Šta je novo?

[m:tel cg] Internet u Srbiji vise nije neogranicen: diskusija

Imala je neka serija kartica kod koje je bilo aktivirano da važi mesec dana. To sam promenio slanjem mejla. Valja promeniti i iskoristiti poslednju priliku da važi 4 meseca.
 
Prodje 2 meseca od poslednje dopune, ja uplatim 1 e. Sta se onda desava ? Jer mi se vrati opcija pozivanja brojeva ili je to trajno onemoguceno ? I ako jeste, dal je onemoguceno do kraja promocije ili zauvek ?
Vraca se.
 
sad sam zvao korisnicki servis

kazu svaka dva meseca treba da se uplacuje po evro

od poslednje dopune,kartica je aktivna 2 meseca i moze da se koristi,treci mesec ne moze da se koristi nista,vec samo da vas zovu,a posle navrsenog treceg meseca se gasi kartica
 
Dosta kartica ce zbog ovoga isteci, ovi sto su kupili po oglasima, neprate vesti, ne citaju forum, pamte samo sta im je prodavac rekao...
 
Sad ce ugradjivaci da pogase svoje kartice za pozive da ne bi bilo belaja :D

Nisu samo oni, evo ja znam nekoliko njih koji su na forumu uzeli kartice - nekih nema na forumu po mesec dana.
 
sad sam zvao korisnicki servis

kazu svaka dva meseca treba da se uplacuje po evro

od poslednje dopune,kartica je aktivna 2 meseca i moze da se koristi,treci mesec ne moze da se koristi nista,vec samo da vas zovu,a posle navrsenog treceg meseca se gasi kartica
Jesi siguran da si dobro razumeo? Šta je onda 30 dana?
 
da dobro sam razumeo,pozvala me je zena iz korisnickog servisa,ovaj put sladjana i pitao sam je koja je situacija
kaze,od poslednje uplate,dva meseca se moze pozivati i koristiti internet,treci mesec se to gasi i samo mozemo da primamo pozive,a na kraju treceg meseca prestaje da vazi kartica

inace,kako vam danas radi internet?
meni je ping preko 500 i izvlaci mi jedva 0.2 mbps .... nemoguce da je banovo brdo tolika selendra,imam bar 5 onih telekomovih antena u krugu od 500m-1km

probao sam u vise modema i telefona i slicna je prica,cak mi i vip internet koji imam u paketu radi slabo,ping mi je oko 200 a brzina jedva 2mbps,a uvek mi je bar 7

cini mi se da kako padne sneg ili kisa,eto problema :/
 
Poslednja izmena:
Ne mogu da mijenjaju odredbe potpisanog ugovora bez vlasnika istog!!! Ako je vlasnik potpisao ugovor gdje je validnost kartice 4 mjeseca + mjesec za samo dolazne pozive onda toliko i vazi kartica. Ako imate mogucnost da to provjerite onda ste mirni.
 
proverio sam vec,od 20.2 stupaju na snagu nova pravila

meni sad pise da mi kartica vazi do aprila,ali od 20.2 krece po novom
 
Prilikom registracije prepaid-a se potpisuje ugovor. Ako si kupac, onda onaj ko ti je prodao karticu ima taj ugovor.
 
pise,ali od 20.2 stupaju na snagu nova pravila,pa ce se to promeniti
 
inace,kako vam danas radi internet?
meni je ping preko 500 i izvlaci mi jedva 0.2 mbps .... nemoguce da je banovo brdo tolika selendra,imam bar 5 onih telekomovih antena u krugu od 500m-1km

probao sam u vise modema i telefona i slicna je prica,cak mi i vip internet koji imam u paketu radi slabo,ping mi je oko 200 a brzina jedva 2mbps,a uvek mi je bar 7

cini mi se da kako padne sneg ili kisa,eto problema :/

Danas (do sada u centru) sve super, došao kući (Ustanička) isto tako.
 
Prilikom registracije prepaid-a se potpisuje ugovor. Ako si kupac, onda onaj ko ti je prodao karticu ima taj ugovor.
Za prepaid ne mogu da menjaju uslove? Mislim da mogu, ali ti mozes da raskines? (ovo je kod nas, ne znam za mTel)
E sad jedino ako onaj tiket nesto menja..

Dajte da svi jedan isti mail saljemo korisnickom, a ako ne dobijemo pozitivan odgovor, svi zovemo korisnicki.
 
Ma ljudi prošle godine je bilo 29 evra a ove je 19 i ovo sad što uplaćujemo čuvajte za 2016 godinu i to je to :)
 
Za prepaid ne mogu da menjaju uslove? Mislim da mogu, ali ti mozes da raskines? (ovo je kod nas, ne znam za mTel)
E sad jedino ako onaj tiket nesto menja..

Dajte da svi jedan isti mail saljemo korisnickom, a ako ne dobijemo pozitivan odgovor, svi zovemo korisnicki.
Mogu oni da donesu ne znam kakvu odluku, vazi ono sto si potpisao.
 
Da, ali kod nas ima stavka da imaju pravo da izmene uslove, uz najavu, a mi samo pravo na raskid ugovor bez penala.

Ne znam kakvi su uslovi u CG, zato pitam. (ja imam jos stariju karticu, ne znam za nju tek kako vazi..)
 
Primer kako sam raskinuo (u Srbiji) bez penala IPTV:

Evo da javim da sam dobio račun da platim naknadu štete zbog raskida ugovora:

telekom-min.png


... ali sam uložio reklamaciju i evo računa:

telekom2-min-min.png
 
Nisam bas skapirao, tebi je odobren zahtev da ne platis penale za raskid, jer nemas uslova za VDSL, jer je manje od 3 meseca pred istek, ili?
(i kakve to veze ima sa ovom temom?)
 
kolko ja vidim hoce da kaze da je imao pravo da raskine bez penala,a naplatili su mu penal

moja majka je isto tako raskinula ugovor sa vipom,stigne joj penal,ona im napravi lom i jos dobije popust na drugi broj kao kompenzaciju
 
@alfa

Ne, najavili su povećanje od prvog januara ove godine i posle toga su odustali od povećanja ali sam u međuvremenu podneo zahtev.

Navuko si me postom pre ovog na raskid ugovora bez penala pa posle pitaš kakve veze ima sa temom :p

Šalim se, mnogo se priča kako se ne može raskinuti ugovor bez penala i kako je to neki veliki problem ali eto primera kako može sve kada se hoće.

Naravno da ne treba raskidati ugovor kod prepaid kartice pogotovo što smo za mesec dana iskoristili kao da smo platili godinu dana :)
 
A, ne, ne smatram ja da je kod nas ko zna koliko tesko da se raskine ugovor bez penala... 4x sam to uradio (u stvari jednom, ali sam jos 3-4 puta iskoristio povecanja da dobijem bolji ugovor, tj. da obe strane prihvate raskid, i nove ugovore).
 
Znaci poslednji mesec pred gasenje kartice usled neredovne redovne dopune od 1e , kartica gubi sposobnost povezivanja na internet ? Meni je samo taj detalj od presudnog znacaja, i ovako ne zovem niti saljem poruke, niti me neko zove na taj mtel broj.
 
ajde jos jednom

kartica posle 2 meseca gubi sposobnost da zove i ide na internet,a posle treceg meseca postaje skroz neaktivna
 
meni drugacije rekli , kartica do 2/04 validna ako ne uplatim 1 eu 3/04 nemogu da zovem , i tako svaki mesec po 1 eu ,
 
Jbt kakav mindfuck. Jedan kaze ovo, drugi ono, treci ... A ni na mtel sajtu nista nije bolje objasnjeno. Zovite Milana Tarota da vidi sta kazu karte.
 
mene je zvala sladjana iz sluzbe i rekla onako kako sam ja vama napisao,samo prenosim to
 
Ja mislim da kartica važi mesec dana, to je neki nesporazum bio.
 
Nazad
Vrh Dno