Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ima li filmova koje mozete da preporucite a da su slicni ovima:

Phonebooth
Cellular

u smislu maksimalne napetosti, slican feeling kao Die Hard 1 i 2, ali da je novije

pokusavao sam ranije sam da trazim i pustim sebi takve filmove al obicno internet preporuke nemaju veze sa onim sto si prvobitno pitao. Oba Phonebooth i Cellular su mega napeti filmovi koje sam gledao sa uzivanjem jer imaju dobro osmisljen plot i likove, nikako da naletim na novije filmove sa takvim nabojem a da su kvalitetni
 
Nema potrebe da gleda - americki je gotovo skroz preslikan. Pa se ne moze ni reci koji je bolji. Jedino je u americkom lik Lisbeth uverljivije odigran.

Jedino ako ce gledati i ostala dva dela trilogije, mada ni tada nije neophodno.
 
Poslednja izmena:
The Game je izuzetan na prvo gledanje. Napet, drži pažnju sve vreme. Međutim kada se završi, kapiraš koliko rupa ima u nekim situacijama. Mnogo. Ipak, nikako ne treba da bude na listi neodgledanih filmova, ni slučajno.
 
Crank, Colateral, 16 Blocks, moderna Matt Bourne triologija (bez Legacy dela), Non-Stop, Man on a Legde, negde u tu kategoriju može da upadne i Shoot 'Em Up, White House Down, Olympus Has Fallen
 
Samo sto je Crank shitina epskih razmera, drugi deo pogotovo. :d

+1 za Non-Stop, sasvim solidan film.
 
Poslednja izmena:
Ne raspravljam o kvalitetu pobrojanih filmova. Tematika je ta koja je zadata (manje-više), IMDb, RT i slični sajtovi su dostupni za kritike i opise, pa neka se bira.
 
Ma meni zao sto sam odgledao oba dela, pa rekoh da se i ostali ne zeznu kao ja. Cisto prijateljski savet da se preskoce.
 
super je
 
Zodiac ako je sa Gilenhalom, odlican! Jeste spor tempo ali meni to nije smetalo.

A imate i Buried cini mi se sa Rajanom Rejnoldsom. :)
 
Nema potrebe da gleda - americki je gotovo skroz preslikan. Pa se ne moze ni reci koji je bolji. Jedino je u americkom lik Lisbeth uverljivije odigran.

Jedino ako ce gledati i ostala dva dela trilogije, mada ni tada nije neophodno.

Jeste "preslikan", ali preslikan nije. Bolji je original mnogo. Zbog tih scena koje fale.
 
Nema potrebe da gleda - americki je gotovo skroz preslikan. Pa se ne moze ni reci koji je bolji. Jedino je u americkom lik Lisbeth uverljivije odigran.

Jedino ako ce gledati i ostala dva dela trilogije, mada ni tada nije neophodno.
Prvo je cenzurisan. Drugo, šta fali liku u originalu? Meni je ona mnogo bolja.
 
Dark i ja se slazemo...... mislim da mi je vreme za spavanje :d
 
Da, dešava se jednom u sto godina. Zašta smo se beše prošli put složili? Za Her?
 
Mislim da bese to :)
 
Jeste "preslikan", ali preslikan nije. Bolji je original mnogo. Zbog tih scena koje fale.

te scene i pogotovo kraj, su ubaceni jer tupava publika ne razume originalni film.
Mozda zato sto sam prvo gledao original, americka verzija mi je mnogo plitka, ne znam, ali uopste mi se nije dopala.Potencirali su nebitne stvari.
A i generalno jako lose odradjuju rimejkove(Ringu, Taksi, Mracne vode, Oldboj...), da ne spominjem kako svoje kultne filmove unistavaju.


Knjigu nisam citao, tako da ne znam koja glumica je vernija liku iz knjige, ali Noomi Rapace mi je mnogo bolje iznela taj lik Lizbet u filmu.
 
Ne znam nijedan primer američkog remake-a nekog stranog filma da je bolji od originala, ili bar blizu njemu. A nema poente praviti remake ako ne možeš da ga napraviš boljim.
 
Poenta je samo profit
 
Pa poenta 95% filmova je profit.
 
Ili profit ili reklama americke vojske/opravdanje za napad na neku zemlju.
 
Ne znam nijedan primer američkog remake-a nekog stranog filma da je bolji od originala, ili bar blizu njemu. A nema poente praviti remake ako ne možeš da ga napraviš boljim.

do sredine devedesetih je bilo, ali poslednjih 20 godina, definitivno nista ili retko sta da je barem malo blizu originalu.

eventualno(meni barem)
Infernal Affairs/ Departed(barem meni,posto se mnogi ipak ne slazu)
Let the right one in/ let me in( let me in nije los, da kazem da je blizu)
 
Drugi ne znam. Za Departed spadam u one koji se ne slažu, sa tako dobrom glumačkom postavom, film je morao da bude mnogo bolji.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno