Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

I na G2 zakrivljeno staklo? Nisam znao da su i njemu dali malo luk.
 
Kolike su uštede ako se kupuje preko android app? Verovatno beznačajne,al da pitam
 
Pa ne bih baš rekao neki artikli imaju popust samo kad se uzmu preko app. Ja sam sve uzimao preko app, da me ne boli glava.
 
Nije uvek isti popust... Pre nedelju dana su baš uveliko reklamirali da se skine app i na neke zanimljive prizvode dobijaš popust...
 
prosle nedelje je bilo 4 dolara popust na 20 dolara kupovine preko aplikacije.
 
prosle nedelje je bilo 4 dolara popust na 20 dolara kupovine preko aplikacije.
E to bih bas voleo da vidim :D

Taj popust je recimo 0.01$ i sl. ne uzimam u obzir ono kad kinez napise da daje 50% popusta a to kod ostalih kosta jeftinije nego kod njega sa popustom.
Ali ocigledno ta "akcija" kod nekih pali.
 
Poslednja izmena:
Ja sam naocare pomenute u ovoj temi pre nekoliko strana kupio za 8.8$ preko aplikacije, a ovako su kostale ~11$. Tada su bile na popustu, a sada vidim da su kod tog prodavca 21$ regularna cena i nema popusta trenutno.
 
Dobro, daj da vidimo koliko su kod drugih prodavaca...al nemoj da se iznenadis :)
 
E to bih bas voleo da vidim :D

Taj popust je recimo 0.01$ i sl. ne uzimam u obzir ono kad kinez napise da daje 50% popusta a to kod ostalih kosta jeftinije nego kod njega sa popustom.
Ali ocigledno ta "akcija" kod nekih pali.

to je doduse pisalo za prvu porudzbinu putem aplikacije, a iako moja nije bila prva kupon prosao odmah :) i da taj baner za kupon je bio vidljiv samo putem aplikacije...
 
Ima nešto više popusta preko aplkkacije nego na sajtu. Nisu ne znam koliko veliki, ali su popusti. Meni je možda čak i udobnije da kupujem preko aplikacije. Ako ne baš udobnije, ono bar potpuno jednak doživljaj kao na kompu. Kupujem gde se zateknem, ali češće preko aplikacije jer retko sedam za komp van posla a telefon ne ispuštam iz ruke. Dobro su uradili aplikaciju.
 
Poslednja izmena:
+1 za aplikaciju, ima neke sitne bubice ali baš je uživanje koristiti je, lepo je sve organizovano.
 
Ljudi, potrebna mi je pomoć i iskustvo u kupovini LED sijalica.

Želim da zamenim klasične100w sitalice po kući LED sijalicama koje će proizvodiri približno toliko lumena (da bi ista količina svetla bila) i kelvina (da bi bile na nivou topline ovih sadašnjih)

Dajte neku preporuku, vidim da ima dosta prevaranata i škarta.

Unapred zahvalan.
 
Ljudi, potrebna mi je pomoć i iskustvo u kupovini LED sijalica.

Želim da zamenim klasične100w sitalice po kući LED sijalicama koje će proizvodiri približno toliko lumena (da bi ista količina svetla bila) i kelvina (da bi bile na nivou topline ovih sadašnjih)

Dajte neku preporuku, vidim da ima dosta prevaranata i škarta.

Unapred zahvalan.
Bas ima dosta prevaranata, ovaj lik sa alija koji u fazonu uvek ima neku akciju i prodaje najvise, svaka druga-treca sijalica mu je neispravna. Gore im kondenzatori kao iz sale, obisao sam ceo Bg i nigde zamenski ne nadjoh (kelco,beli,itd...) tako da nije preporuka. Dobio sam od jednog kineza sample sijalicu i reci cu ti da radi fantasticno, mnogo kvalitetnija,bolje odradjena i lepsa u odnosu na ove standardne led. Nazalost takvu nisam nasao nigde vise, tj. tog proizvodjaca. Sad cu bacim pogled, pa cu ostaviti link ovde, ako naletim na nesto dobro.

EDIT : CTB izbegavaj. Toliko o tome.

Probaj kod ovog lika, meni se licno svidjaju i mislim da je kvalitet.

http://www.aliexpress.com/item/NEW-...-LED-bulb-light-lighting-high/1947879341.html
 
Poslednja izmena:
Ljudi, potrebna mi je pomoć i iskustvo u kupovini LED sijalica.

Želim da zamenim klasične100w sitalice po kući LED sijalicama koje će proizvodiri približno toliko lumena (da bi ista količina svetla bila) i kelvina (da bi bile na nivou topline ovih sadašnjih)

Dajte neku preporuku, vidim da ima dosta prevaranata i škarta.

Unapred zahvalan.

Imas OK sijalice i kod nas. Uzeo sam jednu stedljivu i radi sigurno vec godinu (kuhinja). Valjda su i LED OK.
 
Ljudi, potrebna mi je pomoć i iskustvo u kupovini LED sijalica.

Želim da zamenim klasične100w sitalice po kući LED sijalicama koje će proizvodiri približno toliko lumena (da bi ista količina svetla bila) i kelvina (da bi bile na nivou topline ovih sadašnjih)

Dajte neku preporuku, vidim da ima dosta prevaranata i škarta.

Unapred zahvalan.

Ja za sada na aliju nisam naisao na ekvivalent od 100w. Mozda nisam lepo gledao (jer su skuplje dosta)

Kupio sam za kucu sijalice ekvivalenta 75w gde mi je potrebno. A negde sam resio problem sa spliterom iz jednog grla dve sijalice :)


Obicna sijalica od 100w daje 1600 lumena ako se secam, kinezi pisu svasta na svojim sijalicama.
Racunaj da ti sijalica 18-20w daje oko 1000-1100 lumena ako je dobra.
Inace ja sam uzimao corn led sijalice, nisam ove "okrugle"

Edit, ovako nekako izgledaju kineske jacine u lumenima :)
fqgfwDR.png

Tako da te lumene slobodni podeli na dva, i biraj sta ti treba.
 
Poslednja izmena:
Pa i na ovom nasem sajtu sto je bmibmc linkovao 7w led daje oko 700 lumena ko na tabeli, malo ispod obicne od 75w.

Sve su mi 75w po kuci pa sam mislio taman 7w led
 
Kineskih 75w ~ 1000-1100 lumena, je bar 18-20w u realnosti njihovih sijalica.

Iskreno mislim da te od 7w svetle kao igracke.

Znam jer sam kupovao slicno tome nesto jace, to nije moglo obican hodnik mali da osvetli:smash:
 
Hvala na komentarima. Može li neki konkretni link sa sijalicama sa kojima ste imali iskustva? Ove naše mi deluju skupo. Konkretno zanima me LED corn, 75-100w ekvivalent, topla.
 
Ja uzimao LED Cob rozetne od 6 i 9w, dimabilne i obične. Deluju super, samo jos da ih postavim po plafonima (pošto mi vec stoje dva meseca). Mislim da se prodavac zove Green Home Mall. Po 6 šalje u paketu. Deluju da su solidnog kvaliteta, osim drajvera.
 
Ja sam kupio 9w led 5730 kao ima 980 lumena,a realno ima oko 200 lumena. Dva komada ne mogu malo kupatilo da osvetle.
 
Taman sam ušao u temu da pitam za led sijalice e27 :)
Znači nemate nekog prodavca da preporučite?
 
Jel imao neko slucaj da kinez na Aliju napise da salje preko "China Post Registered Air Mai" a da je poslao "Seller's Shipping Method" ?
Drugi kinez isto tako napisao a u poruci mi poslao da je pravilo njihove kompanije da ispod vrednosti od 20 $ ne salje sa pravim brojem nego da daje lazan.
Dal' da odmah otvaram dispute, za ovog prvog sto nije poslao metodom iz oglasa a ovog drugog sto mi je dao lazan TN ?
 
Nazad
Vrh Dno