Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Ima li neki telefon vredan paznje sada na Aliju ili Pandi...tako do 160$? Slalo bi se u Australiju btw. tako da je postarina uglavnom free.
Vidim ima nekih "Lenovo" OctaCore telefona tu oko 150$..U sustini bitno mi je da ima Barem QuadCore i 2GB RAMa..DualSim je svakako plus, ali svi kineski imaju dual sim..
Ovako nesto deluje primamljivo ali ne znam kako to zapravo izgleda u praksi..
http://www.aliexpress.com/item/Orig...-3G-GPS-IPS5-0-Android-4/32219727879.html?s=p
http://www.aliexpress.com/item/Orig...-0MP-2G-RAM-5-5-1920x1080/2053866206.html?s=p
 
Ima li neki telefon vredan paznje sada na Aliju ili Pandi...tako do 160$? Slalo bi se u Australiju btw. tako da je postarina uglavnom free.
Vidim ima nekih "Lenovo" OctaCore telefona tu oko 150$..U sustini bitno mi je da ima Barem QuadCore i 2GB RAMa..DualSim je svakako plus, ali svi kineski imaju dual sim..
Ovako nesto deluje primamljivo ali ne znam kako to zapravo izgleda u praksi..
http://www.aliexpress.com/item/Orig...-3G-GPS-IPS5-0-Android-4/32219727879.html?s=p
http://www.aliexpress.com/item/Orig...-0MP-2G-RAM-5-5-1920x1080/2053866206.html?s=p

Vrlo je nezahvalno davati savete ovog tipa, jer je svaki korisnik drugaciji, a i svaka kupovina sa Alija je realno kocka, ne samo sto se kvaliteta uredjaja tice, vec i zbog mogucih komplikacija tokom transporta. Pogledao sam linkove, jedan moj drugar vec par meseci ima Lenovo telefon, zadovoljan je, ali je on taj telefon kupio u prodavnici u Beogradu.. E sada, na Aliju ima i dosta kopija Lenovo telefona, pa nisam siguran kako bas mozes da se najbolje zastitis. Ja sam za sada narucivao samo Windows Phone uredjaje, gde je drugacija prica..
 
Poslednja izmena:
Ima li neki telefon vredan paznje sada na Aliju ili Pandi...tako do 160$? Slalo bi se u Australiju btw. tako da je postarina uglavnom free.
Vidim ima nekih "Lenovo" OctaCore telefona tu oko 150$..U sustini bitno mi je da ima Barem QuadCore i 2GB RAMa..DualSim je svakako plus, ali svi kineski imaju dual sim..
Ovako nesto deluje primamljivo ali ne znam kako to zapravo izgleda u praksi..
http://www.aliexpress.com/item/Orig...-3G-GPS-IPS5-0-Android-4/32219727879.html?s=p
http://www.aliexpress.com/item/Orig...-0MP-2G-RAM-5-5-1920x1080/2053866206.html?s=p
Ovo su kopije cak i ne lice na original niti su im iste specifikacije, ovako izgleda original s860, ako hoces Lenovo octa core to je onda a806
 
Jel ima neko predlog za rukavice sa kojima moze da se koristi touch telefon?

Ili je to mozda bolje/isplatljivije uzeti kod nas? I gde :)
 
Prvo kupi telefon čiji ekran podržava.
 
Poslao još jednu poruku ludak.
Ima da mu dam 4 i to mu je. Iako znam da laže
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1417205204456.png
    uploadfromtaptalk1417205204456.png
    299.5 KB · Pregleda: 179
Poslednja izmena:
Jel ima neko predlog za rukavice sa kojima moze da se koristi touch telefon?

Ili je to mozda bolje/isplatljivije uzeti kod nas? I gde :)

Ja sam u avgustu za vreme one rasprodaje, morao da predjem odredjeni iznos da bih mogao da iskoristim kupon i porucio 4 para, mislim da je svaki bio oko 0,8USD tada.. Najjeftinije koje su bile, u super bojama, rade ok, bar meni na Lumiji.
 
Ja plaćam običnom, platnom, VISA - Intesa.

Elem, što se tiče mog dispute -a kinez je prihvatio da vrati pola para nazad. Ako može neki savet oko daljih koraka. Da li da čekam da legnu pare pa onda feedback? Ili je to gotova stvar i mora da uplati? I kakav feedback da mu dam? Da ga ispoštujem ili da ga nagrdim jer je prevarant? Kakav je "običaj" s obzirom da vraća pare?
Ja dam peticu kada vrate pare na prvu, bez cimanja.
Gotova je stvar. Pare ti lezu 100% ako je dispute zavrsen.
 
Poslednja izmena:
To me zanima, covek je prihvatio dispute, pise finished. Dacu mu pet zvezdica zbog dobre saradnje ali cu napomenuti da telefon nije "as described" i to je to, covek je prevarant, ne mogu tek tako da predjem preko toga, meni ce vratiti pola ali ko zna koliko njih je preveslao. Hvala tebi i svima ostalima na pomoci. :)
 
To me zanima, covek je prihvatio dispute, pise finished. Dacu mu pet zvezdica zbog dobre saradnje ali cu napomenuti da telefon nije "as described" i to je to, covek je prevarant, ne mogu tek tako da predjem preko toga, meni ce vratiti pola ali ko zna koliko njih je preveslao. Hvala tebi i svima ostalima na pomoci. :)
Nesto slicno i ja radim sto se tice komentara ali nemoj preterati. Mislim da moze da odbije komentar, pogotovo sto ti je vratio deo novca pa nece biti vidljiv.
Generalno, svako mora pazljivo da bira prodavca i proizvod. Ne moze se kupovati na prvi klik.
 
U tome i jeste tragedija, covek je clan vise godina i do ove prodaje u feedbacku nije imao ovakve slucajeve. Moze da se desi i da su njega zeznuli ili da su mu uvalili odredjenu kolicinu 6572 telefona kao 6592, ko zna...
 
Da video sam da je solidan prodavac, oko 95% positive feedback bese?
Ali, mnogi ce ti ovde reci da ne kupujes telefone osim od super prodavaca sa 99% feedback-a.

95% je ok za krpice i neke manje skupe stvari. Za telefone ipak treba gledati samo nekoliko najboljih prodavaca, platiti neki dolar vise, i mirno cekati posiljku.

Anyway, ti si super prosao.
 
Naručio Xiaomi Piston 2 14.11.2014, dva dana nakon toga kinez isporučio paket njihovoj pošti, 19.11 prva promena statusa tj. dve promene istog dana i od tada ništa.

7bc939c6bbeee3189936414582874741.jpg
 
Naručio Xiaomi Piston 2 14.11.2014, dva dana nakon toga kinez isporučio paket njihovoj pošti, 19.11 prva promena statusa tj. dve promene istog dana i od tada ništa.

7bc939c6bbeee3189936414582874741.jpg

Meni piston nikad nije stajao na carini. Uvek su ga odma propustali bez ikakvih nameta, a 3 puta sam narucivao svaki put sa drugog sajta. Zato nazovi carinu i pitaj ih sta se desava.
 
Misliš da je paket uopšte stigao do nas tj. da je poslat iz Kine?
 
Proveri na nasem sajtu. Ja sam mislio da si imao dve otpreme kod nas pa da od tad nista nemas. Na kineskom sajtu ti se vise nece menjati prati na nasem.
 
To me zanima, covek je prihvatio dispute, pise finished. Dacu mu pet zvezdica zbog dobre saradnje ali cu napomenuti da telefon nije "as described" i to je to, covek je prevarant, ne mogu tek tako da predjem preko toga, meni ce vratiti pola ali ko zna koliko njih je preveslao. Hvala tebi i svima ostalima na pomoci. :)
Da li si mu dao ocenu ? Po novim pravilima je nemoguce dati ocenu posle dispute tj bar ja nemam tu opciju
 
Na svim telefonima mozes da ih koristis. Ja svoje trenutno koristim na samsungu, a burazer svoje na HTC.
 
da li može pomoć u vezi praćenja paketa sa AE (naručen 11.11). dobio sam broj za praćenje koji kada unesem pokazuje sledeće, buni me Destination-Ukraine, da li će stići u Srbiju ili sam dobio loš broj za praćenje. Šta da radim?
 

Prilozi

  • TN.JPG
    TN.JPG
    172.6 KB · Pregleda: 170
Nazad
Vrh Dno