Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sta vam se konkretno svidelo kod filma gone girl ? Meni je to totalno nerealan film sa jedno 20 nerealnih stvari u njemu.( kao da gledam seriju BB :) )
Mislim,moguce da ga nisam razumeo,ne znam..

BB je imao vremena da se razvije pa da lici na nesto (i sta ti pa tu smeta?), dok je ovde sve strpano u dva i po sata.
S druge strane ovo je uradjeno po knjizi koja i verovatno i lici na nesto ali za potrebe filma je prica ustrojena,
Ali je film precenjen tu se slazem...
7/10 po meni
 
Poslednja izmena:
Sta vam se konkretno svidelo kod filma gone girl ? Meni je to totalno nerealan film sa jedno 20 nerealnih stvari u njemu.( kao da gledam seriju BB :) )
Mislim,moguce da ga nisam razumeo,ne znam..

Breaking Bad? Kakve veze sad BB ima s ovim? :)
 
Film je totalno istripovan.
Na momente u likovima prepoznajem neke osobe iz mog okruzenja, dok u nekim trenucima imam osecaj da gledam nesto sto znam da necu videti u zivotu.
Bas ceo dan pricam sa ortakom o tom filmu, ako nista drugo, film ostavlja utisak.

Iz tog razloga 6.5/10
 
Breaking Bad? Kakve veze sad BB ima s ovim? :)
To sam se u trenutku setio i napisao,nerealnosti radi :)

Def moram opet da bezim od usa filmova..nisam odgledao kvalitetan njihov film godinama.
Koliko sam vise uzivao kada sam bio navucen na npr brazilske filmove :)
 
Poslednja izmena:
Gledaj The Mule.
 
Nije los Gone Girl, gluma odlicna, prica nerealna ali drzi paznju 7.5/10
 
Za Hobite velika 8-ca. Sve je uradjeno ljudski.
Ipak, mislim da je ovaj zadnji deo nekako za nijansu slabiji od prethodna dva ali samo zato što je priča došla do kraja gde se rasplet može nazreti.
Sve ostalo je vrh. 3D je kako u kojoj sceni, od neprimetnog do odličnog a 48 framerate uopšte nisam primetio ni u jednoj sceni.

Nekako sam se navikao na Jacksonove premijere u decembru. Prvo 3 LoTRa a onda 3 Hobita. To su po meni najbolje filmske bajke ikada snimljene.
Ja bih još ;).
 
Kako nisi primetio 48fps, jedino da nisi gledao tu verziju :) ?
 
Onda nije gledao tu verziju. Jer se 48fps vidi od prve do poslednje sekunde
 
The Mule (2014)
Redirected (2014)


Preskociti oba. Nit zabavno, nit zanimljivo, nit uzbudljivo. Prvi 5/10, drugi jedva 6/10 zbog Litvanije i uzora na filmove Ricija Gaja.
 
I Origins (2014)

Film je poceo kao neko hipstersko njesra.
Ali kako sam krenuo da ulazim u pricu, sve mi se vise i vise dopadalo.
Da bi kulminiralo u zadnjoj trecini.
Ostao sam odusevljen.
Samo cu reci da mala klinka iz Indije ima fantasticne oci, pitam se dal su sociva ...

Zasluzena ocena: 9/10
 
Za Hobite velika 8-ca. Sve je uradjeno ljudski.
Ipak, mislim da je ovaj zadnji deo nekako za nijansu slabiji od prethodna dva ali samo zato što je priča došla do kraja gde se rasplet može nazreti.
Sve ostalo je vrh. 3D je kako u kojoj sceni, od neprimetnog do odličnog a 48 framerate uopšte nisam primetio ni u jednoj sceni.

Nekako sam se navikao na Jacksonove premijere u decembru. Prvo 3 LoTRa a onda 3 Hobita. To su po meni najbolje filmske bajke ikada snimljene.
Ja bih još ;).

Ne bi me cudilo da pokusaju da prikazu neke price iz Simaliriona s obzirom koliko su novca donele ekranizacije Tolikinovih dela. Ako bi uspeli da ekranizuju neke od njih mislim da bi bili mnogo bolji od Hobita.
 
Exodus - prazan, u vise navrata dosadan film... Meni se nije svideo niti mogu da ga preporucim. Gledao sam ga najvise zbog Bejla i Ridlija medjutimovo im nije trebalo :)
 
Kako nisi primetio 48fps, jedino da nisi gledao tu verziju :) ?

Gledao sam tu verziju - Cineplexx Ušće sala 1 3D HFR. Kažem, ja ga nisam uopšte primećivao tokom celog filma, da nisam znao da je film u 48fps ne bih znao da sam ga gledao. Doduše, sedeo sam u trećem redu, možda se sa boljih mesta više primećuje..
 
konačno gledao gone girl. od mene slaba osmica, što će rećiu svideo mi se film. dobra gluma, odlična muzika, film drži pažnju.
kao što neko reče, toliko neverovatan, da me ne bi čudilo da se sve desilo kao u filmu.
 
Dobar je Gone Girl, film je sasvim solidna 7,5 ocena sa svakog aspekta, gluma, prica, rezija, fotografija. Ben Aflek ladno počinje da mi se sviđa kao glumac (The Town, Argo, ovo), mada im za Betmena necu oprostiti što ga izabraše :) Opet možda me iznenadi, mada ja od tog filma očekujem da bude uber njesrica.
 
Ben je nekako neuverljiv u početku filma. I ispade mnogo bolji režiser od glumca.
 
Kon-Tiki 8/10.
Odlicna avantura i jedno malo parce istorije. Preporuka od mene. :)
Zbog egzoticnih slika, preporucujem gledanje u sto boljem kvalitetu, ja sam gledao Kon-Tiki 2012 Bluray 1080p DTS-MA 7 1 x264 dxva-BluHD.
 
Dredd je u stilu starih akcionih krvavih filmova, što mi se dopalo. Nisu razvukli na dva sata, jedino mi je malo dosadno što je ceo film u tom tornju. Zbog budžeta verovatno.
3D je dobar, suptilan većinom, osim u usporenim trenucima tripovanja, gde iskrice lete okolo, pa i ti tripuješ s njima. :D
Nisam ni znao da Lena igra, stoji joj da igra kučku, odlična je.
 
Ne mogu da pronadjem na forumu da li negde postoji posebno topik koji govori o 3D filmovima, pa pišem u ovom. Da li znate gde ima da se nadju 3D filmovi?
 
Dredd je u stilu starih akcionih krvavih filmova, što mi se dopalo. Nisu razvukli na dva sata, jedino mi je malo dosadno što je ceo film u tom tornju. Zbog budžeta verovatno.
3D je dobar, suptilan većinom, osim u usporenim trenucima tripovanja, gde iskrice lete okolo, pa i ti tripuješ s njima. :D
Nisam ni znao da Lena igra, stoji joj da igra kučku, odlična je.

Karl Urban, koji sigurno ima pametnija posla, zajedno sa 3 kile fanova po celom svetu pokusava vec 2 godine da uzicka od nekog pare za nastavak. A realno, film je superioran, u poredjenju sa akcijama u poslednjih 15 godina.
 
Pa nije baš ni mali budžet od 50 mil USD. (Dredd)
 
Dobar je Gone Girl. Svideo mi se film i pored toga sto Ben Aflek glumi u njemu... to valjda dovoljno govori :D.
 
Jeste kad se gleda kao veliki akcioni film.
Spiderman ima preko 200mil. za PG-13 krš, u kom su previše fini, pa nema ni seksa. Nema ni u Dredd, ali bar ima krvi.
 
Pa nije baš ni mali budžet od 50 mil USD. (Dredd)

Fora je sto su film-mejkeri toliko u strahu od box-office fail-a da im je tesko da uloze kintu bez obzira na cinjenicu da je DVD sale Dredd-a bio odlican, i da je film dobio status kulta.

Karl je u Maju ove godine imao ideju da probaju Kickstarter - nikad se nije dostigla cifra koja bi realno trebala da proizvede jedan film (minimum 30 miliona) i otprilike je misljenje strucnih sajtova po tom pitanju bilo da bi takva kampanja zapravo mogla da se obistini, al nakon te njegove izjave nista se nije desilo ni u crowd-funding opcijama, ostade na toj izjavi.
 
Ma nema nista od toga.
Nek sklope oni dil sa Apple-om da se u svakoj drugoj sceni vidi neki od njihovih uredjaja, moci ce da imaju budzet kakv god pozele.
 
Gone Girl 7/10
I Origins 8/10
 
Morate shvatiti da je 3D - 3 dimenzije
Znaci slika, elementi van nje i DUBINA slike.
3D nije samo da izlece nesto van platna.
Mozda je lose tu kod tebe, ali meni je ovaj fil imao bas dobru dubinu slike i uzivao sam u 3D, jer nema vestackih scena koje se prave samo da bi nesto izletelo van platna.

Sreća pa se na netu mogu lepo pronaći sve tehnikalije vezane za film. Vidiš lepo koja je kamera korišćena, nađeš neke on the set fotke gde se vidi da li koriste jedno ili dva sočiva ili nađeš info o tome da li je 2D konverzija u pitanju. Ja tako radim, ako je konverzija gledam samo 2D verziju.

A jedini film kod kojeg ovo nema smisla je Titanic 3D. Za to sam dobio besplatne ulaznice i mogu reći da je Cameron odradio đavolski dobar posao. Prvo, slika je totalno remasterovana, fenomenalno oštra i prepuna detalja, a drugo 3D efekat nije najsavršeniji koji sam ikad video ali je jači i bolji nego kod nekoliko filmova snimanih pravom 3D kamerom.
 
Za Hobite velika 8-ca. Sve je uradjeno ljudski.
Ipak, mislim da je ovaj zadnji deo nekako za nijansu slabiji od prethodna dva ali samo zato što je priča došla do kraja gde se rasplet može nazreti.
Sve ostalo je vrh. 3D je kako u kojoj sceni, od neprimetnog do odličnog a 48 framerate uopšte nisam primetio ni u jednoj sceni.

Nekako sam se navikao na Jacksonove premijere u decembru. Prvo 3 LoTRa a onda 3 Hobita. To su po meni najbolje filmske bajke ikada snimljene.
Ja bih još ;).

Mozda nisi gledao 48fps. Posto i u NS-u u areni nisu sve projekcije u 48fps. (Tako mi je receno od strane zaposlenog).
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno