Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sad na rtshd-u bio Gang related sa Dzejmsom Belusijem i 2pac-om.7, 5/10

Za 1997. godinu to je bio onako, slab film, slaba sestica...medjutim za ove danasnje, ovo je sasvim solidan film.E da, 2pac je, za razliku od ovih danasnjih repera, koje forsiraju u filmovima, znao da glumi.[emoji1]
 
Za ove danasnje, cak i Tango i Kes mogu da prodju kao solidan film...
 
Filth 7,5/10 mmm slatka bolestina, film ludilo mozga. James McAvoy posteno odglumeo glavnog lika - detektiva narkomana alkoholicara ljigu nad ljigama, kao sto kaze krastavac to je jace od mene. Zanr nisam siguran kako bi svrstao krimi komedija prva polovina, krimi drama druga polovina sa bolescu kroz ceo film. Treba odgledati.

P.S. po romanu Irvina Welsh-a :D:shock:
 
Poslednja izmena:
Postoji li neki eng prevod sa black mass hc verziju filma. Mogao bih da stavim te sub i grunem im crnu pozadinu taman da zamaskiram kineska slova :)
 
Marsovac 7/10
Nisam ocekivao nista od filma pa se nisam razocarao nicim. Malkice americkog proseravanja ali ne previse, neke nelogicnosti koje su mi isle na zivce ali generalno ok film skroz, vredi pogledati.
E da, NE GLEDAJTE 3D U USCU!!! Kvalitet slike je ocajan, ravan analognoj televiziji, sve je vam fokusa. Bukvalno mutna slika. Sad mi je jasno zasto su bioskopski snimci onako losi :D
Definitivno vise ne idem na 3d projekcije, ne zanima me. Nije vredno. Zamislite da nosite +2 dioptriju i da nemate naocare...

Potpisujem, od reči do reči (možda zato što smo sedeli jedan pored drugog za vreme filma :D)

The Martian 7/10
Sala 5 u Ušću, 3D projekcija 3/10 (mutna slika, kao da nije fokusirana).
Inače sam 3D uopšte nije neophodan za film, niti je neki WOW efekat tamo gde se primećuje, samo su problem termini za 2D projekcije (projekcije u 20:00 i 21:20 su samo 3D).
 
Ja sam gledao u sali 1 i bilo je odlicno...Znaci salu 5 zaobilaziti

Inace film vrlo dobar, za promenu solidan film od Ridlija Skota
 
Kolege,jel može neko od vas filmofila da mi objasni zašto film sa Sandrom Bulok Speed 2 ima tako nisku ocenu na Imdb-u svega 3.7?
 
To je bese onaj trash sto se odvija na brodu?
 
Nikako nije za 3.7. Nije ni blizu prvom delu al skroz ok film da ga sad zakacim dok vrtim kanale, mozda bih se i zadrzao do kraja. Ako Drive, projekat dva srednjoskolca koji su na praksi, moze da ima 7.8, onda Speed 2 treba da ima 8.9.
 
Onda ako tako kazes stavljam Drive na watchlist :p
 
Here we go again.

@ speed 2
To je ocena i koju zaslužuje.
 
Drive - zena i ja ga zapamtili po nevidjenom smoru... i stalno cekas da se nesto desi... i cekas... i cekas...
 
Here we go again.

@ speed 2
To je ocena i koju zaslužuje.

Zasto je to ocena koju zasluzuje.Stvarno sam primetio dosta smeca od filmova koji eto ne zasluzuju visoku ocenu,a ovaj film nit je niskobudzetni,a ima neku finu dozu akcije i humora.Ispod 5 ne bi trebao da ide.Ako moze neko da opise sta ne valja na tom brodu? Šta je to toliko loše urađeno u filmu? Onaj Drive je smor težak,baš je spoor!
 
Od cika Nicolasa samo Pusher/Bleeder combo ;)
Kim Bodnia prosto rula a sasvim "neocekivano" se o hollywood ovajdio Mads Mikkelsen!?
 
Zasto je to ocena koju zasluzuje.Stvarno sam primetio dosta smeca od filmova koji eto ne zasluzuju visoku ocenu,a ovaj film nit je niskobudzetni,a ima neku finu dozu akcije i humora.Ispod 5 ne bi trebao da ide.Ako moze neko da opise sta ne valja na tom brodu? Šta je to toliko loše urađeno u filmu? Onaj Drive je smor težak,baš je spoor!

Meni su i Drive i oba Speed-a odlični filmovi. Definitivno Speed 2 bar 6/10 minimum. Danas kad su nastavci preslikani originali na drugoj lokaciji, ovaj je bio totalno drugačiji od originala. Ne bolji, ali ga nije ni pokušao kopirati.
 
Iskreno, ne sećam se više uopšte tog Speed-a 2, osim one totalno sumanute scene kada se brod nasukava, a likovi na mostu gestikuliraju kao da voze auto i gaze preko ležećih policajaca... Generalno, po ono malo sećanja koje imam o njemu, rekao bih da više i ne zaslužuje.
Drive je remek delo za njega i generalno je odličan film. To što je nekome spor, apsolutno je njegov problem.
Prvi Speed je isto odličan film, samo drugog tipa. Gledao sam ga više puta i sigurno ću opet.
 
Drive eventualno porediti sa The driverom iz '78-me. A ovaj Refinov Neon Demon ce biti sick.
 
Zasto je to ocena koju zasluzuje.Stvarno sam primetio dosta smeca od filmova koji eto ne zasluzuju visoku ocenu,a ovaj film nit je niskobudzetni,a ima neku finu dozu akcije i humora.Ispod 5 ne bi trebao da ide.Ako moze neko da opise sta ne valja na tom brodu? Šta je to toliko loše urađeno u filmu? Onaj Drive je smor težak,baš je spoor!

Da parafraziram Kijanua kada su mu ponudili ulogu, to je brod, šta tu ima brzo. :)
film nije automatski dobar ako ima budžet (šta više, obično bude suprotno). Koliko se sećam, akcija je užas, humor još gori (neću da se izrazim neprikladno).
Inače, ocena na rotten tomatoes je celih 3%. :D

Slažem se sa kolegama, The Drive je jedan veoma dobar film. Kao i većina Refnovih i uostalom svih osnivača i pratilaca Dogma 95 pokreta.
I to što se film zove Drive (i što je glavni lik kaskader) ne znači da će film biti fast & furious. Sada mi na pamet pada ona Amerikanka koja je tužila studio misleći da ide da gleda neku "besnu" akciju koja ima eksplozije i automobilske jurnjave.
 
Iskreno, ne sećam se više uopšte tog Speed-a 2, osim one totalno sumanute scene kada se brod nasukava, a likovi na mostu gestikuliraju kao da voze auto i gaze preko ležećih policajaca... Generalno, po ono malo sećanja koje imam o njemu, rekao bih da više i ne zaslužuje.
Drive je remek delo za njega i generalno je odličan film. To što je nekome spor, apsolutno je njegov problem.
Prvi Speed je isto odličan film, samo drugog tipa. Gledao sam ga više puta i sigurno ću opet.
Isto sto je ovaj coek napisao do slovce!
 
The Machinist (2004)- 8/10.
Kako glumi Bejl, neverovatan glumac. Top 3 na mom spisku. Film dobar, ima malko bolestine u filmu taman. Nikad ga nisam odgledao, a planiram vec jedno 2 godine da ga odgledam. :)
 
Automata (2014)

Film se bavi veoma zanimljivom tematikom - gde su granice AI-ja? Ukoliko kompjuter poseduje AI a hardver mu omogucava neograniceno uvecanje, na primer IQ-a, kada dolazi trenutak gubitka kontakta sa kreatorom, kada dolazi trenutak nestanka komunikacije. Ako pogledamo majmune, sa nizom inteligencijom od coveka, veoma je tesko komunicirati sa njima a jos teze dresirati ih da rade ono sto zelimo. Sta ukoliko AI dovede do toga da covek postane "majmun"?

I sa nestankom coveka, a opstankom vestacke inteligencije, hoce li nestati covecanstvo :)

Film jeste malo jeftinjak ali Bandreras prikazuje izvanrednu glumu, moja ocena B+.
 
Mississippi Grind fina dramica, ocena na imdb dosta realna u ovom slučaju, 6.5/10 . Ryan i Ben odlični.
 
The Machinist (2004)- 8/10.
Kako glumi Bejl, neverovatan glumac. Top 3 na mom spisku. Film dobar, ima malko bolestine u filmu taman. Nikad ga nisam odgledao, a planiram vec jedno 2 godine da ga odgledam. :)

Ja se ponavljam, ali rado - jedan od najboljih zivih glumaca. Scena iz Rescue Dawn kada jedu crve, po mom ukusu jedna od najboljih i najtezih filmskih scena koje sam ikada video.
 
The Machinist (2004)- 8/10.
Kako glumi Bejl, neverovatan glumac. Top 3 na mom spisku. Film dobar, ima malko bolestine u filmu taman. Nikad ga nisam odgledao, a planiram vec jedno 2 godine da ga odgledam. :)
Meni je bilo a cak i danas mi je nepojmljivo da je on smrsao 30 kg zbog te uloge. Ziveo je u vreme snimanja filma na konzeevi tunjevine i jednoj jabuci dnevno sto se ishrane tice...
 
Neverovatno... Ja Bejla gotivim jer moze da odglumi sve. Najvise ga gotivim zbog Betmena, ali svaki njegov film ostavlja utisak- kako je ovo dobar glumac! :) Cak i onaj film American Psycho. Vrhunska gluma Bejla!
 
Poslednja izmena:
Mada delim misljenje vecine ja sam sa novim Bejlovim filmovima potpuno razocaran, pogotovo sa American Hustle (da ne govorim Public Enemies) gde ga je onaj iz Midnight Meat Train-a preveslao kao i ona devojka. Ali ako pogledamo njegovu istoriju i posluzimo se berzanskim recnikom, on je trenutno u bear fazi, ocekujemo bika :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno