Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jedino ako u drugoj sezoni budu potpuno drugi protagonisti pa da se vidi outbreak virusa iz drugog ugla
Outbreak je sažvakavan već 1000 puta... meni bi bilo mnogo zanimljivije da vidim 50 - 60 pa i 100 god. posle, ako bi se uradilo kako treba. Da vidimo kao su 'napredovale' te izolovane zajednice i u šta se to pretvorilo.

Ako je neko propustio;
 
Poslednja izmena:
Outbreak je radjen milion puta ali nijednom kako valja. Cekam da vidim to na grand skali, makro plan, bez individualaca i njihovih zivotnih problema. Znas ono, kao kada vatra guta sumu. Takav film bi voleo da gledam, sa skakanjem sa kadra na kadar, totalni mayhem. To nikada nisam video na filmu a uzivo necu sigurno jer zombiji ne postoje, jelte.

Taj postapokaliticni aspekt zombie outbreak-a i slicnih katastrofa sam video u The Road. Tamo je to super predstavljeno. Od zajednica nema vajde, ljudska zajednica je slaba tvorevina to kada bi se sada rastavilo niko ziv to nikada ne bi ponovo sastavio a da bude kao ranije. Bilo bi nesto, ali brutalno i primalno kao sto su oni vojnici zamisljali u 28 Days Later.
 
Poslednja izmena:
Mislim da bi prikazivanje jedne takve zajednice i cene koju plaćaju zbog 'opstanka', a zapravo samo produžavaju agoniju somouništenja, pojačalo užas celokupne atmosfere apokalipse. Meni je npr. 'civilizovano' društvo iz podzemnog grada u Boy and His Dog bilo mnogo jezivije od onog što se dešavalo na površini.

Edit: U The Road je dobro prikazano raspadanje i na makro i na mikro planu, u knjizi malo više na mikro i sa dosta težom atmosferom... citat koji opisuje to raspadanje:
Već se prije tako osjećao, gore od tuposti i tmurnog očajanja. Svijet se smanjivao oko sirove srži objašnjivih entiteta. Imena stvari polako slijede te iste stvari u zaborav. Boje. Nazivi ptica. Hrane. Naposljetku imena stvari za koje smo vjerovali da su stvarne. Krhkija nego je mislio. Koliko je toga već nestalo? Sveti idiom ogoljen od svoje reference i od svoje stvarnosti. Vuče prema dolje kao nešto što pokušava zadržati toplinu. Na vrijeme da u tren oka zauvijek nestane.
 
Poslednja izmena:
+1

Neal McDonough fenomenalan!!!!!

Odličan početak sezone,konačno se vraćaju na pravi put,bolja epizoda nego Flash(nije im to uspelo celu 3 sezonu)!!!!

Dobro shvatamo da se Oliver i Felisity vole ali mogu da smanje to ljubakanje!!!!

Kontam da je Felicity. Prsten na kraju u ciniji, plakanje kod groba. Ma Felicity je umrla sto posto.
 
.....Cekam da vidim to na grand skali, makro plan, bez individualaca i njihovih zivotnih problema. Znas ono, kao kada vatra guta sumu. Takav film bi voleo da gledam, sa skakanjem sa kadra na kadar, totalni mayhem.....

Nema zombija, ali npr War of the Worlds ?
 
The Blacklist razbija, James Spider glumi za medalju :)
 
Hocu da pocnem da gledam Spartacus,pa mi recite jel prvo treba pogledati tu nultu sezonu ili kako se ve zove(Spartacus: Gods of the Arena)pa tek onda ostale?
 
@Spartacus, nebitno je generalno. Ona sezona koja je out-of-time je flashback, ali neces pogresiti pogledao je pre ili posle drugih.
@The Blackist, ja imam utisak da je ovo najlaksa uloga za glumu, uopste mi ne daje utisak da je stvarno meany faca :) Ili ti, i nije neka gluma ;)
 
Poslednja izmena:
gledaj Spartacus kako je izasao po vremenskoj liniji.

Blood and Sand
Gods of the Arena (sta je bilo pre nego sto je Spartacus dosao u Ludus)
Vengeance
War of the Damned

ovako ima smisla, jer su prvom sezonom postavili stvari, u drugoj sezoni koja je Flashback ih objasnili. Nikako se neces vezati za likove na ispravan nacin ako gledas drugacije. Opasno dobro je reziran Spartacus pa su i to jako dobro realizovali.
 
Outbreak je sažvakavan već 1000 puta... meni bi bilo mnogo zanimljivije da vidim 50 - 60 pa i 100 god. posle, ako bi se uradilo kako treba. Da vidimo kao su 'napredovale' te izolovane zajednice i u šta se to pretvorilo.

Ako je neko propustio;

Kada sam rekao "iz drugog ugla", mislio sam na drugačiji pogled na outbreak koji nije sličan dosadašnjim, ono grupica ljudi u frci i borbi za goli život... U 95% filmova i serija je upravo tako i predstavljen, verovatno da bismo se lakše "poistovetili" sa protagonistima, dok je takav prikaz na globalnom nivou teže i izvesti u svakom segmentu. Američki filmovi i serije kao gledaoce na prvo mesto stavljaju upravo Amerikance i teže da se njima dopadnu na osnovu psiholoskog profila nacije, sto je sasvim razumljivo, to rade mahom svi koji jure gledanost / rejting...
 
Hocu da pocnem da gledam Spartacus,pa mi recite jel prvo treba pogledati tu nultu sezonu ili kako se ve zove(Spartacus: Gods of the Arena)pa tek onda ostale?

Ne, gledaj kako su izlazile sezone.
 
Jel moze american horror story da se gleda od pete sezone posto mi se ostali fazon nije svidjao ? Msm svaka sezona je za sebe kao TD ?
 
Meni su prve dve sezone AHS bile odlicne...druga mozda za nijansu bolja od prve zbog atmosfere u sanatorijumu i likova iz istoh.

Treca je vec bila upola losija od prve dve sezone ali sam je odgledao...cetvrtu sezonu sam gledao do 5 epizode i batalio....

Sad se jos dvoumim da li da gledam AHS: Hotel
 
Svaka sezona je za sebe. Gledao sam 1, 2 i 3, četvrtu jednostavno nisam mogao, besmisleno je. 5 prva epizoda nije loša, videćemo.
 
Ja sam gledao, nije bila loša ali nije baš ni išla u nekom perspektivnom pravcu...
A vidi, i under the dome otkazan isto, pa šta da se radi, barem da oslobodim malo mesta na hardu :D

Počeli su heroji, šildovci nova sezona, strela, flash, ima šta da se gleda :)
 
Ja sam gledao, nije bila loša ali nije baš ni išla u nekom perspektivnom pravcu...
A vidi, i under the dome otkazan isto, pa šta da se radi, barem da oslobodim malo mesta na hardu :D

Počeli su heroji, šildovci nova sezona, strela, flash, ima šta da se gleda :)
Čekaj, zar Under the Dome nije završen, barem sam ja stekao takav utisak na kraju 3. sezone?
 
Hm, pa predpostavljam da ne bi napisali da je otkazana da nije bilo planova da se nastavi. Možda je 4 sezona otkazana ako je bila u planu!
 
Otkazani su bre Under the Dome i Continuum.
Inace krenula druga sezona iZombie. Mlako.
Last man on earth takodje krenuo sa drugom sezonom. Nije los.

@nightcrawler
Hvala bogu da je otkazan Extant, to nisam znao. Djubre nevidjeno. Bolje je gledati u zid 40 minuta nego tu seriju.
 
Poslednja izmena:
Ma verujem vam da je otkazana , samo sam ja bio ubeđen da je serija završena, uzimajući u obzir šta se desilo u zadnjoj epizodi 3.sezone... Ne znam šta više ima da se priča u seriji kada je sam događaj iz naslova rešen. Možda je kraj izmenjen da ne bi bilo sledeće sezone...
Continuum sam gledao 1. sezonu i počeo 2. i smorio se i batalio.
Arrow mi je isto tanak na početku nove sezone, kao i Flash dok su Agents of SHIELD, Blacklist i Gotham poceli veoma dobro nove sezone, videcemo kako ce da nastave...
 
Poslednja izmena:
Meni završetak Under The Dome liči na neki slab cliffhanger. Imao sam utisak da bi oni to razvlačili ko zna koliko sezona da ih ovi nisu sasekli pa su je završili kako su je završili...

Realno serija je maksimalno trebala da ima dve sezone a ova treća je bilo samo razvlačenje
 
Continuum se završio, danas sam gledao 6 epizodu i priča je završena, postigli su ono što su hteli. Možda bi mogli da smisle nešto za još koju sezonu ali ok, biće drugih serija.
Da i iZombi je krenuo, videćemo hoće li biti nešto od te priče. Rosewood = gledljivo, videćemo koliko ću izdržati.
Last man on earth, čudi me da su krenuli u drugu sezonu, prva je bila smaranje neviđeno, najgluplja serija u istoriji svemira...
Homeland je takođe krenuo, Limitess, Blood and Oil, Quantico, The Player... ali ništa to nije neki poseban kvalitet ono da grickaš nokte i s nestrpljenjem čekaš sledeću epizodu.

Kad će krenuti Lucifer i Supergirl, neko zna?
 
Continuum se završio, danas sam gledao 6 epizodu i priča je završena, postigli su ono što su hteli. Možda bi mogli da smisle nešto za još koju sezonu ali ok, biće drugih serija.
Da i iZombi je krenuo, videćemo hoće li biti nešto od te priče. Rosewood = gledljivo, videćemo koliko ću izdržati.
Last man on earth, čudi me da su krenuli u drugu sezonu, prva je bila smaranje neviđeno, najgluplja serija u istoriji svemira...
Homeland je takođe krenuo, Limitess, Blood and Oil, Quantico, The Player... ali ništa to nije neki poseban kvalitet ono da grickaš nokte i s nestrpljenjem čekaš sledeću epizodu.

Kad će krenuti Lucifer i Supergirl, neko zna?
iZombie nisam pratio... Rosewood je limunadica ali ima neki pozitivan vajb, tip serije koje gledam kad hoću da mi mozak bude na stand-by... The Player mi se sviđa ono što sam video u prve dve epizode, solidna priča, dobri glumci, napakovano dobro reziranom akcijom... Limitless mi je ok, onako osrednje ali može da se gleda. Lucifer i ja čekam da krene, pilot mi je bio prilično dobar. Minority Report takodje solidan, najviše jer priča po meni nije toliko šablonska mada ništa spektakularno. Quantico obećava, skroz mi je dobar, osim metrosexual izgleda nekih agenata na obuci, pre izgledaju kao da su izvučeni sa Instagram profila mladih Amera... U pravu si da sada slabo ima serija zbog kojih grickas nokte i čekaš sledeću epizodu, kao svojevremeno Dexter, Breaking Bad, Prison Break itd. Skorije nisam gledao seriju da me je toliko privukla da ne mogu da iscekam sledeću epizodu, valjda ce se skorije pojaviti i nešto tako...
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno