Šta je novo?

[m:tel cg] Internet u Srbiji vise nije neogranicen: diskusija

Uplatih dopunu 19. februara i nisu me isključili. Gasio sam i palio net sad, i normalno funkcioniše. Ili nas lože da bismo uplaćivali, ili nisu prešli na letnje računjanje vremena - šta je u pitaju od ta dva, saznaćemo za sat vremena :D
 
^ Nisu vam isključili net a niste uplatili ništa u poslednjih mesec dana? Jao, kako nas lože. :D Možda ostave onaj period validnosti koji stoji na *100#. Juče sam pitao u kol centru "kako mi danas suspendujete broj kada vaš sistem daje info da kartica važi do 13.5."? Kažu: "100% gasimo, sistem daje pogrešne podatke, to će biti promenjeno". Cvrc! Nije promenjeno, i dalje je 13.5. Džabe sam se istrošio za 100din. :-devil-:

A možda, naravno, gašenje odrade ujutru.
 
Poslednja izmena:
Da, evo opet proverio i radi. Mislim da će sigurno raditi do datuma koji piše bez obzira šta oni pričaju. Videćemo.

PS da se menjam s nekim, ja njemu internet on meni tapatalk gde rade push notifikacije
 
Ja sam pre dva dana drugaru uplatio euro.

Ne znam tacno od kada nije uplaceno, ali ima mesec dana.

Nije moglo da se zove i prestao je da radi internet.

Kako sam uplatio euro, proradili su pozivi i internet. Na kartici je inace bilo 3.13 eura pre uplate
 
^ Dobro, ali njemu je i pisalo da kartica vazi do 29.marta i bila je uzeta prosle godine, zar ne?

Mtel kaze da ce najavljenih suspenzija ipak biti u narednih nekoliko dana, jos se ne zna kada. Uplata od 100din produzila je validnost.
 
Poslednja izmena:
kod mene se od nove godine ništa nije promenilo, net + pozivi rade i piše do 01.05.2015 da važi.

izgleda da se oni boje da će im ljudi masovno otkazati uslugu ako budu tek tako menjali uslove na svakih par meseci pa pojedinačnim slučajevima isključuju net/pozive da vide kako će odreagovati, ako nastave da uplaćuju tada će prebaciti istu taktiku za sve, svima će isključiti net/pozive u isto vreme.
 
^ Nisam ja zvao, vec drugar koji je uplatio 100din, pa mi je preneo a ja prenosim vama. Svoju uplatu od 150din izvrsio sam pre nedelju dana.
 
Sve normalno radi i funkcioniše,kredit sam uplatio 19.2 validnost do 19.6, to piše tako da to da će isključivati su priče za malu decu pred spavanje.A time koji zovu svaki čas i smaraju ljude u korisničkom i treba isključiti. Ja ih nikada nisam pozvao,a od 2012 kada sam uzeo karticu jedno 10€ su mi dali, dobijem poruku kažu nešto čestitamo,dobili ste 1€,i pošaljem poruku na neki broj i uplate mi :D
 
To je za poziv, ako sam dobro upucen. Karticu koristim za internet u USB modemu, a ovaj modem nema opciju pozivanja. Nemam ni jedan stari telefon, gde bih mogao da ubacim karticu i da proverim. :)
 
Zašto ti je problem da pošalješ poruku na *100# ili *105# sa računara?
 
Pa zato sto imam telefon u koji ide micro ili mini SIM kartica, ne znam tacno, a u modemu je ona standardna :)
 
To je za poziv, ako sam dobro upucen. Karticu koristim za internet u USB modemu, a ovaj modem nema opciju pozivanja. Nemam ni jedan stari telefon, gde bih mogao da ubacim karticu i da proverim. :)

u tom slučaju bi trebalo da ovaj s5 prodam i uzmem neki tipa nokia 3210 ili eventualno 3310 da bi mogao proveriti?! :D :D
 
Pa objasnite mi onda kako da ubacim standardnu sim karticu u telefon u koji ide micro SIM kartica?
 
Druzee, rekoh vec da mTEL karticu koristim u USB modem, koji ubodem u lap i tako koristim internet sa kartice. Znaci karticu nisam sekao, vec je ona standardna SIM kartica. Kada sam rekao stari telefon, mislio sam na telefone koji koriste standardne SIM kartice. Ne znam da li sam sada bio jasniji? :)
Nebitno na kraju, videcu kod nekog da pozajmim telefon sa standardnim SIM slotom da proverim do kad mi traje kartica :)
 
Pa objasnite mi onda kako da ubacim standardnu sim karticu u telefon u koji ide micro SIM kartica?

izreže se i napravi se da bude mikro sim,a na svim novim karticama pa i mtel već je fabrički uradjeno da može da se izvadi deo saa čipom koji je mikro sim,sačuva se okvir i u slučaju potrebe mikro sim kartica se vrati u okvir od mini sim i koristi se u teleföima koji imaju klasičan ulaz za sim
 
Provjera stanja na računu

Servis “Provjera stanja na računu” omogućava da dobijete informaciju o stanju na vašem postpaid računu, slanjem SMS-a sadržine „racun“ na broj 14555.

Dnevno možete da pošaljete 20 besplatnih poruka za provjeru stanja na računu.

Aktuelno stanje na računu možete provjeriti i pomoću kratkog koda *100 # (20 poruka dnevno ).
http://www.mtel.me/article/80

Provjera stanja na računu

Ako se odlučiš za prepaid, u svakom trenutku možeš provjeriti koliko ti je kredita preostalo, a samim tim i imaš potpunu kontrolu troškova.
Kredit možeš provjeriti:

pozivanjem broja 14788 i praćenjem uputstava govornog automata ili
pomoću kratkog koda *105# nakon čega ćeš pritisnuti taster za pozivanje i na ekranu tvog mobilnog aparata moći ćeš da pročitaš preostali iznos kredita i datum isteka kartice.
http://www.mtel.me/hello-sr/
 
Poslednja izmena:
Može li nekoliko vas koji koriste ovaj internet da mi kažu da li vam uredno i bez poteškoća problema stižu push notifikacije?
Takođe kada u browseru ukucate ovo
https://log.tapatalk.com
Šta vam izbaci?

Naime posle velikih muka i razmenjenog velikog broja poruka sa tapatalk timom zaključili smo da na mtel ne daje normalan pristup povezivanju sa push notifikacijama tapatalka?

Ako je i kod vas slučaj da ima problema onda ću pričati sa nekim iz servis mtela da daju sertifikat za onaj link.
 
403 Forbidden
nginx

...inace mi stizu notifikacije, ne znam da li bas sve ali stizu itekako.

- danas u Panter menjacnici uplatio 100,00 i uredno mi produzilo vazenje kartice do 30.04.
 
Koristim Mtel i rade mi perfektno TT notifikacije u verziji 4.9.5.

Meni je posle 100din u Panteru ostala stara validnost (maj).
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno