Šta je novo?

iPhone 6 / 6 Plus

Odlican telefon,presao sam na ip6 sa HTC one i prezadovoljan sam....mada...dve losije stvari bih izdvojio ( iz mog ugla ) Prva je blagi lag kada me neko zove,od momenta kada pipnem slusalicu do momenta uspostavljanja veze i obrnuto. Na HTCu je uspostava veze bila skoro trenutna. Druga stvar je nedostatak FM tjunera...Mislim stvarno zasto!? Znam,moogu u setnji da ukljucim 3g i da strimujem bezbroj radio stanica,ali bi FM tjuner bio OK za lokalne radio stanice iz vise prakticnih razloga...i nemojte da mi preporucujete kupovinu FM tjunera za ip u vidu dodatne opreme
 
Odlican telefon,presao sam na ip6 sa HTC one i prezadovoljan sam....mada...dve losije stvari bih izdvojio ( iz mog ugla ) Prva je blagi lag kada me neko zove,od momenta kada pipnem slusalicu do momenta uspostavljanja veze i obrnuto. Na HTCu je uspostava veze bila skoro trenutna. Druga stvar je nedostatak FM tjunera...Mislim stvarno zasto!? Znam,moogu u setnji da ukljucim 3g i da strimujem bezbroj radio stanica,ali bi FM tjuner bio OK za lokalne radio stanice iz vise prakticnih razloga...i nemojte da mi preporucujete kupovinu FM tjunera za ip u vidu dodatne opreme ������ Osim ove dve stvari sve ostalo mi se svidja.Koristim dugo Macbook pro i ipad mini 2, i ta tva uredjaja upotpunjena novim iphonom daju mi jednu zaokruzenu pricu savrsene sinhronizacije izmedju uredjaja i tu Apple nema konkurenciju. Svidja mi se kada mi je recimo telefon u spavacoj sobi na punjacu,a ja mogu da primim ili posaljem poziv ili SMS sa Mac-a ili ipad-a. Postoje alternative ovome i u drugim ekosistemima uz pomoc raznih aplikacija i programa,ali je definitivno jabuka po pitanju sinhronizacije daleko ispred konkurencije.

U pravu si, i meni ponekad nedostaje FM tujener i to baš zbog lokalnih krš stanica. [blam]Fora je što na FM tjuneru nekad uhvatiš i pustiš stanicu koju ni u ludosti ne bi tražio ili pustio na netu :D. [/blam]
 
Ja bih voleo i fm transmitter da ima jer sam u kolima serovao muziku sa nokiom n8 bez kablova zica uz odlican kvalitet :) ali dobro imali su ipod sa fm radiom moguce je da ne zele da ipodu prave konkurenciju... Sta znam ali realna upotreba fm radija je mala :-D

IPhone sam punio pa ne znam ali iPad def ima bolju autonomiju sa novim update-om iphone je jos brzi, kad se ukljucije takodje jos brzi. Za ostalo videcemo u eksplataciji :)
 
Poslednja izmena:
FM mislim da štede na tome ali moguće je zbog LTE mreže da im ne treba više,a sad ću na iPad-u da odradim update..da vidim hoće li biti poboljšanja..
 
Видиш, ово са лаговањем код позива сам мислио да се само мени дешава :) Али искрено, ништа страшно... Батерија је обична, него је електроника штедљива :) Али напомињем још једном, графички чип баш срче батерију, сат времена макс хеви гејминга са метал графиком... И поприлично се загрева. Ја сам телефоном презадовољан...
 
Видиш, ово са лаговањем код позива сам мислио да се само мени дешава :) Али искрено, ништа страшно... Батерија је обична, него је електроника штедљива :) Али напомињем још једном, графички чип баш срче батерију, сат времена макс хеви гејминга са метал графиком... И поприлично се загрева. Ја сам телефоном презадовољан...

Lagovanje kod poziva i javljanja se javilo od početka iOS8-ice...
 
zdravo, mislio sam da uzmem u mts-u iphone 6 ali me samo kopka da li su sim free ili su zakljucani za mts. ko zna neka mi kaze!!! unapred zahvalan
 
Закључани... Све пише, али не читаш.
 
mrzelo me da citam, u svakom slucaju hvala ... :)
 
Odlican telefon,presao sam na ip6 sa HTC one i prezadovoljan sam....mada...dve losije stvari bih izdvojio ( iz mog ugla ) Prva je blagi lag kada me neko zove,od momenta kada pipnem slusalicu do momenta uspostavljanja veze i obrnuto.
Ako pričaš o pauzi koja traje oko 0,6sec od momenta kada prstom prevučeš i uspostave veze, to nije baš problem već pauza koja je sračunata da treba da od momenta odgovora prstom do trenutka kada telefon prineseš uhu. Mada meni ovo i nije neka prednost pošto su onda mogli da naprave da ako su priključene slušalice ta pauza ne postoji.

A postoje ljudi sa problemom da je ta pauza oko 2sec što je već ozbiljan propust i nije sigurno projektovano da bude tako, to ima veze sa iOS 8.
 
Kad se samo sjetim koliko ste svi (i ovde i u svijetu) pljuvali Tima Kuka i cmizdrili sa Džobsom, a sad pošto je prodaja iPhonova duplirana, sad je heroj :pP
 
Da rezimiramo jučerašnji Conference Call :p

- u poslednja 3 meseca prodano je 74.5 miliona ajfona, što je novi rekord. Apple ne objavljuje podatke o prodaji po modelima, ali ono što se zna je da je prosečna cena ajfona 687$
asp.jpg


- na "krilima" dobre prodaje ajfona, ostvarena je zarada od 74.6 milijardi dolara, što je takođe novi rekord:
linechart.png


- čist profit za četvrto tromesečje 2014 iznosi 18 milijardi dolara (!!!). Ovo je ne samo novi rekord za Apple, ovo je najveća zarada koju je bilo koja kompanija ostvarila ikad za 3 meseca (!!!). Neki kažu da je do sada taj rekord držala naftna kompanija Exxon sa 15.9 milijardi u 2012-oj, drugi kažu Gasprom 2011, ali suština je ista. Poređenja radi, Apple je ostvario veći profit za 3 meseca nago Samsung za 9, ili Google za celu godinu!

- sa ovih 18 milijardi dolara, Apple-ove rezerve keša su narasle na 178 milijardi dolara. Koliko je impresivna ova suma najbolje govori to što bi za nju teoretski mogli da kupe 100% vlasništva Intela, ili većinski udeo u Google-u. Ali naravno to se nikad neće desiti.

- Osim fenomenalnih rezultata vezanih za ajfon, Mac je zabeležio porast prodaje na 5.5 miliona uređaja (sa 4.8 miliona prošle godine u istom periodu). Prodali su i 21.5 milion iPada, što je pad od 18% u odnosu na isti period prošle godine.

- Apple je navodno u jednom periodu bio i najpopularniji smartfon u Kini (pri čemu je prosečna cena ajfona 4x veća od cene Huawei ili Xiaomi!):
http://qz.com/334881/how-apple-sold-more-phones-than-anyone-in-china-even-at-twice-the-price/

- Apple Pay beleži postepen rast. U principu njegov rast je direktno vezan za prodaju iOS uređaja koji ga podržavaju. Nove kompanije se svakodnevno uključuju i najavljuju podršku za Apple Pay, a prema rečima Tim Cooka trenutno se 66% beskontaktnih plaćanja u SAD obavlja preko Apple Pay:
http://9to5mac.com/2015/01/27/tim-c...-spent-with-contactless-payments-other-stats/

ostali linkovi:
http://9to5mac.com/2015/01/28/apple-profit-record/
http://www.macrumors.com/2015/01/27/apple-earnings-1q15/
http://www.theverge.com/2015/1/27/7923461/apple-q1-2015-earnings
 
Poslednja izmena:
Jednom rečiju, usrali su secod para a ima toliko prostora za nove proizvode kao i unapredjenje starih da treba debelo da zabrljaju. Voleo bih da taj keš ulažu malo više (znam da im i sada na r&d ode lon para). Kad bi mogli imati trend predstavljanja jednog potpuno novog proizvoda svake godine, kao npr. što je ove godine sat.
 
ja sam za jednu konzolu gaming baziarnu na gOS operating system (posebno konstruisan za konzogu) gaming operating system :-D i bilo bi kul da dolazi uz veliki aksesora (dojpedi, itd) ali da moze da se raspakuje kao tablet i bude prenosni uredjaj uz abnormalnu bateriju sa dockom koji 3x povecava kapacitet batt :-D
 
Voleo bih da taj keš ulažu malo više (znam da im i sada na r&d ode lon para).
Apsolutno. Veoma su konzervativni kad je trošenje novca u pitanju.
Za sada im je najveće ulaganje kupovina Beats kompanije, gde još uvek nema nikakve vidljive koristi od te transakcije i tek treba da vidimo kako planiraju to da iskoriste u budućnosti...
Google mnogo agresivnije ulaže svoj kapital i kupuje kompanije koje imaju dobre ideje.
 
Poslednja izmena:
Kapiram da im je želja da izbace 3.5 pre svega zbog zauzeća mesta... kao što bi hteli da skroz izbace sim kartice i što su ih već smanjivali.

Kao nekome ko nema kolekciju vrhunskih slušalica koje idu na 3.5 iskreno me i ne pogađa mnogo ako ga izbace, ali zamislite reakciju ljudi koji imaju nekoliko pari slušalica od par stotina dolara? Upravo zato se ovo možda neće ni dogoditi.

Što se kupovine Beatsa tiče... Kad bi samo stavili zvučnike koje HTC One m7 ima... koje je navodno radio Beats, bilo bi dovoljno. Problem je u tome što bi morali mnogo da radikalizuju dizajn da bi uglavili stereo zvučnike.
 
Third party sluske se uvek mogu resiti adapterom. Iako bi malo uticalo na funkcionalnost (npr ja često u kolima pustam muziku na aux i punim telefon u isto vreme), ne sumnjam da će to uraditi ako im bude trebalo zbog dizajna.
 
I ja mislim da idu na izbacivanje 3.5mm, a tome kao dokaz su oni silni sertifikati koje su slali proizvodjačima slušalica. To su slali pre izlaska 6ice pa su neki mislili da će ga neće biti ni na 6ici. Što se tiče izbacivanja kartice i to možemo da očekujemo jer kao testni kunić im služi trenutno iPad. Brinuo bih jedino u slučaju da iPhone nije dostupan zvanično, i tada bi bilo zeznuto kako bi koristili telefon bez kartice, ovako nemamo razloga za brigu. ;)
 
Ne razumem taj trend. iPhone 6 uopste nije udoban u ruci, pljosnat je suvise.
 
Sa tolikom veličinom, itekako mora da bude što tanji da bi ikako mogao da se koristi. Zaobljenost ivica na 6ici itekako pomaže, zamislite tu veličinu sa oštrim ivicama i debljini kao na 5S, to bi tek bilo teško koristiti!
 
Npr. G3 i M8 su mnogo udobniji zbog zaobljenih ledja.
 
Nazad
Vrh Dno