPal u potpunosti.
 
kraj 2014. i izmišlja se topla voda za back komandu... fantazija
Ne kapiram tvoj komentar, pročitaj moj post još jednom... ja ne tvrdim da je Apple izmislio gesture za back ili kako si ti to već shvatio.
Napisao sam jednostavno da imamo 2 telefona sa mnogo većim dimenzijama ekrana i da je to sa sobom donelo određeni broj problema.
Apple-ov human interface guideline je do sada preporučavao da se back dugme nalazi u gornjem levom uglu ( https://developer.apple.com/library....html#//apple_ref/doc/uid/TP40006556-CH12-SW1 )
To je funkcionisalo na ekranima od 4" bez problema, ali ne i na ekranu od 5.5". Developeri uviđaju to i polako uvode taj swipe back gesture što je jedna od ključnih radnji i to je ono što sam napisao, ni više ni manje.
Što se tiče mahanja ispred senzora, će uvek ostati gimmick, a ne feature, jer je van pameti da za nešto što možeš da uradiš pokretom prsta upotrebljavaš celu ruku.

da se vratimo na temu:
[YOUTUBE]OLbivwIGW9w[/YOUTUBE]

Zna li neko da li cemo moci slati pare drugim ljudima u inostranstvu putem ApplePay-a, tj. da nam zamijeni PayPal u potpunosti.
Apple Pay nije za to namenjen.

postoje planovi da se NFC u ajfonu koristi i za plaćanje karata u podzemnoj železnici, busu i umesto sigurnosnih kartica:
http://www.cultofmac.com/301019/apple-wants-replace-transit-passes-iphone-6s-nfc/
 
Poslednja izmena:
Nisam komentarisao tebe i tvoj post nego te eplove gluposti... Kad već ima kilo bezela treba ga i iskoristiti pa staviti normalnu navigaciju. Za mahanje sam naravno bio ironičan ali je taj svajp gimmick istog ranga ako se zna da na normalnim telefonima za back klikneš na dugme... back
 
Poslednja izmena:
iPhone 6 / iPhone 6 Plus

Podsetio si me na back koji postoji na samsungu npr isti se ne vidi dok ga ne dodirnes (i naravno naopako stoji u odnosu na neke druge proizvodjace), s tim sto je tada vec kasno da ga vidis jer si ga vec izabrao.. kakav fail i bol u k za interfejs.
 
Podsetio si me na back koji postoji na samsungu npr isti se ne vidi dok ga ne dodirnes (i naravno naopako stoji u odnosu na neke druge proizvodjace), s tim sto je tada vec kasno da ga vidis jer si ga vec izabrao.. kakav fail i bol u k za interfejs.
Hm?
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1414670426261.jpg
    uploadfromtaptalk1414670426261.jpg
    82.1 KB · Pregleda: 518
Pogledao ih juce u Uscu. Lepo izgledaju uzivo. Mene interesuje da li ce Mophie da pravi i za 6/6+ case kao i za 5S http://www.mophie.com/shop/iphone-5/space-pack-iphone-5s pa samim tim se izbegava to da moze da isklizne iz ruke povecava se autonomoja baterije a i model od 16 GB bi u tom slucaju kad je memorija u pitanju bio dovoljan. Ali mislim da bi bio dobar za 6-cu dok bi ionako veliki IP6+ jos vise povecao.
 
Jel ona tema "iPhone u Srbiji - diskusija o ponudi" u nekoj blokadi?
 
ima neki problem sa bazom foruma izgleda, cim se postavi neki attachment u postu vise se ne vide postovi posle toga.

zar nisi nista primetio kada si pisao ovaj post?
 
Pogledao ih juce u Uscu. Lepo izgledaju uzivo. Mene interesuje da li ce Mophie da pravi i za 6/6+ case kao i za 5S http://www.mophie.com/shop/iphone-5/space-pack-iphone-5s pa samim tim se izbegava to da moze da isklizne iz ruke povecava se autonomoja baterije a i model od 16 GB bi u tom slucaju kad je memorija u pitanju bio dovoljan. Ali mislim da bi bio dobar za 6-cu dok bi ionako veliki IP6+ jos vise povecao.
Definitivno je potrebna neka futrola koja će onemogućiti klizanje jer je moj drugar već razbio ekran... i to deluje jako tuzno, pogotovo na tako skupom aparatu.. rekli su mi da je ekran oko 250 eura.. Ja sam ga držao u ruci i zaista meni je klizav baš zbog izuzetno kvalitetnog kućišta. Kada sam video slomljen ekran kod prijatelja, došlo mi je da kukam a moj drugar još više..
 
zar nisi nista primetio kada si pisao ovaj post?

Jesam,nisam mogao da objavim post ali sada vidim da se pojavio.
Preko dana sam preko TT bio aktivan i tada je bilo problema pa sam mislio da je do TT.

Edit: opet izbaci da je detektovao grešku prilikom pisanja,ali kada osvežim stranicu post se pojavi
Screenshot.png
 
Што се мене лично тиче, ово је можда и најбољи чланак који сам икад прочитао на Бенчу. Феноменална идеја да се напишу мишљења три особе које изузетно ценим (Драгољуба и Пецу сам и лично упознао једном приликом).
Свако је на свој начин изнео јако интересантна мишљења, утиске, чињенице... Момци свака част! Фантастично!

Драгољуб као и увек ужива у својим играријама са разним подацима :)
Пеце се сећам са роштиља пре две и по године. Ја сам тад имао ѕ2, а онда се он појавио са Note1. То је био мој први контакт са фаблетом, и сећам се да сам био у фазону, ма ово је превелико, никад ово не бих носио! После тога сам редом имао: Note1, Note2, Note3 :) И онда прешао на 5ѕ. Скроз сам се пронашао у деловима текста где се помиње бесомучно мењање ROM-ова и остало. Уживао см у томе, све док ми није прекипело, и док Самсунг није ставио, за мене глупи, KNOX.
Једина ствар која ме и даље одвраћа од IP6 је недостатак инфрацрвеног порта.

Да не буде да сам изоставио трећег члана :) Од пре пар месеци користим MBP и MacOS. Одушевљен сам како је то све лепо укомпоновано. Оће да штуца, али оно трајање батерије је нестварно. И још нешто: iTunes ме ужасава. Кад ме је девојка питала како да стави неку песму као мелодију звона, добио сам инстант напад панике :)

Ето мало купуса од мене.
 
Definitivno je potrebna neka futrola koja će onemogućiti klizanje jer je moj drugar već razbio ekran... i to deluje jako tuzno, pogotovo na tako skupom aparatu.. rekli su mi da je ekran oko 250 eura.. Ja sam ga držao u ruci i zaista meni je klizav baš zbog izuzetno kvalitetnog kućišta. Kada sam video slomljen ekran kod prijatelja, došlo mi je da kukam a moj drugar još više..

To što je uglačano i napravljeno od skupog materijala nije jedini pokazatelj kvaliteta. Osim ako nije namenjen da stoji kao ukras na stolu, to je očigledan propust, ali u slučaju Epla, potpuno normalna stvar - vizuelni utisak njihovih proizvoda je uvek bio bitniji od funkcionalnosti. Problem kod ovoga je neophodnost pakovanja "premijum" proizvoda u jeftin gumeni oklop, pa se onda potpuno gubi smisao tog izuzetno kvalitetnog kućišta.
 
To što je uglačano i napravljeno od skupog materijala nije jedini pokazatelj kvaliteta. Osim ako nije namenjen da stoji kao ukras na stolu, to je očigledan propust, ali u slučaju Epla, potpuno normalna stvar - vizuelni utisak njihovih proizvoda je uvek bio bitniji od funkcionalnosti. Problem kod ovoga je neophodnost pakovanja "premijum" proizvoda u jeftin gumeni oklop, pa se onda potpuno gubi smisao tog izuzetno kvalitetnog kućišta.
pa nije jedini "pokazatelj kvaliteta".Unutra je čip koji jede za doručak konkurenciju.Tako da kod iphone 6 plus nije:spolja gladac-unutra jadac". kod iphone 6 jeste, jer je baterija i dalje loša pa na 3g u 13 h juriš punjač. težak fail po meni.
Za mene je i dalje težak propust nedostatak notifikacijske led lampice, memorijskog proširenja, prevelikog kućišta u odnosu na ekran, polu-neupotrebljivog bluetootha, korisnički osakaćenog NFC, korisnički siromašnog operativnog sistema(u komparaciji sa androdiom, tj šta sve možeš uciniti telefonom) i programa na appstore koji se većinom plaćaju a pružaju uglavnom jednu uslugu (nisu višestrani algoritamski).
Po meni, IOS je i dalje nije za "power user" korisnika već za ljude koji rade telefonom standardne mailove ,social grupe i sl., ne zele da skidaju torente, twikuju sistem, ne smara ih komplikacija sa fttp oko prebacivanja filmova u fon ili tablet, ne smara ih skoro skroz zatvoreni OS i sl.Za ljude koji vele premium materijal uredjaja (spolja i unutra) i koji vole jednostavan OS. To je neko moje mišljenje. I mislim da Apple gađa takvo tržište.I uspešan je u tome.
 
To što je uglačano i napravljeno od skupog materijala nije jedini pokazatelj kvaliteta. Osim ako nije namenjen da stoji kao ukras na stolu, to je očigledan propust, ali u slučaju Epla, potpuno normalna stvar - vizuelni utisak njihovih proizvoda je uvek bio bitniji od funkcionalnosti. Problem kod ovoga je neophodnost pakovanja "premijum" proizvoda u jeftin gumeni oklop, pa se onda potpuno gubi smisao tog izuzetno kvalitetnog kućišta.
A šta je po tebi funkcionalnost? Predviđanje da će telefon da ispadne i da se ne polomi? Ispada da je lakše sačuvati auto od sudara nego telefon od pada. Ja i dalje ne verujem da vam telefoni klizaju i ispadaju iz ruku, prosto neozbiljno.

@dark side
lepo objašnjeno uz konstataciju da je power usera 3% od svih korisnika telefona i tableta, tako da se ne isplati gađati tu ciljnu grupu unapređenjima a ionako će kad-tad opet "kukati" da nešto nije po njihovom ukusu pa je onda sve jedno :)
 
Poslednja izmena:
A šta je po tebi funkcionalnost? Predviđanje da će telefon da ispadne i da se ne polomi? Ispada da je lakše sačuvati auto od sudara nego telefon od pada. Ja i dalje ne verujem da vam telefoni klizaju i ispadaju iz ruku, prosto neozbiljno.

@dark side
lepo objašnjeno uz konstataciju da je power usera 3% od svih korisnika telefona i tableta, tako da se ne isplati gađati tu ciljnu grupu unapređenjima a ionako će kad-tad opet "kukati" da nešto nije po njihovom ukusu pa je onda sve jedno :)
pa možda si i u pravu. Ja sam iskreno napisao iz nekog mog iskustva (u kuci ip5 i ipad 4, androdi....blackberry).Sad, Apple ima svoje marketing stručnjake i ja sam za njih običan dunster i neznalica.Oni su ljudi koji dokazano dobro gadjaju tržište uz manju omašku sa iphone 5c.Akcije rastu, prodaja takodje. Sasvim je sigurno da ljudi rade posao pametno.Meni se ne svidja IOS jer on meni nije user-friendly kao Android.Ali ja sam mozda u manjini.Ako bih bio primoran da kupujem, onda bih iphone 6 plus iako je ogroman.Samo zbog baterije. 6 nikada.
Aj raspisao sam i previše. neću da davim više.
 
Nazad
Vrh Dno