Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vidis toga sam se i ja setio ali (bas sam proverio pre pisanja posta) wiki kaze drugacije.. mada se nisam udubljivao sad u pola 4 :p
Za rec vampir, ili za stanovnistvo? Bas sam na WP oba pogledao:
"The English term was derived (possibly via French vampyre) from the German Vampir, in turn derived in the early 18th century from the Serbian вампир/vampir", prvo pojavljivanje u srpskom.
A za stanovnistvo je isto sa Wikipedije, ili sa jednog od onih linkova.
U svakom slucaju bas bre velika razlika u populaciji, i ne toliko razlicita obucenost da se moze nesto reci.

Odlgedah prvu sezonu serije Marco Polo i moram reci da sam ocekivao mnogo vise tako da serija ima od mene 7/10 i ocenu 7 smatram kao nisku jer ipak je ovo ozbiljna produkcija i mnogo je novca ulozeno.
Ne lici ovo na visokobudzetnu seriju, sta vise lici mi na tipicnu italijansku produkciju (a po imenina "posade" izgleda i da jeste italijanska?)
 
Upravo privodim kraju drugu sezonu serije Broen. Prva sezona mi je bila bolja i vise napeta, ali i u ovoj su likovi fantasticni. Nesto se suska po netu da ce jednog od dvoje protagonista sutnuti iz trece sezone (ali nisam previse zalazio u detalje da ne bih spoilovao), tako da verovatno cu tu bataliti gledanje, ali sve u svemu super serija. Cujem da je Metju Lilard pokidao u US rimejku, pa cu mozda uzeti i to da gledam...
 
Jel neko gledao Kitchen Confidential i Davincijeve Demone ? Kakvi su utisci ?
Prvo nije loše, zajebancija. To je semi-autobiografski, ako znaš ko je Anthony Bourdain.
DaVinci's Demons je tipična glupost za široke narodne mase. Bez uvrede.
 
DaVinci's Demons bi bila OK fantazija da nije vezana za Davincija vec za nekog drugog, izmisljenog lika. Slicno kao i Penny Dreadful.
 
Pogledao sam 24: Solitary, koji je bonus na BluRay od 9 sezone. Koliko vidim, treba da bude uvod za 10 sezonu, pošto inače nema smisla.
Tony Almeida is back.
 
Meni je da Vinci zanimljiv kao ličnost, ali ne znam kakve veze ima sa serijom, koja nema veze sa istorijom?
 
Da vinci je imao ozbilan krah u pocetku druge sezone ali se popravio posle.
The 100 odlican, serija je prezanimljiva :D
 
Počeo sam gledam The 100.
Šta znam za sada mi deluje zanimljivo.
Neka mešavina Losta i Lord Of The Flies elemenata...
 
CW jedino sto ume da uradi jeste da napravi seriju jako zanimljivom.

TVD, Originals, Arrow, Flash, Supernatural, The 100, Smallville
Zavisi kako kod koje ali uglavnom je slabija produkcija ali sve su ultra zanimljive (sad sto su neke dozivele prevelik broj sezona pa su dosadnije ali sve su donekle fenomenalne)

Je l gleda neko Reign?
 
Poslednja izmena:
Ja gledam Extras, jer sam propustio neke epizode kad je bila na televiziji. Isto nema HD...
Ali Kate Winslet koja objašnjava kako da govori "prljavo", obučena kao časna sestra, neprocenjivo. Ben Stiller koji režira film o dešavanjima na Balkanu, sa Goranom čija je priča.
I dalje mi je smešno kao prvi put.
 
Moram da skinem sve od Extras, i ja sam zakacio nekoliko epizoda na tvu i vristao sam.
Ricky Gervais je bog, sad zavrsava Dereka sa bozicnim specijalom :(
 
Meni Derek ne leži. A Extras ima isto specijal, koji sva sreća ima HD.
 
Meni je da Vinci zanimljiv kao ličnost, ali ne znam kakve veze ima sa serijom, koja nema veze sa istorijom?
Bas to, osim sto se koriste imena istorijskih licnosti, i pominje rat Firence i Pape, ostalo nema veze sa istorijom... LdV izmislja svakakve stvari u seriji, koje nemaju veze sa njim (heliocentricni sistem recimo :D), a jos uvek ne nalazi neke stvari koje jeste uradio....
Serija nervira uzasno na pocetku zbog tolike neusaglasenosti, ali vremenom se prosto uvidi da je toliko nevezana sa stvarnim likovima, da je dobra zabava stvarno.

I kvalitetna je serija, nije tek neka zanimacija samo. A ima i fenomenalnih soundtrackova.


TVD, Originals, Arrow, Flash, Supernatural, The 100, Smallville
Naspram ovih serija, DVT je mnogo kvalitetnija, po meni.
Smallvile je pretpostavljam, preterao sa brojem serija, smorniji kraj nisam video ikada :)

Je l gleda neko Reign?
Decja serija... i prilicno dobra kao takva. Ne znam odakle skidaju epizode, posto postoje izgleda i epizode sa sexy scenama za Australiju, ili je mozda samo u ponekoj epizodi, ali inace su skroz PG-12 :)
Naivni dijalozi, prilicno laki da deca razumeju neke stvari oko vodjenja zemlje, itd.
 
Ocito da nisu ni gadjali istoriju. Vise je fantastika. I odlicna je serija.
 
Da, kao sto rekoh, na pocetku treba ili znati da nema skoro uopste veze sa istorijom, ili se nervirati :)

Men at Work, odlican sitcom, nazalost, otkazan nakon 3 sezone :(
Happily Divoced (komedija Fran Dreschner, pisana po njenom zivotu :)), odlicna gluma (za sitcom :), ali ipak su oba glavna glumca odlicni ionako), fine sale... steta sto je isto samo 2 sezone (ili 3, mada na IMDB stoji 2, ne secam se tacno).

Stvarno sve sto vredi se otkazuje :(
 
Bas to, osim sto se koriste imena istorijskih licnosti, i pominje rat Firence i Pape, ostalo nema veze sa istorijom... LdV izmislja svakakve stvari u seriji, koje nemaju veze sa njim (heliocentricni sistem recimo :D), a jos uvek ne nalazi neke stvari koje jeste uradio....
Serija nervira uzasno na pocetku zbog tolike neusaglasenosti, ali vremenom se prosto uvidi da je toliko nevezana sa stvarnim likovima, da je dobra zabava stvarno.

I kvalitetna je serija, nije tek neka zanimacija samo. A ima i fenomenalnih soundtrackova.



Naspram ovih serija, DVT je mnogo kvalitetnija, po meni.
Smallvile je pretpostavljam, preterao sa brojem serija, smorniji kraj nisam video ikada :)


Decja serija... i prilicno dobra kao takva. Ne znam odakle skidaju epizode, posto postoje izgleda i epizode sa sexy scenama za Australiju, ili je mozda samo u ponekoj epizodi, ali inace su skroz PG-12 :)
Naivni dijalozi, prilicno laki da deca razumeju neke stvari oko vodjenja zemlje, itd.
Mislis TVD?
Bogami supernatural ima najbolju produkciju tu.
 
Htedo reci DVD - Da Vinci Demons:)
 
Da li neko prati seriju Mad Men? Ima solidnu ocenu na imdb, a ovde se retko spominje, ako se uopšte i spominje...
 
Ne sviđa mi se nešto naročito. Ali je kvalitetno odrađena.
 
Pa gledas prve dve sezone Arrow, pa posle nastavis 3 sezonu i uporedo gledas sa Flash-om
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno