Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Lol kakvi prevaranti...
 
Jel vredi da napadnem kineza da vrati malo para jer je lagao za karakteristike telefona? Kupio sam zeni jeftin telefon sa najboljim karakteristikama :D Njoj se svidja, veliki ekran, brzo radi u odnosu na nekog alkatel krsa sto je imala, 2 kartice, ali naravno da unutra nije 6592 nego 6572 cipset. Takodje je lagao za kolicinu ram memorije, internu memoriju i rezoluciju ekrana, a i baterija mi je nesto sumnjiva. Da ne mislite da kukam, ne kukam, zena je odusevljena ali me zanima jel ima smisla da ga pritiskam da vrati koji $?

Uvek ima smisla da napadaš prodavca koji te je lagao.

Inače, nemoj da nasedate na onaj fleš od 512GB za 11 eura, kingston kopija. Iako vidi 499GB, usb 3.0 ni u snu iako se reklamira tako, a i podaci se kopiraju na njega ali su nedostupni... Tako da pažljivo.
 
jel' kupio neko microsd karticu od 64gb - i dobio microsd karticu od 64gb. zatrebala mi pa da pitam. :)
 
cpuz prikazuje 6592 ali rade samo 2 jezgra ostala su stopped ;) Znam da laze jer su se neki rusi javljali i kacili slike nekih meni nepoznatih programa. Inace android uredno pokazuje 2 gb rama, kao i da je full hd display u cpuz ali nije. Moracu da nekako nadjem neki program koji ne cita iz androida podarke jer su to lazirali.

To nije dokaz, meni cpuz pokazuje da radi jedno, ponekad dva jezgra, a imam pravi octa core. Skini novi antutu v5.1 a stari obrsi ako ga ima negde u memoriji telefona, kinezi su hakovali staru verizju ovu novu nisu jos stigli valjda :D , rezultat za taj hardver bi trebao biti preko 25k. Ili probaj ovu novu antutu aplikaciju nevuce podatke telefona vec se tesira preko kompa https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dmhxaq.kjdashkl
 
Poslednja izmena:
Imam jedno pitanje. Natezao sam se sa nekim Kinezom dva meseca preko dispute-a i sinoc sam konacno dobio presudu u svoju korist. Jutros mi je stigao mail da sam dobio feedback od kupca, sa brojem porudzbine koja ukazuje na tu oko koje je vodjen dispute. Kada udjem na svoj profil, nemam taj feedback registrovan. Pise da nisam dobio, niti ostavio feedback za taj predmet. Jel zna neko o cemu se radi?
 
cpuz prikazuje 6592 ali rade samo 2 jezgra ostala su stopped ;) Znam da laze jer su se neki rusi javljali i kacili slike nekih meni nepoznatih programa. Inace android uredno pokazuje 2 gb rama, kao i da je full hd display u cpuz ali nije. Moracu da nekako nadjem neki program koji ne cita iz androida podarke jer su to lazirali.
Ostavi link da vidimo sta si kupio?

jel' kupio neko microsd karticu od 64gb - i dobio microsd karticu od 64gb. zatrebala mi pa da pitam. :)
Ih zatrebala ti? ;)
Ako mislis da je platis 10$...samo bacas pare, neces dobiti ni to sto si platio.
 
jel' kupio neko microsd karticu od 64gb - i dobio microsd karticu od 64gb. zatrebala mi pa da pitam. :)

Ja sam uzeo. Platio sam 10$. Kartica je ok za muziku, za sve ostalo je *****. Postoji par ogranicenja a to su da fajl ne sme biti veci do 4mb i da zauzetost ne predje 50% :) ako se ne pridrzavas ovih pravila, tesko ces ponovo da osposobis za rad karticu :)

Memorije nikako od kineza. Kupio sam i otg flash ali rekao sam sebi prenosne memorije nikada vise od kineza.
 
Ja sam od cajniza kupovao bas fleske (silicon power) od 8 i 16 gb, ali svaka je radila perfektno! :)
 
Manje verovatno i rade, zato što su cene realnije.

Ja sam znao da rizikujem sa fleškom od 512gb, bilo je dobrih ocena, ali opet. Zato kažem, da se još neko ne za****.
 
Evo klona :) http://www.aliexpress.com/snapshot/6276865951.html

Kupljen je pre skoro 2 meseca, vidim da su se posle pojavili neki brendirani telefoni realnih karakteristika ali nisam ih tada nalazio krastavac. Nisam očekivao octa core ali sam se nadao da bar nešto ispoštuje :D Inače programče MTK droid tools pokazuje mtk6592 i u zagradi "fake 6592"

UT8N._HXXlXXXagOFbXB.jpg.

Kad uradim skrinšot rezolucija slike je 854*480. Za memoriju još nisam uspeo da ih navatam jer terminal emulator pokazuje 2gb ali čisto sumnjam, rusi kažu da ima 512MB, ne znam kako znaju. Antutu petica neće da se instalira, našao sam negde na nekom chinaphones sajtu da su nekako uspeli da zabrane aplikaciji da se instalira, jednostavno neće :) Naravno, četvorka prikazuje ono što oni 'oće. :) Sad ću da probam ono što mi je Dejan preporučio. Stay tuned, biće ovo zanimljivo...

EDIT: Ne radi Antutu officer, nema veze, snimiću klip kako skrinšotujem ekran i u details iz galerije se lepo vidi rezolucija slike, zatim ću uraditi test u onom MTK programčetu i poslati aliju. Razmišljam samo da li da se javim kinezu i probam da mu iskamčim neke pare, mada realno ko će kinezu prevarantu iskamčiti pare? :D Da se razumemo, telefon je sasvim solidan, ekran i pored bedne rezolucije izgleda jako dobro, svetao je i oštar, kontrast odličan. Tanak je i solidno sklepan. Očistio sam ga od kineskog bloat-a a žena ukupno koristi 3 aplikacije, tako da sve to jako lepo klizi a ona je oduševljena :) ali mnogo je 106$ za 6572 telefon.
 
Poslednja izmena:
Da li je uopšte Lenovo?
 
Lenovo? Ovo je kao kopija huawei honor 3c, gde vidiš lenovo? Sve su to klonovi, meni to nije bitno...
 
Evo klona :) http://www.aliexpress.com/snapshot/6276865951.html

Kupljen je pre skoro 2 meseca, vidim da su se posle pojavili neki brendirani telefoni realnih karakteristika ali nisam ih tada nalazio krastavac. Nisam očekivao octa core ali sam se nadao da bar nešto ispoštuje :D Inače programče MTK droid tools pokazuje mtk6592 i u zagradi "fake 6592"

Pogledajte prilog 155413.
Pa tamo svi vriste da je fake, nije mi jasno kako si se upecao?
Hteo si jeftino da prodjes ;)

Šta tu ima da ne valja!? Ta jednostavna elektronika je idealna za naručivanje sa Alija. Meni npr. ovaj stoji u wishlist http://www.aliexpress.com/item/2014...dapter-For-PC-Laptop-computer/1923905080.html Vidim sad da ga je neki rus lepo rasklopio i testirao, i zadovoljan je.
Sto bi uzeo hub bez napajanja, uz to nije ni jeftin?

Ovaj je headshot za onaj:
http://www.aliexpress.com/item/1PC-...UB-AC-Power-Adapter-For-Laptop/939740715.html
 
@bakara kad sam ga kupovao nije bilo negativnih, tek sam posle skapirao da je taj pozitivan feedback bio za druge uredjaje. Neiskustvo. A naravno da sam hteo jeftino da prodjem ali to sad nije bitno.
 
Poslednja izmena:
Ovde kod nas su ti xenoni sa ugradnjom i garancijom 50e, ne znam sto bi narucivao sa Alija. Mislim, ne znam koliko mozes da ustedis i koliko se isplati.
 
@bakara kad sam ga kupovao nije bilo negativnih, tek sam posle skapirao da je taj pozitivan feedback bio za druge uredjaje. Neiskustvo. A naravno da sam hteo jeftino da prodjem ali to sad nije bitno.
Mislim da neces imati problema sa dispute-om. Naravno uz uslov da obezbedis dokaze.
 
Mislim da neces imati problema sa dispute-om. Naravno uz uslov da obezbedis dokaze.


Nece tako lako obezbediti dokaze. On moze da se zali samo na tih 512 Mb RAM, jer u opisu proizvoda stoji da ima 3 verzije telefona i da je ta najjeftinija dual core 6572 sa rezolucijom 850x480 i zadnjom kamerom od 5 MP. Ako ne uspe da dokaze da ram nije 2 GB kao sto je navedeno osnova za zalbu nema. Stoga ne moze da izvuce ni neki veliki refund mozda oko 10 $ za taj RAM


Untitled.jpg
 
Poslednja izmena:
Nece tako lako obezbediti dokaze. On moze da se zali samo na tih 512 Mb RAM, jer u opisu proizvoda stoji da ima 3 verzije telefona i da je ta najjeftinija dual core 6572 sa rezolucijom 850x480 i zadnjom kamerom od 5 MP. Ako ne uspe da dokaze da ram nije 2 GB kao sto je navedeno osnova za zalbu nema. Stoga ne moze da izvuce ni neki veliki refund mozda oko 10 $ za taj RAM


Pogledajte prilog 155488

Tačno je da stoji u opisu 3 verzije ali su i u ponudi bile 3 verzije kao i 3 različite cene. Za svaku verziju ima tačna specifikacija a lepo se vidi u my orders koju sam platio. ;) Uostalom videćemo, večeras završavam to pa ću javiti kako sam prošao...jedina stvar koju ne mogu da dokažem je taj ram jer sve aplikacije pokazuju 2gb.
 
Nadam se da ces uspeti sto vise da izvuces jer ako si narucio octa core kinez te je zajebao. Verovatno ce probati da ti ponudi tu razliku od 20-25$ kolika je izmedju octa i dual verzija.
 
Nazad
Vrh Dno