Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Ja, pre porucivanja, obavezno pitam da li dobijam registered tracking number, jer ume cesto da pise da dobijas broj, a on posalje bez istog, odnosno nekom drugom kurirskom sluzbom...
 
Jednom sam dobio lazan broj i roba stigla uredno.
Doduse, napisao je posteno da tracking nece raditi jer je mala vrednost robe pa nije pravi.
 
Reko bih da češće ocarine kada ima TN.
 
Ma neka, bolje i da lupe carinu nego neko sa strane da pokupi paket.
 
Pa ako ti ne stigne, otvoriš dispute i dobiješ pare. Meni to nije toliko bitno, mada se većinom radi o pošiljkama za neke bas sitne pare. Čim je preko par dolara uvek je bio tracking number
 
Kupovao neko punjive baterije? Trebaju mi AAA ako su povoljnije nego kod nas...
 
Jel imao neko slucaj da kinez na Aliju napise da salje preko "China Post Registered Air Mai" a da je poslao "Seller's Shipping Method" ?
Drugi kinez isto tako napisao a u poruci mi poslao da je pravilo njihove kompanije da ispod vrednosti od 20 $ ne salje sa pravim brojem nego da daje lazan.
Dal' da odmah otvaram dispute, za ovog prvog sto nije poslao metodom iz oglasa a ovog drugog sto mi je dao lazan TN ?

naravno da ne...ne znam zasto ste toliko nestrpljivi i skloni impulsivnom reagovanju? sustina narucivanja na aliju je da tesko mogu da te zeznu za pare, jer tek kad dobijes stvar prodavac dobija novac..a to kako ce on da posalje na kraju nije ni bitno, vazno je da dobijes...i jos jednom narucivanje sa alija nije za nestrpljive, ko ne moze da na miru ceka mesec dana neku robu onda neka odmah batali taj nacin narucivanja...
 
naravno da ne...ne znam zasto ste toliko nestrpljivi i skloni impulsivnom reagovanju? sustina narucivanja na aliju je da tesko mogu da te zeznu za pare, jer tek kad dobijes stvar prodavac dobija novac..a to kako ce on da posalje na kraju nije ni bitno, vazno je da dobijes...i jos jednom narucivanje sa alija nije za nestrpljive, ko ne moze da na miru ceka mesec dana neku robu onda neka odmah batali taj nacin narucivanja...

+1
nema potrebe za paranojom. Cekaj,ako ne stigne, malo pre isteka zastite,pokrenes dispute
 
Jel imao neko slucaj da kinez na Aliju napise da salje preko "China Post Registered Air Mai" a da je poslao "Seller's Shipping Method" ?
Drugi kinez isto tako napisao a u poruci mi poslao da je pravilo njihove kompanije da ispod vrednosti od 20 $ ne salje sa pravim brojem nego da daje lazan.
Dal' da odmah otvaram dispute, za ovog prvog sto nije poslao metodom iz oglasa a ovog drugog sto mi je dao lazan TN ?
Kao što ti je altru rekao....

Takodje, negde u opisu proizvoda sigurno piše da ispod 10 ili 20$, TN nije uključen u cenu.

Ukoliko ti je TN toliko bitan, sledeći put kada budeš naručivao, pogotovo ako su sitnice u pitanju, pošalji poruku prodavcu i zatraži za opciju da doplatiš za tn. Nije skupo, 2-3$ kada su manje pošiljke u pitanju.
 
ljudi ne radi se o strpljenju, radi se o tome sto je napisao da salje na jedan nacin a poslao je na drugi.
roba koju prodavac prodaje nije ekskluzivna da je samo on prodaje, njega sam i izabrao jer je pisalo da salje kao registrovanu posiljku sto podrazumeva broj za pracenje koji radi.
sasvim je druga prica kada u opisu proizvoda pise da se tn posebno doplacuje.
 
Koliko znam,svi pisu da je salju kao registrovanu,sa tracking brojem. Ali jedno pise,a drugo je u stvarnosti. Ako ti je to nesto jeftino,naravno da neces dobiti pravi broj. Ne od njega,nego od nikoga na AE.Cekaj i uzivaj.
 
Koliko znam,svi pisu da je salju kao registrovanu,sa tracking brojem. Ali jedno pise,a drugo je u stvarnosti. Ako ti je to nesto jeftino,naravno da neces dobiti pravi broj. Ne od njega,nego od nikoga na AE.Cekaj i uzivaj.
porucio od jednog kineza stvar za 4dolara i dobio br za pracenje(juce stiglo u sr) i drugu stvar od 6dolara(od drugog prodavca-napisano da salje tracking number) za koju sam 5-6 dana kasnije trazio da mi posalje taj br.naravno uz izvinjenje kaze da je poslao obicnom postom.a kupio sam kod njega samo zato sto uz sam naziv proizvoda stoj da salju trackin number!
 
Opet ti ponavljam, nema sta da stoji ili ne stoji, obavezni su da ti daju za sve sto kupis tracking number (bar je to nesto sto sam procitao na vise mesta). Tako da je cudno to sto ti je taj dao za 4usd vrednosti,ne sto taj drugi nije. Oni to placaju, nije to besplatno. Verovatno si uzeo od najjeftinijeg+i da si od nekog skupljeg uzeo,to ne bi bilo garantovano. Bas one stvari koje se prodaju na vise mesta se zbog konkurentne cene cesto prodaju bez tracking broja. Da ga ima, platio bi 2e vise. Ne boj se, ne bi oni iz svog dzepa,taj se trosak prelama na kupce.
 
Poslednja izmena:
Ја сам купуо неку силиконску футролу за мобилни од 1.5€ и плус 1,2€ за shiping. Добио сам број за праћење чак је и стигла за десетак дана. Само је тај продавац имао ту футролу.
Наручивао сам доста некиx глупости ситница, доста њиx је послато без правог броја и све су стигле.
 
Kupio bih stativ za fotoaparat, vrednosti oko 55 eura, da li je ko kupovao stative i kako je prošao sa carinom?
 
Stigle naocare, ja sva happy sto nisam platila carinu (ocekivala da ce me dazbine ispasti vise nego same naocare) medjutim imaju falinku.

2014-Large-sunglasses-polarized-sunglasses-driving-glasses-classic-women-sunglasses.jpg
Nisu lepo spojene na sredini, pa se leva strana mrda, kao da ce svakog trenutka da se odvoje na dva dela. Cini mi se da su srafovu tu fore radi al pokusacu opet da zasrafim taj metalni deo na sredini.

E sad kako da objasnim tj dokazem prodavcu da su klimave? Placene 13e pa ne bih bas da im oprostim, otkud znam kad ce da puknu :trust:
 
uzmes lepo otvoris dispute i napises sta je problem prilozis sliku i kratak video kao dokaz,obicno usvoje trazi deo para,vratice te 99%
 
Ako je tako, hvala na obavestenju.
 
30 avgusta prema malaysia post paket stigo u srbiji,kada odem na strnici posta srbije ukucam kod za pracenje uopste ga nema u evidenciji zna li neko u cemu je problem?
 
30 avgusta prema malaysia post paket stigo u srbiji,kada odem na strnici posta srbije ukucam kod za pracenje uopste ga nema u evidenciji zna li neko u cemu je problem?
Nije tacan tracking broj, pre svega ako ima na pocetku tri slova pa tek onda brojeve, nasa posta ga ne evidentira. Paket je poslat, ocekuj ga za nekih 15-tak dana,okvirno.

Vec sam imao takve slucajeve.
 
Šta ovo znači?
Jel paket u Srbiji ili ne?
Ističe mi vreme za dispute pa da znam šta da radim.uploadfromtaptalk1441801031520.png
 
Nazad
Vrh Dno