Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A piše da je kao on sve sam svirao...
 
Piše i na tarabi svašta... :)

Ne mora da znači da nije on svirao, samo kažem da se ne poklapa ono na ekranu i ono na zvučnicima uvek.
 
Birdman

Au kakav film. Sigurno jedan od najboljih koje sam gledao u zadnje tri godine. Majkl Kiton odglumio vrhunski kao i ostatak ekipe, muzika fenomenalna (bubnjevi), dig na superherojske filmove me podsetio na tretiranje pink turbofolk ere u Dragojevićevim filmovima. Od mene preporuka.
I jaka devetka 9.
 
Ma niko posle Mikkelsen-a mi verovatno nece dobro docarati Hanibala :d

Gledam prvo Jaganjce pa cu videti sta dalje.

iako se slazem da je mikkelsen taj kalibar da je mogao da nadmasi hopkinsa (zato sto ga nije prvi glumio,ne zato sto je bolji glumac),nazalost scenarij mu nije isao na ruku i jaganjci samim tim i hopkinsov performans u njemu ostaju za sad neprevazidjeni.mislim da ce ti biti jasno kad pogledas film o cemu pricamo.
 
nightcrawler
5.5/10

Nista posebno,ali moze da se odgleda
 
Одгледах "50 нијанси болесника" и остао без коментара. Топ 3 најглупљих филмова у историји. Још један доказ у каквом ретардираном друштву данашњице живимо.
 
Одгледах "50 нијанси болесника" и остао без коментара. Топ 3 најглупљих филмова у историји. Још један доказ у каквом ретардираном друштву данашњице живимо.

Film dno dna, gore ne moze.
Ali 420 miliona je vec zaradio i ko zna koliko ce jos, dodje mi da napisem neku bolesnu knjigu punu nevidjenih gluposti i da saljem za Holivud kao scenario za neki film.
 
Gledao danas na festu teško je biti Bog, ničije dete i r100.
Prvi mi je bacio baš veliku enigmu, još ne znam šta da mislim.
Drugi, dobar s obzirom da je naš. Ipak, očekivao sam više, a i tema je prežvakana u Holivudu.
Treći, odlična crna komedija. Gubljenje na kvadrat. Vrlo zabavno.
 
Што је најгоре маркетингом су набуцали милионе а осећам да је 90% после филма изашло попишано а осталих 10% су болесници. Режисер и екипа се вероватно усрали од смеха иза кулиса премијере.
 
Poslednja izmena:
Iskreno ja sam se posteno ismejao, plakao sam od smeha, bolje nego bilo koja komedija. :D
Film je nevidjeno reklamiran svuda u svetu, a i kod nas, zato je gledaniji od Montevidea, Hobbita itd, strasno.
 
Sto ste ga gledali uopste ? Msm znate sta je....
 
Birdman 1/10

Nas četvoro smo uspjeli pregledati otprilike pola filma i toliko smo se smorili da smo prekinuli gledanje. Teška smaračina.
 
A piše da je kao on sve sam svirao...
U suštini je samo odglumio džez drummera.
Tačno ono za šta je i angažovan.

Miles Teller’s absolutely playing the drums throughout Whiplash; we just don’t always hear the sound his actual drumming produced. According to Chazelle:

Visually, it’s all Miles, minus a few inserts of hands where we used a double. In terms of audio, what you hear in the movie is probably a little more than half stuff we did to pre-records. Certainly, the big concert scene was done to pre-records of an L.A.-based drummer, but there’s big chunks where it’s just raw audio of Miles practicing or playing.

Teller taught himself to play drums when he was 15, but favored rock ’n’ roll. Lang’s first job was to change Teller’s grip from what’s called “matched,” in which both hands hold the sticks the same way, to “traditional,” a grip used by jazz drummers in which the left hand holds the stick a bit sideways, almost like a chopstick.

The duo spent about two months working three to four hours a day in an LA rehearsal space. By the end, they began perfecting the songs from the film: “Whiplash” by Hank Levy and Duke Ellington’s “Caravan.”

The work paid off. “I think [the drumming] seemed pretty real,” says Jimmy Macbride, a local jazz drummer and a recent Juilliard grad who watched the trailer. “Usually they’re not really good about that in movies.”

To make the drumming appear real enough to pass with Macbride and other musicians, Lang practiced the songs in the movie to the point where they became second nature.

“I got to the point where if I hear ‘Whiplash,’ I have flashbacks, I’ve played it so much,” Lang says. “I have to get down on my hands and knees for a few seconds.”

"My character plays jazz, which is a completely different style than what I've played," Teller told InStyle.com in a recent interview. "I felt like I was learning from scratch, because you hold the stick differently. The most fundamental thing is how you hold the drumstick, and that's very different. The timing and rhythms are completely different, too."

By the time they were done, they were throwing down on advanced songs like "Whiplash" and "Caravan," both of which figure prominently in the film. ("Whiplash" is the song that Teller's character is playing when he's almost decapitated by a chair thrown at him. "Caravan" is the song with the extended drum solo in the film's wonderful third act.) That's not to say what you see in the film was Teller playing those songs straight through, though. Chazelle broke the songs into chunks, and shot them piece by piece. Remember that "Caravan" solo? It took two days to shoot.

Then it was editor Tom Cross' job to make it look as if Teller "was playing his little heart out." As you saw, he did a great job. In fact, Cross' editing work in "Whiplash" is already earning awards, including one at last month's New Orleans Film Festival, where the film made its local debut.

So, long answer short, that is, indeed, Teller playing the drums -- but with help from some great editing and no small amount of hard work. The end result, as I'm sure you'll agree, is some beautiful music, indeed.
 
Gledao danas na festu teško je biti Bog, ničije dete i r100.
Prvi mi je bacio baš veliku enigmu, još ne znam šta da mislim.

Gledao sam ga.Razocarao me prilicno, posto sam citao i knjigu, cini mi se da je potpuno promasio poentu, neubedljiv, nista od one atmosfere iz knjige nisam osetio.Postoji i stara verzija s kraja osamdesetih, medjutim ni ona nije najsajnija adaptacija.6/10 samo zbog tarkovistickog stila.




O da naravno.Bas je skoro i pominjan ovde
 
Ma niko posle Mikkelsen-a mi verovatno nece dobro docarati Hanibala :d

Gledam prvo Jaganjce pa cu videti sta dalje.

Pogledao sam Jaganjce i zaista je film odlican. Pored Hopkinsa koji je briljirao, odlicna je bila i Dzodi Foster koja je takodje dobila oskara. Cudi me sto nije glumila u jos nekim znacajnijim filmovima
 
Kako nije a Contact ?

Wyrmwood: Road of the Dead - Odlican zombi film, poprilicno originalan i zabavan sto je retko videti u ovom zanru. TWD treba da bude u ovom fazonu.
 
Poslednja izmena:
Gledao sam Taksistu (ne bas skoro), ali koliko se secam tu nije imala neku vecu ulogu, a i bila je klinka :)
 
Birdman 1/10

Nas četvoro smo uspjeli pregledati otprilike pola filma i toliko smo se smorili da smo prekinuli gledanje. Teška smaračina.

Bas si nasao film za gledanje u drustvu, uz domacinski debelo secen cips, jelen pivo, i uz verovatno diskusiju koji par na tiketu vas je ovog puta za*ebo :)
 
Pogledao sam Jaganjce i zaista je film odlican. Pored Hopkinsa koji je briljirao, odlicna je bila i Dzodi Foster koja je takodje dobila oskara. Cudi me sto nije glumila u jos nekim znacajnijim filmovima
Carnage, Inside Man

U drugom joj nije glavna uloga, nisu nešto "značajni" ali su dobri.
 
Birdman - teška, ali vrlo dobra drama. 8/10

The Equalizer - odličan početak, posle sve ide ka standardu 7.5/10

Foxcatcher - Nekako mi se ne sviđa, ionako pošto sam pogledao jedva pola filma za sada. Bledunjavo.
 
Film dno dna, gore ne moze.
Ali 420 miliona je vec zaradio i ko zna koliko ce jos, dodje mi da napisem neku bolesnu knjigu punu nevidjenih gluposti i da saljem za Holivud kao scenario za neki film.
Zaradio je zato što ima agresivnu reklamu,koja je preterala sve granice...Meni ne pada na pamet da gledam nešto tako.
 
Pogledao Whiplash i Boyhood.

Dobri..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno