Šta je novo?

iPhone 6 / 6 Plus

Ne znam kakve ima koji model uglove gledanja, ali amoled ekrani uvek imaju bolje od drugih.
 
^Već si kačio ovaj link? 5 postova iznad?

Većinu LG, i po mom mišljenju najbolji displej današnjice.
 
Poslednja izmena:

Japan Display Corporation, LG i Innolux.
Samsung im radi preko 60% displeja za iPad tablete a kao sto vidis ocekuje se da Samsung odradi preko 80% procesora pocevsi od 2016-e.

Note 4 displej je po mnogim sajtovima da ne kazem svim koji se bave testovima najbolji displej danasnjice koji se nalazi u jednom smart telefonu. Odlicna tacnost boja, PPI, crna, kontrast, uglovi, brightness na nuli...
iPhone 6/6+ po testovima imaju najbolje LCD displeje.
 
Poslednja izmena:
Poredio sam note4 i ip6+ jedan do drugog, i note4 jednostavno sa ekranom ubija ip6+. Ostrina, boje, i najbitnije uglovi gledanja su za klasu iznad. Na ip6+ (a isto i na ip6) kad promeni ugao, promeni se gama tj osvetljenje ekrana drasticno za pojmove note-a, sto znaci, ako u drustvu pokazujete sliku ili klip - na ip6+ ce oni sa strane videti bledi ghost town. Sto se tice izrade, ip6+ je zaista ozbiljna cigla, po pitanju svega. I ip6+ i ip6 sa ovom velicinom i nekako dizajnom, imao sam osecaj da drzim genericki htc ili tako nesto a ne iphone.

http://www.benchmark.rs/vesti/displ..._note_4_za_uredjaj_sa_najboljim_ekranom-53011

Bas sam to hteo da kazem.

Takodje, zanimljivo da vise ni testovi nisu neka egzaktna nauka, kad neki test kamere ili brzine na netu nadje i okaci ovde Emix - note4 razvaljuje ip6+ kad takav test nadje i okaci DrGozo - ip6+ razvaljuje note4, znaci totalna konfuzija, za ekran sam sad siguran sta se desava, ali kameru nisam probao, jer ima tu neki definitivni zakljucak ko je bolji.

Meni samo nije jasno da li ti poseduješ jedan od ta dva uređaja ili samo ovako ''odokativnom metodom'' pričaš?
 
Juce sam instalirao newsify aplkaciju i podesio notifikacije, isti problem kao i sa skajpom. Ne stizu notifikacije. Jedino mi za email prikazuje. Ovo je igleda problem do samog sistema a ne do skajpa.
 
iFixit - 21 vodič za popravku iPhone 6/6 Plus - možda nkom bude od koristi:
https://www.ifixit.com/Device/iPhon...al&utm_source=twitter.com&utm_campaign=buffer

Stvar je baš obrnuta - niko ne "treba" Samsung kako naslov ovog teksta sugeriše, Samsung se nudi da bude proizvođač komponenti za Apple
Novi ajfoni se prodaju dobro, Apple je odlučio da proizvodnju svih komponenti poveri drugim proizvođačima umesto Samsungu (SoC, displeji, ram, flash memorija...)
Najvažniju ulogu dobio je TSMC, koji proizvodi A8 (i A8X) umesto Samsunga.
TSMC se pokazao kao pouzdan partner za proizvodnju A8 SoC-a, nikakvih problema nije bilo i Samsung više ne ostvaruje prihode od poslovanja sa Apple-om.
Pročitao sam podatak pre par godina da su ti prihodi iznosili 8 milijardi dolara godišnje, a sad bi verovatno bili još veći. Dodajmo na to da su doživeli i značajan pad prodaje high end modela ove godine i jasno je zašto im treba jedan ovakav posao koji bi im doneo čistu zaradu bez velikih rizika. Samsung je napravio čitavu fabriku u SAD (Austin, Texas) radi proizvodnje Apple čipova.
Niko još ne zna sigurno da li će Samsung proizvoditi A9, sve informacije o ovom nadmetanju između Samsunga i TSMC su došle iz korejanskih medija.
Ono što oni pišu je da je Samsung, da bi obezbedio ovaj posao, ponudio krajnje povoljne cene i nekakvu garanciju da će biti u mogućnosti da isporuče dovoljne količine A9 (ma koliko velika porudžbina bila) i prema njima dobio je 80% proizvodnje, a TSMC 20%. Ostaje da vidimo da li će tako da bude.


Eto ja sad ovo kad gledam note4 ima bolju kameru, medjutim, drgonzo ce da okaci neki link gde ip6 ima bolju kameru i tako..
:D naravno da neću, bilo je već dosta klipova u ovoj temi, svako može da donese zaključak za sebe.
Ja bih bio najsrećniji kad bi svi koji su u nedoumici šta da kupe kupili Note 4 i počeli da uživaju u svojim uređajima, a ovu temu ostavili korisnicima iOS :)
 
Poslednja izmena:
Ma Android je njesra, kad ja uzmem iz podruma moj Nokia 3310 pa kad mi ispade. Obrisem prasinu i ono radi! :d
Telefon je prirucna sprava za odradjivanje kancelarijskih taskova i za proteziranje seljanje. Kako za koga tj.
A aparat najcesce koristimo za fotografije i video. Bas zbog izmenjivih objektiva i tih famoznih stabilizacija. Optimizacija Vs Bloatware, svaki komentar je suvisan. ,)
 
Ma Android je njesra, kad ja uzmem iz podruma moj Nokia 3310 pa kad mi ispade. Obrisem prasinu i ono radi! :d
Telefon je prirucna sprava za odradjivanje kancelarijskih taskova i za proteziranje seljanje. Kako za koga tj.
A aparat najcesce koristimo za fotografije i video. Bas zbog izmenjivih objektiva i tih famoznih stabilizacija. Optimizacija Vs Bloatware, svaki komentar je suvisan. ,)
What the hell are you talking about? [emoji1] [emoji1]
 
Ma Android je njesra, kad ja uzmem iz podruma moj Nokia 3310 pa kad mi ispade. Obrisem prasinu i ono radi! :d
Telefon je prirucna sprava za odradjivanje kancelarijskih taskova i za proteziranje seljanje. Kako za koga tj.
A aparat najcesce koristimo za fotografije i video. Bas zbog izmenjivih objektiva i tih famoznih stabilizacija. Optimizacija Vs Bloatware, svaki komentar je suvisan. ,)
Bilo bi dobro da se upoznas sa znacenjima reci koje napises, a isto tako da vidis da li ono sto si napisao ima ikakvog smisla.
 
popio jesam,mozda zato ne kapiram sta je pisac hteo da kaze...
 
N1tro
Ovo je nalupetano iz razloga što se uvek provlače priče na relaciji Samsung - Apple.
Igram se sa Androidima od HD2, jednostavno nije uporedivo. I uvek se provlače isti komentari.
Ne sećam se na Temama vezanim za Note II, III i IV da je bilo apple korisnika sa komentarima. Zar je toliko važna nijansa fotografija?
 
A vole ljudi da komentariśu :) sve je ok dok je u granicama normalnog.Mada ume da bude čupavo :D u svkom slučaju Android i iOS su toliko napredovali...makar je za Android tačnije...da je sad više stvar korisničkog preferiranja sistema i vaganja pluseva i minusa nego li realno kvaliteta sistema.
 
Ljudima maše poentu, kad je u pitanju komparacija iphone a i drugih androida. poenta je da je problem u operativnom sistemu a ne u drugim stvarima. jednostavno IOS je i dalje tupav prema androidu.Ali mi je drago da se IOS razvija sve više l.A hardware nedostaci kod APPLE su nedostatak led notifikacije, nedostatak memorijskog proširenja, i malo slabija baterija na većini modela. Ono što sam siguran to je da će iphone u narednim godinama biti daleko napredni uredjaj nego što je to danas l.iphone 6 to pokazuje.moj stav..ne mora da znači da sam u pravu
 
Poslednja izmena:
Заборавио си брљави iTunes.
Као и Bluetooth за пребацивање слика другим људима. Мада га ја не помињем зато што данас свако има или WhatsApp или Viber што је далеко једноставније.
 
Poslednja izmena:
Ne koristim WhatsApp ali Viber nije alternativa jer kompresuje fotografije pa to nikako nije to...
 
Aj sad...imam oba sistema u kući.Za android telefone,kupovao sam dodatne jake baterije,mem kartice...tvikovao sisteme da mi kamere i celokupan sistem funkcioniše brže i fluidnije.Svašta sam naučio i ne žalim što sam se cimao...ali na kraju shvatio sam da mi je bitnija fluidnost i stabilnost sistema.Da ne moram stalno nešto da uradim da bi to radilo kako treba....Generalno uvek ću imati Android po kući ali...dok ne srede te sve stvari iOs mi ostaje primarni sistem sa svim navedenim manama...prosto on radi što se mene tiče kako treba.
 
Ne koristim WhatsApp ali Viber nije alternativa jer kompresuje fotografije pa to nikako nije to...
Увек преостаје да се пошаље мејлом, што ја редовно радим.
Опет, то сам само ја.
 
Eто, то само потврђује да bluetooth проблем и није проблем :)
 
iPhone 6 / iPhone 6 Plus

Well, in deed it is problem... Nije to to, jednostavno, ponavljam se, u 2014. godini ne zelim da me se uslovljava za tako banalnu stvar... Zelim da suprugi prebacim slike djeteta bez interneta TACKA

Da se razumijemo, gdrive, dropbox, mail.ru nista mi to nije strano ali...
 
Aj sad...imam oba sistema u kući.Za android telefone,kupovao sam dodatne jake baterije,mem kartice...tvikovao sisteme da mi kamere i celokupan sistem funkcioniše brže i fluidnije.Svašta sam naučio i ne žalim što sam se cimao...ali na kraju shvatio sam da mi je bitnija fluidnost i stabilnost sistema.Da ne moram stalno nešto da uradim da bi to radilo kako treba....Generalno uvek ću imati Android po kući ali...dok ne srede te sve stvari iOs mi ostaje primarni sistem sa svim navedenim manama...prosto on radi što se mene tiče kako treba.

Upravo tako. Podrzavam.

---------------------------------------------

Inace koju aplikaciju koristite za rss?

Ja sam instalirao newsify, ali problem je isti kao sa skajpom, nema notifikacija :(
 
Upravo tako. Podrzavam.

---------------------------------------------

Inace koju aplikaciju koristite za rss?

Ja sam instalirao newsify, ali problem je isti kao sa skajpom, nema notifikacija :(

Ja koristim feedly na ios android i pc. Ne znam da li ima notifikacije, ne trebaju mi.
 
Nazad
Vrh Dno