Šta je novo?

iPhone 6 / 6 Plus

Care, Hebote jel nogama pišeš?!?

Daj nekom nek ti podesi tu srpsku tastaturu kako treba.
 
Uspešno sam resio garanciju za telefon u iStyle i dobiću novi telefon od njih.

Moram da naglasim da sam prezadovoljan njihovim profesionalizmom. Svaka casg
 
Svako se iznenadi kod njih. Jednostavno takvu vrstu odnosa ne ocekujes u Srbiji...
 
Zahvalite kompaniji Apple i njihovim customer support procedurama.
 
Uspešno sam resio garanciju za telefon u iStyle i dobiću novi telefon od njih.

Moram da naglasim da sam prezadovoljan njihovim profesionalizmom. Svaka casg

Hvala

Zahvalite kompaniji Apple i njihovim customer support procedurama.

Tehnički Apple nema customer support za Srbiju niti ima mail ili broj telefona za podršku kao u drugim zemljama. Sva zvanična komunikacija odvija se kroz Servise ili mora da se ide direktno u Apple Store, ili se po forumima pronađe neki mail podrške od ljudi koji su našli način da im pišu.

Takođe, naša procedura razlikuje se poprilično od one koju Apple može da sprovodi tj. Apple ima mnogo blažu politiku prema korisnicima direktno i strožija pravila prema licenciranim servisima.

Ali puno smo pričali i pisali, posebno na forumima, i ljudi sada uglavnom razumeju zašto neke reklamacije moramo da odbijemo.
 
Apple je taj koji namece procedure koje servisi moraju da postuju, kao sto sam reče. Bez obzira na povoljniju politiku kad se reklamira direktno i dalje je to daleko vise od onoga sto nudi bilo koji drugi proizvođač.
 
Tu se slažem apsolutno.
 
Koliko bi kostala popravka ? Jel se isplati ?
9624ca82c8afed30470c41417dbd1ae9.jpg
 
Mora displey ? Ne može samo staklo ?
 
Najbolja solucija je da uzmes neli zakljucan za male pare i odneses lepo u ovlasceni servis ( imas ih dva ) i promene to bezbolno..
 
Ako telefon sadrzi nesto neoriginalno on ce detektovati kroz sledeci update i izbaciti kresku zbog sigurnosti podataka..Najvise zbog otiska prsta se veze ova greska..
 
Najbolja solucija je da uzmes neli zakljucan za male pare i odneses lepo u ovlasceni servis ( imas ih dva ) i promene to bezbolno..

Nije posto su to uglavnom kradeni telefoni ,)


Da li to znaci da ne treba vise updateovati ili nema veze sa tim?

To je najveci problem, sve radi do sledeceg update-a ili restore-a.

Nije apsolutno dobro poredjenje ali se i pre desavaloda iPhone/iPad nece da prodje restore posto mu tokom proveri komponenti ne izlazi sve kao sto je Apple zacrtao (greske sa losom/dotrajalom baterijom) i prikazuje hardverski kvar. Ovde je to vezano za Touch ID i Apple to opravdava sigurnosnim stavkama a u pozadini uvek moze da bude, standarno u svetu, zarada i zaobilazenje "third party" resenja :)
 
Ma sta menjas ekran kad telefon radi idalje. Kad ti otkaze touch tad menjaj, kao da to smeta :)
 
Ovlascenom servisu bi trebalo oduzeti odmah licencu ako bi prihvatili da ti zamene displej koji si doneo. Oni bi trebali da rade po odredjenoj proceduri koju im odobrava Apple i u startu nisu mogli da vrse zamene nekih komponentni vec se menjao ceo telefon.

Cak su u pocetku samo pojedini Apple Store-ovi imali opremu za zamenu displeja.

Ovo je kao da pricamo o "djunti sa krupnim i sitnim nutom".

To ne ide tako pogotovo sto su zakljucani telefoni u 99% slucajeva ukradeni telefoni.

Mislim da se slazemo da niko ne bi zeleo da mu ukradu telefon.
 
Naravno da se slazemo oko svega ali samo pricamo o mogucnostima..Ti njima doneses displej a taj isti je mogao biti i od nekog legalnog kome je naprimer crkla ploca..Ne znam zasto ne bi mogli da izvrse popravku,napalcuje se usluga..
 
Pa ostace vam stari touch id kad zamenite displej,zasto bi stavljali drugi.i onda nece biti errora
 
Pa ostace vam stari touch id kad zamenite displej,zasto bi stavljali drugi.i onda nece biti errora
Зато што се броблем јавља баш због тога што стари touch Id остане.. Читај пажљивије...
 
Problem je u tome sto apple ne dozvoljava bilo kakve popravke oko touch id u sta podpada i displej i home dugme i flat kabal a da to nije radjeno u ovlascenom servisu..Oni ce posle zamene dela ponovo softverom upariti novi deo sa touc id i plocom i problema nema..Svako neovlasceno cackanje i zamena ova tri dela dovodi do greske 53 i posle cao zdravo..
 
Зато што се броблем јавља баш због тога што стари touch Id остане.. Читај пажљивије...

Stavr je u tome sto se zameni Touch ID a on je povezan sa Secure Enclave chip-om koji ve to proverava i zbog toga se javlja greska 53 :)

The Secure Enclave is a coprocessor fabricated in the Apple A7 or later A-series processor. It utilizes its own secure boot and personalized software update separate from the application processor. It provides all cryptographic operations for Data Protection key management and maintains the integrity of Data Protection even
if the kernel has been compromised.
 
Nazad
Vrh Dno