Šta je novo?

[m:tel cg] Internet u Srbiji vise nije neogranicen: diskusija

Polu off topic pitanje:). Gde kupovati usb modeme za ove kartice? Planiram da je koristim u lapu, a ne znam da li ovi silni vip/mts/telenor/itd modemi "prihvataju" ovu karticu (mozda su locked ako ikako modemi mogu da budu?! Ima li neko iskustva?)

ja sam kupio huawei e355 za oko 2000 din na limundu

em je modem koji ubodes u usb na racunaru,em mozes da ga ubodes na struju i nakacis 5 uredjaja na njega preko wifi
 
On moze oba da podrzi?? (pretpostavljam ne u isto vreme?)
Vidim da vodi kao "Wingle", (WiFi Dongle), prvi put cujem taj izraz :) Cool stvar, ja sam se nadao da MiFi ruteri mogu tako da se nakace, kako ko zeli.
 
Korektan skroz. Odlicno je sto moze i voice (neke varijante barem?), a cak i externe antene.
Za onoliko koliko ga ima kod nas, nema neki poseban razlog za bolji modem (e3251 ce retko ko moci da iskoristi)
 
On moze oba da podrzi?? (pretpostavljam ne u isto vreme?)
Vidim da vodi kao "Wingle", (WiFi Dongle), prvi put cujem taj izraz :) Cool stvar, ja sam se nadao da MiFi ruteri mogu tako da se nakace, kako ko zeli.

probacu sutra da li moze da bude utaknut u racunar i koristi se kao modem,a da se povezem mobilnim na njega preko wifi
 
Evo mene su juce iskljuculi I zamolili za fer koriscenje pa ponovo ukljucili. Selim se trenutno I SBB net jos nije stigao pa sam nesto vise trosio net. Bila mi kartica u modemu...
 
Jel znaš na koliko je limit?
Jel ograničenje dnevno?
 
Jel znaš na koliko je limit?
Jel ograničenje dnevno?

Što se tiče mog ličnog iskustva,mesečno sam išao i do 150 GB i nisam imao nikakvo isključenje itd,a dnevno sam max trošio 5GB.Ima jedna fora pošto ja koristim preko 3G rutera a isto je tako i sa modemom direktno.Fora je u tome ako se sluša online radio itd onda sve radi extra,youtube takodje itd.Ali ako se krene u neki download tipa nešto veće,onda se na svakih tačno 15 minuta prekine konekcija,pa dodje opet za 15-30 sec toliko ruteru treba da uspostavi vezu,pa opet radi tačno 15 min,pa prekid i tako u nedogled.Ali bar mene nikada nisu isključili,upozorili itd.A nemam nešto ni potrebe puno da ga arčim,jer imam vdsl ali eto malo zatreba ponekad na laptopu i tako to.
 
Jedno pitanje? Jel neko probao da ubaci ovu karticu u tel/modem koji je zaključan za MTS? Mislim ne bi trebalo da radi, ali ovo je zemlja Srbija pa ko rekoh da pitam :).

Inače sasvim pristojno koristim ovu karticu i nikada nisam dobio upozorenje ili dnevni prekid neta.
 
Probao jedan takav modem, ne radi. MCC je drugi.
 
MTSovi modemi se lako otkljucavaju. Ali ako nije u pitanju E3251, ne isplati se mlatiti se time, kada se ispod 2000 olako nalaze otkljucani e3131 (a ima i za 1500).
 
MTSovi modemi se lako otkljucavaju. Ali ako nije u pitanju E3251, ne isplati se mlatiti se time, kada se ispod 2000 olako nalaze otkljucani e3131 (a ima i za 1500).

Ne bih to vezivao sa provajderima nego sa brend-ovima. Generalno Huawei se najlakše otključava jer ima najviše generatora/kalkulatora.

Edit: Lepo je što je E3251 42Mb ali nema realne koristi kada je max kod nas ono što i E3131 može da pruži.
 
Poslednja izmena:
Da, ali MTSovi modemi jesu Huawei :) U pravu si za brand.

Moze neko i DC-HSDPA da iskoristi. Ako nista drugo, imace bolju vezu, iako nema jaci protok mozda.
 
U maju kreće 4G mreža u Srbiji kod sva tri operatera, pa tako i kod mts-a. Baš me zanima da li će se naš neograničeni net odnositi i na 4G, ili ne... da znam da li da otkazujem adsl :D
 
Kartica nabavljena, hih... Sada jos da skrpim kintu da uplatim 29e pa da idem U intenet ;-) ;-)
 
U maju kreće 4G mreža u Srbiji kod sva tri operatera, pa tako i kod mts-a. Baš me zanima da li će se naš neograničeni net odnositi i na 4G, ili ne... da znam da li da otkazujem adsl :D
Nece, kad mtel bude počeo da pruza tu uslugu imaces... Jer trebaju 4G sim kartice a toga nema u mtel... I zadrzi se ti adsl
 
koristi li iko ovu karticu sa 3g verzijom IPada? funkcioniše li uopšte?
 
Zbog kojekakvih mogućih ograničenja na modemima. Kao plus na sve to, veze nemam sa iOSom.

Po tom pitanju nema šta da bude specifično... osim ako nije Ipad za severnu provinciju Zimbabvea :). Šalu na stranu, kartica ko kartica.... sva podešavanja za data transfer ista kao i kod ostalih provajdera širom sveta.
 
Ako imate još neki predlog šta da stavim u prvi post, pišite slobodno! ;)
:wave:

A da dopuniš prvi post sa onim standardnim stvarima kako ne bi ljudi kukali "gde ću čitam 90+ strana?".

- Setovanje APN-a, uključujući i dial string za 3g modem.
- Kodovi za proveru kredita.
- Dopuna u Panter menjačnicama plus info o min iznosu kredita kako bi funkcionisao poziv na 1600
 
Zvali su me danas iz MTEL-a da me upozore da sam juče imao potrošnju od 14GB i da pazim da ne pravim tako veliku. Nisu me isključili, već zamolili (FUP), bilo ljubazni.

Pitao sam koliko je dnevno ili nedeljno ili mesečno ograničenje, rekli su mi da nema striktno definisano po korisniku, već po ukupnoj potrošnji svih Mtel roming korisnika, koja je juče bila jako velika, tako da su zvali mnoge korisnike.

Rekli su mi takođe da sa 1-2GB na dan mogu da budem miran.
 
Nazad
Vrh Dno