Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Pre nekih 11 dana kupio proizvod, dobio broj za praćenje koji još uvek nije u funkciji i nakon toga mi prodavac ne odgovara na poruke. Šta da radim?

Sacekaj , mozda ti i stigne.Po mom iskustvu 8:2 u korist strpljenja ,) Pazi samo na zastitu da ti ne istekne.Par dana pre isteka ako imas strpljenja produzi zastitu, ako nemas pokreni dispute.Naravno sve ti ovo govorim ako nema promena u smislu komunikacije sa prodavcem.
BTW,
Ako je posiljka male vrednosti, verovatno nisu ni uzeli broj za pracenje, ne isplati se...
 
Pokrenuo sam dispute i prodavac se odmah javio i prihvatio da vrati pare. S obzirom da sam platio preko kartice da li će na nju biti uplaćeno, ko vrši uplatu AE ili prodavac?
 
Nije mi jasno da li AE prodavcima odmah pfebacuje novac ili tek kada se završi prodaja i ko vraća novac.
 
Pokrenuo sam dispute i prodavac se odmah javio i prihvatio da vrati pare. S obzirom da sam platio preko kartice da li će na nju biti uplaćeno, ko vrši uplatu AE ili prodavac?
Da na karticu ce ti biti uplaceno.
AE vrsi uplatu jer oni prebacuju kintu prodavcu tek kad ti potvrdis transakciju da je sve u redu.
 
Nema na cemu, jeste dobra je zastita kupaca na AE-u.
 
Jel treba da se ostavi i neki komentar kada se ocenjuje prodavac ili nije potrebno. Ja sam samo izlupao po 5 zvezdica, ali nisam nista napisao. A sada vidim da kada kliknem pored onih 5 zvezdica pise "no feedback left", ali ne vidim da ima negde da se naknadno ostavi poruka
 
Ne moras da ostavljas poruku/komentar.

Cak sta vise ne moras ni da ih ocenjujes..
 
Poslednja izmena:
Ok, hvala. Navikao sam na ebay-u da uvek ostavljam tako da mi nije problem, ali rekoh ajde da pitam za svaki slucaj da li mora i neki komentar da se ostavi.
 
jel neko od vas otvarao dispute i trazi oda mu se pare refundiraju na paypal, a ne na karticu kojom je platio?
 
Ali ne podržava paypal, ne znam kako si mogao da tražiš tako nešto.
 
au pa kako onda da mi uplati pare?
platio sam karticom na koju ne mogu da se uplacuju pare
 
Valjda može da se uradi povrat novca na karticu sa koje je plaćeno, to nije klasična uplata. Preko zvaničnog dispute ne možeš da dobiješ novac na paypal, jedino da se dogovoriš sa prodavcem da ti on uplati novac, a ti da zatvoriš dispute, ali ne znam kako bi to izmanevrisao.
 
ali kako moze da mi vrati pare na karticu na koju ne moze da se uplacuje novac
pa refundiranje je uplata
 
Nije, potpuno je druga procedura, nije klasična uplata. Može ti objasniti detalje neko ko radi u banci, ja se nisam nikad zanimao za detalje.
 
ali kako moze da mi vrati pare na karticu na koju ne moze da se uplacuje novac
pa refundiranje je uplata
Nije uplata, vec tkzv. "odmrzavanje" sredstava. Posto su sredstva rezervisana prilikom narucivanja,kad se dispute resi u tvoju korist,ta ista sredstva Aliexpress ne povuce na svoj racun,vec ih samo oslobodi,odmrzne,kako hoces i posle nekoliko dana 5-7-10 ona su ti opet na raspolaganju.
To vazi za sve kartice, debitne,kreditne,gift,prepaid,....sve.
Dakle bez brige,dobices novac,ne petljaj nista sa prodavcem,pusti Aliexpress da zavrsi stvar.
 
Mi Pad 16GB na akciji za 180$, 4.5$ shipping do nas, ko je smeo da se kocka sa nasom carinom tablet je fenomen po ceni od 20k.
 
Nedavno sam napravio aliexpress akaunt pa ne znam kakva je praksa ako se otkaze posiljka, da li se pare vracaju ili sta? Naime, narucio sam robu od nekog kineza koji nije imao ni jednu ocenu, on mi je rekao da mu je to novi akaunt i slao mi slike pozitivnih ocena sa starog naloga. E sada, posto mi je sve to posle bilo sumnjivo a i proslo je 5-6dana a kinez ne odgovara na poruka a nije ni poslao robu pa sam otkazao posiljku i sada mi stoji "Awaiting Cancellation", sta to treba da znaci?
 
Nedavno sam napravio aliexpress akaunt pa ne znam kakva je praksa ako se otkaze posiljka, da li se pare vracaju ili sta? Naime, narucio sam robu od nekog kineza koji nije imao ni jednu ocenu, on mi je rekao da mu je to novi akaunt i slao mi slike pozitivnih ocena sa starog naloga. E sada, posto mi je sve to posle bilo sumnjivo a i proslo je 5-6dana a kinez ne odgovara na poruka a nije ni poslao robu pa sam otkazao posiljku i sada mi stoji "Awaiting Cancellation", sta to treba da znaci?

To znači da prodavac treba da "odobri" otkazivanje porudžbine. Sve je u redu.
 
Hteo bih da naručim neki 2 u 1 charger za iPad2 + Android koji koristim. Može mala pomoć šta treba tačno da gledam?

Koliko sam razumeo, iPad2 punjač traži 5.1v i 2.1A dok punjač za moj telefon radi na 5V i 1.0A

Osim tih oznaka, da li treba da obratim pažnju na još nešto?
 
Pre tri nedelje sam naručio modul kamere za telefon HTC Desire 816, sve je uredno stiglo. Kada slikam i koristim blic, slike su roze, otvorio sam dispute, kineskinja kaže da pošaljem nazad što će koštati oko 5 eura ili da mi vrati nešto para a da ja zadržim proizvod? Šta mi je činiti? Koliko da tražim?
 
Ovako, već sam otvorio dispute i tražio.
Evo ga ss
35655cd4783293fcb6ccf1e64a1e8432.jpg
 
Nazad
Vrh Dno