Šta je novo?

iPhone 6 / 6 Plus

Pa ovo je ocaj...

Daleko od očaja, evo da se samo podsetimo šta je onaj Android korisnik sa Droid-life rekao o bateriji na šestici: http://www.droid-life.com/2014/10/03/iphone-6-some-final-thoughts-after-two-full-weeks/

"The iPhone 6 sports an 1,810mAh battery that lasts all-day and then some. The new Moto X features a 2,300mAh battery, which Android users claim is “small,” and can’t last for more than 16 hours with typical use. I would imagine that Apple’s iOS deserves the credit here for maximizing such a small battery, likely at the expense of the fully-featured user experience we get on Android, but man, it has been a pleasure to use a phone that doesn’t look like a DROID MAXX and can still last beyond the night. In two weeks with the iPhone 6, it warned me once that I was below 20% or so and should think about finding a charger. Once. In my two weeks testing the Moto X, I needed a charger every night by 9PM."
 
Tim Cook je u poseti Kini, a Apple i dalje ne može da napravi dovoljno uređaja da zadovolji potrebe tržišta, iako su podelili proizvodnju između nekoliko proizvođača.
Tako je proizvodnju 5c od Pegatrona preuzeo Wistron, da bi Pegatron mogao da se u potpunosti foksira na ajfon 6, a da bi povećali broj proizvedenih 6 plus povećali su cenu koju plaćaju Foxconnu po sastavljenom uređaju za 25%:
http://www.cultofmac.com/300686/app...ofit-margins-meet-incredible-iphone-6-demand/
 
qype7utu.jpg


Edit:cene u Telenoru, skinuto sa Twitter
 
Poslednja izmena:
@emix, sta pokazuje ovaj video? Da je Note4 brzi nekoliko sekundi ? Note 4 dal je quad core i iPhone6 + dual core, . Mislim stvarno, ne znam zasto android uredjaji su znatno inferioorni u poredjenju sa iPhone uredjajima. Uredu je to sto se android nalazi na vise uredjaja, ali zar ti neki high end android uredjaji ne mogu da ispeglaju android da radi perfektno na tako mocnom hardveru?
 
Note 4 znatno inferioran u odnosu na 6+? Majke mi moje, vas fanbojeve treba pobanovati sa foruma :d
 
Note 4 je ocigledno brzi, ali ono klasika samsungov agresivan task killer i bloatware, je rezultat da nije veca razlika.
 
Poslednja izmena:
Vi shvatate da jačina procesora nije samo u broju jezgra?
 
On ne shvata. Covek je na drugom forumu sabirao jezgra tako da se ne bi previse obazirao na njegove zakljucke.
 


Daleko od očaja, evo da se samo podsetimo šta je onaj Android korisnik sa Droid-life rekao o bateriji na šestici: http://www.droid-life.com/2014/10/03/iphone-6-some-final-thoughts-after-two-full-weeks/

"The iPhone 6 sports an 1,810mAh battery that lasts all-day and then some. The new Moto X features a 2,300mAh battery, which Android users claim is “small,” and can’t last for more than 16 hours with typical use. I would imagine that Apple’s iOS deserves the credit here for maximizing such a small battery, likely at the expense of the fully-featured user experience we get on Android, but man, it has been a pleasure to use a phone that doesn’t look like a DROID MAXX and can still last beyond the night. In two weeks with the iPhone 6, it warned me once that I was below 20% or so and should think about finding a charger. Once. In my two weeks testing the Moto X, I needed a charger every night by 9PM."

Jesi video ti sta je covek okacio...? Mani me recenzija tih placenih. Znaci 3 sata i 40 minuta upaljenog ekrana je smesno u odnosu na ostale flagship uredjaje.
 
Ja sam shvatio da je to 3 sata i 40 minuta usage ukupno up vreme, tj. u ovom slučaju i sot vreme pošto je Gizmo namestio da se ne gasi ekran.
Kako god, to znači da je 90% testova po netu namerno pogrešno (plaćeno), pa ti posle veruj raznim arenama, ne samo za iphone, nego i za ostale.
 
Telekom će imati 5S i 5C u prodaji,sad gledao na njihovom sajtu,naš me interesuje kolika će njihova cena da bude.....
 
Zna li neko sto se tice Nemacke da li je moguc povracaj poreza kada se kupi iP i koja je procedura ako moze ?
 
Ovo nisu normalne cene!!!
Hvala bogu sto ima drugih kanala za nabavku telefona.
 
Auuu ubio ih telekom!

Na paketu od 2000 din kod telekoma je 6ica 60000 a u telenoru 74000!

8wHXxH3.png
 
Poslednja izmena:
Ne znam sta se cudite, pa cene flagship androida su ludacke, cak i onih od prosle godine, ko je jos ocekivao neke sad tamo povoljne cene kod operatera? Ej ''ajfon'' pa jos prvi put kod nas tj kod operatera kod kojih i krs androdi nizih klasa kostaju 100, 200e uz neki prosecan ugovor :)
 
Yeap, ne ulazim u metodologiju ispitivanja baterije, ali moja iskustva sa 6 plus baterijom su takođe veoma dobra...

Odlični rezultati prodaje ajfona i lansiranje Apple Pay usluge odrazili su se na cenu Apple deonica - Apple tri dana uzastopno obara rekod sa novom najvišom cenom deonica:
http://9to5mac.com/2014/10/24/aapl-...-high-stock-price-following-apple-pay-launch/
Trenutna cena ekvivalent je ceni od oko 735$ po starom. Ako se prisetimo da su na proleće 2013 deonice pale ispod 400$ i da su im neki prognozirali propast, jasno je da se cena gotovo udvostručila za godinu ipo dana
 
Ja se izvinjavam @drgonzo da niste vi akcionar apple!
Sto bi cene akcija kog interesovale na temi iphone 6-6+
 
Poslednja izmena:
...osim ako nije hteo da kaze da je apple u zadnjih godinu ipo dana udvostrucio marzu za iphone I tako ostvario dvostruki profit?!
 
Nazad
Vrh Dno