Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mad Max: Fury Road
Ovo je film zbog koga se ide u bioskop, ovo je zabava u svom najbolje mogucem izdanju, ovaj film je totalno, ali totalno ludilo!
Najbolji akcioni film u zadnjih 10-tak godina, kakva napetost ceo film, ne staje ludilo ni na sek, kakva vozila, koji kostimi, kakva kamera, scene, muzika, ma fenomenalno!
Ne pamtim kad sam se bolje proveo uz neki film!

10/10 kao kuca!
Obavezno pogledati u bioskopu zbog zvuka!
 
Project Almanac (2014)
http://www.imdb.com/title/tt2436386/

Upravo sam pogledao film i ne bih mu davao nikakvu ocenu. Slazem se da je film uradjen ok i sve to, ali me isuvise podseca na:

Chronicle (2012)
http://www.imdb.com/title/tt1706593/

Znaci kamera, nacin snimanja, drama, sve sve potpuno prekopirano. Iako su price razlicite celokupni osecaj u filmu je potpuno preslikan. Cak su iskopirali i to (ovo stavljam u spojler)

...da je jedan od glavnih junaka zaljubljen (jedan u svoje moci a drugi u devojku) i zbog toga krsi sva pravila, pravi dramu i probleme. Iako nije ista prica, taj neki feeling tokom celog filma je isti kao i u chronicles. Ipak to je samo moje misljenje.

Ako vam se svideo (Chronicle (2012) ) verujem da ce i ovo. Samo mi se ne svidja sto je mnogo toga veoma slicno uradjeno.
 
Chappie je dugometražna reklama za Sony laptopove i PS4. Blookamp ili kako se zove, je mogao bar neke suptilne konekcije da napravi sa District 9 i Elysium, i onda da lepo zaokruži sa nekim nastavkom Distrikta. Johanesburg kvadrilogija :D. Ali ovako, totalno nepotrebno i bezveze.

CGI robota je abnormalno dobar. Ultron naspram Chappi-ja izgleda kao da sam ga ja crtao u Paint-u.
 
Poslednja izmena:
Ja od 3D-a prvo očekujem da sam film bude sniman 3D kamerama, a ne digitalno konvertovan u postprodukciji. Pogledaj TRON Legacy, koji je sniman unapređenim Avatar kamerama, i uporedi sa ovim ili bilo kojim MARVEL 3D filmom. Ovde (MAX) nema čak ni dubine u scenama, a jedini efekat koji sam primetio je totalno zamračenje svih scena, zbog čega sam manje uživao u filmu. Ja sam i hteo na 2D da idem, ali ovi u NS ga stavili u 21:30, što je meni zbog posla nemoguća misija.

Uff, ne znam kako ti odgovorim, jer očito su nam mišljenja 100% različita.
Prvo, kako je moguće da film bude tamniji ako su 3D cvike pasivne, pogotovo u Cinaplexx-u, koji imaju Real 3D tehnologiju i njihove cvike su najbolje koje sam video , kristalno čisto, zatamenjnje je minimalno (plus kod puštanja 3d projekcije osvetljenje se dodatno povećava).
Drugo Tron Legasy 3D je katastrofa, skoro pa ravna površina, gledao sam film u Tuckwood-u koji imaju DolbyDigital 3D, a pogledao sam ga i kod kuće na projektoru 3D Nvidia aktivne cvike, baš je loše.
Što se tiče samog Avatara on jeste objasnio kako se pravi pravi 3D sa 3D kamerama, ali objasnili su i da je moguće napraviti 3D efekte sa konverzijom, imamo ovde kolegu koji se bavi tim poslom, i rekao je jednom prilikom da su napravili i bolje 3D scene konverzijom 2D Avatara nego što su bili originalni efekti iz samog filma.
 
CGI robota je abnormalno dobar. Ultron naspram Chappi-ja izgleda kao da sam ga ja crtao u Paint-u.
+1

Slažem se i za broj reklama, al' meni lično nije išlo preterano na nerve.
Juče sam baš gledao Chappi-ja, vredi pogledati, simpatičan film.
Nisam imao osećaj odbojnosti i iritacije kao sa Fast & Furios ili nekim drugim filmovima, malo li je.
 
Kingsman 7.5/10 - predvidiv ali zabavan film
Ex Machina 6/10 - u principu glup, zanimljiva ideja, ocajna realizacija
X-Men First Class 6/10 - Svega par scena vrednih pomena, predugacak
 
Ex machine...i ja bi mu dao jaku 6icu,očekivao sam više kolko ste ga nafalili

priča nam o tome kakvi smo ljudi,podmukli,zli,prevaranti sve u svrhu preživljavanja
 
Pa nije ona ljud
I on se zaljubio :p

Ex machine...i ja bi mu dao jaku 6icu,očekivao sam više kolko ste ga nafalili
priča nam o tome kakvi smo ljudi,podmukli,zli,prevaranti sve u svrhu preživljavanja

Film jeste pomalo dosadan i ima rupa u scenariju, to sigurno, mada u sustini nije los. Misljenje ide u spoiler iz ociglednih razloga...

Mislim da je osnovna ideja (ideja kao ideja nije losa, vec vidjena ali prikazana na drugaciji nacin) sama razlika izmedju AI i ljudskih bica. Covek je stvoren da bude srecan i da zavoli, a vestacka inteligencija da prezivi. Pored toga nije zanemarljivo ni to da je akcenat bacen na to da je u filmu glavni kreator vise paznje posvetio monitoringu AI nego coveka. A cinjenica da nije obezbedio neki prekidac sebi oko vrata sa kojim bi mogao da iskljuci sve robote po kuci (ili nesto slicno) je potpuno naivna. Pobio inzinjere za ugradjivanje generatora a sa druge strane ovakav previd...
 
Poslednja izmena:
Ex machina
Ona je pobegla da "prezivi" ali gde ce da se popravlja, menja delove, puni baterije, zavisna je od one gajbe-fabrike u Norveskoj gde je ostavla onog slepca dumre :)
 
ma čini mi se da je više u šali rekao da je pobio građevince,al htio sam da kažem da je sa neta,tj iz plave knjige,skinuo i ugradio u Evin ,,mozak,,sve šta kruži po netu,tj izljeve ljubavi,mržnje,prevara,pohlepe...itd,itd
Šta je Eva dobro iskoristila sebi u korist,u prvim scenama,seansama,glumi naivnu dobru devojčicu,posle,sve više odrasta,dok na kraju ne pokaže svoje pravo lice

Mislim film ko film je dobro odrađen,jesd već viđen,u biti je dobar
btw,neznam dal je scena ili ta kuća stvarno postoji....kuća je mrak :)
 
Poslednja izmena:
Odgledao chappie. Očekivao neku glupost zahvaljujući komentarima ovde, ali naprotiv.
Dosta dobar. Ništa novo u suštini, ali lepa oblanda 5, 6 starih filmova.
Poteže par zanimljivih pitanja (koliko god je to moguće a da današnje generacije ne budu smorene).
 
Nešto slično građevini iz Ex Machine možete videti i na NBGu iza Airport Citia. Bio sam tamo u nekoj firmi i oduševio sa zdanjem. Drvo i staklo u kombinaciji providnih stepenica, panorama pogledom itd. Baš podseća na ovu građevinu iz filma.
 
Nisam te stigao, super ti je video.

A sto se MadMax-a tice evo ga isecak iz casopisa American Cinemaph0t0grapher jun 2015 gde govore malo o nameri za 3D:
Trebalo je da bude snimano sa specijalnim 3D kamerama ali John Seale "nikad nije snimao sa digitalnim kamerama" pa je projekat pao u vodu a 3D je uradjen u post produkciji...

Ma meni je bilo čudno kad sam na imdb-u pročitao kakve su kamere. Ništa od novih fensi šmensi 4K/8K modela. Ali onda sam saznao da je sniman 2010.

krastavac smith_bre, ti meni tu pričaš o nekom Cineplexx-u i RealD 3D. Ti nisi video kakav krš od bioskopa imamo u NS-u. Možeš ga porediti sa scenografijama jeftinih western filmova. Sve ovako deluje dobro, a kad zaviriš "iza kulisa" vidiš da je sve "podbočeno" daskama. Naravno, preneseno značenje. Cineplexx je Austrijska ili Nemačka franšiza, Arena je kerov quratz.
 
Poslednja izmena:
Project Almanac - vrlo dobar do jedne scene kada ignorišu jednu vrlo bitnu stvar kod višestrukog vraćanja u prošlost, a koja je maestralno odrađena u Primer-u. Naravno, da su se držali tog pravila film ne bi mogli ni da dovrše ;).
 
Chappie - 8/10
Jedan od boljih u poslednje vreme. Pravo osveženje.
 
Project Almanac,čini mi se da sam taj film gledao pre 10-15 godina,tad mi je bio dobar,sad mi malko slabiji,kad će više prestat gurat kameru u ruke 17 godišnje đevojke
 
Odgledah Maxa, tehnicki dobro odradjen.
U sustini Mad Max 2 The Road Warrior samo bez Maxa...
 
Benjamin Buttons case sam odgledao danas. Dobar film, samo mi se kraj ne svidja, ocekivao sam nesto drugacije- barem sam se nadao. 7.5/10.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno