Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Da li je neko uzimao tablete sa Aliexpress?

Ovaj izgleda ok, ali sve mi se čini da ovo nije original lenovo:

Mislim da i link sve govori :)

Ipak, specifikacije izgledaju super, a i kupci su zadovoljni.

Kupcima ne veruj, jer kineske kerine ponude da ti vrate deo para ako im ostavis dobru ocenu... To sam skoro naucio, na tezi nacin. I nisu nesto zadovoljni, 93 posto je po meni tanko...
 
Dele mali broj kupona po satu. tipa 1000 kupona po satu. Ja sam registrovao karticu u 10 i 04 i dobio sam kupon od 6 dolara (na kupovinu preko 30 dolara). Nakon toga sam probao da dobijem kupon od 10 dolara ako platim preko alipaya i to sam platio u u prvom minutu od punog sata i nisam dobio kupon (delili su samo 100 kupona na sat)
 
Kupcima ne veruj, jer kineske kerine ponude da ti vrate deo para ako im ostavis dobru ocenu... To sam skoro naucio, na tezi nacin. I nisu nesto zadovoljni, 93 posto je po meni tanko...
Како се на крају завршила твоја прича с повраћајем новца ?
 
Kada sam kupila bila je prodavnica APOLLOSHOW - Flag-ship Store,, a sadas vidim promennjeno ime prodavnice i sada je
Store:
DOOGEE Smartphone- Flag-ship Store, sta mu sada to znaci

Natasa mislim da tu ima neke zajebancije, ima jos dosta ljudi koji cekau porudjbine od 11.11, ali nisam cuo da se prodavnica menja u smislui imena
 
Meni su danas neki auto držači za telefone prošli carinu. Juče su stigli u zemlju a poručeni su 11.11.
Bluetooth zvučnik mi je stigao još prošle nedelje na carinu ali tamo će malo da izbleji. Isto poručen 11.11
 
Meni LED moduli poručeni 11.09. ( da, 11.09) preko Malezije, Italije, ugledaše svetlost Subotičke opštine danas, a sutra će, nadam se, već i do mene stići. Šta se dešava ako je jedan status bio izmenična pošta 11003, i sedam dana kasnije sledeći status Carina NS - PC Subotica? Da li je išao na carinjenje ili je samo prošao kroz carinu?
 
Meni LED moduli poručeni 11.09. ( da, 11.09) preko Malezije, Italije, ugledaše svetlost Subotičke opštine danas, a sutra će, nadam se, već i do mene stići. Šta se dešava ako je jedan status bio izmenična pošta 11003, i sedam dana kasnije sledeći status Carina NS - PC Subotica? Da li je išao na carinjenje ili je samo prošao kroz carinu?

Pa ti si izgleda imao jako retku srecu da ti zapadne ispravan kod za pracenje od Malezijske poste... Koliko vidim svi ovde kao i ja samo dobijamo one lazne. Pre nekog vremena spustih lika na Ebay, kao poslato i daje mi onaj fejk kod od Malezijske, kao evo ovde mozete pratiti ali trebate biti strpljivi bla bla prolazi kroz carine cuda mu*a, ja njemu kazem porucujem i znam da je taj broj lazan dobijao sam ih ranije sa njim ne mogu pratiti nista, a on meni odgovara izabrali ste besplatnu postarinu i mi saljemo preko Malezije, da ste izabrali ovu od 3 $ poslali bi preko Kine, ja reko rodjace nije to problem problem je sto nas pravite ******ma i dajete broj i kazete kao evo mozete ovde pratiti, sta mogu da pratim, kako se sunce ponovo radja ?? I nista lik ucutao :D

A to za izmenicnu ti mozda moze neko reci ko je imao pravi broj od malezije ko zna..., no uglavnom treba da imas ono podnosenje na carinski pregled, al ako ti je bio 7 dana na carini znaci da su lupali PDV, ( eventualno otvorili pa zatvorili ) bar tako treba da bude, ono na sta nema dazbina odma puste.
 
I meni su isto dali fake broj preko alija i pitam lepo da li je broj lažan kaze ne naravno, samo sacekajte malo pa ce se pojaviti. Stigao je paket, ali da li sad ostaviti negativnu ocenu ili ne?
 
Ostaviti mu ocenu 3-4 za shipping jer laze.

On je naplatio i uracunao tracking u cenu, a sa druge strane je zavrnuo za tako sitno.
 
Broj koji počinje sa YT je tačan dok ne napusti Kinu i više ne možeš da ga pratiš čak ni u našoj pošti već kada dođe obavesti te poštar.
 
Meni LED moduli poručeni 11.09. ( da, 11.09) preko Malezije, Italije, ugledaše svetlost Subotičke opštine danas, a sutra će, nadam se, već i do mene stići. Šta se dešava ako je jedan status bio izmenična pošta 11003, i sedam dana kasnije sledeći status Carina NS - PC Subotica? Da li je išao na carinjenje ili je samo prošao kroz carinu?

Preko kog site-a si pratio posiljku kad se salje preko Malezije, kad je to kod tebe funkcionisalo? :)



@Animal


Znaci svi ti brojevi sto oni daju kad salju preko Malezije ne valjaju i mogu da obesim macku o rep? :D Porucio sam futrolu iz Kine, ali na site-u poste mi izbacuje neispravan broj za pracenje. A na site-u Malezije mi izbacuje da je navodno paket stigao u Srbiju 13.11. Mada na zalost jos mi nije isporucen na adresu evo proslo skoro 40 dana od paketa ni traga ni glasa. Nije valjda da se bas dugo ceka kad se salje preko Malezijske poste? Sve mislim da je paket izgubljen i da otovrim dispute. :trust:
 
Hahaha, sve mi stiglo od 11 samo telefona nema,putuje ko Jovanča do Jagodine
 
Preko kog site-a si pratio posiljku kad se salje preko Malezije, kad je to kod tebe funkcionisalo? :)

@Animal

Znaci svi ti brojevi sto oni daju kad salju preko Malezije ne valjaju i mogu da obesim macku o rep? :D Porucio sam futrolu iz Kine, ali na site-u poste mi izbacuje neispravan broj za pracenje. A na site-u Malezije mi izbacuje da je navodno paket stigao u Srbiju 13.11. Mada na zalost jos mi nije isporucen na adresu evo proslo skoro 40 dana od paketa ni traga ni glasa. Nije valjda da se bas dugo ceka kad se salje preko Malezijske poste? Sve mislim da je paket izgubljen i da otovrim dispute. :trust:

Svaki broj koji dobijes u formatu ETHMY******** ili ETH********MY, je lazan, i sve sto pise to kacis macku o rep, cekas 40+ dana da stigne pa sta ti visa sila da... A ispravan broj izgleda u formatu RC*********MY...

Moje iskustvo sa malezijskom poštom je oko 45 dana u proseku...

Upravo 40 + dana, evo imam jedan narucen 11 septembra jos nije stiglo, e sada sumnjam da je prodavac i poslao do sada bi stiglo valjda, mada znam za slucajeve gde je porudzba putovala preko 2 meseca.
 
Na Singapurskoj posti posle koliko dana proradi tracking? Evo vec nedelju dana skoro tracking broj ne izbacuje nista. Otvorio sam dispute vec, nek se cima kinez smrdljivi
 
@Darko1290 @Animal

Nisam znao da se toliko dugo ceka i da su to sve lazni brojevi za pracenje. Da sam znao narucio bi od nekog drugog kineza. Hvala na lepom objasnjenju.

Onda cu da cekam jos malo, necu da otvaram dispute. Znam da su mi do sad paketi iz kine stizali u proseku za 20ak dana. Ovaj bas putuje dugo dugo. Mislio sam da je paket zalutao i izgubio se.
 
I ja sam na teži način naučio lekciju. Izgleda da je trenutno malezijska pošta najjeftinija pa zato masovno svi počinju da šalju preko nje. Pre par meseci su mi i stvari od 1$ stizale ili preko China Post Air Mail ili HongKong Air Mail itd. Nije bitan tracking kao takav ali je sve stizalo za 15 do 20 dana. Ovo sad je ludnica. Zato uvek pitam čime šalju, pitam jel mogu da doplatim za nešto drugo ako već to nema kao opcija i ako je malaysia post jedina opcija - hvala lepo ne poručujem.

E sad, ono što je "čudno" je to da su svi paketi koje sam dobio preko malezijske pošte imali uredno ispisan taj "lažni" broj na sebi i poštar mi je tražio da potpišem da sam primio paket.
 
Na Singapurskoj posti posle koliko dana proradi tracking? Evo vec nedelju dana skoro tracking broj ne izbacuje nista. Otvorio sam dispute vec, nek se cima kinez smrdljivi

Proradi brze ali sada je bio neki zastoj svima ko zna iz kog razloga... Ja sam porucio 11.11., tek 24.11. mi se pojavilo Electronic notification of shipment, a tek danas 01.12. Send item abroad (Export).

@Darko1290 @Animal

Nisam znao da se toliko dugo ceka i da su to sve lazni brojevi za pracenje. Da sam znao narucio bi od nekog drugog kineza. Hvala na lepom objasnjenju.

Onda cu da cekam jos malo, necu da otvaram dispute. Znam da su mi do sad paketi iz kine stizali u proseku za 20ak dana. Ovaj bas putuje dugo dugo. Mislio sam da je paket zalutao i izgubio se.

Sacekaj dan do isteka zastite ako ne stigne, zatim mu rokni dispute vrati novac, posle kad ti stigne plati mu i to je to, ja sam tako 4x uradio do sada.

I ja sam na teži način naučio lekciju. Izgleda da je trenutno malezijska pošta najjeftinija pa zato masovno svi počinju da šalju preko nje. Pre par meseci su mi i stvari od 1$ stizale ili preko China Post Air Mail ili HongKong Air Mail itd. Nije bitan tracking kao takav ali je sve stizalo za 15 do 20 dana. Ovo sad je ludnica. Zato uvek pitam čime šalju, pitam jel mogu da doplatim za nešto drugo ako već to nema kao opcija i ako je malaysia post jedina opcija - hvala lepo ne poručujem.

E sad, ono što je "čudno" je to da su svi paketi koje sam dobio preko malezijske pošte imali uredno ispisan taj "lažni" broj na sebi i poštar mi je tražio da potpišem da sam primio paket.

Meni nije ni jednom, ostavi paket ispred i to je to, izgleda da zavisi od postara da se on pravda da je predao ko zna, mada mora da ima na nekom listu to za potpis da treba, nemam pojma nisam pametan, uglavnom meni nije ni jednom trazio potpis, dok za kinu, hong kong, holandiju itd uredno treba da se potpisem.
 
Preko kog site-a si pratio posiljku kad se salje preko Malezije, kad je to kod tebe funkcionisalo? :)

Na nasoj posti se pojavilo posle 20 dana. Aftership.com je tada isto registrovao, s tim da sam mogao detaljnije da vidim put paketa kroz Italiju.
 
Nisam znao da Aliexpress skracuje Purchase Protection time, kada registruje po trackingu, da je paket isporucen... Jel to nesto novo, nije mi se to pre desavalo...
Malopre stize email od Ali-ja "Please Confirm Delivery for Order No. xxxxxxxxxxxxxx"
Purchase protection za isporuku je bio 39 dana, poceo, 13.11, isporuceno 30.11, i od dobijanja emaila tece jos 10 dana, a trebalo bi jos 21-22 dana... :)
 
To je novo i velika prevara. Ovako si imao kakvu takvu garanciju kada uzmes mob,mogao si lepo da ga istestiras 15,20 dana a sada te uslovljavaju da confirm order u roku od 5,6 dana. Sve vise i vise stite svoje prodavce
 
Da, upravo zbog toga, vreme za testiranje.... Bas cu da vidim sta ce biti sa Yanwen trackingom, koji ne moze da se prati kod nas...:D
A, i ovo je novija promena, ako neko nije znao:
"From now on, all orders that were placed after June 25th will receive an extra Buyer Protection time of 15 days after order completion!"
Dispute moze da se pokrene 15 dana nakon potvrde o prijemu paketa.;)
 
Da, to za produženi dispute je već pominjano, dobra stvar.
 
MIKULAAAAA.png

Evo kako izgleda putovanje paketa preko Malezijske pošte. Konačno danas stigao paket u moju poštu.

Paket naručen 11.09.2015. od fabrike koja se bavi proizvodnjom LED modula (proverena stvar, ako treba nekome link postaviću). Trebalo je "samo" jače od mesec dana da se pojavi tracking info....
 
Kad kazete malezijska mislite na Singapursku?
Ako je tacno to treba mesec dana da se pojavi na trekingu onda nemam reci. Otvorio sam dispute svakako
 
Nazad
Vrh Dno