Šta je novo?

iPhone 6 / 6 Plus

A sta je tesko pisati sa +38!?...da ne pricam sto i iz rominga mozes direktno da zoves bez cimanja
 
Aman naravno da placas roming tarifu vec nemas cimanja da prepravljas broj
 
da prešao sam na 4.7 i meni je savršen G2 donekle i G3 su mi preglomazni pošto koristim jednom rukom telefon.5S mi je bio šok posle 5 inča...i jedva sam čekao da pređem na 6-icu.Mogu reći da mi je savršena veličina displeja od 4,7 inča.A prešao sam inače na iOS samo zbog stabilnosti sistema i činjenice da sve radi kako treba...

Sad sa iPhone 6 i 64gb teško da ću se vratiti na Android...osim ako toliko dobro ne ispeglaju softver da proradi kao iOS.

Ja sam cimao HTC One X dve godine, nikad nisam imao nikakvih problema sa lagom ili bilo čim. Od Jelly Bean-a android radi kao podmazan. Ako koristis itunes i kupuješ aplikacije, ni ne treba da se vraćaš na android. Samo te priče da je iOS u ovom trenutku drastično stabilnijii od androida i da "sve radi kako treba" ne piju više vode. To si mogao da pričaš pre 3 godine, ali sada su razlike minorne. Sestri je zet pazario šesticu u Londonu pre par nedelja. Jeste odličan telefon, ali da on nešto radi stabilinije od bilo kog flagship uredjaja na Kit Katu ne bih rekao. Mislim da je sve u ovom trenutku pitanje subjektivnog izbora S5, Iphone 6, Iphone 6 plus, M8, G3, Z3....sve će to da radi kao munja....
 
Ja sam cimao HTC One X dve godine, nikad nisam imao nikakvih problema sa lagom ili bilo čim. Od Jelly Bean-a android radi kao podmazan. Ako koristis itunes i kupuješ aplikacije, ni ne treba da se vraćaš na android. Samo te priče da je iOS u ovom trenutku drastično stabilnijii od androida i da "sve radi kako treba" ne piju više vode. To si mogao da pričaš pre 3 godine, ali sada su razlike minorne. Sestri je zet pazario šesticu u Londonu pre par nedelja. Jeste odličan telefon, ali da on nešto radi stabilinije od bilo kog flagship uredjaja na Kit Katu ne bih rekao. Mislim da je sve u ovom trenutku pitanje subjektivnog izbora S5, Iphone 6, Iphone 6 plus, M8, G3, Z3....sve će to da radi kao munja....

+1000

To da je ios stabilniji i brži od androida poslednje generacije je samo mit...
 
[YOUTUBE]Znn4YSGXxJ4[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]x4wDRx7B9hg[/YOUTUBE]
 
+1000

To da je ios stabilniji i brži od androida poslednje generacije je samo mit...

Pazi da ne koristim Android od njegovog pojavljivanja pa da kažem da ste obojica u pravu...Ali to jednostavno nije istina...štucanje sistema pri manje radne memorije se oseti i te kako na androidu,kamera uvek mora da se pegla,lag pri internet surfovanju,lag pri pozivanju...vreme ulaska i izlaska u aplikacije,pucanje aplikacija,zamrzavanje sistema...ima još toga.Generalno iOS nije savršen ali u gore navedenom jede Android a to su realne i svakodnevne radnje svih nas.Opet napominjem brdo flagship telefona sam imao u Android varijanti i sve što sam naveo imao je svaki...Dok svaki iPhone koji sam imao osim 3gs je radio besprekorno,a u to mogu da ubacim i iPad4 koji evo ako izuzmem restart usled update-a nije niti jednom zakucao niti sam morao da ga resetujem.Što nije slučaj sa bratovljevim Asusom ;)
 
Pazi da ne koristim Android od njegovog pojavljivanja pa da kažem da ste obojica u pravu...Ali to jednostavno nije istina...štucanje sistema pri manje radne memorije se oseti i te kako na androidu,kamera uvek mora da se pegla,lag pri internet surfovanju,lag pri pozivanju...vreme ulaska i izlaska u aplikacije,pucanje aplikacija,zamrzavanje sistema...ima još toga.Generalno iOS nije savršen ali u gore navedenom jede Android a to su realne i svakodnevne radnje svih nas.Opet napominjem brdo flagship telefona sam imao u Android varijanti i sve što sam naveo imao je svaki...Dok svaki iPhone koji sam imao osim 3gs je radio besprekorno,a u to mogu da ubacim i iPad4 koji evo ako izuzmem restart usled update-a nije niti jednom zakucao niti sam morao da ga resetujem.Što nije slučaj sa bratovljevim Asusom ;)

