Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Da cekas 1.11

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Ovako narucio sam 08.09 ekran za s4 ali sam slucajno cancelovao order prva narudzbina :( pise da je refunded ali do danas pare su rezervisane na intesinoj internet kartici. koga cimati da pozure malo da bi opet narucio.

Capture.JPG
 
malo malo pa neko "slučajno canceluje order"....kako to uspevate?
 
malo malo pa neko "slučajno canceluje order"....kako to uspevate?
Prva kupovina umesto add to cart ja narucivao kad sam isao u orders video da ima 5 porudzbina i greskom izbrisao i pravu i ostale.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Ovako narucio sam 08.09 ekran za s4 ali sam slucajno cancelovao order prva narudzbina :( pise da je refunded ali do danas pare su rezervisane na intesinoj internet kartici. koga cimati da pozure malo da bi opet narucio.
Zovi banku i objasni, ali stvarno je Intesa pocela mnogo duze da drzi rezervacije... mene ne pogadja jer koristim MC kreditnu, ali pocelo je da me nervira, posto sam septembra imao 3 neke stvari koje su samo rezervacije bile (probao sam Steam da li moze za nekoga da radi, i slicno, nista od toga se ne naplacuje)

hvala, dakle od 1.11. ako ne stigne ( a msm da je mala sansa ) da idem na dispute ??? hvalaaaa:wall::wall::wall:
Meni je paket poslat krajem septembra iz Kine, preko 12 dana se setao u Kini! 29. je bio prvi status, jos 10. oktobra je tek bio onaj zadnji "Beijing airport and left" sto je status kada najzad izadje paket iz Kine (a obicno to traje 3-4 dana max.).
Vec je kod nas na carini 14. bio!
 
Zovi banku i objasni, ali stvarno je Intesa pocela mnogo duze da drzi rezervacije... mene ne pogadja jer koristim MC kreditnu, ali pocelo je da me nervira, posto sam septembra imao 3 neke stvari koje su samo rezervacije bile (probao sam Steam da li moze za nekoga da radi, i slicno, nista od toga se ne naplacuje)


Meni je paket poslat krajem septembra iz Kine, preko 12 dana se setao u Kini! 29. je bio prvi status, jos 10. oktobra je tek bio onaj zadnji "Beijing airport and left" sto je status kada najzad izadje paket iz Kine (a obicno to traje 3-4 dana max.).
Vec je kod nas na carini 14. bio!

pa da, ali ja nemam tracking number, krastavac, ma tesko da ce stici kad je evo danas 44. dan...
 
Jos davno je pominjano al od skora je pocelo i meni da se desava stvar sa search opcijama tj da se dobijaju potpuno glupi rezultati pretrage. Ako se ukuca jasan pojam ma sta odabrao (sort by oreder, newest, seller ratings), rezultati su potpuno netacni dok sa telefona radi savrseno, tj sa njihove mobilne aplikacije...
 
kao da je manje robe i prodavaca na aliju? za mnoge stvari, kojih je ranije bilo na bezbroj strana, sada mi u pretraživanju da svega njih par na jednoj strani...da li je to povezano sa nekim novim i lošijim algoritmom za pretraživanje, ili se zaista smanjuje broj prodavaca, ne znam...
 
pa da, ali ja nemam tracking number, krastavac, ma tesko da ce stici kad je evo danas 44. dan...
Strpi se, meni su neke stvari stigle posle 2-3 meseca. Cak su mi isti dan stigla dva para slusalica sa ibuygou, "izgubljene" (3 meseca posle slanja) i nove za dz (mesec dana od slanja al sam taj put platila broj za pracenje). dal nasi negde zagube na carini.... ko ce ga znati
 
Strpi se, meni su neke stvari stigle posle 2-3 meseca. Cak su mi isti dan stigla dva para slusalica sa ibuygou, "izgubljene" (3 meseca posle slanja) i nove za dz (mesec dana od slanja al sam taj put platila broj za pracenje). dal nasi negde zagube na carini.... ko ce ga znati

ma nije problem da se strpim, nego ne znam do kada imam pravo na povracaj novca ??? a mogu ja cekati i 3 meseca jos...
 
Ne prolazi mi kupovina intesa internet karticom, artikal je 4.5usd, na karticu prebačeno 6eur i kaže nema dovoljno sredstava.
 
Zamisli.... jos kad bi to neko objasnio u FAQ-u, u prvom postu teme za online placanja karticama :)
 
Čitam danas u novinama, do kraja godine direktna avio linija za Kinu. Sigurno će i pošiljke brže stizati.
 
Može li preporuka za provereni iPhone lighting kabl, poželjno da je makar malo duži od standardnog (valjda je to 1m?!?)? Ne mora Ali, može i kod nekog KP prodavca.
 
Ma kakvi, imate li vi predstavu koliko bi to bilo letova do Srbije samo, a tek do Nemacke recimo?

Ti letovi su samo za expresne posiljke mozda, nista vise. Imako mi i liniju do Londona, i to puno njih, ali opet nista iz Engleske ne ide direktno u Srbiju, vec preko Nemacke.
 
Na sajtu aerodroma pise da imamo 7 redovnih kargo linija. Danas dolaze 4 kargo aviona, a sutra 6


f91dc3edbb574b518141abcb8bec5f51.png

9509b6faaff141f683011e9ddd723cc0.png
 
Pa nista od toga nije iz Londona. Interesantno da ima iz Kelna.
 
Primio sam pošljiku. Potvrdio na Aliju. Ispostavilo se ubrzo da ne radi kako treba. Otvorio sam dispute sa video dokazom. Biće šta bude...
Da li mogu da smanjim ocenu prlikom dopune komentara? Rekao sam prodavcu o problemu, ali mi je poručio "Have a nice day!" Nekako izaziva da dobije "Hasta la vista baby!"... :D
 
Poslednja izmena:
Ne mozes da smanjis postojecu, mozes samo dodati feedback.
Ja nikada ne dajem ocenu dok ne potvrdim da sve radi.

Cak i Ellaine-i, od koje sam za skoro 500$ vec porucio :)
 
Šteta. Pa desi se da nešto danas radi kako treba, a sutra ne... ;)
 
A, to da. Ja mislio dao si feedback pre nego si isprobao.
 
Pisah juče kako mi se na moju primedbu da uređaj ne radi kako treba posle moje već date pozitivne ocene i sa obaveštavanjem da ću morati otvoriti raspravu, Kinez ladno odgovorio "Imaj lep dan!" Nasmejao mi se u lice. Meni je simpatično da vidim iste osobine samouverenih prevaranata bez obzira kom narodu pripadaju i gde god se nalaze. :)
Naravno posle ovakvog njihovog ponašanja nije me mrzelo da napravim video holivudske C produkcije u kome je teško pobiti dokaz. A evo danas počinje sa "Dear..." i moli me da otkažem raspravu i da će potom, ali pazi tek posle mog odustajanja, "njihovi inžinjeri poslati meni video kako da popravim".
Ne znam da li je svestan da je upravo priznao da je u kvaru, pošto je kroz par poruka tvrdio da nije. Ali znam da od zatvaranja rasprave nema ništa.
Nego sada hipotetički pitam nekoga ako zna. Da li bi zataranjem rasprave, koju nikako ne nameravam uraditi, postajala mogućnost još neke? Pitam za neko buduće vreme. Ako je neko imao takvo iskustvo.
 

Prilozi

  • dddd.png
    dddd.png
    13.4 KB · Pregleda: 155
Poslednja izmena:
Da li bi zataranjem rasprave, koju nikako ne nameravam uraditi, postajala mogućnost još neke? Pitam za neko buduće vreme. Ako je neko imao takvo iskustvo.

Koliko ja znam - nije moguće i to je navlačenje. Već si sam iskusno (jer is pretpostavljam odrastao na ovim prostorima) prepoznao prevaranta, sada čekaj da se AliExpress umeša.
Meni su do sada sudili sve u korist osim jednom kada sam dobio sintetičku majicu sa etiketom na kojoj piše 100% pamuk, tada su iz nekog samo njima poznatog razloga doneli presudu da mi se vrati samo 25% sume.
I pored toga mi je taj AliExpress odlična zaštita, i gotovo samo zbog toga gledam da kada pazarim nešto kinesko, to bude sa Ali-ja a ne sa eBay-a, Amazona ili Gearbest-a...
 
SuperStarr, to sam i mislio. Kad staviš tačku - to je to. A što se tiše ovih sajtova koje si naveo, sa Amazona sam kupovao dosta i stožiji su od Alija ako je kupac oštećen. Mislim na treću stranu, tj. ove koji prodaju preko njih. Bez obzira odakle su.
 
Preporuka za bezicnog misa i tastaturu na Aliju?

Sent from my Le X620 using Tapatalk
 
Ne znam sta li se desava sa ovim indijancima sa alija u poslednje vreme,kupio sam telefon ovaj jedan mi javlja nema na stanju,a napisao da ima,vratise mi pare posle nedelju dana,kupim od drugog isti telefon ovaj mi stavio 40 dana da sipuje hahahaha i ne javlja se na poruke,razmisljam da otkazem i drugog,jel neko ceko 40 dana na sipovanje do sad,meni se ovo desava prvi put hahahahha,dal da ga cekam ili da cancel udarim,ne javlja se na poruke ima 4,5 dana,a vidim da ima 20 000 ocena,97 procenata
 
40 dana dok posalje, ili 40 dana da stigne? Ovo drugo nemas izbora nekog, ako si vec porucio, tj. vec si znao.
40 dana da posalje samo, to je bezobrazluk...
 
pisalo je i meni za nešto da ima rok još 48 dana da pošalje, ali je ipak poslato posle nekoliko dana...kao i uvek na aliju, strpljenje je majka :)
 
Nazad
Vrh Dno