Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Mada bolje idi i kupi kod nas naocare marka Polaroid,kostaju oko 50e i vrh su
 
Znam za polaroid ali i to su Kineske, zato i pitam za neki njihov brend?
 
Ovo je nova ili "stara" opcija koju su počeli da primenjuju na AE - Seller's Shipping Method (u prevodu šta prodavac izabere time i šalje) malo zvuči suludo ali ima i toga :)
 
Koliko se ceka otprilike da se resi duspute? Nikada nisam imao problema, a sad dva za par dana.
Prvo sam poslao prodavcu poruku,nije odgovarao nekoliko dana,otvorio sam dispute i trazim refund. Mala je cifra,maska neka,dosla ostecena.
Drugo je veca cifra, trazio bih partial refund jer nije kao na slikama, patike su u pitanju. Znaci veze nema sa slikom,kvalitet 10x losiji. Tu sam poslao prodavcu poruku,ne odgovara 3-4 dana... Otvorio bih dispute, nego cekam da mi se prvi zavrsi,ali nista vec 5-6 dana.
 
Case narucen 17.03. postar jutros doneo...

Jako sam prijatno iznenadjen :d
 

Prilozi

  • ali.jpg
    ali.jpg
    79.1 KB · Pregleda: 244
Koliko se ceka otprilike da se resi duspute? Nikada nisam imao problema, a sad dva za par dana.
Prvo sam poslao prodavcu poruku,nije odgovarao nekoliko dana,otvorio sam dispute i trazim refund. Mala je cifra,maska neka,dosla ostecena.
Drugo je veca cifra, trazio bih partial refund jer nije kao na slikama, patike su u pitanju. Znaci veze nema sa slikom,kvalitet 10x losiji. Tu sam poslao prodavcu poruku,ne odgovara 3-4 dana... Otvorio bih dispute, nego cekam da mi se prvi zavrsi,ali nista vec 5-6 dana.

Moze da traje mesecima iz licnog iskustva pricam.
 
Koliko se ceka otprilike da se resi duspute? Nikada nisam imao problema, a sad dva za par dana.
Prvo sam poslao prodavcu poruku,nije odgovarao nekoliko dana,otvorio sam dispute i trazim refund. Mala je cifra,maska neka,dosla ostecena.
Drugo je veca cifra, trazio bih partial refund jer nije kao na slikama, patike su u pitanju. Znaci veze nema sa slikom,kvalitet 10x losiji. Tu sam poslao prodavcu poruku,ne odgovara 3-4 dana... Otvorio bih dispute, nego cekam da mi se prvi zavrsi,ali nista vec 5-6 dana.
Jel moze link patika i slika kako izgledaju uzivo?
Da znamo sta da izbegavamo...
 
Sta moram da uradim kako bih kupovao nesto preko alija, gde da uzmem karticu, kako te sve ide i ostalo?
 
Idi u intezu i trazi visa electron karticu,na nju onda uplatis koliko ti treba, registrujes se na aliju i kupujes.
 
Poslednja izmena:
Možeš u bilo kojoj banci. Samo traži karticu za plaćanje preko interneta.
 
Ja imam iz inteze i ona je dobra jer nije vezana za osnovni račun kao druge devizne kartice i na njoj imaš samo koliko uplatiš
 
Niko nema neke predloge za suncane naocare [emoji1] ? Narucicu nesto sa Aliexpress-a, izgleda da cu biti pionir ovakve kupovine [emoji1] .
Imam opciju da uzmem neke rayban naocare, ali me zanima kako mogu da prepoznam laznjake, ima tosta tutorijala, ali me zanima nesto novijeg datuma jer stalno menjaju zastite?
 
Ima li načina saznati da li neko šalje pravi tracking number ili ne
 
Niko nema neke predloge za suncane naocare [emoji1] ? Narucicu nesto sa Aliexpress-a, izgleda da cu biti pionir ovakve kupovine [emoji1] .
Imam opciju da uzmem neke rayban naocare, ali me zanima kako mogu da prepoznam laznjake, ima tosta tutorijala, ali me zanima nesto novijeg datuma jer stalno menjaju zastite?


Pa realno najpre po ceni...Nema sanse da nije lažnjak ako je recimo upola jeftiniji.Ako hoćeš original kupuj na ovlašćenom sajtu.
 
Pazi, cena mi ne govori mnogo. Kupujem kod lika koji te naocare uvozi iz Turske, verovatno svercuje i snadbeva par radnji po gradu, kod njega su 80-90€. U radnjama su od 15 000 pa na gore, kontam da ne placa porez pa je cena manja za oko 30%. Ali opet mu ne veruiem iako je cena realna.
Preko kog sajta se narucuje? Moze link, salju li za Srbiju?
 
Видео сам овде један артикал, силиконски вадуум држач за екстетну батерију, са једне стране се залепи за телефон са друге за батерију. Не знам како да га тражим, под који називом.
 
Pazi, cena mi ne govori mnogo. Kupujem kod lika koji te naocare uvozi iz Turske, verovatno svercuje i snadbeva par radnji po gradu, kod njega su 80-90€. U radnjama su od 15 000 pa na gore, kontam da ne placa porez pa je cena manja za oko 30%. Ali opet mu ne veruiem iako je cena realna.
Preko kog sajta se narucuje? Moze link, salju li za Srbiju?
Mozda samo dere za kopije hvatajuci ljude na foru to oko poreza i sl. A Turci su inace bas poznati po originalima :d Babine zube bi iskopirali ako mogu. Misle ljudi ako je malo jeftinije nego u radnji da je original. Moj savet ti je da ne rizikujes. Ne mozes znati dali je kopija ili ne a cena uopste nije mala da bi rizikovao.
 
Pazi, cena mi ne govori mnogo. Kupujem kod lika koji te naocare uvozi iz Turske, verovatno svercuje i snadbeva par radnji po gradu, kod njega su 80-90€. U radnjama su od 15 000 pa na gore, kontam da ne placa porez pa je cena manja za oko 30%. Ali opet mu ne veruiem iako je cena realna.
Preko kog sajta se narucuje? Moze link, salju li za Srbiju?

Mislio sam na cene na recimo AE.Jasno je da ces dobiti divca cvike ray ban ako kostaju 20-50 evra.
Nemam link sve RB sam kupovao u inostranstvu, autorizovane prodavnice i jednom free shop na aerodromu...
 
Mozda samo dere za kopije hvatajuci ljude na foru to oko poreza i sl. A Turci su inace bas poznati po originalima :d Babine zube bi iskopirali ako mogu. Misle ljudi ako je malo jeftinije nego u radnji da je original. Moj savet ti je da ne rizikujes. Ne mozes znati dali je kopija ili ne a cena uopste nije mala da bi rizikovao.
Ako su im te kopije kao i dzemperi i majice onda bi za isti novac radije uzeo kopije nego original :)

Imam nekoliko dzempera koja su jeftino placena. Savrsen kroj, odlican materija, nije tanak, boja se ne skida, nikakvog izoblicenja posle xx pranja. Ako bih poredio sa najskupljim brendovima ovde (koji su inace flis papir, providi se kroz oba sloja sve i kostaju ko pola bubrega) onda su oni bez preterivanja makar deset klasa iznad.
Majicu jednu koju sam uzeo za maltene dzabe (jedan evro) traje preko dvanaest godina, fenomenalan materijal, prijatan za telo, gusto tkanje, boja se isprala koliko i leecoper posle nekoliko pranja. A ova je nosena hiljade puta, prana, sta sve nisam radio sa njom...
 
Mozda samo dere za kopije hvatajuci ljude na foru to oko poreza i sl. A Turci su inace bas poznati po originalima :d Babine zube bi iskopirali ako mogu. Misle ljudi ako je malo jeftinije nego u radnji da je original. Moj savet ti je da ne rizikujes. Ne mozes znati dali je kopija ili ne a cena uopste nije mala da bi rizikovao.

Nije mi on nista pricao oko poreza , sam sam to rekao. Covek prodaje parfeme i naocare, kazu da kupuje vece kolicine, pa zato ima konkurentne cene. Ja sam iz Novog Pazara, a ovde se od 90-tih posluje sa Turskom, veliki broj ljudi ide tamo i uvozi robu, pa je lakse nesto dopremiti iz Turske nego iz Italije na primer. Zato ti i ne stoji ova konstatacija o kopiranju. Moracu dobro da se pripremim i pogledam, ne verujem da bi on toliko opstao na ttzistu da vara ljude konstantno, pa nasao bi se neko ko bi rekao e ovaj vara, on posluje godinama.
Naravno u pravu si, ali ako tako gledam, kako da verujem i nasim opticarskim radnjama, kao one su sigurno postene?
Zna li neko ko je ovlasceni uvoznik rayban naocara?

Na aliexpress- ima nekoliko Kineskih brendova koji ne kopiraju nego proizvode naocare pod svojim brendom i treba obratiti paznju na njih jer reklamiraju sve moguce standarde koje imaju i poznati brendovi, od UV zracenja do polarizovanih sociva.
 
Imam opciju da uzmem neke rayban naocare, ali me zanima kako mogu da prepoznam laznjake, ima tosta tutorijala, ali me zanima nesto novijeg datuma jer stalno menjaju zastite?

Na aliju original neces naci.A prvi pokazatelj ti je cena.
ako je ispod 70e fejk je garant, cak i polovnjak.A ove po oglasima kod nas od 70e pa navise mozes lako prepoznati- staklo.Ne postoji sansa da se iskopira njihovo staklo i laserski urezan logo na desnom socivu.Na suncu, po oblacima i po losem svetlu najbolje izvalis..cak i na losem svetlu nece smanjiti vidljivost, kontrast je izrazen, dubina, sve je drugacije od fejka.

Kod aviator modela ostalo sto ne umeju da iskopiraju su- elastican a jak i izdrzljiv ram, tj zica koju koriste, plastika iza usiju, oznaka modela i velicine urezane unutar rama, drske na fejku se razglave posle pola godine, original posle 15-20 godina se otvaraju kao da si juce kupio, originalna kozna futrola(crvena unutrasnjost-alarm da je fejk), knjizica(svaki model mora da ima icons knjizicu) i buklet sa krpicom(vrsta papira, stampe i belina odaju laznjake) su ti takodje pokazatelji da li je fejk ili original.Ako ima kakve priveske-fejk.

Znaci ako imaju racun iz radnje, njih gledaj, tako si najsigurniji ako gledas preko oglasa.Kod nas su u radnjama od 15k pa navise, a preko su od 110e( ako su neke akcije) pa nadalje, tako da nisu nesto preterano mnogo jeftinije ni preko.

Uglavnom, ray ban radi italijanska luxottica(do pre 20 godina radio ih je bausch&lomb), kompanija koja drzi skoro sve iole vredne brendove naocara, poreda rej bana i koja je apsolutni bog i batina kad je staklo za zastitu od uv zracenja u pitanju.Ako ti neko uvaljuje luxottica rejbanke, a prica da su "original americke", zaobidji ga.

I kad biras stakla, najbolja zastita su ti g15(zeleno) ili b15(braon) imace nalepnicu na staklu ili polarizovane verzije istih, takodje ce imati nalepnicu(ako neke u drugoj boji imaju te oznake, fejk je)...imas i one gradient verzije, i drugim bojama, medjutim, ove dve verzije stakla su najbolja zastita.
 
Poslednja izmena:
epilog moja 2 problema do sada sa carinom:

slucaj A: xiaomi power bank, prodavac stavio 5 puta vecu vrednost od one koje sam rekao da stavi, oko 40$, carina to precenila 2-3 puna stiglo da platim 2500+, ja odbijem paket, otvorim dispute i sa njima se zavlacim mesec dana i dokazujem ko je kriv, kazem lepo prodavcu ako odmah prihvati dispute jer je krivica njegova da cu ga oceniti 5 zvezdica ako ne dobice negativnu pa nek proceni ali, ali proceio u moju korist, ja zveknuo negativnu ocenu za njegov bezorazluk jer sam mu unapred rekao sta ce biti ako prepusti da ali odlucuje a ja da cekam mesec dana, rizikovao je i dobio je sta je zasluzio...epilog vracen mi je novac kompletan.

slucaj B: prodavac poslao par artikala manje u pakovanju, drugi put od istog uzimam i svaki put ima manje, otvorum dispute i posle nekoliko dana (u zadnjih sat vremena) prodavac prihvati refund za razliku.
 
Na aliju original neces naci.A prvi pokazatelj ti je cena.
ako je ispod 70e fejk je garant, cak i polovnjak.A ove po oglasima kod nas od 70e pa navise mozes lako prepoznati- staklo.Ne postoji sansa da se iskopira njihovo staklo i laserski urezan logo na desnom socivu.Na suncu, po oblacima i po losem svetlu najbolje izvalis..cak i na losem svetlu nece smanjiti vidljivost, kontrast je izrazen, dubina, sve je drugacije od fejka.

Kod aviator modela ostalo sto ne umeju da iskopiraju su- elastican a jak i izdrzljiv ram, tj zica koju koriste, plastika iza usiju, oznaka modela i velicine urezane unutar rama, drske na fejku se razglave posle pola godine, original posle 15-20 godina se otvaraju kao da si juce kupio, originalna kozna futrola(crvena unutrasnjost-alarm da je fejk), knjizica(svaki model mora da ima icons knjizicu) i buklet sa krpicom(vrsta papira, stampe i belina odaju laznjake) su ti takodje pokazatelji da li je fejk ili original.Ako ima kakve priveske-fejk.

Znaci ako imaju racun iz radnje, njih gledaj, tako si najsigurniji ako gledas preko oglasa.Kod nas su u radnjama od 15k pa navise, a preko su od 110e( ako su neke akcije) pa nadalje, tako da nisu nesto preterano mnogo jeftinije ni preko.

Uglavnom, ray ban radi italijanska luxottica(do pre 20 godina radio ih je bausch&lomb), kompanija koja drzi skoro sve iole vredne brendove naocara, poreda rej bana i koja je apsolutni bog i batina kad je staklo za zastitu od uv zracenja u pitanju.Ako ti neko uvaljuje luxottica rejbanke, a prica da su "original americke", zaobidji ga.

I kad biras stakla, najbolja zastita su ti g15(zeleno) ili b15(braon) imace nalepnicu na staklu ili polarizovane verzije istih, takodje ce imati nalepnicu(ako neke u drugoj boji imaju te oznake, fejk je)...imas i one gradient verzije, i drugim bojama, medjutim, ove dve verzije stakla su najbolja zastita.

Isplati se platiti ti klopu i povesti u nabavku :d
 
Nazad
Vrh Dno