Šta je novo?

[m:tel cg] Internet u Srbiji vise nije neogranicen: diskusija

Owime koji si ti car ja bi ih davno poslao u 3 lepe. Ja ti se divim na živcima. Trebalo bi razglasiti na fejsbuku tviteru i gde god ima prostora jer im loš publicitet očigledno godi.
 
@alfa:
Da budem iskren, meni je 64kbps radio (uslovno!), ali je to nesnosno. Mogao sam da otvorim Gmail na kompu (onaj "teži", ne HTML light). Međutim, to je toliko sporo, da je danas van pameti davati 64kbps, sem ako nećeš nekoga namerno da mučiš. Već 128kbps bi se osetilo.

64kbps se oseća i na mobu. Mtel-ovih 64kbps sam i te kako osetio za najobičnije stvari, B92 app, TT, Gmail app. Maps - nema šanse. Na sličan način oseća se i kada na MTS postpejdu ode ceo net iz paketa pa padne na 64kbps. Istina, samo jednom mi se desilo, znam da sam primetio i nervirao se. ;)

@boki99:
Završio sam sa njima, doneli su odluku, to je kraj. Realno, i danas je njihov tiket dobra ponuda (gomila besplatnih poziva bez FUP-a, 10GB net-a), ali nije cool prodati jedno i onda staviti FUP svima zbog nekolicine ili ponuditi povraćaj novca koji nije na karticu s koje se platilo već kao pripejd kredit.

* * *

Moli druge da navedu da li je iko dobio pismeni odgovor i poziv, bilo kakav feedback. Zar ije cudno sto ne zele da ostave nikakav pisani trag, mejlom ili na sajtu? I sto dalje prodaju tiket "bez FUP"? A azuriraju sajt drugim vestima. Ima li ko komentar?
 
Poslednja izmena:
Moli druge da navedu da li je iko dobio pismeni odgovor i poziv, bilo kakav feedback. Zar ije cudno sto ne zele da ostave nikakav pisani trag, mejlom ili na sajtu?
Ja sam pre napisao da su mi, na mejl žalbe, tražili telefon na koji mogu da me dobiju. Očigledno je da ne žele pisani trag.

I sto dalje prodaju tiket "bez FUP"? A azuriraju sajt drugim vestima. Ima li ko komentar?
Zato što su prevaranti i pilićari, to je jasno iz ovih dešavanja.
 
Pogresili su sto su pod romingom podrazumevali 12 meseci u tudjoj zemlji a zna se sta je roming i cemu sluzi pa jos bez ogranicenja potrosnje.Posle 30 dana trebao je da bude kvrc, pa zatim obavezna registracija na neki Cg repetitor(povratak kuci) da bi opet vazio roming za nov odlazak iz zemlje.
Mislim da realno niko nema prava da se buni za uslugu koju je dobio jer je njihova ponuda delom i neka vrsta mahinacije koja je svesno ili ne isla na ruku nekima ili svima.
 
Poslednja izmena:
^ I tako su "gresili" godinu i po dana, a parice se slivale... right!

@RazbojNick:
Možda bi trebalo da tražiš da ti odgovore pismeno na zalbu. To je sasvim legitimno. Da vidimo ijedan njihov odgovor.
 
Poslednja izmena:
Zato se to i zove mahinacija[emoji2]
 
Poslednja izmena:
Sasvim su po meni korektni što se tiče neta,10gb je sasvim dovoljno za 2€ mesečno poruke pozivi na mob pozivi ka fixnom. 690 din je u mts postpaidu za 3GB bez poziva i poruka.Malo jeste smaranje uplaćivati svakog meseca,ali se uplati 10e i važi 12 meseci,ukupno 39e,tj 4700 za 12 meseci je i više nego odlično budući da je najobični internet od 2mbps oko 1000 din možda i više.mada se slažem da nije u redu nenajavljeno menjati vec ponudjene ponude ali može im se.Kome odgovara taj će koristiti. Ko ne želi neka ostavi karticu i ne koristi je ili neka ne dopuni 30 dana i sami će mu je blokirati :D
 
^ I tako su "gresili" godinu i po dana, a parice se slivale... right!
Nije tačno. Parice su se odlivale. Izgubili su i nastavljaju da gube gomilu post paid korisnika sa mnogo većim mesečnim računima zbog očajnog signala i internet protoka.

Pucali su sebi u nogu ne zato što su uveli fup na mtel kartice nego što su upropastili mrežu sa toliko korisnika. Ne samo mtel, nego i zbov gomile korisnika koje su prošle godine pokupili od vipa. Sa vremenom kako su ljudi počeli da zloupotrebljavaju mtel kartice tačno se iz meseca u mesec videlo pogoršanje situacije sa net-om u celoj mts mreži.
 
Poslednja izmena:
Ako se pare odlivaju zašto ne prestanu sa promocijom već se i dalje reklamira i prodaje? Zašto prodaju nešto čime sebi prave gubitak?
 
@tiron
Gomilaju broj korisnika da bi se bolje prodali. Razmišljaju kratkoročno, od tendera do tendera a kupac neka misli šta će sa mrežom posle....
Možda neće praviti gubitak. Kada vide da je FuP 10GB mesečno i dalje preveliki, smanjiće na 5GB a kada vide da crnogorski studenti nisu otišli kući na raspust, spustiće fup na realnih 500mb, i 100 minuta i poruka i konačno ukinuti uslugu kada i ako se prodaju.

Nisam radio neku analizu niti imam insajderske informacije. Pričam onako. Da sam ja vlasnik telekoma, Fup bi odmah bio 300mb 50+50
 
Poslednja izmena:
Ja kad sam pomenuo EKIP svi ste me napali......a na kraju je to jedino prihvatljivo resenje. Kazem Vam,u CG sam trenutno,dajte da se organizujemo i da zajednicki delujemo,mogu licno da odnesem zalbu,tuzbu,bilo sta.
 
Pucali su sebi u nogu ne zato što su uveli fup na mtel kartice nego što su upropastili mrežu sa toliko korisnika. Ne samo mtel, nego i zbov gomile korisnika koje su prošle godine pokupili od vipa.
Da li si primetio koja prirodna situacija se desila prosle godine otprilike u isto vreme kada i pogorsanje signala?
 
@alfanautis
Da, moguće je da su im poplave oštetile deo opreme ali nisam razmišljao o tome.

Šta im je konkretno uništeno da toliko dugo ne može da se nadoknadi?
Da li je stradala oprema i druga dva operatera ili je samo Telekom zadesila poplava?
 
Pa videli smo broj korisnika VIPa na kraju prvog i na kraju drugog tromesecja... razlika je nebeznacajna, ali je u koristi VIPa ;)
Tako da je moje misljenje da je poplava kriva (u smislu da je dosta predajnika moralo biti zamenjeno mozda, i onda stradaju druga mesta, tj. signal jer se smanji broj stanica)
 
Nisam čitao tu statistiku pa se ogradjujem ali broj korisnika mi deluje kao irelevantan pokazatelj u ovom slučaju. Priznaćeš da je velika razlika izmedju x korisnika sa 150 smartova mesečno i x korisnika koji smatraju da je FuP od 120GB mesečno realan za evro ili dva...
 
Slazem se. Ali ne znamo koliko je to korisnika..
 
Suština problema je to da mts ima lošu mrežu, da meni u Kragujevcu ni sa jednom karticom bilo mts ili mtel nikada nije prešlo 8mb download. Jedino rešenje je njihovo ulaganje u svoju infrastrukturu, omogućavanje više protoka po repetitoru i to je to. Nijedan fup neće njih spasiti...
 
Ja se izvinjavam, jel FUP 5GB ili 10GB mesecno? I jel se resetuje svakog prvog?
 
Fup 10gb mesečno, još uvek bez ograničenja na pozive i sms
 
Drugari, da vas podsetim da je od 7. maja produženje validnosti kartice 2€. Ko produžava pre toga, može 1€ ili 100din iz Pantera.

Još niko nije potrošio 10GB i ušao u spori net, a već 20. je u mesecu? :trust: Štedljivci jedni! Vama je 10GB i previše! :smoke:

Mesečnu potrošnju je moguće proveriti samo preko KC, oni će vam reci uk. potrošnju za april (samo u prepodnevnoj smeni radnim danom), a FUP je uveden 7. aprila. Ja sam potrošio do sada 16GB (u aprilu, prema njihovo evidenciji, isto i prema mojoj) i rekli su mi da sam na "sporom netu" - a nisam. Do 7. aprila je bio neograničen net, 7. apr uveden 5GB FUP, a onda povećan 10. apr na 10GB FUP, do 7. sam potrošio verovatno te GB preko 10, jer još uvek nisam prebačen na spori.

Da li je neko dobio pismeni odgovor na mail? Da li je neko insistirao na pismenom odgovoru? 15 dana prošlo od uvođenja FUP-a, još nema info sa sajtu. Rekli su da neće menjati ništa, nisam verovao, jer je tiket još uvek moguće kupiti. :wall:
 
2EUR??????????????????????????????????/
 
^ Pisalo se već o tome, Alfa, ne paziš na času. :smash:

CG operateri su prošle godine podigli cenu minimalne dopune na 2€, onda je EKIP reagovao, pa su spustili cenu na 1€, ali sada im je dopušteno da podignu na 2€, T-com i Telenor CG su već podigli, a Mtel od 7. maja diže. Inače su T-com i Telenor prvi snizili trajanje kartice na 1+1 mesec, a Mtel poslednji.

Zanimljvo je da Mtel nema ni za postpejd korisnike uvod u listing putem portala! Mislio da će uzeti SW od MTS-a, ali očito nisu. Jednom mi je Suzana rekla da je najveći problem KC-a što operateri skoro ništa ne vide od podataka iz baze (sem najosnovnijih stvari) i za svaki podatak moraju da zovu tehničku službu (veliko angožovanje ljudstva za nepotrebne stvari). Primer: danas sam pozvao da pitam kolika mi je net potrošnja (da znam kad će FUP da udari, ne mogu online, nema USSD koda, ne može SMS upit). Rekli da sam ušao u spori net. Kažem "nisam", on meni "budite na vezi", posle 15min na vezi kaže mi da sam potrošio 16GB. Mada, razumem to, ipak je MTS kao neki roming za njih, a roming podaci ipak često nisu dostupni u realnom vremenu. ;)
 
da li se nekom desilo da kartica ne moze da se poveze na internet?

ne mogu da je povezem na internet ni u modemu ni u telefonu
pozivi i poruke mi rade normalno
 
^ Nije meni, ali nekome se jeste desilo. Poziv KC je rešio problem. Ne znam detalje, bilo je ovde na forumu.
 
^ Bolje da si pozvao, odmah bi ti rešili problem (ako je ista stvar kao kod kolege koji je prijavio na forumu da je zvao i odmah rešio). Ne verujem da na mejlove odgovaraju od 16.30 do 8am. Bojim se da može net da ti proradi tek sutra pre podne. ;)
 
Da li će možda i nakon sedmog maja biti moguće u menjačnici dopuniti sa sto dinara?
 
Nazad
Vrh Dno