Šta je novo?

[m:tel cg] Internet u Srbiji vise nije neogranicen: diskusija

Ja sam prvi prijavio ovde smanjenje brzine i to posle perioda od nekoliko nedelja (februar - mart) kad je kartica radila nekoliko puta samo za proveru roka vazenja kad je oko toga pocela igranka i usput speedtest. Tek kad mi je zatrebao net poslao sam im mail i trebalo im je dva dana da ga osposobe i to samo d/l brzinu. Kad mi je pre neki dan zatrebao skajp primetio sam da secka do granice neupotrebljivosti pisao sam im da mi i to srede a tad sam primetio i da je speedtest zakucan na 2 Mbs. Pre ovog ludovanja dnevna brzina mi je bila 7 - 14 Mbs down i 1,5 - 2,5 up a rekordna 26/3 jos tamo negde u decembru kad sam aktivirao promociju, sve mereno u istim uslovima.
 
Poslednja izmena:
^ Tvoj post lepo pokazuje kako je usluga degradirana od decembra do aprila. Ne mora se imati čak nikakvo tehnicko znanje da bi to primetio.

@peachy:
1mbps da bude spor net? E, pa sad! Toga nigde nema, ali 256kbps je vec bilo u regionu. (Telenor klik, nekada?), a 128kbps je standardni spori net kod Mtela. Nama dali neupotrebljivih 64kbps.
 
Poslednja izmena:
^ Tvoj post lepo pokazuje kako je usluga degradirana od decembra do aprila. Ne mora se imati čak nikakvo tehnicko znanje da bi to primetio.

@peachy:
1mbps da bude spor net? E, pa sad! Toga nigde nema, ali 256kbps je vec bilo u regionu. (Telenor klik, nekada?), a 128kbps je standardni spori net kod Mtela. Nama dali neupotrebljivih 64kbps.

nek nam daju 128 ili 256 meni fb aplikacija ne može da refreshuje news feed pet minuta... pa jedna *****na fb igra ne može da mi radi neometano... i onda mi neko prodaje spiku da je dosta što rade viber i whatsapp... žao mi je ali ja imam besplatan whatsapp sa sve slanjem i primanjem slika na vip prepaidu , get on with the times o_O
 
nek nam daju 128 ili 256 meni fb aplikacija ne može da refreshuje news feed pet minuta... pa jedna *****na fb igra ne može da mi radi neometano... i onda mi neko prodaje spiku da je dosta što rade viber i whatsapp... žao mi je ali ja imam besplatan whatsapp sa sve slanjem i primanjem slika na vip prepaidu , get on with the times o_O
Au sa cime si ti nasao da poredis brzinu neta, sa time kako se ucitava fb koji je usput prepun multimedijalnog sadrzaja i kao takav iziskuje vreci protok.
 
Koliko Mts daje kbps posle brzih MB? :)

MTS daje 64 u kombinovanim paketima, 64 u Internet paketu. Mtel daje 128kbps. Setite se kada je Telenor Click postojao, tada je bilo 256 ili 128 kad se potroši. Sada je bar 5 godina kasnije. No, slažem se da je operaterima u interesu da ti teško zagorčaju život, i 64 i 128 su ništa, tj. 64 su ekseri pod nokte. :S:
 
Ja probao taj net koji put i nista ne povlaci bukvalno, ni XE stats (XE currency rates, manual update), a ako to ne moze, krastavac onda tek sta li pa moze...
 
^ Ja na 64kbps na desktop računaru otvorio Gmail (standard ver, je HTML light), jeee! :) No, svi se slažemo da je to samo da se kaže da imamo net i ništa više, besmisleno.
 
MTS daje 64 u kombinovanim paketima, 64 u Internet paketu. Mtel daje 128kbps. Setite se kada je Telenor Click postojao, tada je bilo 256 ili 128 kad se potroši. Sada je bar 5 godina kasnije. No, slažem se da je operaterima u interesu da ti teško zagorčaju život, i 64 i 128 su ništa, tj. 64 su ekseri pod nokte. :S:

Ma meni su skinuli net pre par dana. Ajd se ne lažemo.... 64/128k je bilo apsolutni hit, ali 1998-99 godine kada je ISDN bio najbolji pristup netu. Doduše tada su se i mail-ovi slali u tekstualnoj formi nasuprot današnjim html mail-ovima punim slika.

Sva ta priča o 64 ili 128 je krajnje glupa. Ajd proverite kako radi update vremenske prognoze na telefonu kada imate 64k pristup? Ili probajte da otvorite google play store? Dotična brzina je tačno odredjena da sa njom gotovo ništa nećete postići (osim ako ne osedite čekajući par sati da se nešto desi) a opet dovoljan razlog da prevaranti pričaju o "neograničenom" internetu. Da bih otvorio stranu za ovaj reply čekao sam dva minuta, a pri tome mi se nije ljudski učitao "ikonostas" :) u editoru. Samo font i font size imam iznad ove poruke.... sve ostale ikone se nisu učitale.

Što se mene tiče MTS/MTEL više ne postoje.
 
Poslednja izmena:
MTS daje 64 u kombinovanim paketima, 64 u Internet paketu. Mtel daje 128kbps. Setite se kada je Telenor Click postojao, tada je bilo 256 ili 128 kad se potroši. Sada je bar 5 godina kasnije. No, slažem se da je operaterima u interesu da ti teško zagorčaju život, i 64 i 128 su ništa, tj. 64 su ekseri pod nokte. :S:
Hteo sam da kazem da je net po smanjenoj brzini koja se praktikuje kod MTSa jer se cela igra i odvija u MTS mrezi, a verovatno je i MTS preuzeo da upravlja celom ovom novonastalom zbrkom.
 
Mtel u CG kada nekom iz paketa smanji brzinu (nakon potrosenih MB ili GB) ogranici je na 128 i tu je tabla STOP, ni brze, a ni sporije, konstantno 128. Telenor CG ide na 256 u pojedinim paketima.
 
Au sa cime si ti nasao da poredis brzinu neta, sa time kako se ucitava fb koji je usput prepun multimedijalnog sadrzaja i kao takav iziskuje vreci protok.

izvini meni je rečeno u telefonskom razgovoru da je 64k dovoljno.
u gvantanamo zatvoru bih imao bolji kraden wifi iz čuvarske kućice sa sve uračunatim vremenom probijanja šifre i naravno da uspem da prošvercujem mobilni. izvinjavam se za preslikovit opis, nemam nikakve maliciozne namere samo mi je ovo podneblje zatamnelo smisao za humor
 
Poslednja izmena:
Pa jeste, 64k "brzina" je samo figurativno rečeno da se ima net.
Može provera mail-a, preko opere mini na telefonu surf ide podnošljivo, tapatalk sa isključenim avatarima je upotrebljiv i tu se manje više završava upotrebljivost.
Šta da se radi, mts...

Off-topic:
Koliko vidim marxista je konačno poslat na hladjenje.
Sasvim opravdano, u poslednje vreme je u raznim temama prozivao i napadao članove.
 
Uspeo je neko da sazna u vezi ovog ogranicenja na 2Mbps, koja su sada pravila aktuelna...?
(Kartica koju sam 0/24 koristio mi je ogranicena na 2Mbps dok druga koju sam redje koristio i dalje radi po punoj brzini)
 
A ja uopšte nisam koristio internet na mtel kartici i imam ograničenje.
 
Evo ja sam malopre delimicno resio problem posle tri dana dopisivanja. Zvala me neka riba i pocela da mi prodaje razne magle: "ja ne vidim nikakav problem ni ogranicenje", "vi ste u romingu kod naseg partnera i mi ne mozemo da uticemo na njih, mozda su oni ogranicili" i najveci bezobrazluk kad me je konstatovala da mi rade govorni pozivi u verovatnoj nameri da napravi sah mat u sledecoj recenici "pa eto radi usluga, nema sta da se zalim i nema problema za resavanje". Nastup joj je bio kombinacija gluposti i bezobrazluka. Gluposti sto beskrajno ponavlja onih nekoliko napamet naucenih recenica koje nemaju veze sa onim o cemu treba da se prica niti resavalju bilo koji problem i bezobrazluka koji se ogledao u tome da me prekinula u svakoj recenici cak i kada mi je postavljala pitanja nije je zanimalo da cuje odgovor ni do pola recenice. Posle 3-4 minuta takvog razgovora skrenuo sam joj paznju na to dva puta i trecu put sam morao grubo i ostro da je upozorim na ponasanje i i da mene iskljucivo interesije da mi obezbede uslugu koju sam im platio unapred i da me ne interesuje ni partner ni bilo sta drugo i prekinuo sam vezu. Nudila mi je da mi vrate novac ali kao kredit na kartici pa sam je pitao kako bih ja onda raspolagao tim svojim novcem a da ne placam njihove nakaradne usluge. Naravno, "nemoguce" je da se novac vrati na Visa karticu sa koje je dopunjavan kredit ili na PayPal nalog sa mail adrese sa koje im saljem primedbe.

Bez obzira na sve sto je pricala, net je proradio brzo posle razgovora, doduse opet sam d/l. Up je i dalje zakucan i odmah sam poslao novi mail sa tom napomenom i molbom da mi omoguce da koristim uslugu kad hocu a bez prethodnog visednevnog dopisivanja sa njima.

Elem, jedan od argumenata da je problem na mojoj strani je da se ja jedini zalim na ogranicenje tako da znate sta vam je raditi.
 
Eto, ajmo, ovo se meni desilo sedam dana posle registracije sa srpskom ličnom kartom, ostali?
 
A ja uopšte nisam koristio internet na mtel kartici i imam ograničenje.

To se meni desilo prvom jos pre nekoliko nedelja. Tokom februara i marta jedini saobracaj je nekolko provera roka vazenja kartice i usputni speedtest. Da nije pocela igranka oko dopuna, brzina, FUPova... vrlo moguce da ne bih imao ni bajt prometa. Kako rekoh, tad su resili down brzinu i to posle dva dana.
 
Ova me pitala gde koristim karticu i pitala me za tacnu lokaciju u Srbiji tako da je znala o cemu se radi i nije to navela kao problem. Karticu mi je kupio drugar kad je bio na moru i regostrovao je svojom LK izdatom u Srbiji.
 
Dve kartice sam nabavio drugarima ovde. Nemaju ogranicenje (mada ne potrose vise 3-4GB mesecno). Obe kartice su registrovane na ljude iz CG. Dakle, moze biti da postoje dodatna ogranicenja za kartice koje su registrovane na stanovnike iz SRB, kao i za kartice koje imaju "istoriju" koriscenja zamene za adsl.
 
Ja sam davao svoju LK prilikom kupovine kartice u Baru na trafici letos, ali kako videh preko crnogorske mondo aplikacije, moja kartica se vodi na neko levo ime... :zbunjen:

uzgred, nemam problema sa ograničenjem brzine interneta
 
Izgleda da se igraju sa brzinama. Primetio sam i ja na speedtest-u, nekada je ograničena brzina na na primer dva mega, nekada puste full...
 
u gvantanamo zatvoru bih imao bolji kraden wifi iz čuvarske kućice sa sve uračunatim vremenom probijanja šifre i naravno da uspem da prošvercujem mobilni.
Ovo je savršeno, umro sam od smeha! :D Nema šta, slažem se!

Uspeo je neko da sazna u vezi ovog ogranicenja na 2Mbps, koja su sada pravila aktuelna...?
Zvanično, nema ograničenja na 2Mbps i (još uvek) nismo zaključili ko ga i zašto postavlja.

Lično: kartica kupljena u CG u jan. 2015, registrovana mojom srpskom LK preko mejla, bio sam osrednji DL-er prvih mesec da isprobam, posle oko 17GB/mesec. Imao sam FUP na 5GB u aprilu, još nemam FUP na 10GB i nemam 2Mbps limit, evo sada mi ide preko 6Mbps. Posle svega, Mtel kartica je samo eventualni backup lični link (možda zato nisam osetio 2Mbps limit?), dok ne istekle važenje. Zezaju previše, menjaju sopstvena pravila, ne žele dijalog, ne volim to.
 
Namerno uništavaju telekom radi lakše prodaje i ništa me ne čudi, pre godinu dve im javim da imaju crnu rupu na netu kod mercedesovih solitera na nbg (ironija odatle se vidi centrala telekoma) i da mesecima tu ne mogu da uspostavim internet saobraćaj samo na tom mestu od celog beograda, na šta mi *****kinja sa srednjom frizerskom kaže da je do mog uređaja. napušio sam je i spustio sam slušalicu, oterao kredit u minus, i otišao po vip karticu na trafici... posle su popravili zapravo...


znao sam da je ovaj unlimited internet too good to be true, posle ovoga nikad više mts, odjaviću fixni telekomov da mi ne srču pare za pretplatu i ćao. oni su hodajuća PR katastrofa, fb stranica im je puna hejta... Sećam se i masovnih incidenata oko "uzmi sve" paketa koji je prvo poskupeo da bi ga na kraju podelili na net sms i pozive. to se negde poklopilo sa tom crnom rupom... dizali su svima cene tih mini paketa koji su trajali nedelju dana zbog navodne velike potrošnje, ali su kao davali više saobraćaja... trošio sam jedva pola smsova tad i drznuli su se da dignu cenu... ološ najgori. PRIMETNO JE DA KORISTE ISTU TAKTIKU... bait and switch.


dođe mi da opet probam onu foru za free net koja je radila pre par godina da im se odužim za ovaj "limit"

da se vratim na temu pošto sam u nekom rage modu pa se ventujem

net i dalje 0.00
nadam se da ih pritiskaju ljudi oko ovog limita
kao što rekoh hodajuća pr katastrofa
kako budeš dovoljno nepromišljen da ne izanaliziraš šta može da bude downside toga što puštaš u promet?
šta, mislili su da neće biti đetića studenata koji će da pokažu kolegama foru i da razviju biznis u kantini ekonomskog fakulteta ili neke slične ustanove? npr pravni ili još gore etf/matf gde vrvi od IT frikova koji lurkuju po benchmarku i sličnim forumima?

znam da ovim koracima hoće da ugase požar koji su izazvali na opterećenosti mreže ali vodonoša im je doneo benzin.

ja bih lično ili stavio razuman limit (100) ili bih ugasio limit, sklonio tiket iz ponude i rešavao individualne silovatelje mreže 1na1, čisto da smanjim gubitke. ovo sad je bezobrazluk, nisam išao na mtel sajt ali sam ubeđen da nisu uradili update.

jel bi mogli bar da dignu speed posle 23 ili 00h?

again: nek svoju fer politiku primenjuju na pseudo-isp likove koji kače ceo blok na jednu karticu i troše deset giga dnevno, ja se ne osećam krivim za opterećenost sa svojih 20 mesečno sa moba, niti me je neko obavestio da smanjim doživljaj, niti mi je javljeno da je uspostavljen limit.

zato mrzim ovu državu, diletanti primaju platu i beneficije a talentovana mladež puna vizije truli za kasom u lokalnom marketu ili trafici, biro služi za džabe zdravstveno... a da vam ne pričam kakve sam još velike poslove video da ljudi upropaste.

ništa to je to za večerašnji damage dealing od mene /end rant, briši mi postove i acc ako sam preterao ^^
 
^ Sviđa mi se tvoj post. :)

A za rečnik:

fe36e702c3be694aef5e5ab5e3effcd9.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno