Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam u TBBT-u uživao do 5. sezone, sve dok nisu prešli u sci fi žanr. Cmon jbt geek-ovi i devojke, yeah right. I sam sam takav, doduše mnogo normalniji (bar ja tako mislim) pa jedino na tom polju imam totalni deficit. Zato teško varim to sa vezama u seriji. A i kvalitet humora pao u provaliju.

Apsolutno se slazem sa tobom,meni je do 5 sezone nekako i gledljivo,ali ovo sto se sad prikazuje je ravno nekom bebecem humoru.Bas su je upropastili.Anger management je takođe dosadan.One dve ribe sto rade u nekom kaficu i zarađuju lovu su takodje izvestacene,nisu mi uopšte gledljive.
 
Modern family - ako hocete dobru komediju, sa prelepim pisanjem i rezijom i pravim porodicnim i ljudskim vrednostima. Ja sam odbijao koliko - 6 godina da je gledam, sad gledam sezonu u 3 dana, stigoh za 10 dana do kraja trece. Prelepa serija i odlican humor. Ty Burell/Phil Dunphy neverovatan lik i glumac, Sofia Vergara pobedila u kategoriji - vrhunska riba a zna da glumi.
 
Ta njena kategorija nema nesto takmicara :D
 
Meni je Modern Family najbolji sitcom nove generacije, ali realno nemam potrebu da gledam po nekom redu. Kad god naletiš na seriju na Fox-u možeš je pogledati bez obzira na prethodne epizode.
 
Odgledao Rosewood pilot epizodu, za ubijanje vremena nije loše, klasična kombinacija detektiv + doktor, isprazni dijalozi, okruženje solidno mada dosta liči na postavku iz Dextera, pokušaj da se malo kopira Forever osim sto u ovom slucaju doktor nije besmrtan već može da rikne svake sekunde... Kao što rekoh, krimi limunada za ubijanje vremena...
 
Meni je Modern Family najbolji sitcom nove generacije, ali realno nemam potrebu da gledam po nekom redu. Kad god naletiš na seriju na Fox-u možeš je pogledati bez obzira na prethodne epizode.

Pominjao san je u više navrata, po meni jedina aktuelna komedija vredna gledanja. Da je ne bih jurio po Foxu, kupio sam svih 6 sezona.
 
Narcos. Evo kako stvarno izgledaju marphi i penja :)

[youtube]GjJNdd891mg[/youtube]
 
Narcos, odlična serija. Mada, po meni, trebali su sve da stave u jednu sezonu. Možda još koja epizoda, pa da se zaokruži cela priča o Eskobaru. Bojim se da druga sezona ne bude razvodnjena.
 
Moguće je da će u sledećoj sezoni brzo završiti sa Pablom, pa se prebaciti na preostali veliki kartel. Jer na kraju su i njih rasturili.
Iskreno ne znam šta bi još 10 epizoda prikazivali o Eskobaru.
 
Verovatno će tako i biti. Ali mi je bezveze da sad recimo u prve 3-4 epizode završe priču sa Eskobarom, pa onda krene "novi" tok. Videćemo.

Takođe topla preporuka za sve koji još nisu gledali Banshee. Pod obavezno staviti na listu. Odgledao sam prve dve sezone, sinoć krenuo sa trećom.
Vrhunska akcija, mnogo bolja od svih novijih "blokbastera".
 
Odgledao Rosewood pilot epizodu, za ubijanje vremena nije loše, klasična kombinacija detektiv + doktor, isprazni dijalozi, okruženje solidno mada dosta liči na postavku iz Dextera, pokušaj da se malo kopira Forever osim sto u ovom slucaju doktor nije besmrtan već može da rikne svake sekunde... Kao što rekoh, krimi limunada za ubijanje vremena...

