Šta je novo?

[m:tel cg] Internet u Srbiji vise nije neogranicen: diskusija

Ma zašto preporučeno, pa vrednost je 1 evro? Otvore pakovanje, pošalju samo karticu u običnoj koverti (eventualno u presavijenom A4 listu papira) i stiže kao i svako najobičnije pismo.
 
Sta ce mu bilo kakve aplikacije ili zavucene stare Nokie, kad bilo koji Android vidi broj kartice ako uopste postoji zapisan? (mada ja koristim dual SIM Androide duze vreme, mozda to nije slucaj sa obicnim :D)

Odete u Settings->About->SIM Status, i ako uopste ima broj upisan na kartici, bice tu.
 
Sta ce mu bilo kakve aplikacije ili zavucene stare Nokie, kad bilo koji Android vidi broj kartice ako uopste postoji zapisan? (mada ja koristim dual SIM Androide duze vreme, mozda to nije slucaj sa obicnim :D)

Odete u Settings->About->SIM Status, i ako uopste ima broj upisan na kartici, bice tu.

rece covek da nema broja... a i da ima,cesto bude bez zadnje cifre,kao meni recimo...
 
Sta ce mu bilo kakve aplikacije ili zavucene stare Nokie, kad bilo koji Android vidi broj kartice ako uopste postoji zapisan? (mada ja koristim dual SIM Androide duze vreme, mozda to nije slucaj sa obicnim :D)

Odete u Settings->About->SIM Status, i ako uopste ima broj upisan na kartici, bice tu.

Kod mene se broj ne vidi u about, a ona aplikacija je uredno ispisala broj. Kako, zašto, nemam pojma, ali je tako. Alfa, zar ti nisi zauzet pljuvanjem po Telenoru? Ne mešaj se sad i u ovu temu :d
 
Pa ovde to i primarno radim - 2eur mesecno, flat MTS/TS pozivi i net :)
Bye, bye, Telenor zato, samo da ljudi uvide koliko je jeftinije sada tek ne koristiti Telenor :D

Inace, interesantno je to sto kazes... mislio sam da nema nista dalje od toga sto moze telefon sam da prikaze. (about, ili About->SIM Status?)
 
Zvao sam jedan po jedan pa sam saznao broj. Inace ti programcici verovali ili ne, nisu prikazivali baš zadnji broj.... :):)
 
E svasta :D
A ja se pitah odakle mi jutros propusten poziv na mTel broju :D
 
:) :) Dobro je da sam samo 10 zvao. Ladno me čovek pitao: Odakle ti ovaj broj??? :):)
 
haha, u isto vreme covek uzeo 10 brojeva za ovu svrhu, isprodavao, a mislili ljudi niko ne zna brojeve :D
Pa zar nisi mogao da prekines razgovor cim vidis da se ne javljas? :D
 
Овако сигурније, ало, да ли сам то ја? Нисам? Ајд здраво. ;)
 
Prekinuo sam ja. Zvao me je on posle. Još ću nahebati. Ko zna koga sam nazvao. Kupljen je na trafici tako da je random. :)
 
MA u većini slučajeva je neki paranoik koji živi u iluziji da niko ne može do njega .. :D :D

Slično se meni desilo, pre desetak godina, dok sam još voleo da "uklapam" brojeve, i hteo da cimenm 063 koji je isti kao moj fiksni koji sam tada imao....

I "sakrijem" se ja, #31#broj, cimenm, zvoni, i prekinem..... znači neko ima taj broj.... posle 5 sekundi zove mene taj broj .... :) :)

Ja reko, možda se nisam lepo "sakrio", probam sam sebe, na drugi broj, sakriveno ...

Probam sa tog drugog broja, opet taj, prvo sebe, sakrijem se, radi ... cimnem njega, sakriven, posle 5 sekundi zove me i na taj drugi ....

OPAAA.... Nećeš više to raditi.... :) :)

Izfleda da sam "ubo" neku facu za koga ne važi sakrivanje....


evo gde sam se zezno prošli put:

web.png


treba ovde, i dobijem ovo, a ja išao dole gde piše elektronska dopuna, i na 2 kartice po 1 EUR izgubih 20 cenata :( :(

Sad sam odradio dobro, uplatio 17 EUR, dobio 18,7, i 1 od pre, slao sam SMS , nisam onako kroz MENI, i sada imam 0,7 EUR na računu... nije mi stigla nikakva potvrda na SMS da je aktivirano, ali skinuli kredit....
 
Poslednja izmena:
I ne dolazi nikakva potvrda.
 
MA u većini slučajeva je neki paranoik koji živi u iluziji da niko ne može do njega .. :D :D

Slično se meni desilo, pre desetak godina, dok sam još voleo da "uklapam" brojeve, i hteo da cimenm 063 koji je isti kao moj fiksni koji sam tada imao....

I "sakrijem" se ja, #31#broj, cimenm, zvoni, i prekinem..... znači neko ima taj broj.... posle 5 sekundi zove mene taj broj .... :) :)

Ja reko, možda se nisam lepo "sakrio", probam sam sebe, na drugi broj, sakriveno ...

Probam sa tog drugog broja, opet taj, prvo sebe, sakrijem se, radi ... cimnem njega, sakriven, posle 5 sekundi zove me i na taj drugi ....

OPAAA.... Nećeš više to raditi.... :) :)

Izfleda da sam "ubo" neku facu za koga ne važi sakrivanje....


evo gde sam se zezno prošli put:

web.png


treba ovde, i dobijem ovo, a ja išao dole gde piše elektronska dopuna, i na 2 kartice po 1 EUR izgubih 20 cenata :( :(

Sad sam odradio dobro, uplatio 17 EUR, dobio 18,7, i 1 od pre, slao sam SMS , nisam onako kroz MENI, i sada imam 0,7 EUR na računu... nije mi stigla nikakva potvrda na SMS da je aktivirano, ali skinuli kredit....
Nisam siguran jesam li razumeo - označio si elektronsku dopunu, a kažeš da si greškom išao na eketronsku dopunu? Kako je ispravno dopuniti? Dobija li se ovde 1.1x više kredita, ili preko .lv portala? Hvala
 
Da li postoje neke naznake da će sledeće godine ponoviti ovu ponudu?
 
Samo da potvrdim, poslah poruku na 066 broj koji je prebačen na telenor, nije mi skinut kredit, ne usuđujem se da pozovem...
 
Može li neko da potvrdi kako se izvršava elektronska dopuna pute mtelovog sajta i preko kojeg sajta se dobija x1.1 na dopunu? Hvala
Na mtel.me, ides na webshop pa Elektronska dopuna, i pratis dalje.

NLB sajt je onaj link "Online dopuna i placanje racuna" dosta ispod toga, za njega ne znam uopste kako se ide :) Ja sam oba puta isao na Webshop e-Dopunu cini mi se.

Da li postoje neke naznake da će sledeće godine ponoviti ovu ponudu?
Ne, ali vec jeste produzena na sledecu godinu, ako kupis sada kartu do kraja 2014., vazice do kraja 2015 promocija. Samo prati meni na *105#, i pazi da ne pise slucajno da je do kraja 2014. tada :) Ja sam obe promo poruke dobijao i uplatio tiket kada je pisalo do kraja 2015. sto je i Suzana potvrdila da je slucaj.

Tako da, ako nesto zeza, da ima kako da se zali. 19e je inace - 17.4 je neophodno da se uplati manje koliko vec imate na racunu (17.4*1.1=19.14, sto je taman dovoljno za tiket i 0.1e preko koji su neophodni da bi mogao bilo koji poziv da se pokrene, bez obzira sto ne skida kredit za MTS brojeve :D)

Samo da potvrdim, poslah poruku na 066 broj koji je prebačen na telenor, nije mi skinut kredit, ne usuđujem se da pozovem...
Ako imas manje od 0.4EUR slobodno pozovi, nemas dovoljno da se skine ista od kredita. Ili prebaci nekome kredit, da ti ostane <0.4eur pa probaj. Ako ne moze pozvati, reci ce da nemas dovoljno kredita.
 
Ne, ali vec jeste produzena na sledecu godinu, ako kupis sada kartu do kraja 2014., vazice do kraja 2015 promocija. Samo prati meni na *105#, i pazi da ne pise slucajno da je do kraja 2014. tada :) Ja sam obe promo poruke dobijao i uplatio tiket kada je pisalo do kraja 2015. sto je i Suzana potvrdila da je slucaj.

Tako da, ako nesto zeza, da ima kako da se zali. 19e je inace - 17.4 je neophodno da se uplati manje koliko vec imate na racunu (17.4*1.1=19.14, sto je taman dovoljno za tiket i 0.1e preko koji su neophodni da bi mogao bilo koji poziv da se pokrene, bez obzira sto ne skida kredit za MTS brojeve :D)

Ako sam te dobro ukapirao, potrebno je da uplatim 19.5e i da aktiviram do kraja godine i važiće mi i sledeće?
 
Samo da potvrdim, poslah poruku na 066 broj koji je prebačen na telenor, nije mi skinut kredit, ne usuđujem se da pozovem...

Slobodno pozovi jer ti nece skinuti kredit. Zovem cesto ortaka na 064 broj, koji je prenet u vip (i jedva ceka da mu istekne ugovor da vrati broj u mts) i mtel mi ne skda ni cent! Tako da opusti se slobodno.
 
Slobodno pozovi jer ti nece skinuti kredit. Zovem cesto ortaka na 064 broj, koji je prenet u vip (i jedva ceka da mu istekne ugovor da vrati broj u mts) i mtel mi ne skda ni cent! Tako da opusti se slobodno.

keva pozvala broj koji je sa telenora prebacen u mts i skinulo joj kredit... znaci tako skida...
a nisam znao da ako je sa mts-a prebacen u drugu mrezu, da moze da se zove opusteno :)

izgleda identifikuje samo po pozivnom :D
 
keva pozvala broj koji je sa telenora prebacen u mts i skinulo joj kredit... znaci tako skida...
a nisam znao da ako je sa mts-a prebacen u drugu mrezu, da moze da se zove opusteno :)

izgleda identifikuje samo po pozivnom :D

Bitno je da zoves 064, 065, 066 (nije bitno u kojoj su mrezi). I pazi nemoj da zoves brojeve 011 sa prvom cifrom 4, jer to su brojevi od SBB-a i Orion-a.
 
Ako sam te dobro ukapirao, potrebno je da uplatim 19.5e i da aktiviram do kraja godine i važiće mi i sledeće?
Odakle ti sada 19.5? :D Rekoh 17.4 minus onoliko koliko imas kredita trenutno*0.9 (zaboravih ovo *0.9).
Primera radi, nova kartica, 1e kredit, uplati 16.5, dobices 16.5*1.1=18.15, plus onaj 1e, imaces 19.15e. Za 19e kredita aktiviras Tiket, a ostane ti 0.15e. To je taman dovoljno (neophodno je da ima 0.1e na racunu da moze bilo koji poziv da se obavi, a vise ako se zovu druge mreze naravno - iako se taj kredit ne skida kada se zovu MTS/TS/mTel brojevi)

Ako imate 0e na racunu, uplatite 17.4e ravno, imacete 19.14eur posto se dobija 10% vise elektronskom doplatom.

keva pozvala broj koji je sa telenora prebacen u mts i skinulo joj kredit... znaci tako skida...
izgleda identifikuje samo po pozivnom :D
Super onda! Mozda je tako i planirano, da ne bi sistem morao bilo sta da ispistuje osim pozivanog broja, a ionako ako je broj prenet u drugu mrezu ne ide sve kroz nju, vec valjda kroz primarnu mrezu dobrim delom... (ovo je neko pomenuo u temi o MNP, ali nisam ispratio detalje, tj. nisu dati)
 
Još jednom da mi potvrdite može preko mejla da se aktivira nova kartica?
 
Znate li nekoga ko bi bio u stanju da mi doturi dve ovakve aktivirane kartice na kucnu adresu ?
Bez nekog heavy ugradjivanja ;)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno