Šta je novo?

[m:tel cg] Internet u Srbiji vise nije neogranicen: diskusija

Kad odes u *105#, pa 1 (za NG ponude), pa pod 2 je m:Roming tiket za Srbiju do kraja 2015. IZMENJEN JE MENI DANAS. Do danas je postojao m:Roming meni odmah na *105#.

P.S. Ne znam kako da proverim da dziberi nisu zeznuli nesto i da nije aktiviran Tiket 2015 nego 2014.
Sta im znaci ta ponuda?
 
Meni je (hvala Bogu) sve OK i pod 1. imam (citiram) specijalne NG ponude: 1) 6,8e - 2015min i 2015 SMS u m:tel mrezi do kraja 2015. 2) 19e - m:roming novogodisnji tiket do kraja 2015.
A pod 2. mi je m:tel meni gde je sve ostalo kako je i bilo (m:roming -> Roming u Srbiji -> i onda ima ponude za 3, 7, 30 dana i do kraja 2015.) :guitar:
Tako da Alfa (znas da nemam nista protiv tebe) nema potrebe da ih nazivas "dziberima" i nista nisu zeznuli, vec su nam samo jos lakse omogucili da aktiviramo ponudu... :wave:
 
Poslednja izmena:
Mogu ISPATI dziberi ako sam "prerano" aktivirao tiket - ne bi bio prvi put da se tako nesto desi kod MTSa ;)
 
Zbog vas ce MTS mreza da kolabira, nemojte ljudi :smoke:
 
Ja potrosim po manje od 1GB mesecno a i toliko jedva dva meseca;)
Ali pozive.... Ispricam se kao covek:)
 
Ja sam na mtelu m:go plus tarifni paket, i ne mogu da pozovem *105#, već samo *100# da vidim koliko mi je ostalo kredita... ali ajde, sačekaću decembar, pa ću aktivirati uslugu.

Inače, s obzirom da je prepaid, roaming bi trebalo da se podrazumeva. Promocija se može aktivirati iz Srbije (aktivirao ja do kraja 2014.), čak se (koliko sam pročitao ovde) može aktivirati i kartica iz Srbije. Možda i ja pošaljem mail Suzani da me prebaci na neki klasični paket, kako bih mogao da pristupim *105# meniju.
 
I da li je moguce tu karticu ubaciti u otkljucani usb modem koji se dobija kod VIP-a, MTS-a ili Telenora?
Naravno. Sto se kupovine tice, bitno je samo da se registruje na ime u CG, moze i sa srpskom LK. Sve ostale aktivacije mogu i iz SRB, samostalno ili uz malu Suzaninu pomoc. ;)
 
Kako znati da li je otključan ili zaključan usb modem od Telenora (ubacivanjem npr. MTS kartice)?
 
Da li ima ograničenja DO KADA da se uplati? Na jednoj sam aktivirao, ubacio kod žene u Slot2, aktvirao joj 3G i rekao da zove 064 065 066 brojeve sa njega, i da sada ima beskonačan net, samo da češće kontroliše bateriju :) :)

A za ovu drugu karticu, aktivirao bih, pa nek stoji, za modem i za slučaj nužde kad "zariba" SBB ...
 
Nisam siguran jesam li razumeo - označio si elektronsku dopunu, a kažeš da si greškom išao na eketronsku dopunu? Kako je ispravno dopuniti? Dobija li se ovde 1.1x više kredita, ili preko .lv portala? Hvala

Jedno me je vodilo na NLB banku, tu nema bonusa... a drugo ostaje tu na sajtu, ova slika sa ScreenShota, tu ima bonusa...
 
Ubacio sam MTS karticu i traži mi lozinku, da li to znači da je zaključan?

screen-shot-2014-11-29-a.png
 
OK, već sam pitao na prošloj strani ali da ponovim, da li postoji mogućnost da se otključa i po kojoj ceni, ako ne postoji da idem dalje da tražim neke druge nove modeme?
 
^ Ne pise da trazi PIN. Hm. Rekao bih da je zakljucan. BTW, da li Mtel kartica ima sifru kao MTS postpejd, koja je na greb-greb plastici?
 
Poslednja izmena:
^ Skoro svaki modem moze da se otkljuca, za neke postoje kodovi na netu a za neke treba ceo dan drndanja. ;)
 
Kad odes u *105#, pa 1 (za NG ponude), pa pod 2 je m:Roming tiket za Srbiju do kraja 2015. IZMENJEN JE MENI DANAS. Do danas je postojao m:Roming meni odmah na *105#.
Јуче и данас на *105# добијам поруку да сервис тренутно није доступан. Иначе сам пре 6 дана (могуће да сам тада убацио картицу у телефон, требало би да је оставим стално укључену) добио СМС са понудом за овај неограничени пакет за 3,7 и 30 дана или до краја 2014. године. Ако картица није регистрована (ваљда није, мислим да је сестрић то купио на некој трафици) откуд онда понуда и зашто сада *105# не ради? Или сам само џабе планирао овај мени бескорисни додатак? Једино добро је што ме картице нису ништа коштале. ;)
 
Cale, ja tebe stvarno ne razumem sta trazis u ovoj temi :D
 
Išao sam na "Huawei New Algo Code Calculator v3" i ukucao broj, prihvatio je. Da li ovo znači da je otključan?

Koje parametre trebam da ukucam da bi MTS proradio da proverim da li ide download/upload?

screen-shot-2014-11-29-a.png


screen-shot-2014-11-29-a.png
 
Ima negde u temi sta se kuca za modem... treba *99# da bude pozivni broj, ostalo valjda bese isto kao i na telefonu (APN: mtelinternet, user/pass: 068)
Ovo pricam gledajuci konekciju samo, izbrisao sam programce izgleda i nemam vise ove druge detalje da vidim (osim broj koji se zove)
 
Ima negde u temi sta se kuca za modem... treba *99# da bude pozivni broj, ostalo valjda bese isto kao i na telefonu (APN: mtelinternet, user/pass: 068)
Ovo pricam gledajuci konekciju samo, izbrisao sam programce izgleda i nemam vise ove druge detalje da vidim (osim broj koji se zove)

Ti pričaš za Crnogorski Telekom, ja sam ubacio Srpsku karticu MTS :)

Po ovome odradih i konektovah se http://pedja.supurovic.net/podesavanje-huawei-e220-usb-3ggsm-modema-za-mts-telekom-srbija/ ali kaže povezan uređaj sa netom a stranice se ne otvaraju. Čega može biti problemas?

screen-shot-2014-11-29-a.png


screen-shot-2014-11-29-a.png


Hajde drugari da rešimo ovaj problem sa modemom (da rešimo pola posla) pa da jurim karticu...
 
Suzana ne radi danas :) zvali su me u roku od 5 minuta nakom što sam poslao mail, svaka im čast. Najzad sam na Hello tarifi, pa mogu da pristupim *105# meniju... mada, pade mi na pamet da sam mogao da ih zovem s obzirom da sam već imao aktiviranu roaming do kraja godine, nisam morao da pišem mail :)
 
Da bre, odlicna stvar sto je i poziv na 1600 besplatan tada :)
 
Verovatno si stavio pogresan apn. Za apn stavi mtsinternet ako si ubacio obicnu mts karticu a ne onu data karticu za net
 
(ваљда није, мислим да је сестрић то купио на некој трафици)

ne može da kupi a da ne registruje....

elem, el ima beše neki rok do kada mora? Do NG ? Ili može kad hoćeš ?
 
Nazad
Vrh Dno