Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Humans, serija skroz na mestu, radnja fino izbalansirana, inace dobila je drugu sezonu.
Nema nekih stvari na koje bih se požalio, osim mozda da bi roboti trebali malo vise da budu roboti. Neubedljivo mi je kad vidim da se smeskaju i prave neke izraze lica, trebali su to da smanje.
Svakako, radujem se drugoj sezoni.
 
Under the Dome sezona koja je u toku je toliko losa da nemam reci. Ni prosla nije bila bogzna sta ali ova...............scenaristi ne znaju ni sta rade vise
U04fx7Q.gif
 
Ps. Coupling je isto odlična engleska serija!

Dabome. Cesto sam je u preporukama drugarima, poredio sa "Friends" samo bez "where`s my sandwitch!?" prose*avanja :p
Mnoge stvari koje oni imenuju u seriji (npr. captain Subtext, gigle-loop, melty man...) su umno nezamislive za Joey-a , Ross-a , Chandler-a...
 
Dabome. Cesto sam je u preporukama drugarima, poredio sa "Friends" samo bez "where`s my sandwitch!?" prose*avanja :p
Mnoge stvari koje oni imenuju u seriji (npr. captain Subtext, gigle-loop, melty man...) su umno nezamislive za Joey-a , Ross-a , Chandler-a...

Davno sam gledao, ali onaj Jeff je nezaboravan. Te situacije u koje on sam sebe dovede ... Mislim da sam se kod tih scena prvi put u životu smejao toliko da me je stomak boleo.
 
E to je dobra engleska komedija. Nema onoliko tmurnog pesimizma koji je tipican za englesku komediju.

(John Cleese ima dobar humor, nije nesto tmuran kao Mucke, ali koliko se dere i slicno, boli me glava, tako da Montijevce i slicne njegove uloge mogu samo po jednu epizodu mesecno da pogledam:))
 
Hvala na preporukama, sve sam pročitao. Ne znam, ali engleski humor teško varim, a i pola stvari ne mogu da skontam što govore, dok Amerikance razumijem kao Srbe.

Od engleskih komedija, Mućke sam gledao, na to stvarno ne mogu da se požalim, ali što se nečega više tiče, ne mogu da budem siguran.

Kako stvari stoje za sada, nastaviću sa Modern Family, jer sam ionako pogledao 5 sezona već prije.
 
Poslednja izmena:
My Family je dobra, ali My Wife and Kids i Friends bi uvek gledao pre nje.
U stvari nista od britanske komedije mi nije toliko extra da bi ga posebno pohvalio, samo je... dobro.

Mucke recimo uopste ne gotivim.. po meni jedna od najdosadnijih komedija :( Ali ukusi se razlikuju.

Ukusi se stvarno razlikuju :)

Meni recimo britanski humor savršeno leži, a od američkog dobijam ospice, pogotovo od komedija koje su na Friends kalup, jednostavno su previše napadne za moj ukus. Od klasičnih američkih komedija jedino mi je Curb Your Enthusiasm savršeno legao, američki humor mi odgovara tek kada ne igra primarnu ulogu kao što je recimo bio slučaj sa Firefly ili House.

BTW ako ti ja britanski humor težak, ne znam šta onda misliš o francuskom humoru, tek je on crn. :):)
 
Ja sam stao odavno kod pete epizode druge sezone i nekako nemam ni volje ni želje da gledam dalje. Pitanje je kako sam izdržao i tih pet epizoda...

Sa druge strane Defiance mi je sasvim OK - ništa specijalno ali i više nego gledljivo.

A ja Defiance batalio nakon prve sezone....nije mi legla serija ni malo...
 
I ja sam batalio Defience kod prve sezone. Najveće razočarenje za mene uz Fallingskies.
Tokom najave sam od obe serije očekivao puno.
 
Ja Falling Skies nisam batalio. Cekam da kompletiraju sezonu i seriju pa da pogledam ali FS je posle prve sezone postao krs.
Prosla sezona je bila uzas ali za razliku od Under The Dome moze da se gleda...ima neke akcije, nesto se desava
 
Konacno krenuo Forbydelsen, malo sam se plasio da ce me smoriti zbog komentara o sporijem tempu, ali me je atmosferno bas odusevila i posle 2 epizode bas sam se navukao...
 
Konacno krenuo Forbydelsen, malo sam se plasio da ce me smoriti zbog komentara o sporijem tempu, ali me je atmosferno bas odusevila i posle 2 epizode bas sam se navukao...

Ja sam danas završio drugu sezonu Forbrydelsen i možda je za nijansu slabija od prve sezone ali serija je stvarno ekstra i baš drži pažnju.
Počeću da gledam odmah i treću sezonu ali je šteta što je to i poslednja sezona.
A što se tiče sporog tempa, ja to nisam primetio.
Pogledaj Rectefy pa ćeš videti šta je spor tempo. To je jedina serija koju nisam mogao da gledam. Odgledao sam prvu sezonu, počeo drugu i tu sam stao. Sve sam čekao da će se nešto desiti ali se ništa ne dešava. Ne znam odakle onoliko visoka ocena na IMDB-u.
 
Ukusi se stvarno razlikuju :)

Meni recimo britanski humor savršeno leži, a od američkog dobijam ospice, pogotovo od komedija koje su na Friends kalup, jednostavno su previše napadne za moj ukus.
Vidis ja taj utisak imam i za engleski humor (da je napadan) :) (nije britanski, BTW, vec engleski, ima velike razlike izmedju ta dva, u stvari britanski ne postoji bas, jer ima onda tu u skotskog, velskog i irskog - a irski ume biti EXTRA, AKO GA RAZUMES :D)
Za Friends uopste ne smatram napadnim, sem kad preteruju sa Rossom i Fibi.
 
Fibi i Dzoi su otisli u ekstreme kasnijim sezonama. Fibi sa njenim kre*enizmom i egoizmom koji je otprilike humor napisan iskljucivo za USA gledaoce, a Dzoi je dostigao neke neverovatne nivoe gluposti iskljucivo zbog plot-a. i to je ono sto je mene nerviralo u seriji. "Hand Twin" fazon preskacem (valjda finale 6te sezone) i izbegavam da gledam jer sam ubedjen da je to najgore napisana rezija u istoriji televizije i serija. Bas ne znam sta im je to trebalo.
 
Nikada nisam razumeo kako se nekome svidja Friends. Meni su svi tako izvestaceni i nerealni, kao i humor. Daleko od toga da se ne moze gledati, ali nikada mi nije bila posebno smesna niti je smatram dobrom komedijom.
 
Prvih par sezona mi je bila odlicna, posle sam batalio (nakon onog vencanja u Londonu).
 
Serija sa naj napadnijim izvestacenim/nametnutim humorom je The Big Bang Theory, ubedljivo najgore nesto sto sam ikad video
 
Ali ni blizu Pajtonovcima. Ono je iskarikirano do maksimuma.
 
Alister je u pravu, makar mislim. To je po meni komedija.. A i ako cemo pravo, ne postoje komedije koje nemaju nadrealne situacije... A i nije sve iskraikirano, mada nije ni sve smesno.

Ali npr neki vole Pajtone a ne Dejv Alena a neki suprotno, meni su super i Alen i Pajtonovci, a humor je drugaciji - ali je opet humor.
 
I Big Bang Theory je preuveličano i karikirano, prenaglašeno ismejavanje gikova. A Pajtonovci ismejavanje svega.
 
Poslednja izmena:
Hteo sam da kažem da je to ista vrsta ismejavanja, samo drugačijeg inteziteta i što se ovi sprdaju isključivo sa gikovima. Ta vrsta humora mora da bude napadna i izveštačena.
Izveštačena u smislu suprotno od prirodna, a napadna kao drska.
 
Poslednja izmena:
Vi nikada niste upoznali desetak Amera?
Joey, Fibi, Sheldon i ostali stvarno postoje tamo! Mada cete najvise na Fibi nailaziti kao turista ocigledno, ali ono uopste nisu nadrealni likove, nazalost, vec nesto sto se tesko moze van Amerike naci, pa nam se tako cini :(
 
Friends je daleko od izvestacenog, to je serija koja bas realno prenosi drugarske odnose, koji i jesu poenta. A humor je, uz blago iskljucenje fibi i dzoi-ja u trenutcima kad ih pisu deebilski, odlican humor. Na kraju krajeva ja bih znao, jer sam odgledao seriju 4 puta i svaki put je drugacije doziveo.
 
Ima i ovde puno ljudi sa takvim osobinama. Ja znam bar 3-4 Džoija i par devojaka kao što je Fibi. Znam i neke daleko gore ali ti nisu za sprdanje.

South Park je je isto slična vrsta humora kao BBT i Pajtonovci... Blackadder isto.
Prijatelji su druga vrsta komedija, oni su dosta prirodniji i realniji.
 
Poslednja izmena:
i ja sam gledao Friends vise puta, i sad kad god naletim na tv-u pogledam i uvek me nasmeju. znam mnoge kojima se uopste nije svidjala ta serija, ali kad su odgledali 5 epizoda za redom nastavili su do kraja sa odusevljenjem. humor je skroz na mestu, Cendlerov je vrlo inteligentno napisan (Metju Peri je tu imao mnogo uticaja i pola je on pisao). a sa Dzoijem stvarno malo preteruju kasnije.

iako volim Friends, Bing Bang Theory ne mogu da smislim, kao ni 2 i po muskarca. ni sa Carlijem ni bez njega. pola sata gledanja, i imam utisak kao da sam gledao zasedanje skupstine, nista mi nije ni priblizno smesno.
 
Meni su Prijatelji zabavni, znaju da oraspolože, ali ne mogu da kažem da su me nešto posebno nasmejali i zainteresovali. Najčešće sam ih gledao po 5-10 min. kad naletim dok prebacujem kanale. Retko sam gledao cele epizode.

Dosta su mi bolje one kao gore navedene, satire, bizarne, crnjaci, cinične, dobro iskarikirane, ironične, pa i parodije.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno