Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Uzgred, da li je neko još naručivao 3D naočare sa Alija? Ja sam naručio nekoliko komada, one što su manje od 1€, ali video sam da kod nas u prodavnicama isto ima 3D naočara po znatno višoj ceni (bar 750 dinara, tj. 4 kom. za oko 3.000, to je najpovoljnije što sam video). Jel ima neke razlike između ovih sa Alija i tih u prodavnicama? Nekako mi nema smisla da bude neka razlika, i jedno i drugo je plastika u određenoj boji... Pre svega mislim da razliku u tome što se vidi kad se gleda 3D film sa jednima i sa drugima? Ovo kod nas je svakako preskupo, ali me zanima. :)
 
Pozdrav drugari,

Ako moze pomoc nov sam u svemu ovome.

Koliko vidim Aliexpress ne prima placanja paypalom.

Imam karticu Visa electron Banca intese, a na paypalu imam neke evre.

Kako da izvedem kupovinu, da sa paypala povucem na svoj racun te evre, a na aliexpresu ukucam samo broj kartice?

Ne znam da li ce to funkcionisati s obzirom da se na aliju placa u dolarima...
Pre kupovine pogledaj u onoj gornjoj liniji, možeš da odabereš u kojom bi valutom da plaćaš, pa tu možeš odabrati evro. I mislim da kad ukucaš sve što si rekao kasnije (broj kartice i tako to sve), onda ti se automatski skine evro sa računa, a ne dinari. Tako kod mene funkcioniše.
 
Pre kupovine pogledaj u onoj gornjoj liniji, možeš da odabereš u kojom bi valutom da plaćaš, pa tu možeš odabrati evro. I mislim da kad ukucaš sve što si rekao kasnije (broj kartice i tako to sve), onda ti se automatski skine evro sa računa, a ne dinari. Tako kod mene funkcioniše.

Da, ima da se izabere evro i i sada su cene sve prikazane u evrima. Otisao ja lepo na paypal da povucem novac nazad na racun kako bih onda platio na aliju ovo, kad ono FEE za povlacenje novca 4evra, mnogo bre majku mu sobzirom da hocu da povucem 15evra sa paypala :)
 
Da li je neko mozda porucivao navigacije za Alija? Vidim ima 7" za 40ak evra....
 
Da, ima da se izabere evro i i sada su cene sve prikazane u evrima. Otisao ja lepo na paypal da povucem novac nazad na racun kako bih onda platio na aliju ovo, kad ono FEE za povlacenje novca 4evra, mnogo bre majku mu sobzirom da hocu da povucem 15evra sa paypala :)
Uvek biraj placanje u USD na Ali-u! (kako god placao, kostace te vise ako biras EUR, Ali sam poveca cene da bi se zastitio od kursnih razlika)
 
Uvek biraj placanje u USD na Ali-u! (kako god placao, kostace te vise ako biras EUR, Ali sam poveca cene da bi se zastitio od kursnih razlika)

Vidi, stvarno... Probao da ubodem neku glupost za probu, ubo nesto od 129,99 dolara. Uradim sam konverzije kao u banci (prodam dolar, kupim evro), i dobijem 111,079 evra, a na Aliju kaze 118,43 evra... Razlika 6-7%. :)
 
Nakon 2 mjeseca nije mi stigla biciklistička vjetrovka iz Kine. Otvorio sam "dispute" i sad mi piše ovo:


Status:
Dispute Escalated - Processing

Reminder:
Because your order was sent by AliExpress Shipping, your refund request will be automatically handled by us instead of the seller.
Please select if would like to 'Accept' the proposal we provided, or if you prefer to 'Upload Evidence' of the product to support your case. Please note that if this request is determined to be unrelated to logistics, we will hand over the refund request to the seller. For more information, please check the 'AliExpress' Judgment Details' or your email inbox.



Šta ovo znači?
 
Ljudi,ako zelim iz iste radnje da porucim 2 razlicita proizvoda,jel to mogu izvesti sve u jednoj porudzbini ili moram svaku posebno praviti?
Npr.Ocu da porucim 5 istih jacih sijalica i 2 malo slabije.
I ako moze,kako?

Послато са KIW-L21 уз помоћ Тапатока
 
Dodas ih u basket i checkout radis za sve.
Ali salju se nezavisno.
 
Nakon 2 mjeseca nije mi stigla biciklistička vjetrovka iz Kine. Otvorio sam "dispute" i sad mi piše ovo:


Status:
Dispute Escalated - Processing

Reminder:
Because your order was sent by AliExpress Shipping, your refund request will be automatically handled by us instead of the seller.
Please select if would like to 'Accept' the proposal we provided, or if you prefer to 'Upload Evidence' of the product to support your case. Please note that if this request is determined to be unrelated to logistics, we will hand over the refund request to the seller. For more information, please check the 'AliExpress' Judgment Details' or your email inbox.



Šta ovo znači?

prevod je .... posto je poslato preko Aliexpress shipinga ... oni ce raditi dispute umesto prodavca. Mole te da prihvatios o na Accept ako ti odgovara, ili da upload evidence ili ti uploadujes dokaze problema koji bi podrzali tvoju primedbu na proizvod. Ako zakljuce da nije do logistike slanja .... prebacice dispute na prodavca.

Znaci u zavisnosti ste je problem resice ili oni ili prodavac.
 
Dodas ih u basket i checkout radis za sve.
Ali salju se nezavisno.

Nema veze sto se salju nezavisno,nego jel ce biti na istom "racunu" ili ce praviti 2 odvojena?
Jer narucujem vise njih razlicitih i hteo bi da isti racun bude kako bi iskoristio i one kupone sa popustima.
Ako mi za sve to odvoje i naprave svaki posebno racun onda necu moci kupone korisititi jer necu zadovoljiti minimalnu kvotu para
 
Poslednja izmena:
Isti racun ali ako je kupon za prodavnicu nece ti nista znaciti.
Probaj. Ako nije dovoljno nece ti dati da ostane voucher pa mozed da ne kupis :)
 
Isti racun ali ako je kupon za prodavnicu nece ti nista znaciti.
Probaj. Ako nije dovoljno nece ti dati da ostane voucher pa mozed da ne kupis :)

To je ono cudo na svakih sat sto daju sa novcicima. Uzimam te neke potrepstine i vrednost im prelazi 25 dolara,tako da sam menjao novcice za ono od 3 dolara manje i sa onom tvojoj forom da izaberem dolare moze se ustedeti oko 5 dolarcica ;)

Samo sto izgleda ne moze da se iskoristi taj kupon ako se ide ovako preko korpe sa vise proizvoda :(

Moja greska,ipak moze :D
 
Poslednja izmena:
Kupio sam dva Vernee Thor telefona, i stigli su pre mozda 3 nedelje. Jedan od ta dva telefona se pokvario. Rekao sam im da telefon uopste ne reaguje, ali ipak su mi predlozili da probam SP Flash Tool. Naravno, to nije uspelo. Nakon toga su mi rekli da im posaljem telefon, i da ce ga poslati na popravku. Dali su mi njihovu adresu, ali napomenuli su da ako posaljem Express nacinom, da nece preuzeti. Dal im to znaci da ne saljem preko PostExpress-a, ili da ne saljem preko FedEx-a, DHL-a... Da li hoce da im saljem putem vrednosne posiljke?
Ovako je glasila njihova poruka:
"please only post mail, if you use express shipping way, we won't sign parcel, thanks"
 
Poslednja izmena:
Posaljes im obicnu pismonosnu posiljku sa pracenjem.
 
Da li mi je Visa Virtuon kartica dobra za kupovinu na Aliexpress-u?
Koja valuta je najisplativija?
 
Dobra je svaka na kojoj ima kesa.
Najbolje u originalnoj valuti kupovati tj. $$$$
 
Imam par kartica koje omogucavaju 3% popusta (cashback) pri svakoj kupovini na Aliexpresu, pa kome treba nek se javi na PM. Kartice su besplatne, naravno.
 
RF kartice nisu dobre za placanje van zemlje, jer uvek imaju proviziju (izuzetak su valjda MC debitne i transakcije u evrima)
 
Nije mi stigao jedan artikl nakon 2 mjeseca, pa sam otvorio dispute i tražio refund. Nakon nekoliko dana pregovora, vraćen mi je sav novac. I taman kad mi je lova legla nazad na račun, ovaj artikl je stigao.

Šta mi je sada činiti? Kako da platim to kad je moja narudžba završena i nemam opciju da potvrdim da je artikl stigao?
 
Objasnis prodavcu da je stiglo, porucis ponovo i platis, on ti "kao" posalje, i ti posle potvrdis da si dobio paket...:)
 
Poslednja izmena:
Сури ако хоћеш да будеш поштен, јави кинезу да си примио производ и да хоћеш да му платиш. Даће ти PayPal мејл адресу и ти му уплати, али без трошкова слања.
 
Postavio sam ovo u temi o osvetljenju ali da bacim i ovde komentar:
http://www.aliexpress.com/item/Newe...mp-AC220V-7W-12W-15W-18W-20W/32533444556.html
Elaine Musty prodavac, fenomenalno su se pokazale sijalice, a i prodavac je stvarno dobar, preko 150$ sam vec porucio od njih, stvarno je super proslo i zadovoljan sam.

Imate i komentar na tip sijalica ovde:
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?222346-Osvetljenje-sobe&p=4768387&viewfull=1#post4768387

Link nije nikakav referal, vec direktan, da se razumemo :)
 
Koliko si poručivao u jednoj turi i kako si prošao sa našom carinom?

sent from SM-G900F
 
Nazad
Vrh Dno