Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Full Metal Jacket (1987) - film ce vas nauciti da gledanje studija b, pinka, i rts-a transformisace vas u bezumne zombije lisene sposobnosti nezavisnog delovanja ovaj da indoktrinacija unistava sve pred sobom poput biblijskih skakavaca ukoliko se ne prekine samo izlaganje njoj.

Full Metal Jacket, Apocalypse Now, Lepa sela lepo gore, Hurt Locker... anti-ratni filmovi svojih generacija I pripadajucih ratova.
 
Hurt Locker je i dalje izgledao kao pro vojska, uopšte mi se nije dopao.
 
Hurt Locker je i dalje izgledao kao pro vojska, uopšte mi se nije dopao.

Mislim da je dublji nego sto ljudi misle. Ta anti ratna poruka filma se prozima kroz neke cudne konverzacije tipa:

Spc. Owen Eldridge: Aren't you glad the Army has all these tanks parked here? Just in case the Russians come and we have to have a big tank battle?

Sergeant JT Sanborn: I'd rather be on the side with the tanks, just in case, than not have them.

Spc. Owen Eldridge
: Yeah, but they don't do anything. I mean, anyone comes alongside a Humvee, we're dead. Anybody even looks at you funny, we're dead. Pretty much the bottom line is, if you're in Iraq, you're dead. How's a fucking tank supposed to stop that?

Sergeant JT Sanborn: Would you shut the fuck up, Owen?


Na kraju citat sa pocetka filma:

"The rush of battle is often a potent and lethal addiction, for war is a drug. "

Za napaljene mlade mase...

Razumem tvoje razmisljanje, imao sam slicno na pocetku. Ali odgledaj film jos jednom, naci ces mnogo drugih suptilnih anti rat poruka. Dobra je Kopolina cerka, ipak ima nesto u genetici :D
 
Ona je 50% zašto je film neviđena smaračina. Niti ume da glumi, niti je lepa, pa samim tim ne znaš kako se zaljubi u nju. Ili ga samo pali incest, dalje ne gleda.
 
Ima,ima, al sa filmom Lost in translation.:D Hurt Locker je rezirala Ketrin Bigalou.

A da I to je dobar film :d

Imao sam momenat... sta ces desava se :lupko:

uvXibAzrgei3e.gif
 
Sofija trebala u Kumu da popije jos na krstenju.[emoji1]
Full Metal Jacket, top 5 Kjubrikovih remek dela.
Kao klincu mi je on uz Vod, Apokalipsu danas i Casualtes of War isao kao paket ratnih filmova.
 
Kad ste u tom fazonu, onda obavezno Paths of Glory, rano Kjubrikovo remek delo i jedan od najboljih anti-ratnih filmova ikad (meni mozda cak i najbolji).
 
Predestination 5/10
Za mene veliko razočarenje. Gledljiv film ali totalno besmislena priča i prepuna paradoksa.
 
Evo ovako, posto je ovo cesta tema na dosta foruma, verujem da bi imala i neku prikladnost u ovoj bench clubbing sekciji pored postojecih tema o aktivnostima korisnika bencha.

Obavezna pravila postovanja (posto se teme o filmu neslavno zavrse):
- krace ocenjivanje filma, moze brojcano, moze u par kracih recenica a naravno moze i kombinovano oba, ako neko zeli da docara zbog cega takva i takva ocena;
- bez ikakve siroke diskusije o filmu, dakle, moze jedan ili eventualno 2 odgovora na neciji post i neka se zavrsi na tome, sve ostalo se brise ili eventualno kaznjava od strane moderatora;
- obavezno koristite SPOILER tagove. Ako niste sigurni da je nešto spoiler, svakako ga stavite.
Ajmo jos jednom da probamo
 
The Holiday

Poslije dugo loših filmova konačno sam odgledao jednu dobru romantičnu komediju.
Odlična atmosfera, lokacije, muzika. Od mene ocjena 8.
 
300:Rise of an Empire....toliko zamahivanja mačevima,nisam vidio ni u jednom filmu.Krf leti na sve strane a po telima niti kapljice.Sad neznam dali sam ja skinuo neku Avstralsku verziju di se nesme vidit krv po telima ili je tako kako je,jedna po meni od večih grešaka u zadnje vreme,više akcije ima u Pirates 2 XXX (18+)
 
Ajde sto kacis mator film iz 2003 koji su skoro svi gledali ali mora li bas i ovolika slika?
 
Moraću da odgovorim u spoileru:
Nisi razmisljao o reakcijama kada za par sati tvog života odgledas pola zivota svojih najbližih?
Tačno je da postoje šupljine u fizici, ali one postoje u svim SF filmovima. Zašto se niko nije žalio na fiziku u Star Wars?
SW je fantazija (kao npr. LOTR), nije SF. Zato se i ne dovodi u pitanje naučna podloga filma.
 
Pa film su izvikali kao nesto sto je super prikazana fizika a ono samo par lepih kadrova i gomile promasaja...pazi glupost, oni se spustaju na planetu na kojj su talasi kilometrima viskoi i ne znaju to, proputovase celu glaxiju ali kad slecu na nepoznatu planetu nema ni obicnog skeniranja.. pa ti talasi se vide odakle hoces cak i pre nego su sleteli mogli su da ih uoce.....sve je tako banalizovano samo su koristili kadrove postojece tehnologije kako bi to kao licilo na nesto sto ima smisla a nema...i to sa lenderom je smesno, sto je najgore on ga upali i odletese ladno sa planete a ovamo lansiraju se staurn V raketom sa zemlje...bez veze...ne trazim dlaku u jajetu ali nedovrseni proizvodi me bas iritiraju...ili radis kako treba ili ne...guradians of the galaxy bar ne pretenduju ana nista vise od super heroja i to je onda ok ali inerstellar on od pocetka puca na visoko..dal je drama dal je fizika dal je sf sta li je...i na kraju nista po malo...

To sa talasima je moguce objasniti. S obzirom na bliskost crne rupe planeti i razlike u proticanju vremena (gravitational time dilation), 1h proveden na planeti = 7god, njima bi trebalo 3.5god snimanja da detektuju talas na lokaciji sletanja ako bi se on pojavio 30min nakon sletanja. Znaci oni su planetu videli kao staticnu sliku. Sumnjam da su senzori bili podeseni da uzmu u obzir ovaj fenomen i da su mogli da daju tacne podatke.

Nesto drugo je to sto naucnici nisu imali u vidu mogucnost pojave tih talasa uzrokovanih gravitacijom crne rupe. :)

U svakom slucaju je film fenomenalan i mislim da mu se da oprostiti par nebuloznih scena. :)
 
Predestination - posto sam se cesto sretao sa vremenskim paradoksima u knjigama i filmovima, vec negde u prvih 20-ak minuta sam imao predstavu sta se desava, ali svejedno je odlicno da postoji ovakav film koji na jos jedan interesantnan nacin objasnjava zasto je putovanje kroz vreme opaka stvar. Od mene 8/10.
 
November man, nije los za ubijanje vremena... Svidjaju mi se nasi glumci i naravno Beograd...
Samo zamerka,na grad,a ne na film... Tek sad primecujem koliko je ustvari grad isaran glupim grafitima...tj to nisu grafiti,nego skrabotine... Bukvalno u svakoj sceni na ulici,u hodniku, u prolazu, su svi zidovi isarani,ono je strasno... To u drugim filmovima,u drugim gradovima,nisam primetio...
 
Predestination - posto sam se cesto sretao sa vremenskim paradoksima u knjigama i filmovima, vec negde u prvih 20-ak minuta sam imao predstavu sta se desava, ali svejedno je odlicno da postoji ovakav film koji na jos jedan interesantnan nacin objasnjava zasto je putovanje kroz vreme opaka stvar. Od mene 8/10.

Ukratko - mindfuck.
Uspeo sam da odgledam ceo film, dobro je snimljen, ali sam scenario je istripovan maksimalno.

6/10
 
Ajde sto kacis mator film iz 2003 koji su skoro svi gledali ali mora li bas i ovolika slika?
Iznenadio bi se koliko ljudi nije pogledalo i mnogo poznatije filmove od B.S.
Slika je kačena preko TT, nije mi se dalo resizeovati je prethodno u drugoj aplikaciji.
Bilo je dosta off-a, hajde da se vratimo na filmove koji smo poslednje odgledali.
 
U svakom slucaju je film fenomenalan i mislim da mu se da oprostiti par nebuloznih scena. :)

Naravno, film zasluzuje da se odgleda ako nista zbog truda i jednog pristupa koji je u osnovi pozitivan...Za talase si lepo primetio medjutim na samoj planeti kretanje takvih talasa bi toliko uzburkalo atmosferu, ispred talasa bi se kretao veliki vazdusni ili atmosferski ako nije ode vayduha zid, kao kod pravog cunamija, to se i ovde desilo kod nemerljivo manjih talasa usled cunamija u indoneziji i na baliju pre par godina...cela scena je promasena u tom smislu...i na kraju ako ste primetili ocigledan uticaj Rame na izgled svemirske stanice sa kraja filma...to mi se dopalo mada je sustinski plagijat...
 
Poslednja izmena:
Moraću da odgovorim u spoileru:
Nisi razmisljao o reakcijama kada za par sati tvog života odgledas pola zivota svojih najbližih?
Tačno je da postoje šupljine u fizici, ali one postoje u svim SF filmovima. Zašto se niko nije žalio na fiziku u Star Wars?
Prvo što mi je zapalo za oko je zbog čega su Zemlju napustili u dvostepenoj raketi, da bi kasnije koristili lander koji bez problema sleće na planete sa većom gravitacijom? Ipak je ovo film i ne treba tražiti dlaku u jajetu. Nijedan film nema realnu fiziku.
Pa vjerovatno su dvostepenom slali mnogo vise tereta, ipak je to pocetak misije

Glupan i tupan 2.....bio sam glup kao ova dvojica i gledao to u bioskopu. Zelim tih sat i 40 min zivota nazad
 
Poslednja izmena:
Predestination - fenomenalan koncept. Moj konkretno problem je bio

Momentalno, jos u prvim trenutcima u kafani, povezao da je gost u stvari agent.

Sto se samog filma tice, temporal loop je paradoks koji mozes do sutra da filozofiras odakle je nastao, i to je konkretno u ovoj verziji vremenskog putovanja neobjasnjivo, odnosno paradoksalno. Entitet koji postoji sebe radi, bez uzroka, i bez posledice (jer ce loop da se vrti beskonacno od 1945 do 1985). Konkretna greska u filmu su sitne stvari u vidu Butterfly effect-a koje bi moral da "sprece" ovaj loop. Razlicita genetska prekombinacija svaki put, uticaji spoljnih faktora na John-ovu prvu i poslednju bitnu odluku, itd. Ocu da kazem - naprimer jedan od John-ova odluci da se ubije, ili da nesto uradi drugacije, ili ga zgaze kola, ili nesto deseto, bi moralo da presece loop.
 
Predestination..i od mene 6,film je gledljiv samo zaradi dobre glume...
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno