Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hahahaha :D Sta je ovo sunce ti...

Sarac vs nilski konj :)

Ovo sa markom kraljevicem i ne izgleda toliko lose. Cemu hejt, ako bude recimo dobra bajkica za decu .. ?

Mi imamo bogatu epsku istoriju, prava je steta sto se to ne koristi (i sto mora nekakav Indijac da nas na to podseca).
Ja bih rezirao, na primer, Boj na Kosovu: uzmem par kosarkasa kao Lazara, Milosa, Vuka, itd a Turke stavim decu u crnom, i onda bude kontrast ( sa jedne strane malobrojni i veliki, a sa druge mali a mnogobrojni) - jedan udarac odleti njih 10 :)
 
Insurgent ... Au koje mucenje od filma,zaspao sam tri puta i opet nisam uspeo da ga odgledam.
 
Sarac vs nilski konj :)







Mi imamo bogatu epsku istoriju, prava je steta sto se to ne koristi (i sto mora nekakav Indijac da nas na to podseca).

Ja bih rezirao, na primer, Boj na Kosovu: uzmem par kosarkasa kao Lazara, Milosa, Vuka, itd a Turke stavim decu u crnom, i onda bude kontrast ( sa jedne strane malobrojni i veliki, a sa druge mali a mnogobrojni) - jedan udarac odleti njih 10 :)


Asterix i Obelix style? :D
 
Odgledah The Fly sa Jeff Goldblum-om posle mnogo godina ponovo, koliko je odvratna muva... Goldblum je pokidao sa glumom, sve ostalo je za one koji imaju stomak za ovakve filmove. Za drugi deo kažu da je još odvratniji :D
 
za sve koji vole paranoja filmove, jedan od po mom misljenju najboljih akcionih filmova ikada, Collateral. Bukvalno ste u obavezi da odgledate ako slucajno niste.
 
Avengers- Age of Ultron.
Dersu Uzala.
 
Focus 2015... 6.5/10... Ok priča, mada Will Smith zna i bolje.
 
Gone Girl - meni je baš legao, ubrzo nakon gledanja pročitah i knjigu, koja mi je još i bolja od filma.

Hitman - preskočite... ni bioskop ni to što sam veliki fan fanšize mu nisu mnogo pomogli.
 
Zanimljiv film Focus sa Will Smith-om. Da se odgleda i popuni vreme. A Margot Robbie mmmm:p
Ni na kraj pameti mi nije palo ko bi mogao da mu bude otac.:)
 
Poslednja izmena:
Self/less - uh koje tesko djubre od filma, ne vredi gledati.
 
Southpaw odlican sa malim zamerkama. Jake ponovo odigrao ulogu fenomenalno.
 
Dragon Blade -

Posle Red Cliff-a, drugi najskuplji kineski film svih vremena (65 mill USD) i po mom misljenju fantastican film.

John Cusack i Adrien Brody obojica pristali na poziv Jackie Chan-a da ucestvuju, a pritom obojica briljiraju. Brody ne toliko recima vec koliko je u filmu zverka a to je po mom misljenju najbolja karakteristika glumca - kada moze da bude i glavni negativac akcionog filma, kao i glavna uloga drame i da uvek bude vrhunski.

Film je zasnovan na veoma pipljivoj temi oko toga da li se ikad istorijski to desilo, o susretu Rimske vojske i Kineske vojske na Silk Road-u, odnosno Putu svile koji je fakticki ravna linija kroz aziju i povezuje se na raskrscima sa svim bitnim lokacijama. Rimljani su i znali i koristili Put svile na svom zapadnom kraju (danasnji Irak, Iran, Turska i Grcka) a pitanje je da li je ikad putem krenula cela jedna Legija.

Film je uradjen fantasticno. Odbegla rimska armija pod vodjstvom Lucius-a (Cusack) se susrece sa Huo-An-ovom vojskom (Jackie) koji gradi Gusciju kapiju (fiktivni grad na raskrscu Puta svile) I spajaju se Kineska i Rimska kultura, ali za Lucius-om ide Tiberius (Brody) koji oce da se resi poslednjeg roda u borbi za presto.

SPOILER:

Samo cu da spoil-ujem jednu malu stvar - scena borbe kada protiv Rimljana dolaze Indijci, Ugari, Huni i Turci, bolja od one scene kada Gandalf dolazi na Helmov ponor sa Rohirimima. Najezio sam se!

Preporuka svima da odgledaju.
 
Odgledao danas danski film " 9. April ". Dobar, dobar...vredi pogledati. WWII
 
Dragon Blade -

Posle Red Cliff-a, drugi najskuplji kineski film svih vremena (65 mill USD) i po mom misljenju fantastican film.

John Cusack i Adrien Brody obojica pristali na poziv Jackie Chan-a da ucestvuju, a pritom obojica briljiraju. Brody ne toliko recima vec koliko je u filmu zverka a to je po mom misljenju najbolja karakteristika glumca - kada moze da bude i glavni negativac akcionog filma, kao i glavna uloga drame i da uvek bude vrhunski.

Film je zasnovan na veoma pipljivoj temi oko toga da li se ikad istorijski to desilo, o susretu Rimske vojske i Kineske vojske na Silk Road-u, odnosno Putu svile koji je fakticki ravna linija kroz aziju i povezuje se na raskrscima sa svim bitnim lokacijama. Rimljani su i znali i koristili Put svile na svom zapadnom kraju (danasnji Irak, Iran, Turska i Grcka) a pitanje je da li je ikad putem krenula cela jedna Legija.

Film je uradjen fantasticno. Odbegla rimska armija pod vodjstvom Lucius-a (Cusack) se susrece sa Huo-An-ovom vojskom (Jackie) koji gradi Gusciju kapiju (fiktivni grad na raskrscu Puta svile) I spajaju se Kineska i Rimska kultura, ali za Lucius-om ide Tiberius (Brody) koji oce da se resi poslednjeg roda u borbi za presto.

SPOILER:

Samo cu da spoil-ujem jednu malu stvar - scena borbe kada protiv Rimljana dolaze Indijci, Ugari, Huni i Turci, bolja od one scene kada Gandalf dolazi na Helmov ponor sa Rohirimima. Najezio sam se!

Preporuka svima da odgledaju.
Do jaja, sad cu da pogledam. Inace Kjuzaka sam imao prilike da sretnem ovde u bg-u kad je snimao Gavrana. Dok se sergej trifunovic mamuran ponasao kao holivudska zvezda Kjuzak sedi samnom na stepenicama i kulira. Ljudina!
Iako film nema neke ocene odgledacu ga.
 
Veruj mi da je ovde IMDB ocena omasila. Ne zato sto se meni film svidja, vec zato sto, ako je suditi po board-u, mnogo ljudi nije uopste skapiralo film. Film ima jedan prozimajuci motiv, a to je mir i sklad svih nacija, i bas se prenosi na danasnju situaciju u svetu. i bukvalno reziser filma sve vreme igra na to, ta poruka da se shvati. A citam board, i ne verujem sta ljudi pisu, po principu "nisu Huni bili ovakvi nego onakvi, Zasto Brody ima USA naglasak, ko je jaci rimljanin ili kinez, film je fail zbog toga"

Inace Lucius-a je trebao da glumi Mel Gibson koji je trazio vece pare nego sto kineski film moze da ponudi, a Brody je sam pitao Chen-a dal mogu da rade nesto zajedno, bukvalno dok je ovaj trazio cast za Tiberius-a. Tad je Brody odusevljen procitao scenario za jedan dan, i sredio da Lucius-ovu ulogu preuzme Cusack, odnosno povezao Chan-a i Cusack-a.
 
Poslednja izmena:
Gotivim ja Kineske filmove ali nikako da naucim da mi treba titl za njih. Uvek gledam prvih 3 minuta dok ne skontam sta mi fali a onda me mrzi titl da skidam :D
 
Interesantan je Dragon Blade, cudan spoj kineske filozofije navinosti i zapadnjackog klisea. Negde do sredine veoma podseca na filmove iz '80-ih - druzba naroda, mir i procvetanje, a onda krece da se razvlaci do klise finala u stilu Lord of the Rings... Cusack je gotivan, nekako je sto bi nasi ljudi rekli "drug", Chen ne moze da ne bude gotivan zato sto je takav vec 40 godina, Adrien izgleda kao zver i opet ume nekako da odglumi cak i u ovakvom ludilu od filma. Sve u svemu, mislim da ocena na IMDB-u odgovara, ali vredi pogledati ovaj film uglavnom zbog prve polovine i drugara Cusacka i Chena.
 
Nisam bas pratio na casu, da li je neko gledao Tale of tales? Da li ste ga pominjali skoro?

ja jos tugujem za bacenih 2+ sata... Nisam nesto kompetentan ali onooooooooo........... :(
 
Interesantan je Dragon Blade, cudan spoj kineske filozofije navinosti i zapadnjackog klisea. Negde do sredine veoma podseca na filmove iz '80-ih - druzba naroda, mir i procvetanje, a onda krece da se razvlaci do klise finala u stilu Lord of the Rings... Cusack je gotivan, nekako je sto bi nasi ljudi rekli "drug", Chen ne moze da ne bude gotivan zato sto je takav vec 40 godina, Adrien izgleda kao zver i opet ume nekako da odglumi cak i u ovakvom ludilu od filma. Sve u svemu, mislim da ocena na IMDB-u odgovara, ali vredi pogledati ovaj film uglavnom zbog prve polovine i drugara Cusacka i Chena.

ta prva polovina je nekako epska, stvarno se vidi da su ulozili dosta kinte u prikaz kako su se gradile stvari. I veliki kudos za Kineske producente jer su pregazili ponos i fakticki u filmu priznali: E Rimljani su imali bolji sistem arhitekture od nas. << sto je za kineze (najvece svetske rasiste i preterane nacionaliste) velika stvar.

Elem, Brody je mene odusevio jer izgleda u filmu zastrasujuce. Nije mala stvar i sa malo teksta i pojave na ekranu preneti takav osecaj
 
Da to sam i ja primetio kad je u pitanju kako ti kazes sistem gradnje. Takodje je Brody za mene bio iznenadjenje kao negativac.
 
Tek planiram da gledam dragon blade, tako da ne znam kako je sta predstavljeno. Al ovo za sistem gradnje nije tačno.
Tradicionalno istočno graditeljstvo je bilo naprednije i superiornije od evropskog. Bilo da gledas arhitektonska rešenja, elemente veze, tehnička rešenja.
Jednostavno ono što je radjeno na istoku i način na koji je to radjeno je sf za zapad.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno