Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li bi mi neko poverovao da nisam odgledao nijednu epizodu game of thrones, presaltao malo ali me nista od toga ne privlaci, ni gospodara prstenova nisam nikad gledao. Jel sam ja nesto oboleo mozda?
Nisi oboleo, samo jednostavno ne voliš epsku fantastiku i to je to - za razliku od recimo mene koji je obožavam. Jednostavno nešto ti paše ili ne i ne treba se siliti da se nešto gleda / čita / sluša samo da bi se bilo u trendu ako ti već ne paše.

Svako od nas ima nešto što mu iz određenog razloga ne paše, ma koliko dobro to bilo (meni recimo BB, Dexter, Hanibal...) a opet nešto sa druge strane odgleda iako zna da to nije nikakav kvalitet ali mu paše (meni Legend of the Seeker)...
 
Poslednja izmena:
Da li bi mi neko poverovao da nisam odgledao nijednu epizodu game of thrones, presaltao malo ali me nista od toga ne privlaci, ni gospodara prstenova nisam nikad gledao. Jel sam ja nesto oboleo mozda?

Drugacija je situacija, bar sto se mene tice.

Tolkinov svet, odnosno LOTR je uzasno kompleksan univerzum, covek je fakticki postavio nove standarde za fantazijske rase, izmislio mitologiju koja je bukvalno u rangu sa realnim covecanstvom po duzini, kompleksnosti i velicini, kao alternativna realnost koja traje i duze od ljudske civilizacije. Tolkinov svet ima toliko epskih prica da onaj koji je procitao samo LOTR/Hobit zna bukvalno 2% cele price. To je nekima za divljenje i ja licno smatram da je to fantasticno.

GoT me nije privukao ni kao knjiga, ni kao serija. Knjiga mi (thread ligthly igoritze, sace flejm) deluje kao ove moderne instant literature gde je stil pisanja zanemaren na konto brze kinte i "shokantnog sadrzaja", 50 shades preoblicen u smrt i incest. Serija sa druge strane, je nesto najsporije sto sam gledao. Breaking Bad na heroinu. Stao sam na finalu prve sezone jer mi je u tom trenutku sa TWD bilo sasvim dovoljno dramosera sa klifengerima u poslednjim trenutcima (a i to sam prestao da gledam)
 
Mangup ovaj Martin, 'vido da fifti sejds postao popularan i namlatio pare pa 'uzo i on da napise neku knjigu....tamo negde 1996-te.
 
Naravno da je popularan kad su ljudi seksualno frustrirani. To je publika "nijansi".
 
Mangup ovaj Martin, 'vido da fifti sejds postao popularan i namlatio pare pa 'uzo i on da napise neku knjigu....tamo negde 1996-te.

Nisam poredio hronoloski, poredio sam stilski, i u pitanju JESTE laka literatura. Ko tvrdi da je "A Song of Ice and Fire" vrhunsko knjizevno delo, u zivotu je eventualno jos procitao Hari potera. To su knjige pisane za finansijski uspeh i nista drugo, po mom misljenju. Pokusaj da izvuces glavu iz xxxxx i idi procitaj neke knjige o kojima mozda i nije snimljen film/serija da otvoris sebi jedan ceo novi svet.
 
Super. Ovo ni topic o knjigama. Move on.

12 Monkeys - Za sad skroz ok serija. U nedostatku nekog dobrog SciFi-a.
 
Prošle nedelje uzeh da gledam Californication od početka. Ranije sam gledao seriju kad je uhvatim na tv-u i bila mi je onako, au ala nisam bio u pravu. Serija kida, sve mi odgovara i dužina i radnja i odlična gluma Duhovnija, topla preporuka. Stigao sam skoro do kraja druge sezone.
 
Ma to je Sex i Grad muska verzija..

Samar ko god to izgovori :)
 
GoT 10/10
Gospodar 8,5/10
Hobit 7/10
 
Serija kida, sve mi odgovara i dužina i radnja i odlična gluma Duhovnija, topla preporuka. Stigao sam skoro do kraja druge sezone.

Ako ti se druga sezona svidela, postoji dobra sansa da ce ti se svideti i ostale (mada od 5. krece primetan pad).
 
Sesta sezona je ocaj, a peta i sedma bas slabe. Ostale su odlicne.
 
Nisam poredio hronoloski, poredio sam stilski, i u pitanju JESTE laka literatura. Ko tvrdi da je "A Song of Ice and Fire" vrhunsko knjizevno delo, u zivotu je eventualno jos procitao Hari potera. To su knjige pisane za finansijski uspeh i nista drugo, po mom misljenju. Pokusaj da izvuces glavu iz xxxxx i idi procitaj neke knjige o kojima mozda i nije snimljen film/serija da otvoris sebi jedan ceo novi svet.

slazem se. ja sam par puta pocinjao da citam te knjige i uopste mi se nisu svidele. onda uzmem recimo cetvrti deo,da vidim da li je drugacije ali nije. opisi su mi ili suvisni ili povrsni. sve deluje previse bestselerski i da kazem "lagunski". :d

nego,zavrsio Forbrydelsen drugu sezonu.
mnogo mi je bilo dosadno da je gledam,ali reko da izguram do kraja. druga sezona je jos slabija od prve iako je i prva nista posebno. uvlacenje politike u sve tri sezone je potpuni promasaj.
 
Da li bi mi neko poverovao da nisam odgledao nijednu epizodu game of thrones, presaltao malo ali me nista od toga ne privlaci, ni gospodara prstenova nisam nikad gledao. Jel sam ja nesto oboleo mozda?
Nisam ni ja, ni Hari Potera jos tako neke tako da opusteno :D
 
Ovaj Banshee je svakom epizodom sve ludji i brutalniji
 
Sto se tice itelijanskih serija i filmova, jel primetio neko kako zvuk kod njih nikad nije snhronizovan sa slikom?
Neka ide malo pre nekad malo posle ali nikad nije onako kako treba.
U Gomori (ali i u Hobotnici npr) zvuk kasni za mozda petinu sekunde i lepo mozes da cujes onog da prica pre nego sto je i otvorio usta.
Stavise ponekad mi deluje da oni to sto snime na sceni/setu snime, pa onada posle opet rade dijaloge u studiju za mikrofonom jer je cesto nerealno koliko se dobro cuju ako se uzme u obzir
sum i buka koji bi trebalo da se cuju iz pozadine.
 
^
Ili mozda los snimak gledas? :)
 
Sto se tice itelijanskih serija i filmova, jel primetio neko kako zvuk kod njih nikad nije snhronizovan sa slikom?
Neka ide malo pre nekad malo posle ali nikad nije onako kako treba.
U Gomori (ali i u Hobotnici npr) zvuk kasni za mozda petinu sekunde i lepo mozes da cujes onog da prica pre nego sto je i otvorio usta.
Stavise ponekad mi deluje da oni to sto snime na sceni/setu snime, pa onada posle opet rade dijaloge u studiju za mikrofonom jer je cesto nerealno koliko se dobro cuju ako se uzme u obzir
sum i buka koji bi trebalo da se cuju iz pozadine.

Italijani su ranije imali fazon da naknadno rade sinhronizaciju. Recimo u Bertolučijevom 1900 (koji preporučujem svima) se pojavljuju De Niro i Depardje pa je ceo film na italijanskom. Ne znam da li to i dalje rade, moguće da je loše scensko izdanje u pitanju, ko gleda ripove zna da je problem sa sinhronizacijom najčešći koji se javlja.
 
^
Ili mozda los snimak gledas? :)

To sam primetio u svakom italijanskom filmu ili seriji koje sam gledao bilo na TV ili na kompu.
Najnovija je Gomorra


Italijani su ranije imali fazon da naknadno rade sinhronizaciju. Recimo u Bertolučijevom 1900 (koji preporučujem svima) se pojavljuju De Niro i Depardje pa je ceo film na italijanskom. Ne znam da li to i dalje rade, moguće da je loše scensko izdanje u pitanju, ko gleda ripove zna da je problem sa sinhronizacijom najčešći koji se javlja.

Ne znam sta je, ali da se primecuje, primecuje se.
 
Krenule nove sezone Top Gear i Black Sails. Nije los pocetak...
 
Krenuo sam danas da gledam Banshee, evo sedmu epizodu sam upravo zavrsio. Ma ne valja serija nista! :D
 
Losa je skroz.. Batali je pre nego sto se navuces... :)
 
poceo je opet blacklist. super epizodica. zakuvavaju sve vise.
u ovoj epizodi nismo teroristi, ali se nesto veliko desilo u Beogradu.
 
Black sails poceo i bice vise brutalnosti ove sezone po svemu sudeci
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno