Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

sat- jedan mi je stigao samo u kesici,u pismu-ništa nije carinjeno. Drugi Casio od 43€-stigao sa orginal kutijom-carina 800din

Sent from my B1-730HD using Tapatalk
 
5-6 rucnih satova sam narucio ni na jedan nisam platio nista, cak ni na smartwatch placen 35$ nisam imao dodatne troskove... Mislim da satovi opusteno prolaze bez pdv-a

Послато са Redmi Note 3 уз помоћ Тапатока
Zavisi od carine. Zato naša NS Carina meni lupila PDV i na futrolu za mobilni.. Satove su mi procenjivali uglavnom na 10ak dolara koliko su i bili plaćeni.

Poslato sa Xperia Z2 pomoću Tapatalk-a
 
Sve je to lutrija i sreca sa carinom, prolazile su ljudima mnogi skuplje stvari bez carine a ne obicni satovi... Na Bg carini dosta prolazi ali zato Ns i Nis nadoknade sve.

Послато са Redmi Note 3 уз помоћ Тапатока
 
Баш тако, ја сам другару наручио неки USB од 110 динара а царина наплатила 23 динара ПДВ и 145 динара преглед. Нишка царина.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
 
Ja sam kupio 2x4gb ddr2 Kingston za amd i rade normalno na 800mhz, dual-channel.
 
Zar je ovde takva nestasica memorije kad trazite sumnjive memorije iz kine?
 
Ддр2 јесте, 2гб кошта 3600 динара нова, па ти види [emoji1] ја сам узео 2 од 4гб за укупно 2500 динара ако се добро сећам.
 
Poslednja izmena:
Ддр2 јесте, 2гб кошта 3600 динара нова, па ти види [emoji1] ја сам узео 2 од 4гб за укупно 2500 динара ако се добро сећам.

Ne valja ti poredjenje, tu polovni kinesku memoriju imas na limundu na kile... mislim da je cena slicna, naravno za AMD ide samo ta jeftina
 
Sve je to lutrija i sreca sa carinom, prolazile su ljudima mnogi skuplje stvari bez carine a ne obicni satovi... Na Bg carini dosta prolazi ali zato Ns i Nis nadoknade sve.

Meni su od nekih 30ak paketa sa AE do sada samo na jedan naplatili PDV bez carine (našli tačnu cenu iako je pisalo gift) i ~100 din pregled (za neke Google Cardboard naočare sa BT mišem).

Sve ostalo je stizalo bez ikakvih taksi, čak i neke veće stvari (tipa tastatura za Asus 15.6" laptop i sl.) mada su sve uglavnom stvari manje vrednosti, uglavnom 5 do 35€. Bg carina.
 
Poslednja izmena:
Ne valja ti poredjenje, tu polovni kinesku memoriju imas na limundu na kile... mislim da je cena slicna, naravno za AMD ide samo ta jeftina
Па да, АМД имам, мени је овако тад било најисплатљивије, сад не знам каква је ситуација.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
 
Stigle su mi juče i danas neke majice iz Singapura, iz dvije različite radnje. Potvrdio sam prispijeće pošiljke, napisao da sam zadovoljan... dao im sve po 5 zvjezdica, međutim na feedbacku se ne vidi to što sam im ja napisao. Takođe, nisam dobio nikakav odgovor od njih.
 
Narucivao sam neku lampu sa AliExpressa i lampa iz nekog razloga nece da radi. Otvorio sam disupte i nakon silnih pregovora dogovoreno je da mi posalje novu lampu na sta je on napisao


Owen Tan
2016-05-09 01:12:21

Yes ,my friend
We resend it again to you , Would you please help us cancel this dispute ?
After you cancel this dispute ,We will send it in 24 hours , And offer you valid tracking number ,ok ?
Only 1 days time limited ,Hope you can help us cancel dispute now ,
Thank you so much ,My friend


Da li da mu verujem i uradim cancle ili da ga nateram da posalje ostalo je do isteka dispute:
1 calendar days 21 hour 29 minute 37 second .
 
Не прекидај. Поента despute и јесте да пошаље нови или да исплати надокнаду.
 
Shvatam ja to nego je pitanje koliko su posteni znaci da cekam da istekne...
 
Pa posto ima malo vremena verovatno ce da istekne dispute i dobices svoje pare nazad..Trebali ste se dogovriti za slanje dok je jos bilo vremena da bi ti dao broj za pracenje
 
Stigao mi je još jedan šorc iz Kine i kada sam htio da ostavim feedback, piše mi da sam ga već ostavio, a nisam...
 
Moze mali info iako sam aliexpress korisnik neko vreme, kada saljem review kao anonimus sta se desava - ne dobijam ocenu odmah ili? posle koliko sistem automatski oceni kupca ako ga prodavac nije ocenio?

Preporuka za kosulje - ne bas da je neki junk nego neki srednji kvalitet ali da nije skupo ? Ako je neko kupovao a nije se razocarao - moze i na PP da mi posalje link :) Hvala

Da se pohvalim :D stigao juce Buđelar - znaci nemam reci - odlican je :) gledam bas po nasim radnjama uporedjujem - bukvalno su nasi duplo skuplji :D

http://www.aliexpress.com/item/New-...thickening-vintage-men-wallet/2034878459.html

Capture.JPG
 
Pa tako rade nasi preprodavci, *****i. Na fejsu sam naisao patike koje nisu original Nike, na znaku ocigledno ima neku "izraslinu". Iste te patike, ista slika je sa Alija gde kostaju oko 15-20e. A "prodavnica" na fejsu reklamira kao original i stavlja cenu na oko 40e.
Zavisi kakav tip kosulja. Doduse ja ti ipak ne bih preporucio da narucujes jer verovatno i sam znas kako je to kod kosulja, nece svaka da ti odgovara, pogoto posto je sa Alija. Imas i kod nas prodavnice sa kvalitetnim kosuljama koje su oko 10-20e, za koliko mozes da prodjes i na Aliju.
 
Sve zavisi na koga naidjete sa one strane. Ima i tamo istih kakvi su i ovde. Moje iskustvo je baš baš pozitivno. Zadnja kupovina mi je bila u martu i to baterija za laptop, Pisalo "original ćelije sanio i kvalitetna elektronika zaštićena". Kad je stigla nisam mogao poverovati da je tako dobra a pošto garanciju od dve godine kako piše i na sertifikatu sigurno neću ostvariti nije me mrzelo da je otvorim. Izrada za neverovati, ćelije stvarno Sanio a elektronika profi i prelivena zaštitnim lakom. Ostavio sam pozitivnu ocenu i dva puta su mi zahvaljivali jer kako kažu mnogo im znači. Dosad nisam naišao na prevaru što ne znači da neću.
 
Mala digresija, juce sam poslao poruku prodavcu sa pitanjem kako mogu da uklonim deo kaisa sa sata, metalnog, posto ne vidim nigde da moze da se izvadi iglica. I lepo mu napisem da sam zadovoljan kupovinom i da je juce (danas) stigao paket. Meni danas stize odgovor da su mi vec poslali paket i da ce stici za toliko i toliko dana, da ce mi postar doneti na kucnu adresu i da ne brinem, "my dear friend". Ja se ismejao ziv, evo sad sam mu ponovo poslao poruku, valjda bre koriste gugl translejt ili neki drugi prevodilac ako ne razumeju engleski.
 
Ti isti rade u MTSu kao prva linija odgovora na zalbe/molbe ;)
 
Sve zavisi na koga naidjete sa one strane. Ima i tamo istih kakvi su i ovde. Moje iskustvo je baš baš pozitivno. Zadnja kupovina mi je bila u martu i to baterija za laptop, Pisalo "original ćelije sanio i kvalitetna elektronika zaštićena". Kad je stigla nisam mogao poverovati da je tako dobra a pošto garanciju od dve godine kako piše i na sertifikatu sigurno neću ostvariti nije me mrzelo da je otvorim. Izrada za neverovati, ćelije stvarno Sanio a elektronika profi i prelivena zaštitnim lakom. Ostavio sam pozitivnu ocenu i dva puta su mi zahvaljivali jer kako kažu mnogo im znači. Dosad nisam naišao na prevaru što ne znači da neću.


Može link od radnje gde si uzeo bateriju? hvala unapred.
 
Moze li link ako je neko porucio xiaomi power bank od 16000 da je provjerena? Hvala

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Hvala mare, i ja sam se nesto razmisljao ali ipak si u pravu..

Ja se do sada nisam razocarao, svesno sam i kupio powerbank na kojem pise 12000 MAh a ima 6000 :D Malo para je u pitanju a ima lampu na sebi i info display , tako da uvek moze da se nadje sta ti odgovara :) bilo bi glupo da mi ta lazna oznaka zasmeta a nisam dao uopste puno.
 
Poslednja izmena:
Nadam se da će uticati tako što će više pažnje pridavati borbi protiv falsifikata.
Mada ne verujem da će ih mnogo dotaći ovo
 
Nazad
Vrh Dno