Šta je novo?

iPhone 6 / 6 Plus

Imam dva kratka pitanja:

1. Kada je najbolje juriti Ip6, tj hoce li cena jos padati, ili je ovo trenutno najnize? Mislim na nov fon. Takodje gde je najpovoljnije uzeti ga, KP oglasi, licno u Madjarsku ili tako nesto?
2. Primetio sam da svi prodavci na oglasima daju 1 god garanciju, a negde sam procitao da kada se uzme nov Iphone ima dvogodisnju garanciju u svakom ovlascenom servisu bilo gde, pa ako moze neko da elaborira na ovu temu?
 
Trebalo bi da padne cena, sacekaj jos malo dok dodje 6s kod operatera, a imas god dana applove garancije gde god kupio tel, a ako uzmes preko operatera imas dve god
 
Tesko da ce mu drasticno pasti cena... Ako ti 20/30e igra ulogu onda ok :)
 
Trebalo bi da padne cena, sacekaj jos malo dok dodje 6s kod operatera, a imas god dana applove garancije gde god kupio tel, a ako uzmes preko operatera imas dve god

Nebitan je operater...za drugu godinu važan je samo fiskalni račun,kojim se dokazuje kupovina...ma gde to ona bila.
 
Nebitan je operater...za drugu godinu važan je samo fiskalni račun,kojim se dokazuje kupovina...ma gde to ona bila.

Pa dobro, kapiram da nece kupovati u tehnomaniji i tako tim radnjama koje izdaju fiskalni jer koliko kapiram cena mu igra ulogu.
 
Pa da ali ako gledas nov ip 6 je sad 570 tesko da ce ici ispod jer je 6s preko 670
 
Nov iP6 na KP oglasima je oko 500€ već duže vreme. Sa mreže, 1 dan star. Treba očekivati ispod 450€ za mesec dana. Već sad ima ispod 500€ da se nađe.
 
Sim free sam naposao nikad u zivotu nesto preko mreze iki locked ne bih uzeo...
 
Ima vec vakum Ip6 sim free za 530-540e da se nadje.Po 550 koliko hoces.Verovatno ce za meec-dva biti ispod 500e.
 
Poslednja izmena:
da 550 su nove 16tice... i ne verujem da ce daleko ici cena na dole ;-)
 
Procene nisu dozvoljene na forumu, obrisano postovi, sledeći se brišu uz nagradne poene.
 
Ne vidim razlog za takvu zabranu, dosta ljudi hoce da se informise, mozda nije lose otvoriti temu za procene.
 
Pročitaj pravila, nema procena.
 
Da li je 16gb dovoljno ako niste zahtevan korisnik? Do sada sam koristio samo Android i 16gb je uglavnom bilo dovoljno, u zavisnosti od preinstaliranog sadrzaja. Nikada igrice ne igram i po pravilu imam 5 - 6 osnovnih aplikacija koje koristim daily (fb, in, tw, yt, app za email itd. dakle osnovno). Video ne pravim, muziku ne slusam preko tel. i sto se fotografija tice, takodje sam umeren. Znam da je ovo pitanje vrv vise puta postavljano i da je krajnje subjektivno, ali zamolio bih vas za pomoc, iz prostog razloga sto razlika u ceni izmedju 16 i 64gb nije tako mala. Hvala unapred
 
Onda ti je dovoljno 16gb.

U sustini, danas najvise prostora zauzimaju igrice i multimedija. Ako vec ne igras igrice, a za multimediju imas cloud onda si miran.
 
U koliko nisi zahtevan korisnik ne snimas video itd(3k video) bez problema ce ti ovo zavrsiti posao...
 
Ako si stvarno tako nezahtevan korisnik, 16GB bi trebalo da ti bude sasvim dovoljno. Ja već godinama imam 16GB iPhone, zna ponekad da bude malo (ako se nakupi fotki na telefonu a nisam dugo prebacivao).
 
Ne znam koji si telefon ranije imao, ali ja recimo sa na n4 na iphone proklinjen sebe sto sam uzeo 16gb.

Cim sa video koliko je to bolja kamera, samo skljocam, skljocam, skljocam... Da ne pominjem slow mo video [emoji2]

Uz malo disciplnije bice kul :)
 
ili neki cloud.

Ne treba ti više od 16gb
 
Tako sam otprilike i ja mislio. Vidim po netu, stranci vriste kako nikako ne treba kupovati 16gb jer na kraju ispadne malo kako god da okrenes, pa reko ajde da vidim i sa nasim ljudima. Kao sto sam vec i rekao, nisam zahtevan korisnik. Od aplikacija koristim samo one "osnovne" sto bi se reklo, koje sam vec nabrojao. Telefon apsolutno nikada ne koristim za igrice, muziku i video, tako da jedino fotografije mogu da predstavljaju problem, mada i na tom polju nisam neki fanatik i posao ce sasvim korektno zavrsiti dropbox i gdrive
 
Naravno da se vristi kad se non stop pucaju selfiJI i ni za sta drugo se ne koristi tel.
 
Nemam link. Vest je bila vezana za USA i za razliku od 100$. U Evropi je to razlika od 100€. I kad se pogledaju cene po GER i FRA ispada da je tako.
 
Ispada ali je cena ip6s veca kada uporedis sa cenom 6 kada je izasla :)
 
Ma dobro, spekulacijama oko cene se bavimo odavno.
Sada se ceka zvanicna informacija o cenama... a Andreson je zvucao kao da je ima....
 
Od danas u MTS-u cene iPhone modela po paketima nize za 4000 RSD. Toliko o Srbiji i globalnom pojeftinjenju od 100€. Sutra kad izadju cene za 6S i 6S Plus taman ce biti vece za 50€ od dosadasnjih cena 6 i 6 Plus i eto te razlike od 100€...
 
Od danas u MTS-u cene iPhone modela po paketima nize za 4000 RSD. Toliko o Srbiji i globalnom pojeftinjenju od 100€. Sutra kad izadju cene za 6S i 6S Plus taman ce biti vece za 50€ od dosadasnjih cena 6 i 6 Plus i eto te razlike od 100€...

Proverena informacija ili nagadjanje? Sklonili su sa sajta sve iphone modele od jutros.
 
Provereno, gledam mail sa novim cenovnikom u poslovnici..
 
Nije globalno pojeftinio 100€, u DE npr je snizen za 70€. A slicno je i u ostatku evrope. A 6s je skuplji za 40€ u odnosu na 6 od prosle godine. Svakako je pojeftinjenje od 4000 rsd smesno... Realno je 8-9k.
 
Nazad
Vrh Dno