Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U vezi Malog Bude.
Kod nas je problem sto filmove snima jedna te ista ekipa, a uloge se daju ustaljenom klanu. Ako nisi deo klana, nikad u Srpskim filmovima nećeš glumiti. Problem je što se taj klan sastoji od totalno imbecilnih glumaca i režisera. Ovi naši jadnici koji im pune sale na projekcijama ne znaju da može bolje, oni misle to je to, to je "vrh brate".

Naši filmovi ili imaju neki, meni, odvratan humor ili je u pitanju, meni još odvratnija, huligansko/ratna tematika.

Izdvojio bih Klopku kao jedini ozbiljno urađen film kod nas, uopšte.
 
Sinoć gledao Atomski Zdesna a pre par meseci pola sata Mamule, katastrofe od filmova :)
Složio bih se sa prvim delom tvog komentara... stvari tako "funkcionišu" na ovim prostorima.
Klopka sigurno jeste odlična, ali nije jedina od novijih filmova da valja, ima i drugih.. Četvrti Čovek, Hadersfild, da ne nabrajam...
 
cvrsto sam uveren da jos od "Lepa sela lepo gore" i "Podzemlja" sem par zanimljivih ideja i momenata nije zapravo ni ozbiljno pokusan film,kamoli da je izveden do kraja.npr "Sveti Georgije..." je odlicno koncipiran film,ali je realizacija promasena na svaki moguc nacin.bjelogrlic bar svoj fazon gura koliko toliko ozbiljno,iako ti filmovi sami po sebi nemaju,sem zabavljacku,ali nikakvu vrednost,ali bar ni ne pokusavaju.glumiste je najmanji problem,sve i da nema kod nas,ima u regionu dovoljno dobrih glumaca za bilo kakav film.

edit:

Filmove ne biram po imdb ocenama daleko od toga ali isto tako u 90% slučajeva dobar film ima dobru, a loš lošu ocenu.

niko nije rekao da visi na imdb-u i ako tu sklepaju ocenu onda gleda,ali u moru sadrzaja moraju postojati filteri,inace bi i 5 zivota bilo malo.npr ja prosto obozavam religijski obojen horor,i spreman sam da malo snizim standarde,ali prosto svaki film koji je i na imdb-u i na RT imao ocenu ispod tih nekih 7,5 do 7 je u sustini gubljenje vremena.
 
Poslednja izmena:
Po meni domaca kinematografija sada i u vreme do kraja osamdesetih ne moze da se meri uopste. Nema glumaca, nema reditelja a filmovi su blago redceno losi..Pa kad je Milos Bikovic predstavnik nove generacije glumaca sve je jasno koliko je nivo srozan... Ocaj zivi ali i tako kako je u odnosu na region smo i dalje konematografija velesila...dovoljno je videti hrvatske filmove pa da shvatis sta je stvarno lose ali oni nikada i nisu imali dobre filmove za razliku od nas...od 90 na ovamo ne secam se ijednog, doslovno, vrednog filma...par prosecnih koji mogu da se gledaju ali ni blizu onih kao sto su filmovi Sijana, Kovacevica, Pavlovica...najgore je sto nema ni glumaca...to se mozda i najvise srozalo...Bikovic, Cetkovic; Madzgalj, Trifunovic...uzas zivi, bez harizme, sterilni, glume kao du si iz meksickih sapunica...poslednji ozbiljan glumac Dragan Bjelogrlic, oni ranije su legende njih necu ni da pominjem...
 
Poslednja izmena:
Srozan je kvalitet definitivno, delom i zbog nedostatka para. Ali povremeno iskoči neki film koji vredi gledati (Kad porastem biću Kengur, Hadersfild, Neprijatelj, Čekaj me ja sigurno neću doći)
Da li je neko gledao Ničije dete? Deluje mi zanimljivo

@poolmaker
Nije to mana filmu nego imdb-u :)
 
Poslednja izmena:
Sto se tice domacih filmova, meni su ova dva Montevideo filma bas po ukusu. Jesu: Lepa Sela, Klopka, Rane odlicni filmovi, ali ja vise volim da pogledam filmove koji odisu pozitivom i nekim nasim uspehom kao narod, nego ove ratne i ove druge prepune nasilja i psovki koji su me iskreno smorili.
 
Prvi Montevideo me pozitivno iznenadio baš je bio ok zabavan film, pogotovo za pogledati u bioskopu.
 
Mediterraneo (1991)
Dobitnik Oskara dok je još vredeo kao nagrada.
Preporuka za mladje članove koji ga možda nisu pogledali.
Najveća mana filmu je 7.4 ocena na imdb....


Da,da to pod obavezno pogledati. Pre dve tri nedelje odgledah Captain Corelli's Mandolin i setih se ovog filma.
 
Meni je Kengur totalna *****ana od filma, ali ga gledam svaki put kad je na TV-u i uvek me nasmeje. Bjelac mi je totalni lik i mnogo je smešniji na našem jeziku, u odnosu na ono iz Eurotrip-a (samo sam ga još tu i video).
 
Meni je Kengur totalna *****ana od filma, ali ga gledam svaki put kad je na TV-u i uvek me nasmeje.

Ne kapiram sta je psovka, ali Kengura ne mozes da svrstas sa Montevideima i slicnim glupostima. Bas zato sto ga pogledas svaki put kad je na TV-u ti valjda nesto govori? A Montevideo da pogledam opet ne bi mi bilo dobro..
 
Batman izgleda kao totalni fail, pogotovu sa svetlecim ocima.
I izgleda mi kao da nije dobar lik u filmu. Nije me odusevio teaser za BvS. Svakako deluje mracno i ocekujem dobar film ali teaser i nije nesto. Gajim nade da ce Wonder Woman biti dobra.
 
Moram da se ukljucim u ovu polemiku oko domacih filmova. Ne mogu da se slozim da su svi domaci sr**e, a pogledao sam 99% filmova. Ako izuzmemo one kultne starije iz 80-ih i govorimo samo o novijim, recimo posle 2000, ima tu dosta dobrih ostvarenja. Ne mogu sad da se setim sve i da nabrajam, ali recimo komedije Kengur, Mrtav ladan ili Ringe Raja uvek moze da se pogleda (a kada bih malo razmislio setio bih se jos 5 odlicnih). Ili recimo od drugih zanrova spomenuta Klopka, Natasa, Nebeska udica ili recimo fenomenalni Apsolutnih 100. E sad, svi imaju slicne tematike i glumce, ali nismo Holivud, sta cete...
 
Preporuka za "Kidnapping Mr. Heineken"...

A što se domaćih "ostvarenja" tiče, kad je gluma, scenario i režija u pitanju nemojte ih pravdati parama molim vas. Još uvek ne zaboravljam petarde po stolovima kafića koje bedno glume kišu metaka u "Stršljenu". Par retkih nekako ok filmova u koje "Nataša" nikako ne spada...moram da spomenem "Vratiće se rode". To je u redu, jako kvalitetna serija a ostalo je uglavnom đubre koje nikakvi nedostaci novca ne mogu da opravdaju. Sponzori daju pare, Srđan Dragojević režira, scenario napiše d.ebil Dimitrije Vojnov pa onda on piše i kritiku. Po meni je to ukratko opis domaćeg filma preko decenije unazad...tupav scenario, još tuplji tekstovi, katastrofa.
 
Poslednja izmena:
To da je (i mnogo duže od decenije) katastrofalno stanje je jasno.
Manje više sve se u Srbiji može prilično tačno opisati sa "katastrofa".

To da nema kvalitetnih domaćih filmova u zadnjih 15 godina je isto toliko tačno kao i da nema nijednog kvalitetnog albuma na muzičkoj sceni.
Ima ih manje, ali ima ih i uvek će ih biti.
 
To da je (i mnogo duže od decenije) katastrofalno stanje je jasno.
Manje više sve se u Srbiji može prilično tačno opisati sa "katastrofa".

To da nema kvalitetnih domaćih filmova u zadnjih 15 godina je isto toliko tačno kao i da nema nijednog kvalitetnog albuma na muzičkoj sceni.
Ima ih manje, ali ima ih i uvek će ih biti.

Slozio bih se sa tobom u vezi sa albumima ista situacija kao i sa filmovima, prvi album darkwooda poslednji da nesto valja po meni...
 
slazem se za "vratice se rode" ali to je serija,tema je film.znam kako zvuci ali i "moj rodjak sa sela" je,ako nekako izuzmemo bajicizam i fokusiramo se na dobre strane,skoro pa ozbiljan projekat. :) verujem da ima ozbiljnih komedija ali se sa istima ne zanimam pa nisam hteo da pricam napamet.kao sto rekoh,ima tu filmova za zanimljivim scenarijima,postavkom,cak ponekad bljesne i neki glumac (starije garde naravno) ali od LsLg i Podzemlja prosto nijedan film nije izveden do kraja.prvi ja pljujem po 90tim i svi znamo po kome,ali im nemeres osporit' da su bar bili naivni da ih malo ozbiljnija ekipa zavrne za lovu i da se odradi film do kraja.znam da je sve to bilo u propagandne svrhe,ali bar su amanet ostavili po koji filmski (pa i serijski) klasik.
 
niko da pomene Sivi kamion crvene boje,meni taj fil u samom vrhu,skupa sa Lepa sela,Rane,Karaula,Kako je počeo rat na mojem otoku....itd itd
 
Мени је Монтевидео један од бољих наших филмова у последње време. :)
 
najbolji su domaci filmovi.

... tesko je izdvojiti bas najbolji , ali ovo mi je jedan od favorita:
 
Poslednja izmena:
Bio si u Americi i merio si IQ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno