Šta je novo?

[m:tel cg] Internet u Srbiji vise nije neogranicen: diskusija

Ja nisam skoro dopunjavao karticu tako da važi do polovine maja... a brzine zavise od doba dana, od 4 do 10mbps.

Videćemo kad/ako odključam ovaj X500D kako će iči preko rutera.
 
Bolje ulozi u eksternu antenu.
 
Dobar je taj alcatel x500d,ja sam ga imao,ali mi se ono svetlo nije dopadalo jer je signalna lampica zelene boje tako da sam ga prodao i za isti novac kupio glanc nov telenor modem E-3251 i bez obzira što brzina nije veća od 5Mbps svetlo je nebo plave boje :)
 
Poslednja izmena:
Dobar je taj alcatel x500d,ja sam ga imao,ali mi se ono svetlo nije dopadalo jer je signalna lampica zelene boje tako da sam ga prodao i za isti novac kupio glanc nov telenor modem E-3251 i bez obzira što brzina nije veća od 5Mbps svetlo je nebo plave boje :)

Ma da mi je samo svetlo problem ja bih bio srećan. Sada mi android preko teteringa/hotspot-a glumi jer je alkatel zaključan :( pa moj ruter samo gledam trenutno.
 
Eh, baš se iskomplikovalo sad. :( Internet kartica AIK banke koju imam, sad traži neki dodatni bezbednosni kod za online transakcije, koji se pretpostavljam dobija u banci (a koja neće raditi do srede, zbog praznika).

Da napomenem, sad sam probao da nazovem taj broj i kaže da nije moguće dobiti ga. :D
Baš su nas fino udesili sa ovim.

Ništa, večeras ću ići do grada oko 6-7, pa ako naletim na neku Panter menjačnicu (ako radi) da probam sa uplatom od 1€. Ako ne, onda čekam do srede i odlaska u banku da dobijem taj autentifikacioni broj.

to je 3D verifikacioni kod. I meni je tražilo dok sa koristio AIK banku,ali od kako je Kole kupio veliki deo akcija i od kako su počeli mesečno da uzimaju 100din ja sam ugasio račun kod njih. A taj kod ima 7 cifara ako se dobro sećam meni je bio AIK1950,ali može da se promeni pa da se stavi svoja neka šifra,ali ako pogrešiš odmah ti automatski blokira karticu,pa sam ih posle zvao 1x na korisnički a 2x sam im poslao email i u oba slučaja su mi za manje od 24 sata odblokirali karticu. Zato sam sada u Telenor banci,a kod njih je isto taj 3D Secure provera za plaćanja ali oni za svaku transakciju šalju šifru od 6 brojeva koja može da se iskoristi mislim 2 minuta po dobijanju SMS-a tako da je to i više nego dobra i korisna stvar.
 
Ma da mi je samo svetlo problem ja bih bio srećan. Sada mi android preko teteringa/hotspot-a glumi jer je alkatel zaključan :( pa moj ruter samo gledam trenutno.

i meni je bio zaključan taj alcatel ali sam ga otključao pomoću šifre. Ima na gsm-forumu tema alcatel phone i modem i tu tražiš šifru. Napišeš samo please help to unlock my modem X500D,onda napišeš IMEI broj i ono što piše ispod IMEI broja,i tamo postaviš,i neko će ti sigurno pomoći,samo moraš uporan biti. Ja sam tako otključao,meni je konkretno neki administrator iz Uzbekistana našao šifru :D
 
Poslednja izmena:
i meni je bio zaključan taj alcatel ali sam ga otključao pomoću šifre. Ima na gsm-forumu tema alcatel phone i modem i tu tražiš šifru. Napišeš samo please help to unlock my modem X500D,onda napišeš IMEI broj i ono što piše ispod IMEI broja,i tamo postaviš,i neko će ti sigurno pomoći,samo moraš uporan biti. Ja sam tako otključao,meni je konkretno neki administrator iz Uzbekistana našao šifru :D

Ma znam. Sada je aktualan v5 tog threada ali niko ništa ne šalje. Postovao sam na 23 i 41 strani pa to još onako "nenametljivo" :) rekao na 50 strani ali ništa (a evo stiglo do 68 strane). Sad je jedan naš dobio code ali mi nije rekao od koga... da bar tog davim preko PP.
 
Ma znam. Sada je aktualan v5 tog threada ali niko ništa ne šalje. Postovao sam na 23 i 41 strani pa to još onako "nenametljivo" :) rekao na 50 strani ali ništa (a evo stiglo do 68 strane). Sad je jedan naš dobio code ali mi nije rekao od koga... da bar tog davim preko PP.
2-3 clana, imaju i najvise pohvala, pojavljuju se u odredjeno doba dana na gsm forumu, u alcatel temi. Ako zatrazis kad su online, mnogo su ti vece sanse. Ukrajinac je aktivan, cini mi se, popodne posle 15.
 
Poslednja izmena:
Kako li se tim ljudima to isplati, i cime to rade?:)
 
Naplacuju svi, to im je posao, ali van foruma. Ovako pomazu, pretpostavka je da ima posla preko glave.
 
Naplacuju svi, to im je posao, ali van foruma. Ovako pomazu, pretpostavka je da ima posla preko glave.

Ma to je pitanje kako je ko raspoložen. Uglavnom se plaća, a neki daju i besplatno. Jedan naš je nakon mene postovao i dobio broj a ja nikako. Sada mi se tek javio jedan ali traži da se plati "čitava" 2 dolara. Jedino još da nadjem kako da mu prosledim pare...
 
Kako proverate kad treba da se uplati kreda?
 
Hvala druze. Zadnji put kad sam gledao nisam video info.
 
Polu off topic pitanje:). Gde kupovati usb modeme za ove kartice? Planiram da je koristim u lapu, a ne znam da li ovi silni vip/mts/telenor/itd modemi "prihvataju" ovu karticu (mozda su locked ako ikako modemi mogu da budu?! Ima li neko iskustva?)
 
Modemi su zaključani i neće prihvatiti ovu karticu. Moraš prvo da ih odključaš.
 
KP. Oko maja, kada je pocela najezda za ove kartice, bilo je bas puno modema, extra jeftinih (lako je kad drugi placaju...).
Sada jedva vidim e3131 ispod 2000 (nadju se, ali zakljucani). e3251 je misaona imenica vec mesecima.

MiFi rutera ima jedino.
 
Bravo bravo bravo, ko je izvalio za rupu u zakonu svaka mu cast!! Resio sam da kupim ovu karticu, nego... Kupim, uplatim 29e (online?) i uplatim tiket4 i to je to? ? ? Hvala na pomoci ;-)
 
Koju rupu u zakonu? :D
 
Bravo bravo bravo, ko je izvalio za rupu u zakonu svaka mu cast!! Resio sam da kupim ovu karticu, nego... Kupim, uplatim 29e (online?) i uplatim tiket4 i to je to? ? ? Hvala na pomoci ;-)

Neko raspoložen da napiše "dumb" uputrsvo za ljude koji su tek naišli na ovu temu / info, pa da okačim i to u prvi post teme?
  • Koju karticu kupiti?
  • Koliko i kako kredit uplatiti na nju?
  • Kako se "održava" / dopunjuje?
 
Mtel kartica 068 crna Gora (prodaje se samo tamo)
Preko njihovog zvaničnog sajta, postoji elektronska dopuna preko kreditnih kartica. Mislim da je sad 29 evra aktivacija.
Isto tako se dopunjuje uplatom jednog evra na mesec dana
 
Jos im fali samo da moze da se kupi kartica preko sajta :). A ne da mora da se kupuje od nasih koji prodaju za po 6000 :)
 
Ima, ima... za 50+ evrića :)
To su LTE ruteri, ili neki dosta bolji DC-HSDPA.
Ovi standardni MiFi se krecu 25-45e, kako koji, uglavnom zavisi da li je zakljucan za mrezu ili ne.

Jos im fali samo da moze da se kupi kartica preko sajta :). A ne da mora da se kupuje od nasih koji prodaju za po 6000 :)
Pa... realno, 32e ce te kostati ova promocija trenutno, ne mozes bolje proci (ako mozes iskoristiti onih 3e za inicjalni kredit mozes sa 29e, ali vise ne ide 10% vise preko eShopa).
32*120=3840, po kursu ovih dana, a realno je evro 125 za racunanje, znaci ~4100.
Ocekivati ispod 4500 je stvarno nefer (sem ako vam neko bas bas ne cini uslugu), a ima ih i za 5000.

Ja sam prodao nekoliko kartica koje su mi stigle za sestru i za firmu, jer je ispalo da nam nece znaciti, po nabavnoj ceni. Ali to su mi Uros i jos dvoje kolega nabavili, a meni su visak, i nisam jos uvek u zoni "preprodavaca" :)
Kad je cena kartice bila ~17e (mogla je do novembra negde), onda je stvarno bilo bezobrazno da neko trazi 5000, ali danas nije takva razlika.
 
Ako imate još neki predlog šta da stavim u prvi post, pišite slobodno! ;)
:wave:
 
Stavi samo ovo na vrh prvog posta. Kad sam pitao da se neke stvari stave u temi o Carini i Karticama i PayPalu, sve bitne stvari odu na dno, posle brda FAQa koji tesko da iko cita... pa nije ni cudno sto posle opet pitaju :D

mTel CG ("MTS Crna Gora") prepaid i postpaid kartice daju mogucnost godisnjeg romign tiketa u Srbiji za 29e (+cena kartice +1e mesecna dopuna), kojim se, u Srbiji koriscenjem MTS mreze sa pomenutom karticom, dobija:
- FLAT pozivi i SMS na MTS numeraciji (064/065/066, ne vazi za brojeve iz drugih mreza prenetih u MTS, vazi za MTS brojeve prenete u druge mreze, dakle samo po numeraciji radi), TS fixnim brojevima i mTel brojevima (+38268). Za TS fixne i mTel brojeve ne znam da li ide po numeraciji kao za MTS ili se gleda da li je broj u mrezi.
- FLAT internet, bez smanjenja brzine (za sada)
- FLAT besplatne dolazne pozive (ovo znaci primarno ljudima iz Crne Gore koji borave u Srbiji, pa koriste taj broj inace).

SMS poruke ka mTel kartici sa MTS brojeva se tarifiraju kao poruke u domacem saobracaju. Za sada se sa postpaid brojeva koriste i poruke iz mesecnog saobracaja, kao i sa prepaid/KT brojeva sa aktiviranim dodacima za poruke ka MTSu. Sa KT brojeva se skida OSNOVNI (Mesecni, pa Dopunjeni) kredit, a NE bonus kredit, ukoliko nije aktiviran dodatak za SMS poruke u domacem saobracaju.
Pozivi ka mTel kartici se tarifiraju nepromenjeno, bez obzira na tiket (dakle kostaju kao medjunarodni poziv ka mTel CG)

Da bi se koristila ova promocija treba:
- Kupiti registrovanu prepaid karticu (sa postpaidom se moze napraviti racun lako, jer su samo pozivi ka MTS brojevima besplatni)
Kartica MORA biti registrovana, ili se naknadno registrovati da bi se aktivirala promocija
- Dopuniti kredit kako bi bilo barem 29.1e kredita, bilo dopunom na prodajnom mestu u CG, u odredjenim Panter menjacnicama u Beogradu, ili karticom preko eShopa na sajtu mTela.
0.1e kredita mora ostati nakon aktivacije tiketa, jer u suprotnom nece biti dozvoljeni odlazni pozivi, a mozda i internet
- Aktivirati Roming tiket iz menija *105#,m:Roming podmeni, godisnji tiket (29e) za Srbiju
Ukoliko ne uspe aktiviranje roming tiketa sa 29.1e kredita, moze se javiti greska da se inicijalni kredit ne moze koristiti za tu svrhu, u kom slucaju ce biti potrebno uplatiti i iznos inicijalnog kredita na kartici (ako je uzet paket sa 3e inicijalnog kredita, dopuniti jos 3e npr.)

Ukoliko imate i dalje problema sa aktivacijom tiketa, nemojte zvati call centar, jer ce poziv biti naplacen od samog kredita, vec posaljite mail korisnickog servisu, odgovaraju expresno brzo!
Mail je: [email protected]
Ili direktno koordinatoru servisa, Suzani Mitrovic, prozvanom zena zmaj u temi :D na [email protected]
Ostavite im vas broj MTS/fixnog telefona u mailu na koji vas mogu nazvati, i pomenite da vas ne zovu na broj mTel kartice jer jos nemate aktiviran Roming dodatak.

Brzine interneta variraju, zavisi od milion stvari. Kartica treba da koristi MTS mrezu, a ne Telenor/VIP, jer roming dodatak radi samo u okviru MTS mreze.
Ukoliko vam (domaca) MTS kartica dobro radi, i mTel kartica treba raditi kako treba, uz minimalne varijacije. Ukoliko imate problema sa mTel karticom (bilo net, bilo kvalitet poziva), proverite prvo kako radi neka MTS kartica na toj lokaciji, pa tek ukoliko MTS kartica primetno bolje radi, kontaktirajte korisnicki centar na +382681600 da utvrde u cemu je problem.
Ponekad (dva-tri puta za ovih ~godinu dana) se desava da na kratko ne radi internet na ovoj kartici, iako MTS kartice rade. U pitanju su uglavnom neki radovi u mTelu.


Preporuke za modeme, kome trebaju samo za internet:
Modemi moraju biti otkljucani, nece raditi modemi zakljucani za MTS mrezu, ali radice modemi sa mTel mreze
- e3131, najjeftiniji a odlican modem, ima mogucnost dodatnih antena za bolji signal, mogucnost voice poziva itd.
- e3251, najbolji USB modem koji je dostupan kod nas (za 3G, posto 4G izgleda nece moci da koriste ove kartice u romingu), DC-HSDPA 42Mbps download (ako lokacija i opterecenost dozvole). Jako retko se nalazi i primetno je skuplji od e3131 obicno
- MiFi ruter-modema ima uglavnom sa operatera, poneki nisu zakljucani, uglavnom su to Huawei e5220 i e5330 (skoro identicni, nisam nasao da li imaju ikakvu bitnu razliku) i ZTE MF60.

Uzivajte :)
 
Nazad
Vrh Dno