Šta je novo?

iPhone 6 / 6 Plus

Polupao si S5? Dokaži. Do tada se ne uzdiži (u našem narodu se to lepo kaže drugačije).

Poslato PP. Sto se ip6 i 8.4 tice i dalje odusevljenje traje... autonomija je odlicna, sam os radi cini mi se bolje, safari se brze dize, i sa clouda adrese vuce bar 3x brze (naj posecenije) zaista fantazija, dok ipad... ima u temi za ios... Toliko ja vise necu ici u off.
 
Poslednja izmena:
iPhone 6 / iPhone 6 Plus

Nemam pojma u kom on to svetu zivi to je problem samsunga nikako androida, pa ja sam sestri instalirao slimkat u septembru 2014 na nexus 5 i od tada nije telefon diran. Ona takodje koristi nexus 10 koji ima instalaciju od 2014 tamo iz marta samo radjen update.

Pa zato sto jedino Nexus radi kako treba skroz od Androida. A i on je sporiji od IPhone-a.
Sto se tice 8.4 baterija deluje bolje a sam rad mi se uopste ne cini brzim. Cak mi nekad i ne da odmah zvuk kada slikam ili nesto slicno radim. Sve u svemu radi odlicno. :)
 
Poslednja izmena:
Od iPhonea je sve sporije. On je merna jedinica, 100 iPhoneova na sat... u krivinu
 
Ljudi jel moze neko provereno da mi kaze koliko mu traje baterija na ip6 ? Ja sam ga uzeo pre meseca dana i citam razne forume svima traje 8-9-10h usage ja ako izguram 6-7 sam presrecan. Ovako skinem ga ujutru u 06:00 sa punjaca i do 13:00 vec 50% to mi je nekih 3-4h usage. Najvise surfunem,citam novine neka poruka,whatsapp i koji poziv.
 
Evo slika, kako da pogledam koliko je ukljicen ?
722d643a327051fe4ce669b5fce86c70.jpg
 
iPhone 6 / iPhone 6 Plus

Ne moze ti niko reci jer svako od nas je drugacije podesio telefon, a onda ih i drugacije koristimo.
Druga stvar, usage znaci ukupno vreme koje je telefon radio. Tu izmedju ostalog ulazi i SOT, ali isto tako i procesi u pozadini.
Koliko ga arcis toliko ce baterija i drzati. Meni bez problema izgura 24-36h stend by, a usage se popne na ~10h.

P.S. Sot ne mozes videti na ajfonu. Mozda eventualno ako uradis jb i ako postoji neki tvik.
 
Poslednja izmena:
Moguce da sam i ja ocekivao previse od baterija, mada ga koristim maksimalno ne stedim ga.
 
Po slici, rezultat baterije je vise nego ok.
 
Ja moj punim dva puta dnevno!
 
2g/3g/lte, location, background app refresh, brightness... Mnogo uticu na potrosnju, cak mogu da prepolove trajanje baterije.
 
Pa tako i treba da se koristi smartfon.
Jer koja je poenta ako ću da mučim telefon na 2g i da pogasim sve pozadinske procese.
Mene zanima kako traje baterija kada se sve drži upaljeno, bez štednje.
 
Super ti je autonomija 7h usage je za 6 odlican a 10jedva izgura i 6+
 
Super ti je autonomija 7h usage je za 6 odlican a 10jedva izgura i 6+

Opet, sve zavisi kako si podesio i kako koristis telefon.
Moj ip6 gura 9:30-10:30 usage, a sve je popaljeno. Gmail, lokacija, konstantno azuriranje svega, background radi, drustvene mreze, dosta razgovora i poruka. Jedino igrice ne igram i ne gledam filmove, za to sluzi tablet ili racunar.
Ali kazem, usage nije merilo bilo cega. Prosto se povecava i kad je telefon u stanju mirovanja jer aplikacija radi u pozadini i povecava usage time. Kada ga uporedim sa S5 koji sam koristio pre ip6, autonomija je mi za nijansu slabija na ip6.
 
Sa lokacijama guras 10h usage? Na koju to foru? Ja bih morao da ga punim 2x dnevno za tako nesto, ali ga gazim zestoko (sve popaljeno osim lokacija, malo wifi, malo 3G).
 
Zanimljivo je da kad prokomentarise neko sliku pojavi se notifikacija a kad la bude post na timeline nista. Koja konkretno podesavanja da resetujem?

Da li si na glavnom timelineu proverio da li su upaljene notifikacije za datu osobu? Nadji neki post, idi na strelicu skroz desno od imena i vidi da li ti stoji Turn on notifications?
 
Popravilo se sinoc samo od sebe, sad sve radi. :)
Samo mi se desava da neki put kad brzo udjem u messenger i krenem da kucam ne cuje se zvuk od prvog slova. Slicno mi se desi nekad i kad slikam, prva slika nema zvuk okidaca. Kao da zakasni zvuk nekad.
 
Ljudi treba mi pomoc,kada protresem telefon nesto zvecka konstantno proveravao sam nisu dugmici za pojacavanje i nije lock dugme ovako sa telefonom je sve uredu, samo kada ga muckam nesto zvecka
 
Socivo kamere verovatno, na nekim zvecka manje na nekim vise.
 
Socivo kamere zvecka i to je normalno.
@batak, meni radi na 4g konstantno, kad upalim wifi onda gasim data. To je sva mudrost i carolija.
 
Ne može da bude normalno, nego je taj problem prisutan kod velikog broja IP6
 
kad kazu normalno, misle na to da je socivo kamere labavo pricvrsceno za telefon, zbog opticke stabilizacije, pa se tako pri snimanju razni mikropokreti manje primecuju na snimku ili kad se pravi fotografija sa nesto duzom ekspozicijom. sustina je da to poboljsanje pri koriscenju kamere - smeta jer nije cvrsto pricvrsena kamera za telo aparata, pa to zveckanje nastaje kao udaranje senzora o telo aparata. Nista strasno, ali iritantno, svakako, kada se stalno misli na taj "problem". Sto vise mislis o tome, vise ti smeta.
 
da. nisam se lepo izrazio, istina je da nema, ali ois je deo celog mehanizma sociva koji se na kraju pricvrscuje za telefon. Moguce je da je na njegov model slabije povezan ceo mehanizam i da ima mali luft i da to zvecka. Ako je zveckanje intenzivno i ako je moguce utvrditi da se ne radi o kameri, onda je svakako dobro konsultovati se sa servisom o mogucim daljim koracima, jer ovde nije moguce dalje proceniti o kakvom tacno zveckanju je rec. :)
 
Ja jos nisam video iphone od 4s do sestice da mu socivo ne zvecka. Meni zvecka i na 6 i na 5, ali na petici je daleko glasnije i vrlo malo treba protresti telefon da bi se culo. Na sestici treba bas da se protrese da bi se culo. Inace i sa galaxy nexus i samsung s1 sam imao isti "problem".
 
A ja inace ne tresem. Telefon.
 
Nazad
Vrh Dno