Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Breaking Bad ako nekim cudom nisi gledao... i ako volis laganu razbribrigu bez mozga White Collar.
 
Zapetljana ova 4. sezona Fringe ne mogu da je po'vatam ni za glavu ni za rep... ne bi me čudilo da se i Krang sada pojavi iz dimenzije X.
Ja sam tu negde i batalio da gledam, mozda cak i ranije. Mnogo je bilo zanimljivije na pocetku sve dok previse duboko nisu zasli u te paralelne stvari, više nisam znao ni sta gledam.
 
Meni je bila odlicna serija. Jeste da su najbitnije stvari u prvoj i poslednjoj epizodi, ali mi je i sve ostalo bilo bas zanimljivo i drzalo paznju...
 
Meni je bila odlicna serija. Jeste da su najbitnije stvari u prvoj i poslednjoj epizodi, ali mi je i sve ostalo bilo bas zanimljivo i drzalo paznju...

Ja oklevam da pocnem da gledam jer je neko ostavio bukvalno isti komentar na imdb, a nekoliko njih je potvrdilo to. Onda ne kapiram sta se desava izmedju 2-10 epizode? Tona dijaloga i nista drugo?
 
Zavisi sta su ciji afiniteti. Meni je recimo postalo jako zanimljivo kada kroz seriju iz epizode u epizodu vidim solidan character arc, a ovde toga ima kod svakog lika u seriji. Nisu samo dijalozi, ima tu bas dosta desavanja, ali za mnoge ona nisu vezana za ono sto prosecne gledaoce najvise interesuje (par misterija oko kojih se vrti opsta prica), pa otuda i takvi komentari.
Serija ima zapleta, raspleta, odlicnih likova. I sve je tu fino spakovano da docara atmosferu i cudne mentalne sklopove ljudi:)

Da je recimo radnja ista, smestena u taj isti milje, a bez te dve misterije (da ne spojlujem nista), opet bi mi bila veoma zanimljiva za gledanje.
 
Poslednja izmena:
Zezam se ja malo [emoji6] zaista nema boje koja bokje lezi od te plave
 
Zavisi sta su ciji afiniteti. Meni je recimo postalo jako zanimljivo kada kroz seriju iz epizode u epizodu vidim solidan character arc, a ovde toga ima kod svakog lika u seriji. Nisu samo dijalozi, ima tu bas dosta desavanja, ali za mnoge ona nisu vezana za ono sto prosecne gledaoce najvise interesuje (par misterija oko kojih se vrti opsta prica), pa otuda i takvi komentari.
Serija ima zapleta, raspleta, odlicnih likova. I sve je tu fino spakovano da docara atmosferu i cudne mentalne sklopove ljudi:)

Da je recimo radnja ista, smestena u taj isti milje, a bez te dve misterije (da ne spojlujem nista), opet bi mi bila veoma zanimljiva za gledanje.

Hvala na pojasnjenju. Definitivno je zanimljiva premisa serije i treba pogledati makar prvu epizodu i videti dal nekom lezi. Gledacu kad se otvori prazan prostor.
 
Uh, fino je pocela druga sezona Farga, svidjaju mi se ovaj ton i vreme u kom se cela serija odvija.
 
Gotham otkida, sve bolji i bolji.
Expanse sam 2 puta gledao 1.epizodu, sto odavno nisam uradio sa nekom serijom. Nadam se da ce da održe ovaj kvalitet, ima potencijala i stvarno je sjajno uradjeno u svim segmentima.

Za Fringe, Krang se pojavljuje u 5.sezoni :D
 
Imaš problem sa SickBeardom?
 
Ne nego sam davno kratko koristio. Pa pitam da li je ok ili je nepotreba. Znam sta je u sustini...
 
Jessica Jones, krenula je serija odlično, dogurah do 10e epizode i ne mogu da se otmem utisku da se priča bespotrebno razvlači. Moglo je ovo sve dosad da stane u max 6-7 epizoda. Doduše, sve to ne menja činjenicu da je serija vrlo dobra. Killgrave odličan. Od svih supermoći, njegovu bih najradije imao
 
Hm, ja stigao do 4-e epizode i mnoooogo mi je dosadno i uspavljujuce. Interesantno da mi je The Man in the High Castle koji sam odgledao pre JJ beskrajno zanimljiviji i dinamicniji iako i za tu seriju ima komentara da je spora i da se razvlaci:p

Tu dolazi do izrazaja ona prica sta je interesantnije gledati - dobro razradjene obicne ili suplje neobicne likove:)
 
Poslednja izmena:
Gledam 8. epizodu i onako, očekivao sam više. Može da se pogleda u nedostatku nečeg boljeg, ali to je sve po meni.
 
I ja sam pogledao 10 epizoda JJ i vrlo sam zadovoljan. Mozda mi u par scena Ritter nije bila bas ubedljiva, ali zato je Tennant odlican negativac. Kad odgledam ove zadnje 3 epizode dajem konacnu ocenu.
I da iznenadile su me one brutalne scene iz ovih nekoliko epizoda, malo su me podsetile na Hanibala.

Mislim da ljudi bas nisu navikli da gledaju u serijama ovakve zenske karaktere i mislim da to odbija neke gledaoce. Svi smo mi navikli da uglavnom gledamo serije sa dominatnim muskim likovima. Dobre serije sa glavnim zenskim likovima mozemo pobrojati na saku jedne ruke.
 
Poslednja izmena:
Pa jeste, ali ako si gledao kraj druge sezone sve ti je jasno :)

jeste ali...

...mogao sam se kladiti da ce prica ici u smeru tipa krene nova tura ubistava i njega vade iz tvorza da pomogne u istrazi. znaci bio sam 100% siguran da ce tako biti. ovako kako je, sigurno nije uspeo da se dogovori sa filmskom kucom oko kinte ili tako nesto
kako bilo, skidam sada seriju i naostrio sam se da je gustiram :D
 
Ja nekako ne volim kad sve epizode izađu odjednom. Čak i sa JJ i ManCastle ću da praktikujem ono staro, jednom nedeljno. U protivnom ću morati sve odjedared što mi nikako ne odgovara.
 
Realno, veci hajp oko serije se stvara kada izlaze jedna po jedna epizoda nego sve odjednom. Meni ne smeta kada se pojave sve odjednom :)
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno