Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Od subote ih čeka desetak dana pijančenja. I kinezi imaju dušu.
 
Дошао ми ugreen кабл после 12-13 дана. Пише да шаљу из Аустрије.. Као што је и за aukey пуњач писало да шаљу из Шведске..
По ampere програму пуни истом јачином као кабл што сам добио уз пуњач, што значи врло добро.. 3м је и огроман је, врло сам задовољан израдом и дужином, баш лепо легне у рупу са обе стране...

Едит: Таман ми целу собу покрива... :D
 
Poslednja izmena:
Брате, кабал је огроман.. Нисам се надао да је оволики, али боље, задовољан сам врло.
 
Salim se druze. Naravno znaci ima tvoju preporuku kabl?
Zato sto cu i ja morati da ga uzmem ako je dobar.
 
Da li je neko kupovao "originalne" baterije za telefon, konkretno za galaxy s3 sam nasao jednu ponudu ali po komentarima ne mogu da zakljucim jer original ili nije ?
 
Nije.. Ne postoje org baterije za poznate brendove na aliju. Za kineske marke mozda..
 
Da li je neko kupovao "originalne" baterije za telefon, konkretno za galaxy s3 sam nasao jednu ponudu ali po komentarima ne mogu da zakljucim jer original ili nije ?

Nemora da bude org. da bi bila kvalitetna,ja uzimao pre 2 god za s3 i bila je bolja od org. ;)
 
Poslednja izmena:
Salim se druze. Naravno znaci ima tvoju preporuku kabl?
Zato sto cu i ja morati da ga uzmem ako je dobar.
Да, сваку препоруку.. И паковање је било добро, брзо је стигао пакет..
 
Nemora da bude org. da bi bila kvalitetna,ja uzimao pre 2 god za s3 i bila je bolja od org. ;)
Ovde je u ProMobiju 2500 originalna, ali mi je jedna crkla posle godinu dana isto kod njih kupljena, samo odjednom nije htela ni da se puni ni da se ukljuci. Mislis da je narucim? :)
 
To ti je odlika losih (kvalitetom) baterija ili kontrolera na njoj u 95% slucajeva. Previse se isprazni i nema punjenja.
 
Дошао ми ugreen кабл после 12-13 дана. Пише да шаљу из Аустрије.. Као што је и за aukey пуњач писало да шаљу из Шведске..
По ampere програму пуни истом јачином као кабл што сам добио уз пуњач, што значи врло добро.. 3м је и огроман је, врло сам задовољан израдом и дужином, баш лепо легне у рупу са обе стране...

Едит: Таман ми целу собу покрива... :D
Da se i ja javim, stigao kabl posle 13 dana.
 
Fin, debeo kabl, onaj sivi deo deluje da je od metala, ohladi se dosta, jedino plastika do tog metala ima negde grublje ivice. Lepo puni. Evo slika (na brzinu uslikan pa su očajne):

uploadfromtaptalk1454712550824.jpg
uploadfromtaptalk1454712557769.jpg
 
Јел то исто black верзија? Ја сам тамо штиклирао black и овакав као твој ми је дошао.
 
Da, to im je black verzija. Mislio sam prvo da se vodi kao silver ali onda sam prelistao komentare. Silver im je beo kabl a black je ovaj crni sa sivim portovima.
 
Meni je mozda malo "plastican" nije bas savitljiv, stoji stalno u punjacu i kada ga izvucem nece da se ispravi vec ostane onako kako je savijan, al' opet, nista strasno...:) Sledeci put cu uzeti one u boji da vidim kakvi su...:)
 
Е да, какви ли су они у боји исто од њих? Ако су овог квалитета израде и пуњења онда одлично! И ја бих узео..
 
Pokusao sam i ne ide mi citanje 136 strana :)

Daj recite do koje vrednosti mogu da racunam bez carine i PDVa? (One gluposti od 300din kad otvore i vrate ne racun, nego pravu carinu 20+21%)

Hvala...
 
Do 20 evra po zakonu SNS nema PDV i carine.
Ostalo je lutrija sve zavisi od carine do carine.
Preko 50 evra ide i PDV i carina.
Na male pakete uvek cimaj prodavce da stave manju cenu.
 
Od kad vazi ovo da do 20eur nema ni PDV posto nesto ne vidim da se primenjuje... :)
 
Od kad je tako veliki vođa rekao, pre neke 2 godine. Po prilično se drže toga u BG carini
 
Gluposti. Naplaćuju uredno pdv na pošiljke manje vrednosti. Nema šta niko da kaže ili ne kaže, ili da se nešto malo ili više primenjuje. Jedino zakon može da reguliše takve stvari a nakon toga sprovodjenje ili nesprovodjenje istog.
 
Nema pravila. Sve zavisi i od carinika koji ti carini, a verujem i od njegovog raspolozenja u tom trenutku i obima posla. Ako ga mrzi da trazi po netu cenu toga sto si porucio, on ce sam da ti ga ocarini po nekoj ceni koju je on u glavi zamislio i to je to. Ako je neki pedantan i hoce da nadje pravu cenu ili je dobio nalog da ovaj mesec gradjani moraju malo vise da se oderu, onda ce da carini po realnoj vrednosti. Do sada nisam imao slucaj da su mi carinili bilo sta sto ima manju vrednost od 10$. Ili sam kupovao neke sitnice do te vrednosti ili telefone preko 70€, tako da za nesto sto kosta tipa 20 30€ nisam merodovan.
 
Био је случај овде да дечку нису оцаринили фон од 120+€.. Значи динар није дао ван Алија. Тако да баш нема правила..
 
Био је случај овде да дечку нису оцаринили фон од 120+€.. Значи динар није дао ван Алија. Тако да баш нема правила..

2 letve(x500,x600)...x500 carina ukupno sa onih 145din je bila 3770din,x600 0 dinara.
 
Nazad
Vrh Dno