Sasvim prosecna serija. Ovo je vec ko zna koja serija na isti fazon
 
Forever_%28U.S._TV_series%29_Title_Card.png


Rosewood_title_card.png


:d
 
Pitanje za ove sto gledaju Bron/Broen... Odakle skidate nove epizode? :)
 
kickass torrents
 
Pa zar finale ne znači da je kraj? Koliko ima epizoda uopšte? Ja odgledao 4 do sada...
@G@W svaka čast :D
 
6 komada, kao prva TWD sezona. Tamo ih je u prvoj bilo premalo, a ovde zamalo previše. Ova zadnja nije baš bila bog zna šta. Ranije su mi se dopale.
 
Takođe topla preporuka za sve koji još nisu gledali Banshee. Pod obavezno staviti na listu. Odgledao sam prve dve sezone, sinoć krenuo sa trećom.
Vrhunska akcija, mnogo bolja od svih novijih "blokbastera".

Ja sam probao Banshee da pratim ali nije mi islo.
Pogledao prvu sezonu i batalio.
I glavni glumac i ona Ivana odbojni do zla boga.

Presaltovao sam se na Justified i toliko me je serija odusevila da cu poceti da nosim sesir ko Raylan Givens i da koristim onaj redneck akcenat [emoji1]
 
Banshee?? dno....za izbegavanje :-devil-:

nego, počela Domovina.... ako se po prvoj epizodi prepoznaje sezona, još jedna serija koju su ukenjali :wall:

Peaky Blinders, odličan 9/10.

Tempo, scenario, razvoj likova, bez zamerki. Samo da ne useru u sledećim sezonama.

nadam se da neće! odlična serija
 
Poslednja izmena:
Neka moja lista:
1.Dexter
2.Breaking Bad
3.Spartacus
4.Banshee
5.Game of Thrones
6.Friends
7.2 i po muskarca
Ove ostale poput Teorije velikog praska,Arrow,stavljam u jedan isti koš..Planiram da pogledam još Rome i Vikinge,pa cu dati ocenu.
 
Poslednja izmena:
The Strain: S2 finale promenise u odnosu na knjigu, samim tim i ceo kraj serije. Nesto mi ne mirise da ce da izguraju 5 sezona planiranih.
 
Neka moja lista:
1.Dexter
2.Breaking Bad
3.Spartacus
4.Banshee
5.Game of Thrones
6.Friends
7.2 i po muskarca
Ove ostale poput Teorije velikog praska,Arrow,stavljam u jedan isti koš..Planiram da pogledam još Rome i Vikinge,pa cu dati ocenu.

U moru serija koje su izasle zadnjih 20 godina, poprilicno je nezahvalno praviti top liste, pogotovo ako mesas zanr. Kad je epizoda komedije bolja za gledanje od epizode drame .. ? Kad drama ima toliko wow efekat da ti ucini adrenalin i uzbudjenje vece nego cist smeh i radost ?

Ako hoces da pravis top liste, podeli ih na ovako -

najbolje drame (BB, Homeland, GoT, Walking dead, itd)
najbolje komedije (Friends, OFAH, TBBT itd)
najbolje akcije (24, Arrow, Flash, SOA, Sherlock, Spartacus, itd)
najbolje SF serije (BSG, Stargate, ST, SHIELD, Lost, itd)
 
Igore uz duzno postovanje, nemas pojma.

Pogledao sam finale FTWD i zadovoljan sam kako su zavrsili sezonu. Vidim da ljudi kukaju na scenario tj. odluke glavne ekipe da:

  • otvore kapije stadiona i time zapecate sudbinu citavog grada a pogotovo njihovih komsija
  • momente samilosti prema drugima koji su u kontradikciji sa akcijama koje su ucinili na kraju

Meni se te odluke savrseno uklapaju u ton serije i cine poslednju epizodu ubedljivo najboljom u citavoj sezoni (stari dobri TWD fazon, prva i poslednja epizoda valjaju izmedju smaranje). Pored cinjenice da su prvih pet epizoda gubljenje vremena i zesce smaranje, ispunile su barem jednu svrhu a to kakva takva izgradnja likova.

Ko je od FTWD trazio ono o cemu je Uruk poceo da polemise a to je razlog nastanka bolesti koji ce potencijalno dovesti do ozdravljenja, kao i organizaciju preostalih ljudi kako bi preziveli, taj se malo zahebo. Prva sezona nosi istu poruku koju je nosila i prva sezona TWD i jednako su odlicne. Krece se od ljudi naviknutih na civilizaciju, koji mrava ne bi zgazili, da bi na kraju shvatili da je vrag odneo salu, da spasa nema. Zbog toga tonu u ludilo i cine stvari koje inace ne bi. Kao i finisu Darabontove Magle, poenta je docarati nemoc i kraj covecanstva a ne prikazati borbu koja ce dovesti do pobede. Kada je zombi apkalipsa u pitanju, nema svrhe boriti se jer spasa nema.

Najveca greska tek sledi a to je ista greska koju su vec ucinili sa TWD a zove se druga sezona. Kao sto tamo nikada nije trebalo da postoji druga sezona, tako ne treba ni ovde. Mlacenje mrtvog konja, eto kako se to zove. To kasnije dovede da neki internet Igoritza seriju nazove dramom jer se nije zavrsila kada je trebalo.
 
Poslednja izmena:
Najveca greska tek sledi a to je ista greska koju su vec ucinili sa TWD a zove se druga sezona. Kao sto tamo nikada nije trebalo da postoji druga sezona, tako ne treba ni ovde. Mlacenje mrtvog konja, eto kako se to zove...

To je to :)
 
Igore uz duzno postovanje, nemas pojma.

sta nemam pojma, sta pricas ti ? Dao sam primer coveku kako da kategorise serije jer je BESMISLENO porediti recimo Prijatelje i Breaking Bad, a ono sto sam stavio u zagradama su PRIMERI koje serije idu u koji zanr.
 
Ja sam pre par dana poskidao Prijatelje i bas sad pogledao prvih par ep. Covece ove moderne komedije kao da se prave za maloumne, ne mogu da prismrde Prijateljima.
 
Ja sam pre par dana poskidao Prijatelje i bas sad pogledao prvih par ep. Covece ove moderne komedije kao da se prave za maloumne, ne mogu da prismrde Prijateljima.

ja imam 5 run-ova svih 10 sezona. Prelepa serija. Ne samo humor, vec i gomila nekih pravih porodicnih i prijateljskih vrednosti. Bukvalno sve u seriji mi je fantasticno osim par sitnih pojmova uglavm Joey i Phoebe:

Smelly cat
Hand Twin
blizanac za medicinske svrhe

sa takvim stvarima od Joey i Phoebe pravljeno samo za US publiku, a ima ih podosta, bas su nekako naruzili skoro savrsenu komediju od 10 sezona.
 
sta nemam pojma, sta pricas ti ? Dao sam primer coveku kako da kategorise serije jer je BESMISLENO porediti recimo Prijatelje i Breaking Bad, a ono sto sam stavio u zagradama su PRIMERI koje serije idu u koji zanr.

Covek moze da poredja serije kako se njemu svidjaju, moze da stavi i npr. Radosa Bajica i selo gori kao prvu na listi, jer je to njegovo pravo na ukus. Kao sto ti recimo mozes da stavis Arrow kao prvu na listi ako hoces i niko ne treba da se raspravlja sa tobom (jer ti takve serije mozda volis). Neko vise voli komedije, neko drame/trilere, neko akcije itd. itd...
 
U moru serija koje su izasle zadnjih 20 godina, poprilicno je nezahvalno praviti top liste, pogotovo ako mesas zanr. Kad je epizoda komedije bolja za gledanje od epizode drame .. ? Kad drama ima toliko wow efekat da ti ucini adrenalin i uzbudjenje vece nego cist smeh i radost ?

Ako hoces da pravis top liste, podeli ih na ovako -

najbolje drame (BB, Homeland, GoT, Walking dead, itd)
najbolje komedije (Friends, OFAH, TBBT itd)
najbolje akcije (24, Arrow, Flash, SOA, Sherlock, Spartacus, itd)
najbolje SF serije (BSG, Stargate, ST, SHIELD, Lost, itd)
+1
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno