Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

u kojoj si banci? meni npr na intezi, kad mi odobre dispjut i vrate novac, legne kesh tj poveca mi se devizno stanje, ali nikako ne mogu da provalim u onim promenama kad se tacno desilo... samo vidim da imam vise novca i vise puta mi se ista stvar desavala, bas ne mogu da ispratim kad sta i kako... to je totalno konfuzno odradjeno na intezinom e-bankingu
u intezi imam racun...isti mi je racun kao i pre...u intezi kazu da nista nije leglo...a proslo je 10 dana vise :;/
 
Jeste malo konfuzno, refund knjize pod istim datumom kao i kad si i platio

taj fazon... desava mi se da mi stigne mejl da mi je odobren rifaund, i onda pogledam stanje odmah na e-bankingu i nsita ne diram nekoliko dana i onda se samo poveca cifra na deviznom, sreca pa su mali iznosi, pa odokativno gledam koliko mi je porastao saldo. a to po pracenju promena ne bih nikada skontao kad je, sta i koliko... hvala za tip, nisam imao pojma da ga tako knjize, sto je totalna retardacija...
@dvejn vejd eto Dejan. je malo pojasnio pa proveri lepo ako znas koliko si novca imao zadnji put :D
 
Meni posle odobrenja refund-a deset dana nije uplaćen novac. Odem do Intese pitam jel nešto stopirano, uplaćivano.. kažu nije ništa. Zatvorim vrata, izađem iz banke i uzmem telefon, odem na net i pogledam novac istog momenta uplaćen. Vrlo verovatno da banka nešto zakoči. Preporuka idi do banke.
 
Ovaj drugi status posiljke znaci da je stigla u Srbiju ?

09.10.2014 22:07:00 CN - 510010
15.10.2014 16:39:00 CN - CNBJSA Otprema
 
Jel moze neko malo da mi pojasni oko naplacivanja carine, PDV, itd...Dakle narucio bi neku odecu i neki kineski smartphone pa me zanima sta me ceka od placanja sto se tice ovih nasih olosa i da li ima neke razlike ako narucujem tehniku ili odecu to jes da li ima nekakvo kategorisanje?

Hvala!
 
Ako stvar vredi manje od 50 evra placas pdv 20% a ako vredi preko 50 placas pdv 20% + carinu 10%.
 
Prvo pa baksuz :( stigao bezicni mis iz kine, bez usb prijemnika.... Paket je na sebi imao rupu velicine prsta... U sustini mi je mis neupotrebljiv. Da li imam pravo na dispute?

Edit: Corav covek, spakovali ga kod baterije :)
 
Poslednja izmena:
Ovo je još uvek na carini ili?

0f2b1f6a41f82cd1bb0684c7c18ed6c3.png
 
Tek sad je na carini, tj od petka ali vikend je neradan, ako je nesto sitno mozda ce ti sutra pisati da je danas poslato u tvoj grad/mesto, ako nije pisace isto tako samo novi datum.
 
Aha, u pitanju su neke patike, vrednost oko 35€. Ni danas se ništa nije izmenilo od petka.
 
Vidim da je kod nekih vreme isporuke do 23 dana a kod nekih 60. Da li to znaci da bi trebalo stici za 23 dana? Isti artikal od razlicitih prodavaca.
 
Ne, to znaci da ce ti ako ne stigne za 23 dana vratiti pare, a kod drugih znaci da ce ti vratiti ako ne stigne za 60 dana...
 
11.11 Ce najverovatnije biti rasprodaja na Aliju (ona njihova godisnja i tradicionalna).

Zanima me jel zna neko da li ce ove godine, kao i tokom rasprodaje u avgustu biti nekih igrica za kupone i slicno ? Odlazem kupovinu nekih stvarcica koje inace nisu previse skupe, jer racunam mozda bude dobar popust opet, a nije mi hitno..
 
E52NwAj.jpg


Sta raditi u ovom slučaju? Cekati jos ili zvati carinu?
 
Isto ti dodje reći će ti da je gužva i da ćeš doći na red.
 
Cekati jos, i ja sam zvao ali danas rade primljene 14.10. sto znaci da ce tek u ponedeljak-utorak raditi 17.10. tako da...
 
Poslednja izmena:
Meni danas stize JiayuF1 za kevu a drugarov Coolpad opet ostao na carini iako stigli istog dana i do sada su uvek imali iste statuse.
 
nije to nista cudno, i meni se to desavalo, takodje evo i sad kolega forumas kaze rade pakete pristigle 14og a moj stigao 12og i jos nije obradjen... nije ni njima tamo lako xD
 
To je neka okvirna procena i mislim da sortiraju manje pakete da idu prvi pa vece kad potkace, jer ja sam upravo dobio kutiju solidne velicine, recimo malo vecu od tostera, dok su neki postavljali statuse gde im je jos juce ili prekjuce isporuceno a svima nam paketi stigli u 11200 carinsku postu 11.10!!
 
Meni jedan kačket stigao 15-og, a ove patike odma sutra dan 16-og i njih sada bog zaboravio :)

Evo za kačket:

52cf9e28b02739a6ee409d9dbb420930.png
 
E52NwAj.jpg


Sta raditi u ovom slučaju? Cekati jos ili zvati carinu?
cekaj jos...pa meni nekad znaju posiljke da budu po mesec dana na carini i da se vuku...jednom sam cekao neke kablove 26 dana se vrtelo kod nas
i to je okej vreme...a tek ovo tvoje od 6 dana :D
 
Hahaha jbm ti državu :) Ajde javljam kada se bude promenilo stanje. :)
 
evo opet mi se to desilo, ali kao sto rekoh, nista me ne iznenadjuje, 2 paketa velicine tostera stigli istog dana [12.10.], jedan obradjen a drugi nije...
 
Za sest dana istice zastita koja je vec produzena, paket je porucen 25.8. status posiljke je 2014.09.28 15:20 (GMT-7): Departure from outward office of exchange. Da li da danas otvaram otvorim dispute. Kinez tri dana nije odgovorio na poruke.
 
Jesi proverio preko postinog trakera da vidis da li je paket uopste stigao u Srbiju?
 
Nije stigao u Srbiju
Noname8.jpg
 
Meni paket uopste nece da se pojavi na trakeru ako nije stigao u Srb. Tako da ne kapiram sta se ovde jos tebe desava. Jesi probao da pozoves postu i da pitas o cemu se radi?
 
Nisam zvao, vidim da po ovome jos nije stigao u Srbiju. Koju postu da zovem, jel imaju bolju pretragu od ove na sajtu?
 
Nazad
Vrh Dno