Šta je novo?

iPhone 6 / 6 Plus

Koristi li neko lte, kad hocu da prebacim na njega izadje mi upozorenje, i desilo mi se par puta da telefon zabode, sam se otkoci posle 20 tak sekundi
 
Svima se pojavljuje to upozorenje ali meni nikada jos nije zabolo...Uzmi karticu novu kod svog opertera i zameni je sa 4G...
 
Ma prekjuce sam uzeo i tel i karticu u mts, ne znam sto se onda desava to, na 8.3 je
 
Ako ti ne znaci mnogo veci ekran veruj mi da nema nikakve potrebe,razlike su zanemarljive,neces videti nikakvu razliku u radu.
 
Da sam na tvom mjestu definitivno bih presao na iPhone 6. Veci ekran, totalno nov dizajn, naredni iOS ce u buducnosti u potpunosti biti podredjen iPhoneu 6/6+/6S. Porediti performanse i nije neki razlog jer je i iPhone 5 isto tako utegnut kao i 5S i 6 a ono sto je daleko bitnije : Apple se nece vracati na ekrane manje dijagonale, bar ne za svoje flagship modele tako da...
 
+1 za i6 ili 6+ ako čitaš puno na telefonu.
 
Ko kaze da se nece vracati na 4" ekrane? Bice sad 3 modela/velicine. Ipak su milioni apple korisnika do sestice imali samo 4" i mnogi su se navikli i ne zele ciglu da nose.
 
Mozda za neku 6c varijantu ali se flagship modeli sigurno nece vracati nazad.
 
Ako ti ne znaci mnogo veci ekran veruj mi da nema nikakve potrebe,razlike su zanemarljive,neces videti nikakvu razliku u radu.

Nikako nisu zanemarljive razlike...generalno sasvim je dovoljno za prelazak bolji i veći ekran a o bateriji ne vredi ni pominjati..naravno u korist 6-ice.
 
Zanemarljiva razlika, kamera daleko bolja, video zapis daleko bolji jer ima digitalnu stabilizaciju , procesor i pored veceg ekrana po benchmarcima dodaje snage za jos jeda a5 procesor, grafika je sa 30000 skocila na 50000 u antutu bencu ia ne zznam kako je sve to zanemarljivo? Daleko mi bolje radi iphone od ipada koji ima a7 procesor.... O ekranu ne treba puno pricati boje su zivlje, slika na ekranu ostrija, i ekran komforniji...
 
Moj novi tel koristim tokom vikenda pa bih imao par pitanja za iskusnije. Za SMS koristim Masages aplikaciju i koristim srpsku tastaturu. Da li može negde da se podesi da naša slova sa kukicama i crticama koriste samo jedan karakter, tj. jedno mesto u poruci ili ne? Kod androida se to podešava u izboru načinja unosa teksta. Na iPhone to nigde nisam našao. Da li može da se vidi negde osim imena iz imenika sa kog broja je poslat SMS?
 
Moj novi tel koristim tokom vikenda pa bih imao par pitanja za iskusnije. Za SMS koristim Masages aplikaciju i koristim srpsku tastaturu. Da li može negde da se podesi da naša slova sa kukicama i crticama koriste samo jedan karakter, tj. jedno mesto u poruci ili ne? Kod androida se to podešava u izboru načinja unosa teksta. Na iPhone to nigde nisam našao. Da li može da se vidi negde osim imena iz imenika sa kog broja je poslat SMS?

Ovo prvo mislim da nije moguce a drugo pitanje nisam bas najbolje shvatio. Ako nemas memorisan u Contacts prikazace ti se samo br. tel.
 
Jedan kontakt u imeniku ima dva broja. Kako da vidim sa kog broja šalje?
 
Zanemarljiva razlika, kamera daleko bolja, video zapis daleko bolji jer ima digitalnu stabilizaciju , procesor i pored veceg ekrana po benchmarcima dodaje snage za jos jeda a5 procesor, grafika je sa 30000 skocila na 50000 u antutu bencu ia ne zznam kako je sve to zanemarljivo? Daleko mi bolje radi iphone od ipada koji ima a7 procesor.... O ekranu ne treba puno pricati boje su zivlje, slika na ekranu ostrija, i ekran komforniji...

Odes na neki drugi forum i ispricas sve ovo i videces sta ce ti ljudi koji se mnogo vise razumeju odgovoriti.Znam da si zaljubljen u svoju sesticu ali je realnost sasvim drugacija.Od kad se pravi Iphone najmanja razlika je izmedju 5S i 6.Ako ti je toliko bitan taj antutu treba da znas da 5s pravi oko 41000 a 6 oko 47000,tako da si i ovde izneo neistinu.A vec ovo,kamera daleko bolja...neverovatno
 
Poslednja izmena:
Moj novi tel koristim tokom vikenda pa bih imao par pitanja za iskusnije. Za SMS koristim Masages aplikaciju i koristim srpsku tastaturu. Da li može negde da se podesi da naša slova sa kukicama i crticama koriste samo jedan karakter, tj. jedno mesto u poruci ili ne? Kod androida se to podešava u izboru načinja unosa teksta. Na iPhone to nigde nisam našao. Da li može da se vidi negde osim imena iz imenika sa kog broja je poslat SMS?
Samo ti se cini da je to bilo moguce na androidu,sms sa nasim simbolima uvek zauzima vise. Nije to do telefona,vec do mreze.
 
Razlike u ekranima, kamerama i brzini izmedju 5s i 6 takoreci ne postoje..samo velicina i dizajn, cak je i kod autonomije smesna razlika..
Moj predlog je ako do sada nisi presao na 6 cekaj 6s ili ako bi visina doplate opravdala prelazak
 
To ce i biti. Nego u momentu zelja progori , pa se vratim u realnost
Sve zavisi kako menjaš da li sa broja na broj ili sa S verzije na S verziju. Ništa epohalno nećeš dobiti, a S verzije su uvek bolje, taman ćeš i osetiti veću razliku.
 
Razlike u performansama, kameri, ekranu (osim velicine) nema između 5S i 6 nema.
 
@chux00ba i goran.com....vi to pričate iz ličnog iskustva prelazeći sa 5S na 6 ili onako kao balvani odvaljujete gluposti?
 
iPhone 6 / iPhone 6 Plus

Iz iskustva, naravno. Razlike (minorne) se vide na benchmark alatima i to je to.
 
Poslednja izmena:
Pa ne znam kako si uspeo da ne primetiš bateriju koja je primetno bolja ako ništa drugo...o samom radu nema šta da se priča jer je sistem optimizovan jednako.Čemu onda prelazak sa 5 na 6 kad smatraš da nema svrhe i dobiti
 
Tako cu i da uradim ... Cekacu S
Ako finansije to dozvoljavaju, ja mislim da se isplati prelazak na šesticu.
Ako ipak ostaneš pri odluci da čekaš S, to znači ~5 meseci do predstavljanja, ~6 meseci do mogućnosti da kupiš po nekoj prihvatljivoj ceni kod preprodavaca, ~7-8 meseci ako kupuješ kod naših mobilnih operatera...
 
Apsolutno ip6....nemoj ni da razmisljas....izlaze programi i igre koje su sve zahtevnije tako da.....
 
Nazad
Vrh Dno