OK, znači iz ličnog iskustva je tebi tako i to poštujem. Ali to mi samo znači da si imao neki žestoki maler, zato što meni u 2 godine na flagshipu iz 2012, nijednom nije štucnuo, zapeo, zamrzo, lag-ovao itd. Čak šta više, 4 puta sam ga restartovao u 2 godine, i ne zbog toga što je zamrzo, već zbog sistem apdejta. Sada imam G3 par dana, i lag je za njega misaona imenica...
 
OK, znači iz ličnog iskustva je tebi tako i to poštujem. Ali to mi samo znači da si imao neki žestoki maler, zato što meni u 2 godine na flagshipu iz 2012, nijednom nije štucnuo, zapeo, zamrzo, lag-ovao itd. Čak šta više, 4 puta sam ga restartovao u 2 godine, i ne zbog toga što je zamrzo, već zbog sistem apdejta. Sada imam G3 par dana, i lag je za njega misaona imenica...

Blago tebi, android ti nije zabagovao 2 godine?? S3, S4, S5 sve sam imao i svi baguju kao sto mickk rece. Meni to i ne smeta nesto mnogo, mozda sam i navikao da stucne sa vremena na vreme, i ako ima monstruozan hardver.
 
OK, znači iz ličnog iskustva je tebi tako i to poštujem. Ali to mi samo znači da si imao neki žestoki maler, zato što meni u 2 godine na flagshipu iz 2012, nijednom nije štucnuo, zapeo, zamrzo, lag-ovao itd. Čak šta više, 4 puta sam ga restartovao u 2 godine, i ne zbog toga što je zamrzo, već zbog sistem apdejta. Sada imam G3 par dana, i lag je za njega misaona imenica...

Bez namere da ulazimo u raspravu imam jedno pitanje,da li i sam verujes u ovo sto si napisao.burazer ima S4 i pouzdano znam da mu bar dva puta mesecno vadi bateriju..
 
OK, znači iz ličnog iskustva je tebi tako i to poštujem. Ali to mi samo znači da si imao neki žestoki maler, zato što meni u 2 godine na flagshipu iz 2012, nijednom nije štucnuo, zapeo, zamrzo, lag-ovao itd. Čak šta više, 4 puta sam ga restartovao u 2 godine, i ne zbog toga što je zamrzo, već zbog sistem apdejta. Sada imam G3 par dana, i lag je za njega misaona imenica...

Pazi mene možda tera maler sa Androidom ali evo navešću koje sam FS android telefone koristio...LG 2X,S3,S4,S5,LG G2,LG G3, da ne pominjem one maalo slabije.Ali svi telefoni u trenutku kupovine su bili flagship i radili su na najnovijim Android verzijama...i svaki,svaki je imao iste probleme.Samo što su se negde manifestovali manje negde više.A najgori od svih su mi bili LG 2X i S5...2X sa onih ubogih 512 mb memorije...štucanje,resetovanje,stalna vađenja baterije,crkavanje hardvera.A S5 sa UBOGIM otiskom prsta i ostalo :D
 
Nisi naisao na prave android telefone. Htc m7,m8,nexus 4,nexus 5,xperia z2,z3..

Samsung i lg imaju najgori skin na sebi
 
Nisi naisao na prave android telefone. Htc m7,m8,nexus 4,nexus 5,xperia z2,z3..

Samsung i lg imaju najgori skin na sebi

HTC i Xperia mi ne leže pa ih nikad nisam kupovao..eto zaboravio sam Nexus 4,moj brat ga još koristi i on je ok ali opet frka sa kamerom,pražnjenje baterije i td...

Na stranu da su to sve loši telefoni...preferiram Android ali te sitnice me nerviraju jer je to 2/3 korišćenja telefona.Generalno hardver je sjajan ali nije ispeglan softver.Pa i sam znaš frku oko G2 kamere i silnih fikseva i cimanja.Benderu treba dati platu za ono što je radio sa kamerom G2-ke :D
 
Poslednja izmena:
Kapa dole Apple-u za ekrane iPhone 6 i 6 plus, oba imam na testu trenutno. Ekran je toliko blizu staklu da na trenutke imam utisak da su elementi u 3D i izlaze iz ekrana :)
 
Ja sam to vec napisao. Ubedljivo najbolji displej na mobilnom.
Mada meni i dalje nije jasno kako sharp samo njima napravi takav displej i vise nikome.
 
Poslednja izmena:
Pa kad oni i plate za takav displej.
I ova firma sto je propala , a koja je trebala da napravi safirno staklo za iPhone, da nije muljala ne bi propala
 
http://www.redmondpie.com/you-can-use-apple-pay-outside-us-today-but-there-is-a-catch/

^^ potvrda činjenice da Apple Pay ne zahteva nikakvu promenu POS terminala. Imajući u vidu da su MasterCard i Visa debelo stali iza Apple Pay-a, kapiram da će se u dogledno vreme raširiti i po Evropi a samim tim preko stranih banaka i do Srbije.
Brze ce se prosiriti po Evropi nego po Americi :-devil-: Mi vec imamo kartice sa cipom, oni jos kubure sa onim starim verzijama i pos-ovima :smash:
 
dpreview test 6+ kamere http://connect.dpreview.com/post/6303555427/apple-iphone-6-plus-camera-review

U sustini se prilicno slaze sa dxo utiscima http://www.dxomark.com/Mobiles/Apple-iPhone-6-and-6-Plus-review-Bigger-and-better.-Apple-set-gold-standard-for-smartphone-image-quality
http://www.dxomark.com/Mobiles/Apple-iPhone-6-and-6-Plus-overview-Bigger-Better

Toliko o tome da IP6 kamere nisu jedne od najboljih (sam vrh) na smart telefonima, jos od prvih test semplova se videlo da je kamera softver odradjen ''skolski'' tj fotografski i krsteno i da su izvukli skoro pa maksimum iz 1/3'' senzora.

Ja sam to vec napisao. Ubedljivo najbolji displej na mobilnom.
I meni deluje najbolje ali gotivno deluje i N4 amoled. Ipak bih pre IP6 displej.
Mada meni i dalje nije jasno kako sharp samo njima napravi takav displej i vise nikome.

To je zato sto apple plati i uvek ide na hw/sw kompletnost koja je najbolja na trzistu a oni imaju samo par modela u ponudi i dugo ostaju kao vodeci, android telefoni su zrtve hiperprodukcije i cinjenice da ce relativno brzo biti osvezeni, zamenjeni novim verzijama pa se onda niko ne trudi oko svega kao Apple.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Apple Pay ce biti brutalan :type: Mnogo jednostavno rijesen sistem, a anoniman si maksimalno :smoke:
 
Brutalno!? Nikakva prednost u odnosu na plaćanje karticom:
1. Izvadiš telefon, ukucaš kod da otključaš, upališ aplikaciju, platiš
2. Izvadiš karticu, ubaciš u čitač, ukucaš kod, platiš
 
Plus kartica nema bateriju u sebi.
Mada shvatam da ovo izgleda fensi,pa ajde.. :)
 
a tek kad krene ovaj pretpraznički period i poslednji trimestar u kome se najviše i prodaju... ;)

primeri plaćanja sa Apple Pay:
[YOUTUBE]7ApOYfYK15A[/YOUTUBE]

btw stigao mi 6 plus 64GB space gray :)
Čestitam. U zdravlju da te sluzi.
 
Poslednja izmena:
Brutalno!? Nikakva prednost u odnosu na plaćanje karticom:
1. Izvadiš telefon, ukucaš kod da otključaš, upališ aplikaciju, platiš
2. Izvadiš karticu, ubaciš u čitač, ukucaš kod, platiš

Apple Pay ima iste korake kad ih napises, ali su mnogo brzi. Zaboravljas samo da je preko telefona sve daleko sigurnije, ali vi na Androidu i Windowsu niste navikli na to pa vam nije bitno :d
 
Nazad
Vrh Dno