Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Sa s5 radi kako treba dok ga nexus 5 svaki 4,5 put prepozna kao da je jaci punjac.
Npr orginalni s5 punjac mi stalno puni n5 oko 1550mah a ovaj kada ga prepozna ide oko 1500 a kada ga ne prepozna onda oko 1050mah. Dok sa s5 radi kao i org samsung punjac.

Nemam vremena da proverim da li usporava punjenje ako imas 2 moba zakacena ali bice i to. Kabal koji ide uz njega je dosta kvalitetan i dugacak.

a2e0de31369cdf8fbf439110e9b6a3ae.jpg


5af320ed91e61e8f4265210508985f1a.jpg


05395a188126fa0ad28a7e54528306e8.jpg


01e1a8ecaf24a445fb75add1635f97c8.jpg


5302e0630bdd978560d219932484f8d3.jpg


Juce na popustu sam narucio onaj punjac za kola sa 2 ulaza. Od iste firme :)
 
Poslednja izmena:
^ haha nocas sam gledao ovaj punjac :D

Na kraju sam uzeo Aukey [link], jer je malo vise cenjeniji brend u Ingress svetu, dok je Anker u vrhu.
Mada dajem glavu da je elektronika potpuno ista. Oba su prosla Qualcomm cert (proverio licno :D). I ove kablice, obecavaju. :)

Steta sto Nexus 5 ne podrzava QuickCharge, a sam SoC podrzava. :/
 
Kineska gamad :D
10 dana pred 11.11. su digli cene 20-30% za stvari koje ja kupujem, a juce ih spustili na iste cene kao pre 11 dana :D
Danas opet digli da pokriju tih 20-30% "minusa"
Gori su od maxi idea tempo "akcija" :D

Ovo sam i ja primetio. :D

Inace, nocas sam bio kao neka devojka u trznom centru, samo sto kao pravi geek sedim za kompom i listam kablove, hubove, ledice i ostale "dosadne" stvari. :D
 
^^
Da. Ali n5 nece da ga prepozna. Iskreno ne znam zasto..

Nisam mogao da trazim delimicni refund jer sa galaxy s5 radi kao sat.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Imam 2 ta od 3 porta i jedan vec posle 3 meseca pravi visoke tonove.

Sto se tic auto punjaca, imao od 2 porta i zivo s*anje. Izuzetno nestabilan u upaljacu. Njega prodam i uzmem od 4 porta i on je tu malo bolji. Mada ni jedan ne moze da pridje standardnom auto punjacu sa 4 porta 9.6A od Aukey-a. Izuzetno stabilan i jak.
 
Jel vam prolaze carinu stvari u poslednje dve nedelje?
Meni su neke na carini jos od kraja oktobra i nikako da prodju.
To je sve u vrednosti do $10.
Svakog dana dobijam isto obavestenje.
Do skoro je sve prolazilo istog dana i ili u roku od para dana.
Nije mi jasno sta se sad desava.

Screenshot_2015-11-13-13-00-20.png
 
Zar postoji mogucnost da ti pri kupovini posalj fakturu?
Postoji ali jako retko to rade cak i kad ti kazu vazi obicno ne posalju.
Meni samo 1 poslali i to sami nisam im ni trazio pa su mi i na tu cenu realnu po fakturi naplatili pdv.
 
Da li je neko naručivao google cardboard ili bilo šta od tih vr uređaja?
 
jesam ja, nije to nista posebno i dalje, bar sto se cardboard tice
na stetu, zenfone 2 ze550ml nema potreban senzor, pa ne mogu da koristim cardboard u potpunosti
 
Ja ne znam sta se desava sa mojim posiljkama.
Jedna je stigla u Srbiju 29.10.
Druga 30.10.
A treca ove nedelje.
Nijedna ne mrda sa carine.
Nikad nisam imao takav problem.
Moracu da ih zovem, ne verujem da koriste mejl.
Neko je vec napisao koja je app. Ima ih puno u Play Store-u.
 
nema potrebe za zvanjem
vec neko vreme se tako ponasaju na carini

posledja stvar koju sam narucio mi je stajala 20 dana na carini
sada cekam jos 4 stvari koje su jako brzo stigle u srbiju, ali ih ne ocekujem bar jos 2 nedelje
 
OK, baš mi i nije do zvanja jer je jedna od stvari telefon. Nadam se da možda prođe bez carine :)
I meni je sve do pre dve nedelje prolazilo za dan ili dva. Zato sam se i zabrinuo.
 
Ja narucio plasticnu verziju, doduse sa Ebay-a, ali kineski proizvod od kineza te ga sigurno mozes naci i na Ali.
Ajde baš pusti pm ili okači ovde kako radi... Da znam da li da bacam pare... :)
jesam ja, nije to nista posebno i dalje, bar sto se cardboard tice
na stetu, zenfone 2 ze550ml nema potreban senzor, pa ne mogu da koristim cardboard u potpunosti
Ne radi sa onim magnetom ili zbog nfc-a?
 
nemam ziroskop, tako da ne mogu da gledam levo, desno, gore, dole, vec samo napred
nemam ni nfc, a oni magneti ne sluze nicemu
 
Danas mi stigao grip za nikon d600...narucio sam ga 12.10...brat kinez stavio 20dolara cenu, tako da sam platio 600din pdv...inace je cena uredjaja 35e...kada bi malo sredili, tj, ubrzali carinu, mislim da vise nista ne bih uzimao u Srbiji... :D
 
Ajde baš pusti pm ili okači ovde kako radi... Da znam da li da bacam pare... :)

Ovaj sam uzeo.
Pa ono, nije lose, interesantno je. Ja sam mozda malo vise ocekivao, pa mi nije bio WOW momenat, ali nisam bio ni ravnodusan. :)
Dolazi sa BT dzojstikom, skroz blesavo. Moj fon (nexus 5) se nekad ne prilepi lepo pa spadne. Trebalo bi neki deblji sundjer da prilepim. :)
 
Cesljao sam malo ruske 4pda forume. I naisao na njihov sajt gde ljudi ostavljaju prave komentare o prodavcima sa alija. Cak ima opcija da se proveri sam prodavac na sajtu ili da se skine ekstenzija za chrome koja to radi.(nisam proverio kako radi)

http://alitrust.ru/

Zanimljivo svakako
 
Zanimljiv sajt. Paste-uje se link do proizvoda i odma se vidi da li ima prituzbi na prodavca.
 
Nazad
Vrh Dno