Šta je novo?

[m:tel cg] Internet u Srbiji vise nije neogranicen: diskusija

Moj problem sa mtelom je resen juce. Posle razgovora sa KC, otisao sam do poslovnice, napisao zahtev, utorak/sreda idem opet da uzmem 19 evra i kraj price. Za mene zavrsena diskusija. Dok je trajalo bilo je dobro, na nikakva ogranicenja ne pristajem i to je to.
 
Namerno uništavaju telekom radi lakše prodaje
Ih, bre.. ja ovo cak i argumentujem koju godinu pa mi ne veruju :)
Ali za sve promocije ce biti ovo sto si rekao, a sto sam isto godinama pricao:
kao što rekoh hodajuća pr katastrofa
kako budeš dovoljno nepromišljen da ne izanaliziraš šta može da bude downside toga što puštaš u promet?
U Telekomu ocigledno odluke donose ljudi koji nemaju dodira sa realnoscu.
Nema tu bait and switch.... to je visoka tehnologija za njih, oni uopste ne umeju da razmisle o tome, jos uvek su na nivou da ne umeju i najprostije zloupotrebe da uvide ;)

zato mrzim ovu državu, diletanti primaju platu i beneficije a talentovana mladež puna vizije truli za kasom u lokalnom marketu ili trafici, biro služi za džabe zdravstveno
Ne umisljaj da imamo toliko pametnih vise, ko ume je pobegao ili je nekako uspeo ovde da otvori firmu, to je najveci problem. Nema vise pravog kadra!
 
Poslednja izmena od urednika:
Moj problem sa mtelom je resen juce. Posle razgovora sa KC, otisao sam do poslovnice, napisao zahtev, utorak/sreda idem opet da uzmem 19 evra i kraj price. Za mene zavrsena diskusija. Dok je trajalo bilo je dobro, na nikakva ogranicenja ne pristajem i to je to.
Tako i treba, barem kad mozes! Najbolje bi bilo da ljudi zahtevaju vracanje na karticu kojom su platili ako nisu u CG sada.
 
Moj problem sa mtelom je resen juce. Posle razgovora sa KC, otisao sam do poslovnice, napisao zahtev, utorak/sreda idem opet da uzmem 19 evra i kraj price. Za mene zavrsena diskusija. Dok je trajalo bilo je dobro, na nikakva ogranicenja ne pristajem i to je to.

gde ces da preuzmes novac? razmisljam se i ja da trazim nazad
 
gde ces da preuzmes novac? razmisljam se i ja da trazim nazad
Poslovnica u Podgorici, u Delti. To bih preporucio svima da urade. Jer posle skracenja validnosti kartica,podizanja minimalnog iznosa dopune,uvodjenja FUP-a na internet, pitanje je samo sta je sledece.....ogranicenje poziva, SMS-a.....ma daj. CAO-ZDRAVO

Bas me zanima nakon uvodjenja ovih mera,koliko ce aktivnih kartica imati u septembru/oktobru, praticu statistiku pa da vidimo sta znaci kada sam sebi pucas u nogu...
 
dw 9.1 up 3.5 Mbps , fazon nikada brze nije bilo ... ako ovo cita neko iz mts:a , HVALA :D
 
Poslovnica u Podgorici, u Delti. To bih preporucio svima da urade. Jer posle skracenja validnosti kartica,podizanja minimalnog iznosa dopune,uvodjenja FUP-a na internet, pitanje je samo sta je sledece.....ogranicenje poziva, SMS-a.....ma daj. CAO-ZDRAVO

Bas me zanima nakon uvodjenja ovih mera,koliko ce aktivnih kartica imati u septembru/oktobru, praticu statistiku pa da vidimo sta znaci kada sam sebi pucas u nogu...

steta,zivim u beogradu pa ne mogu da odem zbog toga u podgoricu :/
 
evo konacno posle par dana bar malo upotrebljiv internet



al server paracin,a ja u bg
 
More presli ljudi na 4G :D
 
Tri dana do kraja meseca, samo je jedna od osoba sa foruma probila 10GB FUP. Zar je moguće da nije niko više? Šteka se? :D
 
this just in: mtel je odlučio da na dalje ostaje 10GB po max brzini a da ostatak mesečnog saobraćaja ide po 64kbit/s

Ko nema operu mini može da se slika sa tim "protokom", jutros slučajno probah IE za onaj najsocijalniji fb, ne ide.

k
lepo reče dule vujošević onda da navijači prestanu da koriste mts xD it's happening.
kako napreduje priča s onim EKIP-om?

svaka čast za cashout, arčio si ih 100% džabe par meseci :)
 
Poslednja izmena:
ljudi o čemu mi pričamo ovde? 10 gb dobijate u doba kada ljudi plaćaju basnoslovne sume mesečno 500 mb interneta u paketu. daš čoveku prst on bi i šaku i da te j*be u d*pe.
 
So? They marketted it as unlimited. Case closed.
 
Case opened
I dobili ste neograničeni, 64kbps!
Case closed
:)
 
^ Nije da je "typo", štampasrka greška u "jednom broju" koja je brzo ispravljena, već dvogodišnja akcija. Mislim da smo (skoro) svi realni i da smo znali da neće biti sve ponuđeno neograničeno godinu dana (too good to be true) i negde očekivali "rez"; bunt je više zbog načina, neobjavljivanja na sajtu, izmena uslova "ispod žita", različitom tretiranju korisnika, što ipak nije bila ranija praksa.

Hteo bih da podelim sa vama da mi se javilo nekoliko Mtel korisnika na PM, sa željom da se ne zna ko su, koji su potrošili preko 20 i preko 30GB ovog meseca i nisu isključeni; neki od njih imaju limit 2Mbps, neki nemaju nikakav.

Napomena: FUP 10 nije stupio na snagu 1. aprila već kasnije; u statistici korišćenja (kroz USB modem app, mob stats ili Mtel KC) može da se vidi uk. potrošnja za mesec dana, ona nije realna jer ne treba računati prvu trećinu meseca (do FUP 5GB). Ja sam danas prešao 20GB (od 1. aprila), na dan FUP-a mislim da je bilo 13GB. Znači da sam sa 13GB udario u FUP 5GB (onaj prvi) i onda imao još 5GB do novog FUP 10GB (na 18GB spori net); rekao bih da sam potrošio više, nemam spori net, nemam limit.
 
ljudi o čemu mi pričamo ovde? 10 gb dobijate u doba kada ljudi plaćaju basnoslovne sume mesečno 500 mb interneta u paketu. daš čoveku prst on bi i šaku i da te j*be u d*pe.

upravo o tome ja i pričam. Neka neko nadje paket od sva tri naša operatera koji imaju ponudu sličnu ovoj pa posle neka filozofira kako je oštećen,kako nisu fer,kako su prevareni itd. Za sve koji mesečno predju 10gb,sledećeg bi smanjio na 5gb,a trećeg mesesca na 1gb i 32kbps a sve koji ne prodju 10gb,sledećeg da časte sa 1gb :)
 
A evo za one koji su se žalili kako nisu fer što su smanjili važnost na 1 mesec i što su povećali sa 1 na 2e minimalnu dopunu. Danas sam dobio ovu poruku: "Dragi korisnice, pocev od 03.06.2015 sve uplacene prepaid dopune vazice 3 meseca. Ukoliko kredit ne bude dopunjen duze od 3 meseca, sav neutroseni kredit istice i bice omogucen samo dolazni saobracaj. Hvala na poverenju. Tvoj Vip" a ne bi čudno bilo da to urade i telenor i mt:s i uz to da povećaju sa 100 na 200 din kao što su sa 50 na 100din.
 
Proradio mi je mobilni internet kako treba od kako su vam uveli ograničenje.
 
Priznajem, bilo mi je krivo dok nisam mogao da nabavim karticu.
Ali nisam nikad pi*ao po svima koji koriste.

Stvarno ne kontam u cemu je problem kod par pojedinaca.
Niko nikom tu nista ne poklanja, i tiket i kartica se prodaju i imaju svoju cenu, moze svako da ga kupi jos uvek...
 
Stos napretka drustva je da se "bore" za vise i za svoja "prava" a ne za manje i da budu potlaceni.

