Šta je novo?

iPhone 6 / 6 Plus

Ne zeki..čovek kaže koji je problem..i ja sam imao par puta problem sa ne gašenjem ekrana nakon notifikacije,ostale probleme nisam imao.Ali to mi se dešavalo jer izgleda senzor nije dobro kalibrisan pa uhvati kad prođem šakom na 30cm iznad njega i upali ektan pre gašenja...
 
@igor88: valdevit je naš stari forumaš...

Meni na i6 ios8 radi loše.Evo i nekih bugova koje sam primetio i koji mi polako idu na živce,al probaču još neki restore,da vidim,možda se reše problemi:
-nekad mi se ne čuje ton poruke uopšte,nekad se čuje malo,nekad se čuje zagušeno...ostali tonovi rade perfektno,
-najviše me je začudilo da kad sa nekim pričam,ON PREKINE VEZU i u slučaju da sam u međuvremenu primio neku notifikaciju u toku razgovora,nakon prekinutog poziva,ostaje da svetli u beskonačnost.Mislim ne radi automatsko gašenje / zaključavanje,već ostaje da svetli na lock screenu,
-dosta puta kad uđem u settings,jednostavno zabode,ništa ne reaguje sem da izađem i da ponovo uđem i dešava se da opet ništa ne mogu da radim,
-nervira me i to zatamljivanje oko sata kad stavim neku svetliju podlogu u pozadini,pogotovo ako ima belog (ovo nije bug i kapiram sve,al neću to da ima)
-ima tu još nekih manjih bugova,al mi za sad ne smetaju.
Ne znam stvarno, meni se za ovih par meseci desilo možda par puta da pukne neka aplikacija i jednom mi se skroz zamrznuo telefon baš dok sam pokazivao nekim prijateljima 6 plus :d morao sam da ga resetujem :)
Znači za 3+ meseca mogao bih nabrojati na prste jedne ruke probleme koje sam imao.
Jel ti jailbreakovan fon i ima li šanse da je povezano sa tim (mada mi sve ovo zvuči kao bugovi u OS-u)?

Mislim da će iOS 8 verzija 8.2 biti ono što je 7.1 bila za iOS 7 - verzija koja otklanja 99% bugova...
 
Poslednja izmena:
iPhone 6 / iPhone 6 Plus

ne stavljam jb odavno.Kapiram da cu resiti problem sa clean,posto nisam radio za poslednji update,a prste cu da zamenim.

Meni do sad ni 1 reset,al ovo se settings se sve cesce ponavlja.

Nemam pojma kad izlazi 8.2,al kapiram da ce kad i sat,tako da cu onda tad da uradim clean.

Napokon mi je i tapatalk ociscen od reklama.Tek sad primetih da ih nema i da sam "vip member".
 
Poslednja izmena:
@valdevit
Nista ti ne preostaje nego da predjes na Android zbog stabilnosti :D
 
:)

Ja nemam tih bagova zaista. U petak sam popustio pa uradio JB, i za sad sve šljaka identično dobro. Jedino nešto nema na Appcake Igo Europe, pa ako neko ima neki repo nek baci PP.
 
ok jasno mi je direkt iz aplikacije nego me zanima da li postoji mogućnost iz foto galerije da da šerujem sliku, na androidu je bila opcija 3 tačkice pa share i tu ima lista aplikacija koje podržavaju mogućnost deljenja. ovde od tih aplikacija vidim samo fejs, viber a ovih koje bih ja želeo nema na listi, pa me zanima d ali ta lista uopšte može da se proširuje ili bih morao da kačim samo direkt iz aplikacija

Može iz galerije, nije potreban JB:


Klikni na "More" i štikliraj viber ako nije označen:





Može se ovde i normalno diskutovati i kulturno...odlično!

Naravno da može :)

Meni na i6 ios8 radi loše.Evo i nekih bugova koje sam primetio i koji mi polako idu na živce,al probaču još neki restore,da vidim,možda se reše problemi:
-nekad mi se ne čuje ton poruke uopšte,nekad se čuje malo,nekad se čuje zagušeno...ostali tonovi rade perfektno,
-najviše me je začudilo da kad sa nekim pričam,ON PREKINE VEZU i u slučaju da sam u međuvremenu primio neku notifikaciju u toku razgovora,nakon prekinutog poziva,ostaje da svetli u beskonačnost.Mislim ne radi automatsko gašenje / zaključavanje,već ostaje da svetli na lock screenu,
-dosta puta kad uđem u settings,jednostavno zabode,ništa ne reaguje sem da izađem i da ponovo uđem i dešava se da opet ništa ne mogu da radim,
-nervira me i to zatamljivanje oko sata kad stavim neku svetliju podlogu u pozadini,pogotovo ako ima belog (ovo nije bug i kapiram sve,al neću to da ima)
-ima tu još nekih manjih bugova,al mi za sad ne smetaju.
Zaista ni jedan bug koji si ti naveo. Moram reći da mi iOS na 6 do sada najbolje radi (4s, 5, 5s, sve modele sam menjao bar jednom kada mi boja dosadi, uvek sam na kraju iphone prodavao zbog istog problema, baterija, za mene slaba).


Probao sam sve u prethodnih par meseci sa svojim prstima,koji jesu malo problematični zbog znojenja,pogotovo u ovo doba godine,al taj problem sam imao sa 5s u isto vreme prošle godine i nakon updatea,problem je nestao,a 5s mi je čitao prst u 99% slučajeva.Probao sam danas svačiji prst u okolini svojoj,kao neki agent i svima skenira bez problema,iz prve,al meni i dalje ne i to ni jedan prst,ali ni jedan neće...
Kao što si i sam napisao, imaš problematičan otisak. Nije u pitanju da otisak ne radi, ako rade prsti u tvojoj okolini čije si isprobao. Najlakše da zameniš prst (šalim se, bez ljutnje) :d
Probaj krpicom da očistiš skener, izribaj ruke, probaj. Verujem da ćeš uspeti, jer ti je radilo na 5s.
Meni skener otiska prsta radi perfektno, bio sam zadovoljan na 5s, ovde je definitivno bolji i precizniji. Koristio sam skener i na S5, razlika je nebo i zemlja u korist iphone. Zaista radi sjajno na iphone.

Što se tiče iOS, kod mene ima kašnjenje prilikom javljanja kada prevlačim prst, ako je displej zaključan. Ako je otključan nema prevlačenja već samo kliknem na zelenu slušalicu onda nema kašnjenja. Čini mi se da na 8.1.1 nije bio.

Što se tiče app, nervira me ekstremno što u viberu ne mogu da ugasim zvuk slanja poruke (na android verziji ima opcija). Nervira me tapatalk i njihov novi UI.

Što se tiče baterije, prvih iphone gde sam zadovoljan baterijom.
3G, wifi, auto svetlo, sve popaljeno, dosta je radio i hotspot, oko 50tak slika, muzikana slušna 45min, 2 maila na push, viber... jako dobra baterija, dosta bolja od 5s. Dan bez problema drži zahtevnom korisniku.


 
6 ili 6 Plus pitanje je sad... Sad sam opet cackao 6 Plus i stvarno je fenomenalan uredjaj, nevjerovatan ekran i kamera, mada kad sam uporedjivao ekrane 6 i 6 Plus apsolutno nikakvu razliku nisam primjetio osim naravno velicine. Jedini potencijalni problem sa 6 Plus je taj sto ne znam gdje bih ga nosio, malo je prevelik za neke uze pantalone i sl. a pederuse/toplomjerke ne praktikujem :D i mislim da bi mi trebalo jedno mjesec dana da se naviknem i uhodam motoriku drzanja i rada sa 6 Plus :)
 
Ja nisam mogao sa 6plus izaci na kraj imam ipad i ne treba mi cigla koju ne mogu nositi :) ip6 je fenomenalan i dovoljN, dok moj otac se ipak opredelio sa plus jer slabije vidi ali nosi torbice :)
 
Ja evo koristim duze vremena Android, zadnjih godina sve Nexus serija i sad sam trenutno na Nexusu 4 mada sam svakodnevno u dodiru sa Nexusom 5 kojeg ima meni bliska osoba ali ce moj slijedeci telefon sigurno biti iPhone, samo se jos dvoumim da li da uzmem iPhone 5s ili 6...
5s mi je prelijep i taman za ruke, ali kontam da ce mi za godinu-dvije vec biti star, a sa iPhone 6 bi bio miran 3-4 godine minimum.
Volim otvorenost Androida ali me u zadnje vrijeme sve vise nervira, bjezao sam od telefona tipa Samsung jer im je Android "presvucen" ali kad ti se bugovi pocnu desavati na Nexusu koji bi trebao predstavljati Android u najboljem svjetlu onda definitivno znas da nesto nije u redu.
Evo jucer bio na trcanju, hocu ukljuciti Endomondo ali mi jedva uhvati GPS, morao sam 3G upaliti da bi ga prije uhvatio, dalje trcim i nakon nekog vremena stanem i kontam odoh opaliti selfie u prirodi da posaljem zeni :) ulazim u aplikaciju Camera i dobijam poruku "failed initialize" Inace ovo se masovno desava sa zadnjom verzijom OS-a.
Morao sam restartovati telefon da bi mi proradila kamera, uslikam se ali onda opet muku mucim sa hvatanjem GPS-a... znaci ispizdio me skroz.
Onda mi se desava da kad me neko zove da mi samo svijetli ekran a nema nigdje "tipke" za javljanje, nekad se dozove tako sto ugasim pa upalim displej na power tipku ali cesto ni to ne pomaze dok ne restartujem telefon.
Mislim ljudi koji me poznaju i kad cuju da sam ja za prelazak na iPhone znaju sta to znaci, kad je izasao Note 4 imao sam pik na njega ali definitivno mi se Android sve vise pocinje gaditi.
Ah da, umalo da zaboravim, probajte na istim slusalicama slusati muziku na Iphone-u 5s i na npr. Nexusu 5, zvuk je neuporedivon bolji na iPhone-u, Camera mi je 8 MP a vjerujte da su bolje slike na Nokiji N82... Normalnu sliku dijeteta mogu samo napraviti kada spava, u bilo kojoj drugoj situaciji kad je u pokretu slika je mutna.
Ovo sve pisem jer vidim da je korisnik @valdevit nezadovoljan iPhone-om i razmislja da proba neki Android uredjaj, kod mene je obratna situacija, ono sto me udaljava od Iphone-a je njegova cijena, stvarno je preskup, jos kad uzmem u obzir da ga kod nas u BiH nema nigdje preko operatera uzeti onda ga je jos teze kupiti.
Ono sto odnedavno razmisljam da uradim jeste da kupim neki telefon preko operatera, npr. LG G3, prodam ga, eventualno ako sta treba da doplatim i kupim nov iPhone 5s, ili ako se odlucim za iPhone 6 onda cu sacekati da izadje Galaxy S6 ili HTC M9 pa njega prodati i kupiti iPhone 6, sa njim bi bio miran vjerujem 3-4 godine.
 
Poslednja izmena:
Naravno da sa n82 mozes uhvatiti stvari u pokretu zbog blica, to mogu samo telefoni sa xenonom.
 
Ili sa brzim sutter speedom koji na iphonu mozes manuelno podesiti sad i sa def appsto je kull ali ofc manje svetlosti vuce iphone ima sutter speed oko1/8000 na cam plus evo ss
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    65.8 KB · Pregleda: 142
Ne pricam samo o nocnom slikanju, nego i o slikanju po dnevnom svjetlu.
npr. sa mojim Nexusom 4, od 5 slika u pokretu mozda da ce 2 valjati, ali i to mozda, znam jer slikam dijete sa njim i poprilčicno je nemirna sa svoje nepune 3 godine, slike su u 90% slucajeva mutne, osim kad dijete spava pa kad je mogu fino uslikati.
Da se razumijemo, ne kazem da je svaki Android uredjaj los, ima ih i sa fantasticnim kamerama i baterijama, ali sam sve vise misljenja da je iPhone kompletniji i kvalitetniji telefon i slijedeci moj telefon ce upravo biti iPhone, dosta mi je vise igranja i sa kernelima i romovima, hocu jednom da kad kupim telefon da znam da je kvalitetan i da mi nece nakon godinu dana poceti brljaviti OS.
 
Ovde opalis brust i 30fotki u sekundi imas hahahaha zlo :-D
 
Ili sa brzim sutter speedom koji na iphonu mozes manuelno podesiti sad i sa def appsto je kull ali ofc manje svetlosti vuce iphone ima sutter speed oko1/8000 na cam plus evo ss
Moze i ovde to da podesi

8553f3cb5bdd0847187d61381d576a43.jpg
 
Nekima ovde kao da je ajfon iz oka ispao...
 
Ne pricam samo o nocnom slikanju, nego i o slikanju po dnevnom svjetlu.
npr. sa mojim Nexusom 4, od 5 slika u pokretu mozda da ce 2 valjati, ali i to mozda, znam jer slikam dijete sa njim i poprilčicno je nemirna sa svoje nepune 3 godine, slike su u 90% slucajeva mutne, osim kad dijete spava pa kad je mogu fino uslikati.
Da se razumijemo, ne kazem da je svaki Android uredjaj los, ima ih i sa fantasticnim kamerama i baterijama, ali sam sve vise misljenja da je iPhone kompletniji i kvalitetniji telefon i slijedeci moj telefon ce upravo biti iPhone, dosta mi je vise igranja i sa kernelima i romovima, hocu jednom da kad kupim telefon da znam da je kvalitetan i da mi nece nakon godinu dana poceti brljaviti OS.

Smesno je sto uporedjujes Nexus 4 sa kamerom na iPhone-u koja je uvek bila jedna od najboljih u klasi sa Samsung flagship telefonima. Uzmi S2, S3, S4, S5, pa i Note seriju, pa uporedi sa iPhone-om.

Nekima ovde kao da je ajfon iz oka ispao...

:d
 
Nije to klasicno poredjenje, razumljivo je da nisu ista klasa i da se ne mogu porediti, ali ti skontaj da li je smijesno ili zalosno da je na Nexusu 4 kamera neupotrebljiva ako slikas i u najmanjem pokretu, a sto nije slucaj sa jednom Nokiom N82 koja je izasla jos davne 2007.
Sto za ovo poredjenje nisi rekao da je smijesno s obzirom na datume izlaska oba telefona nego si se uhvatio samo iPhone-a?
Ovo iz iskustva tvrdim jer jos uvijek imam Nokiu N82 s kojom se kcekrica igra.

vezano za ovo "Nekima ovde kao da je ajfon iz oka ispao..."
Ako izdvojis 3 minute i pogledas moje prijasnje postove vidjet ces da sam doskora bio protivnik iPhone-a, ali ja nemam problem da kazem da sam promijenio misljenje pa i da priznam pogresku.
Ne ocekujem da se ti ili bilo ko drugi slozi sa mnom, ja samo iznosim svoje misljenje, ja sam sa Androidom na telefonu vjerovatno zavrsio, moj slijedeci telefon je iPhone, Android cu mozda furati jedino na tabletu.
 
Poslednja izmena:
Ja ti predlazem da uzmes da koristis iPhone, mozda ti se svidi mozda ne. Ne mozes da znas dok ne probas. Samo nije trava uvek zelenija na drugoj strani.
 
Smesno je sto uporedjujes Nexus 4 sa kamerom na iPhone-u koja je uvek bila jedna od najboljih u klasi sa Samsung flagship telefonima. Uzmi S2, S3, S4, S5, pa i Note seriju, pa uporedi sa iPhone-om.



:d

Điki evo opet ista priča...priča se ovde o def kameri..znači ona koja dolazi sa preinstaliranim sistemom.Ne možeš isključivo da tvrdiš da je S5 ili Note kamera bolja bez raznih fix-eva i dodavanja i oduzimanja stvari u sistemu...zar ne?
 
@telep
Nije meni iPhone tolika nepoznanica, imao sam 3G i 3GS, onda sam presao na Galaxy S, Pa Galaxy Nexus, Nexus 4... u medjuvremenu sam imao dodira sa iPhone 4/4s, 5 (kao i sa masom Android telefona)
Drug mi ima iPhone 5s pa ga cesto cackam, svidja mi se izrada i kako lezi u ruci, kamera je za moju space shuttle sto bi rekli...
Prije sam se volio igrati sa Androidom i ROM-ovima a sad mi je to smor, rad na telefonu mi se najvise svodi na FB, VoIP, mail, News aplikacije, Tapatalk, Endomondo dok trcim, slikanje i slusanje muzike. Jedina mi je dilema 5S ili 6, mada cini mi se da ce cijena presuditi pa cu ici na 5S.
Da ne idemo dalje u off, nastavite o iPhone 6 :)
 
Poslednja izmena:
Koristio sam 5S i ne bih ti ga preporučio ako se dvoumiš oko 6-ice...Svi nedostaci 5-ice su ispravljeni..veći ekran,bolja baterija..sasvim dovoljno da ne pomisliš na 5S.
 
Hm... vidjet cu, mozda te i poslusam ali cu onda definitivno morati sacekati koji mjesec da skupim jos koji dinar. Kad skontam to je gledajuci dugorocno i bolje.
 
Isplati se..ja sam mogao da biram 6 ili 6+ ali obzirom da imam tablet i nervira me veliki ekran.Pogotovo kad sam u kolima,pun pogodak je 6-ica.Generalno i definitivno mi je zamenio fotoaparat on the go.Tako da se spremam da uđem u svet DSLR aparata...naravno kad budem finansijski potkovan :) Sa druge strane baterija je dovoljna za 2 dana normalnog korišćenja što je sasvim ok i dovoljno...makar meni.
 
Điki evo opet ista priča...priča se ovde o def kameri..znači ona koja dolazi sa preinstaliranim sistemom.Ne možeš isključivo da tvrdiš da je S5 ili Note kamera bolja bez raznih fix-eva i dodavanja i oduzimanja stvari u sistemu...zar ne?
Za samsung ne treba nikakav fiks, nije lepo izmisljati. Ustvari osim za lg g2 ja ne znam za koji treba fiks, no dobro.
 
Poslednja izmena:
Za samsung ne treba nikakav fiks, nije lepo izmisljati. Ustvari osim za lg g2 ja ne znam za koji treba fiks, no dobro.

Ok izvinjavam se nisam se lepo izrazio...ROM!Jeste u pravu si G2 sa fix-evima.Ali opet ne možeš izmišljati da su dobre kamere...osim prezasićenosti(koja meni godi oku:) ) nije u globalu kako treba.To govorim iz ličnog iskustva..S3,S4,S5 evo mi ih u kući...takođe G2 i N4. Koliko mi se čini Điki je daavno koristio S2 sa ja to zovem FIX za kameru...tako da,ne znam da li mogu da se on the go porede.
 
Nemam sta da kazem na ovako nesto. Bez teksta sam ostao. A i ne bi bilo svrhe, tako da neka tece konverzacija ali bez mene.
 
Nemam sta da kazem na ovako nesto. Bez teksta sam ostao. A i ne bi bilo svrhe, tako da neka tece konverzacija ali bez mene.

Ok kolega,kako želiš...ne znam da li koristiš iP ili samo troluješ temu.Ali vidim da ne kapiraš o čemu govorim...da ne bih ispao tamo neki evo da pojasnim,pošto se ubacuješ u temu bez prethodnog informisanja.

Govorim o tome da iP6 ima dooosta fluidniji rad u odnosu na eto...Samsung.Ta fluidnost odražava se na brže pokretanje aplikacija,brže otvaranje u ovom slučaju app za kameru i bržeg fokusiranja i okidanja,koje je meni bitno.Da napomenem da se odnosi na STOCK sisteme iOS i Android...
Takođe govorim o eto kameri kad je količina RAM memorije na minimumu..recimo 60mb,gde iPhone bukvalno radi kao i sa full memorijom a Android,u ovom slučaju Samsung štuca,brekće i izdiše.I koliko sam primetio u tom slučaju kamera baš ima laga..

O tome govorim...
 
Znaci kada se kaze kamera mu je losa, u sustini misli se na malo rama. Ne bu ja tu nista vise dodao.
 
Ja razumem očaranost Android platformom,i sam sam korisnik iste.I naravno uvek se osetim prozvan kad neko priča loše o nečemu što ja koristim i ok je.Ali moram reći da sam naučio biti realan i ne braniti stav koji nije realan po svaku cenu ako realno to nije tako u primeni a ne na papiru.
 
Nazad
Vrh Dno