Šta je novo?

[m:tel cg] Internet u Srbiji vise nije neogranicen: diskusija

Platio sam Mastercard-om dinarska sa mog tekućeg, ne sa Visa karticom za net.
Komercijalna banka ima neki 3d kod, ako se dobro sećam i taj kod služi za plaćanje preko neta.
CVV sam uneo on nije sporan.
 
Dopunasica ? :d
 
probotzor, 'ajde kada ti stigne kartica ako ti nije teško, probaj i na Tesli preko onog modema (iz tvog klipa) kako radi, pa javi utiske. Još malo je vremena ostalo pa da vidim da li i ja da uzimam karticu ili ne, jer bih je prvenstveno za net koristio na tabletu ili laptopu kada nisam kod kuće.
 
ja mislim da je jednostavnije i elegantnije napraviti wifi hotspot na telefonu pa konektovati tablet na to, nego povezivati kablom 3g modem na tablet.
 
Jeste jednostavnije ali ja je ne bih koristio kao primarnu karticu. To je idealno za one koji imaju dual sim telefon, drugo rešenje je ovako preko modema.
 
ljudi procitao sam celu temu,ali uvek neko kaze nesto razlicito
negde kazu ne mora da se registruje kartica,a neki da mora
e sad ti koji kazu da mora,opet neki kazu da moze iskljucivo uzivo,a neki da moze i preko maila

hajde ako moze neko ko je uradio to da napise lepo sta je istina

znaci:
1.kupim karticu
2.(postupak registracije) ---- treba mi tacna informacija za ovo
3.uplatim kredit preko njihovog sajta
4.posaljem poruku tiket4

i to je to?
 
^ Celokupan postupak je napisan pre 3-4 strane. Čovek je lepo napisao kako je i šta uradio.

Potrebne su mi dve m:tel SIM kartice. Nikog nisam našao da mi donese, pa da pitam ponovo u temi, možda se javi neko ko bi učinio uslugu... :)
 
da video sam
i opet ima razlicitih odgovora i postupaka

zar ne moze lepo na prvoj strani da se napise ispravan postupak koji radi?
kazem ti procitao sam celu temu i cak sam kontaktirao coveka koji je napisao kako je to uradio,ali mene brine to sto svako ima neku svoju verziju
 
Ja ti lepo napisah sve kako sam ja radio. :) A cini mi se da malko previse komplikujes... Moze se uraditi na vise nacina, zato ljudi imaju svoje verzije, tj moze se aktivirati kartica tamo (i tu opet ima vise nacina, u zavisnosti da li je kupljana anonimno na trafici il je uzeta u poslovnici na licnu kartu), a moze provereno i ovde preko maila korisnickom servisu. Posle je sve jasno za uplacivanje i aktivaciju nadam se.
 
Sad mi jasno zasto miki trazi 70e za karticu..... da pocnemo i mi da naplacujemo odgovore? :D
 
Ja ti lepo napisah sve kako sam ja radio. :) A cini mi se da malko previse komplikujes... Moze se uraditi na vise nacina, zato ljudi imaju svoje verzije, tj moze se aktivirati kartica tamo (i tu opet ima vise nacina, u zavisnosti da li je kupljana anonimno na trafici il je uzeta u poslovnici na licnu kartu), a moze provereno i ovde preko maila korisnickom servisu. Posle je sve jasno za uplacivanje i aktivaciju nadam se.

ma jasno mi je sve
samo me bune te razlicite verzije

meni je sve jasno sto si mi ti napisao u inboxu,ja cu u utorak probati sve kao sto si mi ti rekao i nadam se cu uspeti
 
Ajmo polako : ceo dan sam radio, tako da nisam mogao da odgovorim , nije da nisam hteo .

1) Zabranjeno je linkovanje i komentarisanje oglasa, bez obzira koji je razlog osim ako je ispala, ali za to postoji posebna tema
2) Unistavavate temu prepucavanjem
3) MOzete mi poslati oglas na PM, bice obrisan to vam garantujem
4) U krajnjem slucaju mozete napisatii post u "ispalama na forumu", iako nije ispala , mnogo je manje stetno nego da unistavamo temu
5)Verujem da mislite da sam pogresio i da stitim nekog, i zao mi je zbog toga, ali ne stitim nikoga osim forum i teme koje niko nece hteti ni da otvori, jer zna sta ce procitati - prepucavanje i svadju, a na vasa misljenja ne mogu da uticem
6) Nisam podelio nikakve poene, ali znajte da fore iz skolice tipa: odgovorni clanovi dobijaju poene i slicno , ne funkcionise ovde, jednosvanije je , onaj ko krsi pravila dobija poene.

Da li sada shvataš koju si grešku napravio kada si obrisao naše postove i dozvolo/zaštitio korisnika mikiPSY?

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?343793-DC-HSPA-modem&p=4022853#post4022853

Ako neko narucuje preko alija, nek naruci i meni 1. Pare sam vec odvojio. :)
 
Mozda je negde vec napisano, ali da dodam da se neko ne zezne kao ja.
Pozivi u Telekomovoj mrezi jesu besplatni ali samo prema numeraciji a ne prema stvarnoj mrezi.
Tako sam ja zvao suprugu koja je 060 ali u MTS-u (portovan broj) pa ode 40 centi :p
 
Kod mene obrnuto, žena 064 , ali u VIP , i probao , ineće... (ne možete ostvariti poziv) a imam 50 centi.
 
Kod mene obrnuto, žena 064 , ali u VIP , i probao , ineće... (ne možete ostvariti poziv) a imam 50 centi.

Ja upravo probao da zovem kuma i moze, ali sam morao da ispravim broj na +38164...
Onako (064....) me izbacilo odmah

Inace je u VIP-u, da dodam...
 
Poslednja izmena:
^ Na Mtel sajtu je kod prošle promocije pisalo da se odnosi na stvarnu numeraciju a ne na prenete brojeve u drugu mrežu. Drugim rečima, 060 broj koji je u mts mreži nikada neće moći besplatno da se pozove.
 
Kod mene obrnuto, žena 064 , ali u VIP , i probao , ineće... (ne možete ostvariti poziv) a imam 50 centi.
Meni tu poruku kaze samo ako je netacan broj (bas ono 064 umesto +38164).
Ako nema kredita, kaze "nema dovoljno...".
 
Poslednja izmena od urednika:
doneo mi drug karticu koju je pre neki dan kupio u cg,kontaktiram mtel preko maila,zovu me,ali kartice nema nigde u sistemu,tako da mora da mi uzme novu u petak :/
 
@mikiPSY

ti ne kapiraš u čemu je stvar. stvar je u tome da trebaš da ceniš kolegijalnost i od nečega što košta jedan pišljivi evro ti praviš biznis na forumu (ja kapiram da imaš jednu drugi da imaš 700 kartica ali totalno nebitno). trebao si na kp i sličnim sajtovima da ceniš i 3000 evra po kartici to nije naš problem, mi ti pričamo za benč. neko ko je u cg da pomogne onome ko je u srbiji. ovo je zajednica, pomažemo jedni drugima, meni se pokvari računar ti mi pomogneš a ne ako si jedini serviser u srbiji da mi naplatiš 500 evra popravku, ne trebaš gledati korist po forumu zato što ovo nije sajt za oglase već zajednica gde smo se svi okupili koji volimo računare i koji dosta vremena provodimo za njima. sam si upao u vodu, niko te nije gurao. možda tebi nije bitno ali stekao si lošu reputaciju među članstvom, ja da sam tako nešto uradio sam bi se povukao i tražio da mi se ugasi nalog, a ti se još sprdaš sa nama. ja uglavnom komuniciram preko pp-a i evo nekih stvari gde su mi ljudi pomogli:

- uvek sam kupovao u domaćim radnjama zato što ne volim oglase, a preko benča sam saznao za čoveka iz novog sada i sada kupujem po daleko nižoj ceni nego u radnjama,
- preko pp-a sam dobio gomilu pozivnica i isto tako sam dao gomilu pozivnica,
- preko pp-a sam dobio od više članova veliku pomoć kada se nisam snašao kako da instaliram i podesim seedbox a sada to isto znanje prenosim drugima,
- isto tako kada sam kupio NAS mnoge stvari su mi bile nejasne i tu sam dobio odgovore,
- kada sam kupovao TV dobio sam detaljno objašnjenje od P307 na šta da obratim pažnju pri kupovini,
- kada je P307 kupovao za brata ProBook ja sam da bih mu pomogao (pošto sam u tom trenutku kupio HP ProBook) testirao neke igre za njega iako nikada ne igram igre (sada sam prešao na OS X tada sam bio na W7), nije mi bilo teško da skinem, instaliram, probam, kažem mu koliko gura FPS-a itd.
- mogao bih do sutra da nabrajam kome sam sve pomogao i ko je meni pomogao na forumu od toga da se ljudi sami ponude kada mi treba neki kablić za računar i sl.

jedni drugima pomažemo/činimo usluge, bez iskorišćavanja, uvaljivanja, naplaćivanja.

hebeš karticu, do sada je nismo imali, ne bi propali ni da je nikada ne dobijemo, pričamo o gestu.

na ovom smo forumu jedni radi drugih a ne svako za sebe.
 
Poslednja izmena:
Ovde je heavy ugradjivanje manji problem od ovog diletantskog pokusaja duhovitog mudrovanja na reakcije ljudi koji su vec iziritirani jajarskim ponasanjem. Konacno odjavljivanje iz diskusije na kraju svakog posta je posebna prica.

Nego, pitah vec ali u sred diskusije sa biznismenom, kako napraviti sakrivanje odlaznog poziva. Onaj standardan USSD kod ne radi. Da li se to posebno aktivira u centrali ili sta je vec u pitanju. Cimenem s vremena na vreme drugare i brata ali hocu da sakrijem broj da me ne bi greskom nazvali iz liste poziva.
 
A da sebi zabranis dolazne pozive lakse?
 
Nazad
Vrh Dno