Ako neko to ne razume, onda blago njemu jer uziva u svim dobrobitima.
 
Znam da je bilo vise puta ali ne mogu na brzaka da nadjem a sutra mi istice kArtica: gde ste uplatili kredit iz Srbije? Hteo bih da uplatim 10 evra preko intesa internet kartice.
 
Imas link sa mtel sajt, Webshop->eDopuna.
 
A evo za one koji su se žalili kako nisu fer što su smanjili važnost na 1 mesec i što su povećali sa 1 na 2e minimalnu dopunu. Danas sam dobio ovu poruku: "Dragi korisnice, pocev od 03.06.2015 sve uplacene prepaid dopune vazice 3 meseca. Ukoliko kredit ne bude dopunjen duze od 3 meseca, sav neutroseni kredit istice i bice omogucen samo dolazni saobracaj. Hvala na poverenju. Tvoj Vip" a ne bi čudno bilo da to urade i telenor i mt:s i uz to da povećaju sa 100 na 200 din kao što su sa 50 na 100din.
Koja je ovo zamena teza - "evo, počeli su da pi*aju i po nama, zašto se vi žalite? Ajde da ih pustimo, da ih samo ignorišemo."

Meni nije problem, trošim manje od 10gb mesečno, tako da me lično ne pogađa, ali stvar je principa - prodali su uslugu pod jednim uslovima, da bi se ona kroz samo par meseci drastično promenila, a decembar (kraj trajanja promocije) je daleko... Obrni/okreni - nije fer.
 
Koja je ovo zamena teza - "evo, počeli su da pi*aju i po nama, zašto se vi žalite? Ajde da ih pustimo, da ih samo ignorišemo."

Meni nije problem, trošim manje od 10gb mesečno, tako da me lično ne pogađa, ali stvar je principa - prodali su uslugu pod jednim uslovima, da bi se ona kroz samo par meseci drastično promenila, a decembar (kraj trajanja promocije) je daleko... Obrni/okreni - nije fer.

niko ne govori ovde o pi*anju ili bilo čemu što ima veze sa tim,ne znam odakle ta reč u ovoj temi?! Nego je stvar u tome da je par njih kojima teško pada ovo ograničenje od 10gb jer su toliko na dan trošili prodaju priču kako su prevareni i kako su izigrani i sad svi treba da razmišljaju kao oni i da se žale,da pišu tužbe,peticije ili šta već drugo. A 95% onih koji su aktivirali promociju i imaju mtel kartice će je zadržati do kraja godine iako mogu da je isključe i da im vrate novac za aktivaciju. A glupost je tražiti da im se novac vrati na račun,jer novcem sa kartice je aktivirana a da li je broj dopunjen greb greb karticom,uplatom na kiosku ili webshop edopunom je totalno nebitno.
 
A dobro je poznato da svaki operater zadržava pravo izmene uslova korišćenja usluga i servisa,jer to su jos 90 ih smislili ameri a svi ostali prekopirali.Drugo bi bilo da su npr ukinuli recimo jednu uslugu,tada ima razloga za žalbe i prijave jer su prodali tri a jednu ukinuli,i to bi bilo razloga za žalbe i prijave samo u slučaju ako ne vrate novac od te jedne koju su ukinuli a prethodno prodali.Sada apsolutno nema razlog za žalbe.Jer svi imaju net,a sad da li je po 43,2mbps ili 64kbps to je nešto drugo. Neograničen ne znači sa neograničenom full punom brzinom već znači da ga ne blokiraju,tj isključe nakon neke količine prenetih podataka,u ovom slučaju 10Gb. Ako nakon toga budu nekome skroz isključili net ja sam prvi za to da se ide za Podgoricu i u mtel i da im se očita lekcija :D
 
Poslednja izmena:
E lepo su me sad zaj*bali. Receno je da je 10 Evra produženje za 12 meseci jel tako? E ja dopunih sa deset Evra i produženo mi je za mesec dana.

EDIT: Ok, rešeno sa VALIDNOST.
 
Poslednja izmena:
Da l je iko osim owima ovde izneo nesto korisno ...jeee**** ,nije realno koliko trbunjate ...ka one mahaluse najgore ...
 
Nazad
Vrh Dno