Šta je novo?

[m:tel cg] Internet u Srbiji vise nije neogranicen: diskusija

Mislio sam da je reklamiranje zabranjeno, kao na nekim drugim forumima :)
Kredit je dopunjen u kiosku „Pica Plus“ u Ratka Mitrovića 23, a evo i spiska trgovina koje vrše uplatu mtel kredita (ne znam poreklo ovog spiska).Mtel lokacije za dopunu u Beogradu.jpg
 
Mislim da je ovaj spisak već bio i da smo dokazali, barem ja da najmanje 4 prodavnice sa spiska nemaju mogućnost dopune.
 
Proverio i sve ostaje kao sto sam napisao u poslednjem postu: 30.marta suspenduju se kartice koje nisu dopunjene mesec dana, poslednji dan za uplatu kredita: 30.mart.
 
Sta, sada i dalje pise aktivne do tamo sredine godine, a onda odjednom nece biti aktivne 30. marta??
Ja se nadam da je tu neko bio gluvi telefon, jer ako ovo urade bice veci pilicari ne samo od VIPa vec i od... ne smem da kazem, prozvace me rasistom :D
 
Meni je ovaj Mtel postao izuzetno naporan, a još i ne radi dobro tamo gde sam planirao da ga koristim za pristup internetu... :/
 
^ Možda je najpre trebalo da testiraš kako ti radi MTS net na lokaciji gde si hteo da koristiš Mtel. ;)
 
^ Lako je sada pametovati. ;)
 
More to godinama se prica kada se neko zali na bilo koju mrezu :D
Jel' ti od pocetka nije radio kako treba, ili? (mada si ti oko nove uzeo, a nekako su u to vreme uspeli da ga nesto uspore ;))
 
^ Da, od početka je loše. Na dva mesta gde sam planirao najviše da ga koristim, 3G signal je loš (uži centar grada, trenutno -102dBm 11 asu na 3G) i brzina prenosa podataka je niska.
 
Jel može neko da proveri da li radi SBB-ov D3Go preko ovoh mTel kartica odnosno da li rade i Sport Klubovi pošto bi trebalo da rade preko MTS-a?
 
Neces se nagledati televizije preko ove kartice, vrlo brzo zakoci stream
 
^ Da, od početka je loše. Na dva mesta gde sam planirao najviše da ga koristim, 3G signal je loš (uži centar grada, trenutno -102dBm 11 asu na 3G) i brzina prenosa podataka je niska.

meni je na banovom brdu mtel net radio izuzetno lose,ali evo poslenjih nekoliko dana radi jako dobro i ima mali ping
jeste da brzina ide do 5mbps,ali mogu cak i da igram igrice online bez laga,zbog malog pinga i zato sto je stabilna veza
 
Taman kad pocinje da mi treba ova kartica crnogorci nesto zakidaju izgleda.

Poslednjih par nedelja proveravam ovde razvoj situacije oko validnosti kartice i svaki put se setim da ukljucim da vidim kako radi a pre toga neko vreme je nisam ni koristio. Prethodnih par proba skoro da nije ni radilo ali je bilo u vecernjim satima pa sam okrivio zauzetost mreze medjutim sinoc i danas mi je zatrebalo i skoro da nece da radi. Trebalo mi je par minuta da dodjem ovde do odgovora na temu. Statistika iz Mobile partnera pokazuje kontsantan d/l od oko 7 KB/s, speedtest ucitava 10-15 minuta i nece ni da meri. Signal je prilicno cist i varira izmedju -60 i -62 dbm. Na istom mestu sam zimus imao na speedtestu 25/3 a u praksi je d/l bio oko 2000 KB/s. Da li ovo moze biti neko ogranicenje od strane provajdera posto je brzina mala ali stabilna ili je nesto drugo po sredi. Dajte mi neke savete sta treba pogledati i proveriti.
 
PRobati obicne MTS kartice, pa ako one rade, onda je ogranicavanje, ali ako i obicne MTS kartice ne rade, krastavac. Mreza, ovo/ono..
 
Pitaću ovde iako nije tema, ali pričali smo skoro o Hua E3131 USB modemu. Drugar danas kupuje zaključan, koji je najbolji sajt/SW za otključavanje? Video sam da treba da se skine softver koji generiše ključ, pa da izbegnem neki malware. Može i na PM. Hvala! ;)
 
Veća je opasnost da će da skine/koristi stariji generator i da spuca sve šanse za otključavanje.

Ne mogu da se setim koji je u mom slučaju upalio, ali znam da je sajt tražio Google+ login i lajkove da bi radio.
 
^ Ako je tražio Google+ onda je to ovaj, inače prvi na listi. Pošto mora da se skine i SW Huawei Modem Code Writer.exe jedina bojazan koju sam imao bila je koliko je taj program siguran.
 
^ Ako je tražio Google+ onda je to ovaj, inače prvi na listi. Pošto mora da se skine i SW Huawei Modem Code Writer.exe jedina bojazan koju sam imao bila je koliko je taj program siguran.
owim has exceeded their stored private messages quota and cannot accept further messages until they clear some space.
obrisi stare poruke... :)
 
Uspešno sam otključao Vip Huawei E3131 modem, ovo može biti od koristi. Zahvaljujem se Famagusti na pomoći! :)

- Otključavanje je jednostavno: u generator kodova na webu unese se IMEI i dobije kod za otključavanje i kod za flešovanje softvera. Za ovo treba 2 min.
- Generator ver. 3 napravio mi je ključ koji nije radio: http://www.modemunlock.com/huawei-new-algo-unlock-code-calculator.html
- "Stari" ver. 2 generator na istom sajtu dao mi je ispravan ključ (ovde sam izgubio dosta vremena): http://www.modemunlock.com/huawei-new-unlock-codes.html

Famagusta:
inace ima 3 vrste algoritma, v1, v2 i v3
telenor i mts su zakljucavali e3131 sa v2, taj sam i tebi dao, ali eto vip resio da zeza masu pa zakljucava sa najnovijim, to nisam znao...
(ja sam Vipov otključao sa ver. 2, a tek na kraju dobio ovu info)

- Kod za otključavanje unosi se u Mobile Partner softver ili koristeći Huawei Modem Code Writer.exe (sa gornjeg sajta); kod se traži čim se stavi nepodržani SIM.
- Sa instalacijom Vip Komandnog centra dobijaju se neophodni Huawei drajveri, hrpa novih USB uređaja, kao što su USB modem, mobile, composite device, network control model, 3G app, 3G PC UI i slično.
- Ako se deinstalira Vip KC gube se i drajveri. Nisam našao ili sam nedovoljno tražio da nađem samo paket drajvera. Ima na MTS sajtu.
- Za "debrendiranje" treba više vremena: da se na USB upiše novi softver koji će sam da se instalira na (svakom) novom računaru kada se USB modem umetne, kao što se Vip KC sam instalira. (Ovo sam svojevremeno radio sa svojim starim ZTE MF190 i mnogo se iscimao, ali je radilo na kraju.)
- Da bi se dobila mogućnost WiFi hotspot opcije koju modem ima, potreban je novi Mobile Partner (npr. ver. 23). WiFi tethering odlično radi.
- Aktuelna ver. Mobile Partner-a je v.23 i grafički je (reklamni i vizuelni) bloat u odnosu na ranije.
- U Mobile Partneru na prvoj strani setovanja obavezno izabrati da radi kao "modem", što nije po default-u.

To je to, evo poređenja brzina od moje kuće:

Moj mobilni, kinez iz 2013-e, MTS postpejd:

109ScJol.png



Isti mob, Mtel kartica:

59ZiD6jl.png


(sa modemom nisam mogao ovoliko da izguram)


Isti mob, paket Kontrola troškova, limitirana brzina:

yVoZKTxl.png



WiFi test brzine sa moba, Mtel kartica u modemu u kompu, WiFi hotspot na E3131 uključen:

Zetat3Al.png


(i ovako se vidi da je preko ovog modema sporije u odnosu na mob)
 
Poslednja izmena:
Pa da, ali modem je 21Mbps, i wifi preko njega nece sigurno moci toliko da izvuce, a fon ti je DC-HSDPA 42Mbps. Mada taj fon ima najgori upload ;)
 
Ma htedo reci da menjas telefon :O
 
^ Pa da, uskoro ga imam dve god, i niš' mu ne fali. Nisam "in", nema 4G (a ni NFC).

Zadovoljan brzinom za Mtel DL i UL (20Mbps i 2, 5Mbps)?

Usput, koji modem je jos cool, kao E3131? Lako otkljucavanje, stabilan rad, dobar domet, dodatne funkcije (WiFi hot spot), ok cena (ovaj nov, Vip brendovan, neotpakovan, bio 1k din)?
 
Poslednja izmena:
Upload je bombonica, meni u centru ne uspeva vec neko vreme taj UL na mTel kartici (VIP shiba 4 stalno, svugde).
 
Hua E3131 offtopic:
Može li nekako WiFi hotspot da radi ako je komp isključen, ali daje struju USB portu (USB charger port)? Suštinski, komp uopšte i nije potreban, sem kao izvor napajanja. ;)
 
Možda ako imaš usb hub sa sopstvenim napajanjem.

EDIT: Ne, ipak ne može, zato što je softverski Wifi i treba mu OS.

EDIT2: Imaš li Wlan karticu na računaru?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno