Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
"The Blind Side" Jedan od lepsih filmova koje sam odgledao u poslednje vreme. 8/10
 
Brooklyn 8/10

Odlican film, ozbiljna tematika. Idealan da ga pogledate sa gospodjom, devojkom...
Haha, gledam to i sto mi poznat ovaj sto glumi svestenika...i setim se- Inspektor Roj Slejter, iz Mucki, onaj Delbojev skolski, sto ih hapsi..[emoji1] [emoji1] [emoji1] [emoji1]
 
Poslednja izmena:
Malopre odgledao film room iliti soba. Tezak al ko voli zaje8ane drame, dobar izbor.
 
Jel ima neka novija akcija, a kvalitetna da je neko gledao, ovo sve ih su neke polu-komedije ili neki ratni, vikinzi, gluposti..

Brava neka BOOM BOOM akcija za laku noc.. :)

p.s. 007 sam gledao.. :)
 
Setio sam se sad I Saw The Devil, krvava triler akcija, ako nisi gledao, ne moz da ti se ne svidi ☺
Edit. Nije bas novija, ali nije ni mator film. Ne znam bas koliko je akcija u tom boom boom smislu i nije nikako James Bond fazon ali nenormalno drzi paznju sve vreme.
 
Poslednja izmena:
Setio sam se sad I Saw The Devil, krvava triler akcija, ako nisi gledao, ne moz da ti se ne svidi ☺
Edit. Nije bas novija, ali nije ni mator film. Ne znam bas koliko je akcija u tom boom boom smislu i nije nikako James Bond fazon ali nenormalno drzi paznju sve vreme.

Ih, gledao ovo jos pre par godina i opet pre 3,4 meseca.. Odlican film.. Ionako gotivim te filmove gde nema ``poznatih`` faca.. Konkretno ovaj korejski i ne mozes da znas nikog.. :)

Ali tako svedski, norveski, ma obozavam.. :)

Inace Good Kill 2014 , zali Boze potrosenih 100 min zivota... 3/10 ..
 
Poslednja izmena:
http://www.imdb.com/title/tt1675434/

The Intouchables 8.6/10

Ljudi ovo ko nije odgledao je po obavezno da uradi, prvi put kada sam video sliku sam samo preskocio film ali kasnije sam se ipak vratio da pogledam o cemu se radi i kada sam film pogledao shvatio sam da me je filmcina oduvala. Jednostavno kada sam krenuo da gledam film nisam oekivao nista od njega cak sam mislio ma neko sr*nje ali ne mogu da vam kazem koliko sam pogresio sto sam tako mislio. Fim sam svrstao u nesto najbolje sto sam u poslednjih par godina gledao.
 
Pa nije baš tako druže ;) Ili si film pogledao na brzaka ili si tražio neku krvavicu od filma pa si se tu razočarao. U spojleru sam stavio moje viđenje filma pisanog na drugom forumu, pa kad je već pomenut evo mog osvrta.
Konačno ga odgledah! I da se razumemo - nisam pod utiskom kakav sam očekivao. Što se mene tiče, ide u "košaricu" sa jednim Babadukom, što bi značilo, sad sam ga pogledao i više nikad. Hvala. Pre gledanja sam izbegavao bilo kakvu informaciju o njemu, pa sam bežao kako od tekstova koji nisu imali spojler, tako sam isto zanemarivao i utiske od ljudi sa Filmomanie. Sada, nakon svega i pre pisanja, pročitah dva osvrta na ovaj film od ljudi kojima je to neka vrsta posla, za jednog od njih mogu reći da je bio neka vrsta gurua za mene, sad i ne baš toliko, ali podudarnost u onomo šta nam se sviđa ili ne, je velika. Radove ovog drugog, Marcusa, емотикон wink sam čitao kao preporuku sa ove grupe. Sad pročitah i Sandrin osvrt, koji da sam ne daj bože pročitao pre gledanja, verovatno ne bih bio u stanju da kažem bilo šta. Nije ona ništa pogrešila, naprotiv, ali da sam znao za ova njena poređenja izgoreo bih od želje za gledanjem istog momenta, a na kraju ne bih dobio ono što sam očekivao. Ovako sam taj njen opis i povezivanje sa atmosferom Halloween-a iz '78. uhvatio u samom filmu, tako da mi je zbog toga film ispao možda i bolji nego što jeste. Neko, ko leže i ko se budi sa jednim Halloweenom takve stvari ne mogu da promaknu. Ovaj lik David Robert Mitchell je definitivno bio prisutan kod Carpenterovih časova. Nije on baš tako slučajno izabrao vremensko razdoblje s polovinom-kraja sedamdesetih. I nije slučajno muzička podloga u filmu takva da neodoljivo podseća na to vreme i taj Carpenterov štim. Pojedine scene delova Detroita su bile kao da sam gledao delove Hedonfilda posle toliko godina, razlika je samo ta, što u filmu nije bila jesen. Ili kadar sa one dve male koji je bio kao da sam gledao Jamie Lee Curtis i Nancy Kyes kako ćakulaju dok ih iza grma vreba Majkl. Same prikaze i njihovo pojavljivanje, kretanje ili samo puko stajanje (na krovu), stvaraju tu napetu atmosferu i opet podsećaju na neke kultne scene samo malo drugačije snimljene, što mu nikako ne bi trebalo uzeti za zlo. Ovom liku su definitivno kao klincu muda bili ko klikeri tamo osamdesetih kada je pohodio bioskope i gledao kultove, kao i meni uostalom i kad se jednom navuče ta pritajena iskonska strava, onda se napravi nešto ovako veliko i uradi film (bez obzira što je kod mene samo prolazan). Njemu je film bio ventil verovatno, meni nije krastavac. Jeste malo, ali ako pogledamo celu sliku, i ne baš. Ovo prethodno nabrojano me je i kupilo kod ovog filma. Ostalo... Ideja manje više, ali to sa seksom kao prenosiocem prokletsva me nije dotakla. Čim sam video glavnu ekipu od 16+ znao sam da nema tu 'leba da se to istera do kraja kako treba. Nekako je i sam film više fokusiran i podeljen na te čeptere oko pojavljivanja tih spooky pojava i tog jurcanja, umesto da se sve to zaokruži i sa pričom. Ako si znao da nam ponudiš pravu atmosferu, daj nam i priču. Zanemari ****nu akciju! Tako da ono... Ovo je po meni film više za neku klinčariju, Babaduk pržaniju nego za ozbiljnu ekipu.
Pa nesto ne videh da se i tebi dopao film. I po tebi ispada film za klincadiju a jedino sto ti se svidelo je atmosfera a meni cak ni to

U svemu ostalom kao sto i ja rekoh film je omanuo...

Ostajem pri onome sto sam rekao da je ovo film o klincu koji je zaglavljen u friend zoni...

Sto se tice Babadooka i tu sam se smorio kao smrt u starackom domu.

Nema vise horora kao sto su The Changeling sa George Scotom, 6th Sense, Ringu (pricam o japanskim verzijama), Session 9,i drugim slicnim filmovima
 
Poslednja izmena:
Pa nesto ne videh da se i tebi dopao film. I po tebi ispada film za klincadiju a jedino sto ti se svidelo je atmosfera a meni cak ni to

U svemu ostalom kao sto i ja rekoh film je omanuo...

Ostajem pri onome sto sam rekao da je ovo film o klincu koji je zaglavljen u friend zoni...

Sto se tice Babadooka i tu sam se smorio kao smrt u starackom domu.

Nema vise horora kao sto su The Changeling sa George Scotom, 6th Sense, Ringu (pricam o japanskim verzijama), Session 9,i drugim slicnim filmovima

Pa ono, ispada tako kao što kažeš :D ali ima tu vrednog materijala kojeg treba doživeti na pravi način, nije baš toliko ogoljen da nema baš nikakvu vrednost. Da nije te muzičke podloge koja se provlači kroz ceo film i te moje sentimentalnosti za gore pomenuti Halloween, verovatno bih ga prekinuo na pola. Imalo je tu dosta dobrog pristupa, ali kao što rekoh, ta seksualna konotacija koja se provlači i klinčurija su napravili samo gledljiv i prosečan film, krastavac.
Baš sam ovih dana razmišljao da ponovo odgledam The Changeling :)
 
Man from UNCKLE
Laganica za opustanje. Preporuka za neobavezno popodne.
 
http://www.imdb.com/title/tt1675434/

The Intouchables 8.6/10

Ljudi ovo ko nije odgledao je po obavezno da uradi, prvi put kada sam video sliku sam samo preskocio film ali kasnije sam se ipak vratio da pogledam o cemu se radi i kada sam film pogledao shvatio sam da me je filmcina oduvala. Jednostavno kada sam krenuo da gledam film nisam oekivao nista od njega cak sam mislio ma neko sr*nje ali ne mogu da vam kazem koliko sam pogresio sto sam tako mislio. Fim sam svrstao u nesto najbolje sto sam u poslednjih par godina gledao.

Ista priča i kod mene. Dugo sam ga zaobilazio, a onda se oduševio.
 
Ista priča i kod mene. Dugo sam ga zaobilazio, a onda se oduševio.

Ajde da kažem da je ista priča i kod mene, samo ne znam otkud ja u toj priči. Slučajno je išao na nekom kanalu i odgledao sam ga do kraja. Ne pamtim kada mi se desilo da odgledam takvu vrstu filma, a sekunde su bile u pitanju da istog momenta promenim kanal, a nisam. U suštini nije ništa epohalan, ali ima tu neku magiju.
 
Odgledao sam opet Zodiac-a juce na B92, bas dobar. U top 5 trilera po meni.
 
Ajde da kažem da je ista priča i kod mene, samo ne znam otkud ja u toj priči. Slučajno je išao na nekom kanalu i odgledao sam ga do kraja. Ne pamtim kada mi se desilo da odgledam takvu vrstu filma, a sekunde su bile u pitanju da istog momenta promenim kanal, a nisam. U suštini nije ništa epohalan, ali ima tu neku magiju.
Upravo to. Film je ništa posebno, sem što ima tu feel good crtu pa ga svi volimo.
 
Ajde da kažem da je ista priča i kod mene, samo ne znam otkud ja u toj priči. Slučajno je išao na nekom kanalu i odgledao sam ga do kraja. Ne pamtim kada mi se desilo da odgledam takvu vrstu filma, a sekunde su bile u pitanju da istog momenta promenim kanal, a nisam. U suštini nije ništa epohalan, ali ima tu neku magiju.

Ne mora svaki film da bude mindfuck, sa nekom ultra mega-giga pricom, sa mnogo poznatih glumaca da bi bio vrh.
Intouchables je takav film da ce se svideti vecini ljudi bez obzira koji zanr preferiraju i da ce se posle gledanja osecati lepo sto retko koji film u danasnje vreme moze da ponudi.
 
Poslednja izmena:
Berberian Sound Studio 8/10, horor bez ijedne kapi krvi ili strašne scene. obavezno gledati ako volite đalo i obavezno na nekom dobrom audio sistemu.
Spotlight 8/10 FIno ispričana priča. Mnogo lakše za gledanje nego onaj dokumentarac Mea Culpa.
Trumbo 8/10 iliti, kako će Leo teško dobiti oskara i ove godine. Holivud za vreme anti-komunizma u USA. Meni je bila interesantna tema.
Druga dva prepuna dobrih glumaca. U BBS su svi osim Tobija nepoznati, ali vrhunski glume.
 
Child 44

Dobar ali mogao je biti i bolji. Cudni cut-ovi, ne bas sjajna fotografija i na momente jako losa gluma sporednih glumaca su snizili ocenu dosta. Hardy hladan i tvrd, sto se i ocekivalo. Prica odlicna ali ne i finis.

6/10
 
It Follows

Atmosfera skroz neocekivana s obzirom da je horor, svidela mi se, fotografija odlicna. Prica nula, svaka cast nekom ko uspe nesto ovako glupo da smisli, treba tu talenta.
3/10
 
Gledao sam Steve Jobs pre neki dan. Pozitivno sam iznenadjen, nije baš remek-delo ali vrlo dobar film.
 
Regression, odlican, 8,5/10, bila bi I cista desetka da mi kraj nije bio nekako nedorecen





Odgledao juče i nemam taj dojam da je film za 8.5, imao sam utisak da režiser pokušava se odlučiti na koju stranu će krenuti da li na horor ili dramu. Mogu da kažem da me je film malko smorio, možda zato što me je nekako podsetio na true detektive prvu sezonu ali samo podsetio. Da se priča razvijala polako da se bazirala na nekom karakteru mozda bi i bio neka filmčina kao da mu fali nešto, ovako samo meh.
 
Poslednja izmena:
Sinoć listamo Netflix šta da gledamo, naiđemo na I am Legend i kao u fazonu iako sam ga gledao da ga pogledamo ponovo... Prepričam sadržaj i kažem, dobro možda ti se ne gleda ima čudovišta.

Na kraju se odlučimo da gledamo The Boy in the Striped Pyjamas.

Ispade da ima većh čudovišta u ovoj drami nego u I am Legend.

Inače, preporuka za film, od mene 8/10.

Pre neki dan odgledah The Flowers of War. Kineski film, smešten u WWII, kinesko-japanski konflikt. Lepa i sasvim solidna drama.
 
Odgledao Frailty iz 2001. Odličan film 8.5/10. McConaughey ne liči na sebe.
 
najbolji njegov film ikada. :)))) plus je pokidao sa glumom u tom filmu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno