Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
batman-280_1175314a.jpg
 
Ma cim procitam "based on true story" odma znam da je bar 80% izmisljeno, a 20% je kao istina :). Ali B. Cumberbatch i K. Knightley su briljirali, a i prica je dobro ispricana.
 
Vuk

Odličan arapski vestern. Delom je sniman na istim lokacijama kao Lorens od Arabije pre pedeset godina.
Priča o preživljavanju u pustinji. Glavni lik je Beduinski dečak koji se pridružuje bratu koji kao vodič treba da odvede britanskog vojnika do sledećeg bunara u pustinji. Vojnik sa sobom nosi drvenu kutiju koju ne da nikome...
Otomanska Turska i arapski banditi/plaćenici sa jedne strane, a sa druge arapski revolucionari kojima pomaže Britanija.
Ocena jaka osmica 8.
Možda i više od toga - preporuka.
 
Poslednja izmena:
Kum 1 9/10
Kum 2 10/10
Kum 3 7,5/10
Green mile 8,5/10
Scarface 8/10
Birdman 8,5/10
Horrible bosses 2 7/10 - Kad dodjes uvece kuci mrtav umoran
American beauty 7,5/10
Whiplash 7,5/10
 
Wild Tales http://www.imdb.com/title/tt3011894/?ref_=fn_al_tt_1 odlican Argentinski omnibus film. 8/10 Preporuka da se odgleda.

Peta prica toliko podseca na neke koje su se desavale u Beogradu ali prva u avionu e to se zove crnjak.:D

I jos nesto (izvinjavam se moderatorima) posto je izmedju ostalog pisao pesme za domace filmove poslednji pozdrav Vladi Divljanu.
 
Poslednja izmena:
Predestination - jedan od najglupljih i najgorih filmova koje sam za zivota pogledao.

glavna fora u filmu,a verujem da je to nekima bio glavni razlog da kazu da im se film svideo,je kao da te ostavi u nekoj nedoumici sto se tice kraja,i kao wow,kako je sve to komplikovano,kako je kompleksno i dobro uradjeno!

stvarno smesno. toliko jeftino,glupo,predvidljivo uradjeno. sraman film.
 
Naprotiv, meni se svidela atmosfera, fotografija, pa i režija. Filmu se ima šta zameriti, ali čitam dosta foruma i recenzija, pa reči sraman film nisam video da je niko upotrebio, bar niko ozbiljan.
 
Noćne hronike
Nightcrawler

Sve u svemu dobar. Prva polovina meh a onda kreće prava stvar da bi kraj bio bzv. Mana mu je gotovo neprimetna muzika (mnogo važna stavka za mene kvalitet soundtracka). Najbolja stvar u filmu mi je akcija i scene iz tv studija lajv režija tv programa. Vizuelni stil i akcija dosta liče na onu iz Drajva. Naravno tu je i nezaobilazni Gilenhal koji je trenutno jedan od najboljih glumaca ali ipak sve to deluje nekako nategnuto pretenciozno na silu.
Ipak preporuka. Ocena osam 8, ali jedva.
 
Noćne hronike
Nightcrawler

Sve u svemu dobar. Prva polovina meh a onda kreće prava stvar da bi kraj bio bzv. Mana mu je gotovo neprimetna muzika (mnogo važna stavka za mene kvalitet soundtracka). Najbolja stvar u filmu mi je akcija i scene iz tv studija lajv režija tv programa. Vizuelni stil i akcija dosta liče na onu iz Drajva. Naravno tu je i nezaobilazni Gilenhal koji je trenutno jedan od najboljih glumaca ali ipak sve to deluje nekako nategnuto pretenciozno na silu.
Ipak preporuka. Ocena osam 8, ali jedva.
Nedostatak muzike nikako nije mana (kao ni prisustvo vrlina). I jedno i drugo treba znati izvesti, kao bi bilo dobro.
 
Naprotiv, meni se svidela atmosfera, fotografija, pa i režija. Filmu se ima šta zameriti, ali čitam dosta foruma i recenzija, pa reči sraman film nisam video da je niko upotrebio, bar niko ozbiljan.

jedina atmosfera u filmu koju sam osecao je mucnina zbog kolicine nabacanih gluposti.

sada cim zakukulje i zamumulje film odmah je masa odusevljena,ioako ni oni sami ne znaju sta su hteli da kazu. sada su obrti toliko popularni da retko koji prolazi bez njega. samo ga sto vise istumbaj i nalupetaj se i bice to okej.
a vidim da je sve popularnije i to famozno putovanje kroz vreme. pa jos jedan wow osecaj kod gledalaca,vidi kako je sve na zemlji relativno,trenutak je zivot,zivot je trenutak,pocetak je kraj a kraj je pocetak! :d

mislim,kapiram ja tu tematiku i stvarno je volim,ali u ovom filmu je to tako jeftino uradjeno da sam doziveo transfer blama. nigde umetnickog dodira,ni na vidiku.
 
nema potrebe za ironijom.
nisam ih puno pogledao,ali Whiplash recimo.
 
Nije ironija, samo me zanima sta je za tebe "umetnicki film" ;) ...hvala za preporuku, nisam odgledao Whiplash, tako da mi dobro dodje :)
 
a ok :)
ima uvek da se nadje,ove novije ne gledam nesto i mislim da tu nema neki izbor,uglavnom pratim AFI listu i poneke reditelje pa odatle izvlacim.

po mom misljenju pojam umetnickog filma je Stalker. http://www.imdb.com/title/tt0079944/
razmazivanje mozga. :)
 
Definitivno je vreme za lock teme.... u zadnjih mesec dana 3 posta preporuka/ocena pa sledi 10 prepucavanja...
 
Ajmo stari lisci, sta bi ovde moglo jos da se ubaci da odgledam, sta fali ?
Kill the Irishman
Rock N Rolla
Snatch
Lock Stock and Two Smoking Barrels
The Town
Kiss kiss bang bang
In bruges
Training day
Seven psychopats
The bank job
The way of the gun
The long good friday
Layer Cake
The usual suspects
 
Poslednja izmena:
Jer ako je to rekao, odmah je jedan od njih?
Preporuka za Tokyo tribe. Ko voli siona biće kao još kuće. Ko voli hip hop i "drugačije" filmove, Neka gleda.
 
Da zavrsimo diskusiju o Limitation game koji je finansirao homoseksualni lobi pre nego sto krene :smack:

Exodus Gods and Kings 2014 - 6/10 Nije mi se svidelo u opste nit prate desavanja kako su opisana u bibliji niti je gluma ubedljiva.
 
Ja stvarno nisam videla razlog zbog kojeg se pokrenula rasprava u vezi tog The Imitation Game(2014) filma..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno